Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Remélem a Rebels nem hagyja ki a ziccert és megtudjuk, hogy honnan is tudja pontosan Kenobi Anakin személyleírását és állapotát.

Szerintem ez nem egy nagy talány, akkora semmiképpen sem, hogy csak emiatt be kelljen vonni Bent. Obi-Wan az ep3-ban megtudta, hogy Anakin Sith neve a Darth Vader lett. A HoloNet pedig valószínűleg foglalkozott már az elmúlt tíz és fél évben a Birodalom második emberével. A kábeltévé meg csak be van kötve az öreg Bennél. Ha az öreg Kenobit bevonják, annak legalább olyan nyomós oka kell lennie, mint Vader vagy Ahsoka bevonásának.

 

Ma megnéztem én is a Recont, hát azok a koncepciós rajzok engem kilóra felvásároltak.

 

Az A-Wingek ebben a formában JÖHETNEK! Imádom ezt a formájukat, sokkal jobban, mint a filmbeli változatukat. És újabb TCW-s hajó is tiszteletét teszi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Úgy-úgy :)

Nézettségben az évadzáró a harmadik rész a Rise of the Old Masters óta a legjobban teljesített. Egy elemzés szerint idén a teljes nézettséget tekintve a Rebels a Disney XD legsikeresebb sorozata!

Kíváncsi lennék a sima Disney -s adatokra is. Kíváncsi vagyok lesz-e változás a sugárzás helyében és időpontjában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg most így pontosan nem is rémlik, hogy az Ep.4-es találkozásuk előtt az öreg Obi mennyire emlegette Vader konkrét kinézetét. Azzal nyilvánvalóan tisztában van, hogy Vader túlélte a mustafar-i eseményeket, ill. ha nem lett azóta teljesen szenilis, akkor sejtheti milyen következményekkel járhattak azok a sérülések.

 

Obi bevonásával kapcsolatban elég szkeptikus vagyok. Az biztos, hogy Bail fogja össze a dolgokat és az is, hogy Leia-nak mesélhetett erről-arról, hiszen a lány célzottan az öreg jedit keresi fel az üzenetével. Ugyanakkor nekem nagyon úgy jött le az Ep.4-ből, hogy Obi-Wan nem vett rész tevékenyen korábban a lázadás gyakorlati szervezésével. Ahogyan más érdemi akcióban sem.

Ez már csak azért is logikus, mert az ő fő feladata Luke figyelemmel követése és a Birodalom figyelmének elkerülése. Egy ilyen korú Obi már csak akkor jelenthet igazán segítséget, ha valami jedi-mágiához nyúl, de ez ugye nem lenne túl bölcs dolog. Luke pedig még nem jöhet képbe, szóval nem látom miért kéne neki belépni a képbe.

Max. azt tudom elképzelni, hogy a fősodortól függetlenül mutatnak nekünk valamit abból hogyan tengeti életét a vén remete, mit kommunikál Qui-Gon-nal vagy esetleg Yoda-val ilyesmi. Csak ez meg ugye a Rebels eddig jól megszokott történetmesélési stílusától ütne el nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sötét Nagyúr című könyvben, ami már Legends, Obi-wan egy HoloNet adásból szembesült Vader kinézetével, ez a megoldás szerintem most is működne. Az ő behozását úgy tudnám elképzelni, hogy a hősök a Tatooine-ra sodródnak valahogy és ott nyújt nekik valamilyen segítséget illetve útmutatást, de nem hagyja el velük a bolygót mert neki ott van feladata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Max. azt tudom elképzelni, hogy a fősodortól függetlenül mutatnak nekünk valamit abból hogyan tengeti életét a vén remete, mit kommunikál Qui-Gon-nal vagy esetleg Yoda-val ilyesmi. Csak ez meg ugye a Rebels eddig jól megszokott történetmesélési stílusától ütne el nagyon.

Én még azt el tudnám képzelni, hogy megkísérlik beszervezni. Most, hogy már három Jedi van a fedélzeten, "minél több, annál jobb" alapon tehetnének erre egy kísérletet, és ezért ellátogathatnának hozzá. Esetleg Ahsoka néha felvehetné vele a kapcsolatot, mint egykori kettes számú mesterével és klón háborús veteránnal, hogy tanácsot kérjen. De aktív szerepet szerintem sem lenne értelme vállalnia. Eleve, kockáztatni azt, hogy lebukik, botor dolog lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még azt el tudnám képzelni, hogy megkísérlik beszervezni. Most, hogy már három Jedi van a fedélzeten, "minél több, annál jobb" alapon tehetnének erre egy kísérletet, és ezért ellátogathatnának hozzá. Esetleg Ahsoka néha felvehetné vele a kapcsolatot, mint egykori kettes számú mesterével és klón háborús veteránnal, hogy tanácsot kérjen.

Igen, ezek nem egyértelműen kizárható lehetőségek. Mondjuk eleve kérdés, hogy kik tudnak Obi hollétéről vagy egyáltalán arról, hogy él. Bail és Yoda ugye biztosan, de a többi már bizonytalan. Nem biztos, hogy ezt az infot szerencsés volt sokak orrára kötni. Ráadásul ha valaki tudja hol lehet, akkor jó eséllyel azt is, hogy saját magán kívül milyen egyéb fontos feladata van ott. Márpedig a Birodalom tud Hera-ékról és Fulcrum-ról is, kifejezetten a legkeresettebb célpontjaik közt szerepelnek és ezt ők is tudhatják. Ezek után szerintem a megfelelő ismeretek birtokában se kockáztatnák Obi missziójának sikerét azzal, hogy bárhogyan is felkeresik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezek nem egyértelműen kizárható lehetőségek. Mondjuk eleve kérdés, hogy kik tudnak Obi hollétéről vagy egyáltalán arról, hogy él. Bail és Yoda ugye biztosan, de a többi már bizonytalan. Nem biztos, hogy ezt az infot szerencsés volt sokak orrára kötni. Ráadásul ha valaki tudja hol lehet, akkor jó eséllyel azt is, hogy saját magán kívül milyen egyéb fontos feladata van ott. Márpedig a Birodalom tud Hera-ékról és Fulcrum-ról is, kifejezetten a legkeresettebb célpontjaik közt szerepelnek és ezt ők is tudhatják. Ezek után szerintem a megfelelő ismeretek birtokában se kockáztatnák Obi missziójának sikerét azzal, hogy bárhogyan is felkeresik.

Na jó, de nyilván nem úgy kezdték a napot az ep3-at követően, hogy most aztán ők a legkeresettebb személyek széles-e galaxisban. Eleve, azt a Birodalom nem tudja, hogy Fulcrum Ahsoka, mert akkor valószínűleg Vader nem most csoszogott volna le a rámpán, hanem már eleve ő ugrik be Kallus helyett. Persze Herának nem kell tudnia róla, de Fulcrum, aki jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy maga a Lázadás feje, csak tud arról, hol lehetnek potenciális szövetségesek. Az meg, hogy elfogják, nos, valamennyi kockázatot azért vállalniuk kell, nem lehet mindent a biztonságra alapozni egy lázadás alatt. Ennyi erővel minek volt Hera beavatva? Ő tudta, hogy Ahsoka Fulcrum, mi lett volna, ha elfogják? Ha őt fogják el, nem Kanant? Meg Bail is tudja, mi van, ha őt fogják el? Meg Leiának is elmondta, akit ugye el is fogtak. És nyilván azért Ahsoka is mindent megtett azért, hogy ne lehessen csak úgy egy rózsás reggelen elfogni. Szóval, ez azért nem egy túl jó érv. Nyilván nem kell a HoloNeten szétkürtölni, de azért nehogy már Ahsoka Tanót ne értesítse Bail arról, hogy Obi-Wan Kenobi és Yoda él. Az egyik legjobb barátja és a valaha élt leghatalmasabb Jedi mester. Ez kegyetlen is lenne, nem csak értelmetlen.

 

Ezt a Vader sityakot azért még szokni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de nyilván nem úgy kezdték a napot az ep3-at követően, hogy most aztán ők a legkeresettebb személyek széles-e galaxisban. Eleve, azt a Birodalom nem tudja, hogy Fulcrum Ahsoka...

Ez így rendben is van, de most már a legkeresettebbek közt vannak és hacsak nem egy Rebels-től amúgy idegen flashback-re számítunk, akkor így kellene nekik Obi-Wan-hoz keveredniük. Nyilván nem tudják a sithek, hogy kicsoda Fulcrum, de eléggé kíváncsiak rá. :) Kifejezetten céltudatos érdeklődést tanúsítottak személye iránt, Hera-ékról nem is beszélve. A tét pedig csak emelkedett, szóval Bail-éknek is alaposan meg kell fontolni minden lépésüket.

Ezért lesz érdekes mennyire fog eztán (rövidtávon) szorosabban összefonódni Fulcrum, Bail, a többi sejt és Hera csapatának sorsa, mert alapvetően nem biztos, hogy ez lenne a legbölcsebb út. Feltéve persze, hogy a lázadó vezetés még nem érzi elég felkészültnek a szerveződést az egységes fellépéshez és a komolyabb mértékű felfedéshez. Ami egyébként akár időszerű is lehet, hiszen Hera-ékat pl. most már teljes körűen beavatták.

 

Persze Herának nem kell tudnia róla, de Fulcrum, aki jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy maga a Lázadás feje, csak tud arról, hol lehetnek potenciális szövetségesek. Az meg, hogy elfogják, nos, valamennyi kockázatot azért vállalniuk kell, nem lehet mindent a biztonságra alapozni egy lázadás alatt. Ennyi erővel minek volt Hera beavatva? Ő tudta, hogy Ahsoka Fulcrum, mi lett volna, ha elfogják? Ha őt fogják el, nem Kanant? Meg Bail is tudja, mi van, ha őt fogják el? Meg Leiának is elmondta, akit ugye el is fogtak.

Esélyes, hogy Ahsoka tud Obi-ról és Luke-ról (aki egyébként a korábbi legjobb barátnőjének és volt mesterének a fia, ami azért nem piskóta :)), a kérdés inkább az, hogy mennyire kockáztatná őket. Nyilván minden veszteség számít, ami ellenére is kockázatokat kell vállalniuk, de Luke nemcsak egy fontos elem a sok közül, hanem a lázadók érdemi esélyeinek egyik legfőbb kulcsa. Ezra is rendkívül fontos, de Luke még inkább az. Tízszer meg kell gondolni bárkinek is, hogy mennyire éri meg a Tatooine, Obi és Luke közelében kevergetni a port.

Nem is az a nagy kockázat, hogy elfogják Ahsoka-t vagy bárki mást, aki esetleg köpne. A nagy kockázat az, hogy vhogy lekövetik/lehallgatják őket, elcsípnek olyan információmorzsákat, amikből mondjuk képbe kerül a Tatooine vagy akár Obi-Wan. Ne felejtsük el, hogy a sitheknek Obi mindenképp elsődleges célpont, akit régóta kutathatnak, de már Fulcrum és Hera-ék is prioritásos kiszemeltek, szóval szűkös a mozgástér. Arról nem is beszélve, hogy a remeteségbe vonuló idős Ben-től annyira komoly segítséget aligha várhatnak. Némi lelkizésért vagy pár jó tanácsért meg nem éri meg az egész. :)

 

Nyilván nem kell a HoloNeten szétkürtölni, de azért nehogy már Ahsoka Tanót ne értesítse Bail arról, hogy Obi-Wan Kenobi és Yoda él. Az egyik legjobb barátja és a valaha élt leghatalmasabb Jedi mester. Ez kegyetlen is lenne, nem csak értelmetlen.

Ebben igazad van. Az más kérdés, hogy Luke nem tudhatott az apjáról, Ezra elől titkolják szüleinek sorsát, Kanan-ék full homályban voltak tartva a lázadásról stb.. Van itt kegyetlenség e téren elég, az értelmetlenség meg szubjektív. Amúgy ha Obi mégis kapcsolatban állt Ahsoka-val, akkor vajon Vader-ről is felvilágosította vagy neki is csak "bizonyos nézőpontból" sikerült felfedni az igazságot? Ha már szóba került a kegyetlenség. ;)

 

Ezt a Vader sityakot azért még szokni kell.

Ja, de nekem alapjában bejövős. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért lesz érdekes mennyire fog eztán (rövidtávon) szorosabban összefonódni Fulcrum, Bail, a többi sejt és Hera csapatának sorsa, mert alapvetően nem biztos, hogy ez lenne a legbölcsebb út. Feltéve persze, hogy a lázadó vezetés még nem érzi elég felkészültnek a szerveződést az egységes fellépéshez és a komolyabb mértékű felfedéshez. Ami egyébként akár időszerű is lehet, hiszen Hera-ékat pl. most már teljes körűen beavatták.

Szerintem mivel az ep4-ben már van egy olyan, hogy Lázadók Szövetsége, meg is van válaszolva, hogy eztán mennyire fonódik össze a sejtek sorsa. Totálisan. Bár nem tudom, mit értesz rövid táv alatt, hiszen eleve, az ep4 alig négy évre van. Szóval, a Szövetség nemsokára meg fog születni, 2-3 éven belül annak ki kell alakulnia, hiszen az ep4-ben már 100%-osan működő katonai szervezettként jelennek meg. Szóval lehet, hogy még egy évad erejéig a sejtek elszeparálódnak, bár kétlem, Ahsoka mondta, hogy a dolgok megváltoztak. Nem is lenne már sok értelme, hiszen most, hogy reményt adtak a népnek, nem tűnhetnek el a balfenéken, meg kell mutatniuk, hogy ütőképesek.

 

A koncepciórajzok alapján pedig bizony nem is vállnak már széjjel.

 

Azt meg sosem gondoltam, hogy Ahsoka most, két perccel a Fire Across the Galaxy után szerezne tudomást Bailtől Obi-Wanról. Szerintem egyetérthetünk abban, hogy Ahsoka és Bail együttműködése valószínűleg olyan egy évtizedes lehet. Szóval, ha Bail valaha is elmondta neki, az egy az ep3-hoz közelebbi időpont lehetett, amikor még nem létezett Fulcrum. Sőt, ez időtájt már fel is vehették vele a kapcsolatot, meg is próbálhatták beszervezni. És mint tanácsadó akár benne is lehet. Vagy időről időre újra megkísérelhetik.

 

Esélyes, hogy Ahsoka tud Obi-ról és Luke-ról (aki egyébként a korábbi legjobb barátnőjének és volt mesterének a fia, ami azért nem piskóta :)), a kérdés inkább az, hogy mennyire kockáztatná őket. Nyilván minden veszteség számít, ami ellenére is kockázatokat kell vállalniuk, de Luke nemcsak egy fontos elem a sok közül, hanem a lázadók érdemi esélyeinek egyik legfőbb kulcsa. Ezra is rendkívül fontos, de Luke még inkább az. Tízszer meg kell gondolni bárkinek is, hogy mennyire éri meg a Tatooine, Obi és Luke közelében kevergetni a port.

Nem is az a nagy kockázat, hogy elfogják Ahsoka-t vagy bárki mást, aki esetleg köpne. A nagy kockázat az, hogy vhogy lekövetik/lehallgatják őket, elcsípnek olyan információmorzsákat, amikből mondjuk képbe kerül a Tatooine vagy akár Obi-Wan. Ne felejtsük el, hogy a sitheknek Obi mindenképp elsődleges célpont, akit régóta kutathatnak, de már Fulcrum és Hera-ék is prioritásos kiszemeltek, szóval szűkös a mozgástér.

Én azért erősen kétlem, hogy a lázadók Luke-ra, mint messiásra gondolnak, sőt, fogalmuk sincs arról, hogy létezik egy Luke Skywalker. Azért na, attól, hogy Anakin gyermeke, még nem jelenti azt, hogy ő lesz a Galaxis megváltója. Nem is apellálhatnak erre, szóval számukra hót mindegy, hogy mi van Luke-kal, kit vezetnek el hozzá, kit nem. Ezt ha másból nem, az ep4-ből leszűrhetjük, amikor egy komplett csillagrombolót vezetett el Leia Ben Kenobi lakhelyéhez. Szóval itt bukik ez a "ne szóljunk neki, mert kockázatos" dolog. Leia magát Darth Vadert vezette a Tatooine-ra. Csak képzeld el, ha az üzenetét elfogják, ha R2 nem jut ki a Tantive IV-ről. Szerintem Leia semmivel sem vállalt akkor kisebb kockázatot, mintha Ahsoka ugrana el. Sőt, mivel Leiáról akkor már tudták, hogy a Lázadók Szövetségének a tagja, már ezer szem figyelhette, és egy csillagromboló követte, a fedélzetén Vaderrel. Fulcrumról legalább csak annyit tudnak, hogy létezik, de senki sem figyeli, senki sem tudja, kicsoda, Ahsoka totálisan szabadon mozoghat. És miért lenne gyanús Mos Eisley-ben egy togruta nő?

Igen, a Birodalom tudja, hogy van egy Fulcrum nevű személy, aki vezeti a lázadókat. Ez egy komplett Galaxisban a nagy büdös semmi. Esélytelen, hogy követnék, hogy lehallgatnák egy beszélgetését a Tantive IV konferenciatermében, hogy megfigyelnék a közértben. A HoloNet adásaira, meg azt hiszem, a Rebels első évada erre elég jól rávilágított, alaposan odafigyel. Megmásítja az alakját, és még azt is köpeny alá dugja, megváltoztatja a hangját is, és feltehetően még ezer módon kódolja is, meg annyi állomáson vezeti át, hogy még véletlen se lehessen lekövetni a pozícióját. Emellett álnevet használ. Aki ennyire elővigyázatos, az nem fogja egy HoloNet adásban közölni, hogy "elmegyek Obi-Wan Kenobi Jedi mesterhez a Tatooine-ra, Tochie melletti kis konyhójába, ami nincs messze a Lars famrtól, ahol Anakin Skywalker fia, Luke Skywalker nevelkedik. Amúgy meg, én Ahsoka Tano vagyok, Anakin Skywalker egykori tanítványa." :) Szerintem inkább az, aki annyira óvatos, mint Ahsoka, valami ilyet mondana egy HoloNet adásban másoknak arról, hová megy, miért megy oda, hogyan megy oda, mikor megy oda: " ." Semmit. És mivel Bent sem figyelik, nos, kizárt, hogy jelenleg e kettő meetingjeiről a Birodalom értesülhetne.

Ahsokát jelenleg csak kétféleképpen lehetne lebuktatni: ha elfognak egy olyan lázadót, aki ismeri őt, és az vall. A másik lehetőség, ha kém férkőzik közéjük. Illetve, harmadik esélyként még játszik, hogy leleplezi önmagát, de az nem a Birodalom érdeme lenne. :)

 

Arról nem is beszélve, hogy a remeteségbe vonuló idős Ben-től annyira komoly segítséget aligha várhatnak. Némi lelkizésért vagy pár jó tanácsért meg nem éri meg az egész. :)

Már most miért is? A bölcsesség, a háborús tapasztalatok nem korfüggőek. Leia sem azért akarta felkeresni, hogy klón háborús anekdotákat hallgasson, hanem, hogy beszervezze a Lázadók Szövetségébe - ha máshogy nem, hát úgy, hogy neki kell eljuttatnia a Halálcsillag terveit az Alderaanra. Azt meg gondolhatod, hogy ha Ben valaha is eljutott volna a Szövetséghez, utána nem ment volna vissza a kunyhójába. Ben tapasztalata igenis nagy előny lenne, és nem csak azért, mert veterán, vagy mert a háború egyik legnagyobb és legeredményesebb tábornoka volt, hanem mert vagy harminc évig volt Jedi lovag, és olyan kapcsolatai lehetnek, amit vétek lenne nem kihasználni. A stratégiai tudását is kár lenne elpazarolni, arról nem beszélve, hogy Jedi lovagként harcosnak sem utolsó. Nem valószínű, hogy sokkal idősebb, mint Qui-Gon volt az ep1-ben, Dooku meg sokkal idősebb lehetett nála az ep3-ban, és elég jól forgatták még a fénykardot. Obi-Wan sem lenne rosszabb. Nyilván, azért ahogy Yoda a klón háborúkban, úgy ő is inkább már egy bázisról irányítaná a harcokat, de ha arra kerülne a sor, sok rohamosztagos kerülne kardvégre. Szóval Benben minden megvan, ami miatt helye lenne a Lázadók Szövetségének vezérkarában, elég értékes ahhoz, hogy kockáztassanak miatta. Yoda szintén zenész. Az más kérdés, hogy e két Jedi mennyire lelkesedik ilyenért. Ep4-5-ös állapotukat elnézve, ha meg is keresték őket ilyennel, a válasz mindig nem volt. De mint ahogy azt a Path of the Jediban láttuk, Yodával például még úgy is fel lehet venni a kapcsolatot, hogy nem használják a HoloNetet. Szóval vannak itt lehetőségek bőven. A kérdés az, kihasználják-e ezeket Filoniék, és ha kihasználják, hogyan oldják meg, hogy az ep4-es állapot kialakuljon. Yoda nem valószínű, hogy elmozdulna önként vállalt száműzetéséből, Obi-Wan viszont már más kérdés, ő mindig is aktívabb figura volt, ráadásul Luke biztonságban van addig a Birodalomtól, amíg nem tudnak a létezéséről. És az is nyilvánvaló, hogy Ben nem nonstop figyelt rá. Szóval elviekben leléphetne ideig-óráig a Tatooine-ról. Elvileg, mert Luke hajlamos magát a Birodalom nélkül is bajba keverni, szóval azért mégsem mehet olyan messzire, de ez viszont nem akadályozhatja meg Ahsokát vagy bárki mást abban, hogy néha beugorjon hozzá tanácsért.

 

Ebben igazad van. Az más kérdés, hogy Luke nem tudhatott az apjáról, Ezra elől titkolják szüleinek sorsát, Kanan-ék full homályban voltak tartva a lázadásról stb.. Van itt kegyetlenség e téren elég, az értelmetlenség meg szubjektív. Amúgy ha Obi mégis kapcsolatban állt Ahsoka-val, akkor vajon Vader-ről is felvilágosította vagy neki is csak "bizonyos nézőpontból" sikerült felfedni az igazságot? Ha már szóba került a kegyetlenség. ;)

De se Luke, se Ezra, se Kananék nem a lázadók egyik vezére, egyik sem dolgozik évek óta azon, hogy kialakuljon egy egységes katonai erő a Birodalom ellen, egyik sem barátja Obi-Wan Kenobinak, egyik sem ex-tanítványa Anakin Skywalkernek. Apró, de nem elhanyagolható különbségek ezek. Ráadásul, jó ok van arra, hogy őket ne informálják néhány dologról. Ahsoka esetében, jó ok van arra, hogy informálják minden létező, az ügyüket esetlegesen támogató, vagy abban akár aktívan résztvevő ember létezéséről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha bróbálkoztak is Obi-wannál, nem tudom hányszor, illetve még fontosabb, hogy mivel, mert mikor Leia felkeresi, Ő biz rögtön ugrik!

Pedig csak annyit tud, hogy "szorongatott helyzet" és "létfontosságú információk".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ott eléggé közrejátszik, hogy a Birodalom a Tatooine fölött van, sőt, kis túlzással, megszállták a bolygó, Leiának hála a Lars-framhoz is eljutottak - oké, ezt akkor még nem tudta -, a droidban (Anakin droidjában) ott vannak a Lázadók számára életbevágó információk, és mellesleg az üzenetet a másik Skywalker sarj adta le, aki legalább olyan fontos lehet a számára és az ügyük számára, mint Luke, és "szorongatott helyzetben" van, ami nem sok jót jelenthet. Elég sok minden összejött ott a kis kunyhójában ahhoz, hogy a tettek mezejére lépjen. Jóval több ez, mint annyi, hogy jöjjön parancsnokolni, tábornok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mivel az ep4-ben már van egy olyan, hogy Lázadók Szövetsége, meg is van válaszolva, hogy eztán mennyire fonódik össze a sejtek sorsa. Totálisan. Bár nem tudom, mit értesz rövid táv alatt, hiszen eleve, az ep4 alig négy évre van.

Én most itt kifejezetten rövidtávra gondoltam, tehát a Rebels közvetlen folytatására. Nem tudom meddig szövik majd a fonalat az Ep.4-hez képest, akár a tervrajzok ellopásával is zárulhat a sorozat.

 

Szerintem egyetérthetünk abban, hogy Ahsoka és Bail együttműködése valószínűleg olyan egy évtizedes lehet. Szóval, ha Bail valaha is elmondta neki, az egy az ep3-hoz közelebbi időpont lehetett, amikor még nem létezett Fulcrum. Sőt, ez időtájt már fel is vehették vele a kapcsolatot, meg is próbálhatták beszervezni. És mint tanácsadó akár benne is lehet. Vagy időről időre újra megkísérelhetik.

Valóban egyetértünk. Igen,ez kifejezetten esélyes, hogy anno megpróbálták beszervezni Obi-t, őt Yoda-t is, de ez régen volt/lehetett. Az is elég egyértelmű, hogy egyikőjük se vállalt el komolyabb szerepet a lázadók szervezkedéseiben, ez azért jól átjön az Ep.4 és 5 történéseiből. Megkísérelhetik újra és újra beszervezni bármelyikőjüket, de ha racionálisan elmondták mi a helyzet, akkor ezt Bail-ék is felfoghatták és megérthették. Bail konkrétan beszélt pl. az Ep.3-ban Yoda-val a kudarcáról, tudtak az ikrekről stb..

 

Én azért erősen kétlem, hogy a lázadók Luke-ra, mint messiásra gondolnak, sőt, fogalmuk sincs arról, hogy létezik egy Luke Skywalker. Azért na, attól, hogy Anakin gyermeke, még nem jelenti azt, hogy ő lesz a Galaxis megváltója. Nem is apellálhatnak erre, szóval számukra hót mindegy, hogy mi van Luke-kal, kit vezetnek el hozzá, kit nem.

A lázadók többsége sehogy nem gondol Luke-ra, mert azt se tudják, hogy létezik. Az a pár beavatott viszont ha nem is messiásként, de az egyik legfontosabb kulcselemként tekinthet rá. Yoda és Obi tudjuk mennyire bíztak benne és milyen fontosnak tartották (fontosabbnak bármely más túlélő jedinél vagy Erőérzékenynél). Ettől még persze Bail vagy Ahsoka magasról kakkanthat rá, de ez nem túl valószínű. Ezra-t is kiemeltként kezelik, Luke esetében pedig nemcsak az Erőérzékenység számít. A rokoni szál Vader-rel mindkét oldalnak döntő fontosságú lehet.

 

Ezt ha másból nem, az ep4-ből leszűrhetjük, amikor egy komplett csillagrombolót vezetett el Leia Ben Kenobi lakhelyéhez. Szóval itt bukik ez a "ne szóljunk neki, mert kockázatos" dolog. Leia magát Darth Vadert vezette a Tatooine-ra. Csak képzeld el, ha az üzenetét elfogják, ha R2 nem jut ki a Tantive IV-ről. Szerintem Leia semmivel sem vállalt akkor kisebb kockázatot, mintha Ahsoka ugrana el.

Ez mind igaz, de az évekkel később történik. Nem tudom mit és hogyan tervezett akkor a Szövetség, Leia akciójának mely elemei voltak előzetesen egyeztetett tudatos döntések vagy csak improvizált vészmegoldások.

 

Már most miért is? A bölcsesség, a háborús tapasztalatok nem korfüggőek. Leia sem azért akarta felkeresni, hogy klón háborús anekdotákat hallgasson, hanem, hogy beszervezze a Lázadók Szövetségébe - ha máshogy nem, hát úgy, hogy neki kell eljuttatnia a Halálcsillag terveit az Alderaanra. Azt meg gondolhatod, hogy ha Ben valaha is eljutott volna a Szövetséghez, utána nem ment volna vissza a kunyhójába. Ben tapasztalata igenis nagy előny lenne, és nem csak azért, mert veterán, vagy mert a háború egyik legnagyobb és legeredményesebb tábornoka volt, hanem mert vagy harminc évig volt Jedi lovag, és olyan kapcsolatai lehetnek, amit vétek lenne nem kihasználni.

Ezért gondolom azt, hogy nem jutott el. Nyilván tök hasznos lett volna, ahogyan Yoda is. Vagy ahogyan az is nagy segítség lett volna, ha Kanan végig használhatja a fénykardját és nem csak lövöldözget éveken át. Vagy ha Ahsoka nemcsak a háttérből szervezkedik, hanem teljes tudását bedobva több tucat katonát felülmúlva harcol. De nem tették ezeket, mert még nem tartott ott a buli. Hosszútávon sokkal fontosabb érdekeket kellett szolgálniuk, amelyben az óvatosság volt a fő szempont. A sejtek önmagukban vállaltak komoly kockázatokat, de együttesen a lázadók nem.

Ez persze megváltozik az Ep.4 idejére, ott már pár nap alatt messze többet kockáztatnak, mint előtte majdnem 20 év alatt. Ez már egy magasabb szint, amelyre nem tudjuk mikor léptek fel. Nekem eddig az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy pont az Ep.4 elején (kicsit előtte), amikor ellopják a terveket, Leia felkeresteti Obi-t, bevonják Luke-ot, majd Yoda-t is, nekimennek a Halálcsillagnak stb.. Persze datálódhat ez korábbra is, csak kicsit furcsa lenne. Nyilván ügyesen meg lehet oldani a kritikusabb dolgok elsimítását, de én pl. Yoda Erőn keresztüli kommunikációjában már sokkal több lehetőséget látok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez persze megváltozik az Ep.4 idejére,

Ez már a második évad idejére megváltozik, miután egy flottányi blokád törő lerohanta a Birodalom egyik flottáját és nem csak kimenekítettek két Jedit és egy kisebb sejtet a karmaik közül - mellesleg az a sejt elpusztította Tarkin kormányzó zászlóshajóját -, hanem szétlőttek egy jó adag TIE-vadászt is. Ez megváltoztatta a játékszabályokat.

Amúgy az érdekes, hogy Ben az ep4-ben ránézésre megmondja, hogy a TIE rövidtávú vadászgép. Ezt miből is tudta? Hiszen remeteségbe vonulása idején még nem volta TIE vadászok. Lehet, hogy Bennek már korábban volt szerencséje ilyen típusú géppel közelebbről is találkozni? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ott eléggé közrejátszik, hogy a Birodalom a Tatooine fölött van, sőt, kis túlzással, megszállták a bolygó, Leiának hála a Lars-framhoz is eljutottak - oké, ezt akkor még nem tudta -, a droidban (Anakin droidjában) ott vannak a Lázadók számára életbevágó információk, és mellesleg az üzenetet a másik Skywalker sarj adta le, aki legalább olyan fontos lehet a számára és az ügyük számára, mint Luke, és "szorongatott helyzetben" van, ami nem sok jót jelenthet. Elég sok minden összejött ott a kis kunyhójában ahhoz, hogy a tettek mezejére lépjen. Jóval több ez, mint annyi, hogy jöjjön parancsnokolni, tábornok.

 

Igen ez valóban több és hát nem is örök remeteségre készültek a 3-ban, hanem "amíg el nem jön a mi időnk."

A helyzet is éles volt, az ikrek sem voltak gyerekek már..mire várt volna még? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés az, kihasználják-e ezeket Filoniék, és ha kihasználják, hogyan oldják meg, hogy az ep4-es állapot kialakuljon.

Az utóbbiért némileg aggódom, de majd meglátjuk, hogy találnak-e épeszű megoldást, bármit is hozzanak a következő évadok...

 

A rokoni szál Vader-rel mindkét oldalnak döntő fontosságú lehet.

Lázadó oldalról Luke személyének fontossága eléggé kérdéses. Rábízzanak bármit is egy parasztkölyökre, akinek az apja elárulta a Jediket? Ha nekem ilyen infóim lennének, mint a Lázadás egyik vezetőjének, fontos tagjának, igen erősen elgondolkodnék, hogy hagyjam a srácot továbbra is a homokban aszalódni. Na persze mindenki a maga sorsát alakítja nagyrészt, vagyis ne lássuk a gyerekben a szülőt, de azért mégis érdemes a kockázatokat mérlegelni. Igaz, hogy Luke ep4 előtti bármiféle szerepe csak hipotézis :)

 

Amúgy az érdekes, hogy Ben az ep4-ben ránézésre megmondja, hogy a TIE rövidtávú vadászgép. Ezt miből is tudta? Hiszen remeteségbe vonulása idején még nem volta TIE vadászok. Lehet, hogy Bennek már korábban volt szerencséje ilyen típusú géppel közelebbről is találkozni? :hmm:

A kábeltévé katonai műsorából tudja :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már a második évad idejére megváltozik, miután egy flottányi blokád törő lerohanta a Birodalom egyik flottáját és nem csak kimenekítettek két Jedit és egy kisebb sejtet a karmaik közül - mellesleg az a sejt elpusztította Tarkin kormányzó zászlóshajóját -, hanem szétlőttek egy jó adag TIE-vadászt is. Ez megváltoztatta a játékszabályokat.

Amúgy az érdekes, hogy Ben az ep4-ben ránézésre megmondja, hogy a TIE rövidtávú vadászgép. Ezt miből is tudta? Hiszen remeteségbe vonulása idején még nem volta TIE vadászok. Lehet, hogy Bennek már korábban volt szerencséje ilyen típusú géppel közelebbről is találkozni? :hmm:

Sőt, azt is megmondja, hogy ilyen pontosan csak a Birodalmi Rohamosztagosok lőnek. Persze lehet, hogy ő még mindig azt hiszi, hogy ezek ugyanazok a klónok és minőség, mint Cody. Pedig ha tudná... :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, azt is megmondja, hogy ilyen pontosan csak a Birodalmi Rohamosztagosok lőnek. Persze lehet, hogy ő még mindig azt hiszi, hogy ezek ugyanazok a klónok és minőség, mint Cody. Pedig ha tudná... :death:

:D

Tényleg jó lenne tudni, milyen alapon dícséri a célzótudásukat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az alapján, hogy az utolsó Birodalmi csapatok, akiket akcióban látott a klónok voltak.

Meglátjuk. Az én szememben Ők nem birodalmi rohamosztagosok.

És a kijelentés pillanatában nem úgy jött le, hogy egy majd 2 évtizedes tapasztalatról beszél.

Sokkal inkább az aktuális rohamosztogasok ismerőjeként nyilatkozott szerintem.

Mondjuk az is igaz, hogy a Tusken-ekkel hasonlította össze a lőkészséget, amit lehet, hogy még a Rebels-beli rohamoszik teljesítménye is überel! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.