Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én némileg furcsának találom, hogy a három Jedi, akiket Windu magával vitt, olyan könnyen elhalálozik. Persze Palpi egy hatalmas Sith, aki sokat tud az Erőről, nem mellesleg szinte ő maga a megtestesült sátán, de akkor is méltatlannak érzem, hogy három Jedi lovag története ilyen egyszerűen ér véget - akik mellesleg mesterek, illetve a Tanács tagjai is egyben. Ennyi erővel Windu vihetett volna magával három total fogalmatlan padavant is. 

Én kicsit elnyújtottam volna a jelenetet, hogy méltó halált haljon Fisto és társai. Valamint hogy eggyel több pazar párbajozós jelenete legyen a filmnek. Persze így is kafa volt, de ha a három szerencsétlennel nem végez ilyen hamar, még inkább az lett volna szerintem. :)

Szerintem azért is lett ilyen a jelenet, mert a nagy durranásnak nem ez lett szánva, így nem is erre feküdtek rá jobban.

18 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Megbénította őket az a hatalmas Sötét oldali Erő amit Sidiousnak immár semmilyen mértékben nem volt érdeke tovább leplezni.

Igen, ez már kezdettől fogva jó magyarázat. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szerintem nemcsak ennek a filmnek, de az egész Sagának az egyik legszánalmasabb jelenete. Katasztrófa az egész. Annak tükrében meg pláne, hogy mennyire zseniális, ami előtte és ami utána történik. Oké, nem a Windu-Sidious a legerősebb szócsata, majd párbaj a szériában, de úgy gondolom, hogy mindkettő rendkívül jól sikerült. Közte ez a bohóckodás viszont méltatlan. Akkor már egyszerűbb lett volna, ha Windu egyedül megy. És azért annyira sajnálatos ez, mert teljesen feleslegesen csináltak hülyét a jedik közül nem akárkikből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Valamelyest egy "Mi lett volna ha" kérdés következik.

 

Ha Windunak sikerül kinyírni Palpatine-t, és tegyük fel, hogy ettől Anakin agya elborul, és rátámad Windura, lett volna esélye ellene szerintetek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Valamelyest egy "Mi lett volna ha" kérdés következik.

 

Ha Windunak sikerül kinyírni Palpatine-t, és tegyük fel, hogy ettől Anakin agya elborul, és rátámad Windura, lett volna esélye ellene szerintetek?

Szerintem nem. Anankin sokkal jobb harcos mint Windu a TCW alaján, meg ugye Anakin a sötét oldalt használta volna ellene ami jóval erősebb a harcban(pl villámok, fojtogatás).

Viszont ha mégsem Anankin totális bukta elé néz. Megöli Windut, de semmi nincs mögötte. A 66-os parancsot nem adják ki(hisz Anakin nem tud róla), a Jedik meg mind ellen fordulnának a klónok segítségével. Jobb esetben bíróság elött felelne tetteiért rosszabb esetben meghalna. Palpi halálával Anakin megbukott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Frenkie írta:

Palpi halálával Anakin megbukott volna.

Ha kiderül, hogy Windunak ment. Simán beadhatja a sztorit a Jediknek, hogy amikor odaért, Windu és a többiek már halottak voltak, ő meg ezután egyedül végzett a főkancellárral

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Ha kiderül, hogy Windunak ment. Simán beadhatja a sztorit a Jediknek, hogy amikor odaért, Windu és a többiek már halottak voltak, ő meg ezután egyedül végzett a főkancellárral

Mondjuk ez igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Frenkie írta:

 

 

Szerintem nincs mételyezés. Még Windu kezének levágása után is azt mondta hogy mit tettem. Aztán csak annyit mondott Palpinak hogy mellé áll. Én itt nem látok delejt. Ami annak tűnik az Anakin rájövése arra hogy nincs visszaút a tettei után a jó oldalra. De ez egy személyes döntése és ez tényleg borzalmas lehet egy addig jó embernek. De még ekkor sem tartom őt Sithnek. Szómomra a gonosz tettei után lett az. Mikor megtette a felfoghatatlant, a gyerekmészárlást , a társai megölését, illet a szepi vezérkarát. Én úgy gondolom hogy a Mustafaron vált Sithé a mészárlás után, de ez személyes döntés volt.

 

Pedig van ott más is, Sidious hangja nem e világi, és fokozatosan vált vissza. Persze én se azt mondom,m hogy már itt mindenre elszánt sith, de elindult benne valami. Már utána Padménak is csak megjátssza magát, látszik, hogy nem őszintén beszél vele. A Mustafaron már nem is bírja, nekimegy a nőnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig van ott más is, Sidious hangja nem e világi, és fokozatosan vált vissza. Persze én se azt mondom,m hogy már itt mindenre elszánt sith, de elindult benne valami. Már utána Padménak is csak megjátssza magát, látszik, hogy nem őszintén beszél vele. A Mustafaron már nem is bírja, nekimegy a nőnek. 

Nem mondom hogy nem lehetett így, de nekem más jött le. Holnap lesz miről beszélni. :DPersze a végeredmény ugyanaz. Megszületett Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig van ott más is, Sidious hangja nem e világi, és fokozatosan vált vissza. Persze én se azt mondom,m hogy már itt mindenre elszánt sith, de elindult benne valami. Már utána Padménak is csak megjátssza magát, látszik, hogy nem őszintén beszél vele. A Mustafaron már nem is bírja, nekimegy a nőnek. 

Érdemes az arcát is figyelni Anakinnak, amikor Palpatine Sith-é avatja. Mintha megbabonázná, olyan fejet vág. Totál nem önmaga.

 

Itt, 0:52-től érdemes figyelni a fejét:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, pb69 írta:

Én is egyértelműen Frenkie-vel értek egyet. Ez a "megmételyeződés" meg sötét oldal általi "fertőzés" erősen visszavenne az egyéni felelősségből. Ha a sötét oldalt egyfajta drogként vagy lelki állapotként, törésként fogjuk fel, az azt is indukálja, hogy valamiféle beszámíthatatlanság lép fel. Ahogy bedrogozni is be lehet vkit, úgy a sötét oldallal is meg lehet fertőzni és akkor annyira nem is tehető felelőssé a döntéséért, hiszen befolyásoltság alatt állt.

Anakin levágja Windu kezét és onnantól már nincs visszaút? Dehogynem, utána is meglenne a választás lehetősége, csak Anakin nem úgy dönt. Anakin már eleve egy rongy lelkileg, ezt a templomi tanácsteremben is látjuk, rohadt feldúltan érkezik az irodába, ahol aztán feszülten várja mit csinál Windu. Dúlhat benne a dilemma, amikor pedig Windu részben neki is köszönhetően meghal, akkor rádöbben, hogy mindennek vége, a döntés megszületett. Semmi értelme nem lett volna a tettének, ha utána visszakozna, most már Sidious mellett tette le a voksát, akiről tudta, hogy sith nagyúr. De Anakin egyértelműen mondja is, hogy bmit megtesz, csak Padmét mentsék meg vhogy.

Nem ment fel senkit semmi alól, csak egy kis spirituális adalék a sok többi ok mellett. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Anankin sokkal jobb harcos mint Windu a TCW alaján

Ezt így nem állítanám. Windut igazán komoly próbatételben csak Sidious ellen látjuk küzdeni, már ha nem tekintjük az egészet eleve csak egy színjátéknak. Úgy tudom, hogy a legnagyobb jedi harcosok között emlegették Windut, szóval ha vki, akkor ő ellene megizzadhatott volna Anakin. Ráadásul Obi-Wannál tényleg egyértelműen jobb harcos Anakin, mégis csúnya véget ér a párbaj számára.

23 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Anakin a sötét oldalt használta volna ellene ami jóval erősebb a harcban(pl villámok, fojtogatás).

Egyrészt, a sötét oldal nem erősebb, csak más. Ezt Yoda és Sidious párbaja tökéletesen példázza is. Másrészt, Anakin Obi-Wan ellen is használta a sötét oldalt, villámokat nem tudott szórni, a fojtogatás pedig csak sokkal gyengébbek ellen ér bmit is, egy Windut azért aligha győzött volna le azzal, hogy fojtogatni kezdi. 

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig van ott más is, Sidious hangja nem e világi, és fokozatosan vált vissza.

Ha jól rémlik, akkor se e világi a hangja, amikor Windut villámozza.

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Már utána Padménak is csak megjátssza magát, látszik, hogy nem őszintén beszél vele.

Alapvetően nem akarja elveszíteni Padmét, sőt, szóval meg kell játszania magát, mert tudja, hogy egyébként Padmé elpártolna tőle. A Mustafaron aztán kiderül, hogy Padmé már tudja miket tett Anakin, ezt még megpróbálja vhogy hevenyészve letagadni, de ekkor már tudja, hogy elmenőben ez a hajó. Aztán pontosan ez bőszíti fel annyira, hogy ő mennyi mindent megtett a lányért, most végre jöhetne az igazi örömmámor, erre elfordulnak tőle, az egyetlen ember, aki szereti, elkezd undorodni tőle.

19 perccel korábban, Yoda József írta:

Érdemes az arcát is figyelni Anakinnak, amikor Palpatine Sith-é avatja. Mintha megbabonázná, olyan fejet vág. Totál nem önmaga.

Nem "önmaga", de én semmiféle megbabonázottságot nem látok rajta. Egyszerűen lelkileg totálisan össze van törve, meggyötört pszichésen és fizikailag is. Anakinról mindig is tudtuk, hogy egy lelkileg rendkívül érzékeny figura, az érzelmei el tudnak uralkodni rajta, Amiket itt leművel, azok simán csak annyira hatnak a lelki világára, hogy összezuhan és átmegy egy ilyen tartás nélküli zombivá.

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem ment fel senkit semmi alól, csak egy kis spirituális adalék a sok többi ok mellett. :)

Nem tudom, számomra az már mindig olyan izzadságszagú, amikor egy cselekedetre egy csomó okot felhoznak. Ráadásul Anakin utána még rendesen hullámzik. Lemészárolja az ifjakat, de bőg utána. Padméval még az elején tud is viszonylag gyengéd lenni, utána kattan el.

És de, annyiból egyértelműen felmentés lenne, hogy ha kijelentjük, hogy Anakint megbabonázta és hatalmába kerítette a sötét oldal, akkor az ezt követő tetteinél már csak annyit tudunk mondani, hogy nem elég erős, hogy ellenálljon, de azt nem, hogy ő döntött úgy, hogy megteszi azokat a szörnyű dolgokat. Persze, azt még ő döntötte el, hogy Windunak lenyesi a kezét, de ez már csak kb. olyan, minthogy te veszed be a pirulát, viszont amit aztán bedrogozva művelsz, azért jóval kisebb súllyal tesznek felelőssé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egyrészt, a sötét oldal nem erősebb, csak más. Ezt Yoda és Sidious párbaja tökéletesen példázza is. Másrészt, Anakin Obi-Wan ellen is használta a sötét oldalt, villámokat nem tudott szórni, a fojtogatás pedig csak sokkal gyengébbek ellen ér bmit is, egy Windut azért aligha győzött volna le azzal, hogy fojtogatni kezdi. 

Yoda a legerősebb világos oldali Erőhasználó. Persze hogy felvehette a harcot a Sith-el. De ha egy átlag Jedi veszi fel a harcot egy Sith-el szinte semmi esélye sincs. Nem azt mondom hogy lehetetlen, de egy Jedi nem használ támadásra pl villámokat. Ráadásul nem is tud kézzel elfogni és visszafogni villámokat mint Yoda. Egyszerűen egy Sith gátlástalanul a legaljább trükköket is bevetheti egy Jedi ellen, illetve használhatja az Erő sötét oldalát támadásra amit a Jedi nem

A mustafari párbajban Anakin félörült volt, lelkileg egy roncs, nagyjából olyan mint Kylo Rey ellen a Csillagpusztítón. Ha teljesen higgadt nem hinném hogy Kenobi győzött. volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Frenkie írta:

Yoda a legerősebb világos oldali Erőhasználó. Persze hogy felvehette a harcot a Sith-el. De ha egy átlag Jedi veszi fel a harcot egy Sith-el szinte semmi esélye sincs.

Egy átlagos jedinek nincs,de Windu pl. nem egy átlagos jedi azért. ;) 

Ráadásul láttunk már sith-ek ellen harcoló jediket. Obi-Wan több ízben is legyőzte Mault. Anakin legyőzte Dookut. Yoda sem kapott ki senkitől. Kanan is legyőzte Mault. Luke legyőzte Vadert. A Sagaban látott jelenetek nagyon nem arra utalnak, hogy egy jedinek ne lenne esélye egy sith ellen. Most átlag jedi alatt nem tudom kire gondolsz, de igazából nem is fontos, mert nem is az volt a kérdés, hogy egy ilyen felvenné-e a harcot Anakinnal, mert nyilván nem.

10 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem azt mondom hogy lehetetlen, de egy Jedi nem használ támadásra pl villámokat.

De miért használna támadásra villámokat? Ha egy sith villámokkal támad, akkor nem sokra megy ellene egy jedi azzal, hogy ő is villámokat szór. A villámszórás is csak egy képesség, ami ellen többször láttunk hatékonyan és viszonylag könnyedén védekezni jediket. És ha már Windu, pont ő védte ki elég sokáig Sidious villámait. Ha el is tekintünk attól, hogy Anakin nem tudott villámokat szórni, miért gondoljuk, hogy megoldhatatlan feladat elé állította volna vele Windut?

12 perccel korábban, Frenkie írta:

Ráadásul nem is tud kézzel elfogni és visszafogni villámokat mint Yoda.

Nem tudjuk, hogy ki tud ilyet, de elég hozzá egy fénykard is. ;)

13 perccel korábban, Frenkie írta:

Egyszerűen egy Sith gátlástalanul a legaljább trükköket is bevetheti egy Jedi ellen, illetve használhatja az Erő sötét oldalát támadásra amit a Jedi nem

Ebből még önmagában nem következik semmi.

14 perccel korábban, Frenkie írta:

A mustafari párbajban Anakin félörült volt, lelkileg egy roncs, nagyjából olyan mint Kylo Rey ellen a Csillagpusztítón. Ha teljesen higgadt nem hinném hogy Kenobi győzött. volna.

Na de pont ez az, hogy itt üt vissza a sith-ek hozzáállása. Mindent beleadhatnak a harcba, érzelmeket, szenvedélyt, viszont ez sebezhetővé is teszi őket. Nincs olyan, hogy ha Anakin teljesen higgadt, mert ha egy jedivel kell küzdenie, akkor nem lesz az, nem tud olyan lenni. Ha pedig higgadt egy sith, akkor elbízza magát, azon is rajta tud veszíteni. De azt se értem, hogy szerinted Windunak esélye nem lett volna Anakin ellen, mert Kenobinak is csak azért volt, mert Anakin feldúlt volt. Na de már az irodában is feldúlt volt. Amióta rémálmai vannak, azóta egyre jobban feldúlt, szóval Windu ellen se lett volna higgadtabb. Pláne, hogy ismerjük kettejük viszonyát.

Kylot meg annyiból kár idekeverni, hogy ő fizikailag is sérült volt. Azért nem mindegy, hogy vki mentálisan és fizikailag is rottyon van, vagy utóbbi értelemben a topon van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Természetesen nem egy kapcsoló mintájára működött a dolog, de van benne jó adag spiritualitás is. Nekem ez 2005 óta nyilvánvaló. 

Szerintem is egyértelmű, Christensen játéka zseniális itt. :clap: 

 

udpg22rjkdw11.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a kép bizonyítja hogy nincs delej. Anakin szavai árulják el. Bármit megteszek csak mentsd meg Padmét. Ami Aanakin arcán van az a jó ember zavara hogy mivé kell válnia hogy megmentse szerelmét, hogy nincs visszaút a "jó emberségbe" hisz most ölte meg a Tanács tagját. Mi is így néznénk ki ha beállnánk a Klux klux klánba és mehetnék feketéket ölni. A belső iszonyat látszódik Anakin arcán. 

Dooku arcán pl biztos nem volt ilyen kifejezés mikor Sidious mellé állt hisz ő már Jediként is inkább Sith volt. Neki volt gyomra, Anakinnak(még) nem.

 

@pb69 A Windu vs Anakinhoz annyit hogy Anakin a Kiválasztott volt és szerinetm a legjobban tudta használni az Erőt még Windunál is. Kenobi ellen pszihésen gyenge volt(azért írtam hogy kb mint Kylo az EP7-ben, mert neki nem volt fizikai sérülése ahogy írod is. Azért írtam hogy majdnem hasonló a szitu de nem teljesen). Szerintem jobb volt Kenobinál, csak az érzelmei eluralkodtak rajta és ez okozta a vesztét. 

Az szerintem meg 1000 % hogy csak Yoda tud kézzel elkapni villámokat. Nem láttunk mástól ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Frenkie írta:

Pont ez a kép bizonyítja hogy nincs delej. Anakin szavai árulják el. Bármit megteszek csak mentsd meg Padmét. Ami Aanakin arcán van az a jó ember zavara hogy mivé kell válnia hogy megmentse szerelmét, hogy nincs visszaút a "jó emberségbe" hisz most ölte meg a Tanács tagját. Mi is így néznénk ki ha beállnánk a Klux klux klánba és mehetnék feketéket ölni. A belső iszonyat látszódik Anakin arcán.

Én is inkább ezt látom. Anakinból egyrészt kiszakad egy hatalmas feszültség, meghozta addigi élete legnehezebb döntését, ezzel elárulva Padmén (és Palpin) kívül mindenkit. Beleértve saját magát is. Ez egy hatalmas lelki trauma, miközben Anakin már eleve úgy megy oda, hogy totál szét van esve. Meg lehet nézni az ábrázatát akkor is, amikor Winduval pöröl, akkor is van legalább annyira torz és mániákus, mint amikor felesküszik az öregre. Vagy nézzük meg, ahogyan a tanácsteremben viselkedik még ennél is korábban, nyilvánvaló, hogy nincs magánál már ott se, teljesen az érzelmei uralják.

Miden mindegy alapon most már fel kell esküdnie Sidious-ra (ugye ez is fontos, hogy nem a sith-ekről beszél, hanem, hogy mindent megtesz Sidious-nak, az ő tanításainak kötelezi el magát), hogy megmenthesse a szerelmét. Azt nem sokkal később látjuk egyébként mennyit ér ez az eskü, hiszen Padménak már elmondja, hogy lazán nekiesik Sidious-nak, ha kell, abszolút nem érdekli mi lesz az öreggel. Nem gondolnám, hogy ha vmi spirituális elköteleződés meg eskü lett volna korábban, akkor pár órával később már azzal hencegne, hogy el is árulná, ha úgy van.

23 perccel korábban, Frenkie írta:

Kenobi ellen pszihésen gyenge volt(azért írtam hogy kb mint Kylo az EP7-ben, mert neki nem volt fizikai sérülése ahogy írod is. Azért írtam hogy majdnem hasonló a szitu de nem teljesen). Szerintem jobb volt Kenobinál, csak az érzelmei eluralkodtak rajta és ez okozta a vesztét. 

Ezzel tökéletesen egyetértek, csak szerintem Windu ellen is gyenge lett volna. Azért Anakin se gyakran tudott a tudásának megfelelően harcolni, amikor érzelmileg labilis volt. Most az, hogy a buckalakókat le tudta vágni, az nem nagy siker. De Dooku ellen már a 2-ben csúnyán felsül. De előtte a droidgyárban is megszívja. A TCW-ban van pár kiegyenlítettebb párbaja Ventress-szel, de Barriss is viszonylag sokáig felveszi vele a harcot. A 3-ban Obi-Wan teszi zsebre. Aztán páncélban Ahsoka ellen se tud győzni, Luke meg el is veri a 6-ban.

Igazából az egyetlen komolyabb sikere ilyen téren csak a Dooku elleni a 3-ban. Ez is annyira bizarr egyébként, hogy pont azzal hizlalják az egoját és édesgetik a sith-ek, hogy akkor jön ki az igazi ereje, ha beleadja a dühét és az érzelmeit, miközben ez valójában pont visszafogja. Szerintem, ha higgadtan harcol, akkor is le tudta volna nyomni Dookut, de egy Barriss-t vagy Ventress-t fél kézzel is, vakon. Vagy később egy Luke-ot.

29 perccel korábban, Frenkie írta:

Az szerintem meg 1000 % hogy csak Yoda tud kézzel elkapni villámokat. Nem láttunk mástól ilyet.

Na, hátha majd a kisebbik zöld manó is virít vmi hasonlót a Mandiban. :D :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nekem mindig eszembe jut a mi lett volna ha kérdés. Mi lett volna, ha Anakin megtagadja a sötét oldalt és mégse áll át akkor? Sidous már elbukott volna? Nem lett volna erre egy tartalékterve? Szerintem Windut legyőzhette volna egymaga is - valahogy nekem színészkedésnek tűnt az, hogy ott fetreng Windu előtt - . Talán Anakinnal is összecsapott volna. Még azt is el tudnám képzelni, hogy Anakin és Sidious párbaja akkor döntetlen lett volna és Anakinnak menekülnie kellett volna. De aztán mi lett volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windut legyőzhette volna már azelőtt, hogy Anakin odaért. Van egy konkrét pont a párbajuk alatt, amikor Windu teljesen védtelenül hagyja önmagát, Sidious pedig nekiszegezi a mellkasának a fénykardját. Ott csak azért maradt életben Windu, mert Sidious úgy akarta. Az Erővillámokkal meg bármikor megsüthette volna Windu nemesebbik felét. Sidious szerintem az egész párbaj alatt csak egyszer került ténylegesen veszélybe, amikor Windu képen rúgta. Az szerintem nem volt benne a tervében, ekkor nagyon gyorsan el is iszkol négykézláb a Jedi közeléből. Utána, biztonságos távolságból újra ő irányított, de abban az 1-2 másodpercben kicsúszott a gyeplő a kezéből.

Ha Anakin nem áll át, akkor Sidious megöli, aztán jónapot, a Galaxis örökre a sötétség rabjává válik, hála a halhatatlan Palpatine császárnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mindvégig sejtettem, hogy Palpatine direkt elhúzza a párbajt. De szerintem nem borítékolható az, hogy Anakinnal is végezni tudott volna. El tudnám képzelni azt, ha Anakint nem mondott volna, akkor Windu és Aanakin együtt akarnak lesújtani, Sidiousnak minden erejét bedobva kéne védekezni. De Anakin a Kiválasztott, és szerintem a Sithek bosszújára már megerősödött annyira, hogy egy olyan döntetlent, amilyet Yoda is átélt ki tudott volna harcolni. Esetleg megsérült volna, de szerintem el tudott volna menekülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin volt a kiválasztott, de mégis, ezt a kiválasztottat súlyosan megsebesítette egy mezei Sith és egy "mezei" Jedi lovag is. A kiválasztott az ep2-ben Dookuval, az ep3-ban Obi-Wan Kenobival szemben maradt súlyosan alul. Ha végignézzük az az öt részt, amiben alkalma volt párbajozni, láthatjuk, hogy Anakin/Vader csak Luke-ot volt képes egyetlen alkalommal legyőzni (aki amúgy szintén súlyosan megsebesítette volna, ha Vader nem hord fénykardálló vállvértet). Mindenki más megverte fénykardpárbajban, vagy szimplán hagyta magát (pl. Ben). Ha a TCW-t is ide vesszük, akkor sem mesésebb a helyzet. Dookut szinte sosem tudta legyőzni. És szerintem Dooku fasorban sincs Sidiousszal. Ami meg az Erőtudományt illeti, Anakin igazán nem mutatott sosem nagy kunsztokat. Ellenben Palpatine úgy vágta a falhoz Yodát, aki amúgy puszta kézzel képes Erővillámokat elnyelni, hogy csak úgy nyekkent. Amikor pedig egy rothadó, épp, hogy élek testben volt, a kiválasztott unokája és a saját unokája partiban sem volt vele. Rey is csak akkor tudott dacolni az Uralkodóval, amikor háttértámogatásként megkapta a Jedi szellemeket.

Szerintem Anakinnak sem lett volna több esélye, mint Ben Solónak, Rey-nek vagy Yodának volt. Ő a kiválasztott, de attól még nem legyőzhetetlen Jedi lovag. Sőt, kifejezetten sokszor maradt alul olyan ellenfelekkel szemben, akiket Sidious előételként fogyasztott volna el. Itt jön képbe az, hogy azért, mert nagy a midi-chlorian szinted, még nem leszel Superman. Ehhez tanulás és tapasztalat kell. És Sidious több mint ötven évvel járt Anakin előtt, aki saját arroganciája miatt sok mindent, így a tanulást is félvállról vette. Ez olyan, hogy hiába vagy izmos, ha egyetlen harcművészetet sem ismersz, akkor nem fogsz tudni agyonverni valakit, aki teszem azt, a kung-fu mestere. Vagy hiába tudsz eltalálni pisztollyal egy céltáblát már az első napodon, amikor lősz, esélyed sincs megverni olyasvalakit, aki húsz éve mesterlövészként dolgozik a hadseregben. A Kiválasztottság szép dolog, de mit ér a magas midi-chlorian szinttel a Kiválasztott, ha egész életében kapál. Oké, Anakinnal nem ez a helyzet, de ha összevetjük az ő tanulóidejét teszem azt, Ahsokáéval, akkor láthatjuk, hogy Anakin kevesebb ideje Jedi, mint Ahsoka, amikor a padawanja lett. Ahsoka ugyanis két évvel előbb került a Rendbe, mint Anakin!

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy látom, hogy Anakin kiválasztott szerepe a különleges helyzetének köszönhető (azért született, hogy egyensúlyt teremtsen), nem az erejének és ügyességének, amihez megvoltak a képességei (amelyek rendkívüliek voltak tényleg), de tehetett volna többet is a pallérozásukért, főleg az átgondoltság és önuralom terén. És az is sokatmondó, hogy a végén sem fénykardpárbajjal és az Erővel hozta el az egyensúlyt, hanem egy egyszerű döntéssel, hogy ledobja Sidioust az aknába. 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 06. - 15:33, Dzséjt írta:

amikor Windu teljesen védtelenül hagyja önmagát, Sidious pedig nekiszegezi a mellkasának a fénykardját. Ott csak azért maradt életben Windu, mert Sidious úgy akarta.

Szerintem is, én mindig is így láttam ezt a jelenetet. Palpatine gyakorlatilag lazán mellkason szúrhatta, vagy lefejezhette volna a fórumunkon nem épp közkedvelt Jedi-mestert, ha úgy akarja. De szüksége volt rá ahhoz, hogy végső löketként szolgáljon Anakin Skywalker számára Darth Vader megszületéséhez.

 

bd8985cc347c60f5e248c395875f9435.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.