Ugrás a kommentre

6x09 - The Disappeared (Part 2)


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Újabb érdekes epizóddal bővült a sorozat, amely a történet előzményében lefektetett alapokat szépen szőtte tovább mind cselekmény, mind hangulat terén. Ahogy az előzőnél, úgy itt is bejött a korábbi történetszálak komorabb hangvétele utáni viszonylag éles váltás, szerintem remekül működött Mace és Jar Jar elsőre abszurdnak tűnő párosa ebben a könnyed, kalandozós szálban. Úgy érzem, hogy kettejük kapcsolata kiforrta magát, illetve Mace is jóval Jedisebb viselkedést tanúsított, mint a (Zillo-s epizódokat leszámítva) eddigi TCW-s pályafutása és filmes szerepei során együttvéve. Korábban sok egyéb dolgot kinéztem volna ebből az "agresszív kardforgató"-ként elhíresült Jedi-mesterből, ám azt nem, hogy példa értékű türelemmel kezeli az önmagát adó Jar Jart, ami lássuk be, nem hétköznapi erény. :) Továbbá mondatai mögött is sokkal könnyebben véltem felfedezni a Jedit, mint a lila fénykarddal hadonászó, drasztikus fickót. Mindenképp pozitívum, hogy a sorozat megnézése után Anakin után Mace mesterkedő is csatlakozott azon Jedik táborához, akiket a filmekben kimondottan nem kedveltem, ám a TCW felfedte azt az oldalukat, amely alapján jóval szimpatikusabb, összetettebb és színesebb karakterekké nőtték ki magukat. :clap:

 

Talzin feltűnése a legkevésbé sem lepett meg, miután korábban, az egyik előzetesben már szemtanúja voltam a Winduval való küzdelmének, melyről elég evidens volt, hogy ebben a szálban fog bekövetkezni. Másrészt, az "Anya" kifejezés, illetve a zöld "cuccos" is aránylag árulkodó jelek voltak. Furcsa ez az Erő-lopkodás... mint kiderült, minden élőlény tartalmaz élő Erőt (bár ezt eddig is tudhattuk, Yoda és Qui-Gon elég egyértelműen kifejtették a filmekben), ennek tudatában pedig Talzinnak elég lett volna valamiként fogságba vetnie több tízezer, esetleg millió élőlényt, akiktől "lecsapolhatja" az Erőt. Így máris adott lenne számára egy tippem szerint nem jelentéktelen hatalom. Azért bármilyen különleges is Julia, kétlem, hogy esszenciája milliókéval érne fel. Annak ellenére nem, hogy ő népe spirituális vezetője. Mellesleg érdekelt volna, honnan származik a prófécia, illetve Talzin miért utazott specifikusan a bardottaiakra? Talán mert a hétköznapi teremtményeknél inenzívebb kapcsolatban álltak az Erővel, ám a Jediknél könnyebb célpontok voltak? Erre tippelek. Szerintem Talzin korábban is használta már ezt a módszert, ami magyarázná hatalmának forrását. Erejéről továbbra is azt gondolom, hogy Dathomir képes volt különlegessége révén nagyítólencseként megnövelni. Ellenkező esetben hülyén venné ki magát, hogy nem kezdett semmit azokkal a képességeivel, amiket korábban felvillantott (főleg, hogy szavai arra utaltak, hogy neki is Galaxisuralmi tervei voltak). Egymaga természetesen így sem szállhatott volna szembe a Sith-ekkel, illetve Jedikkel, de annak fényében, hogy egy "szimpla hókuszpókusz" kis híján Dooku halálát okozta, belátható, hogy tudása nem jelentéktelen. Volt valami Windu kijelentésében, mely szerint a fekete mágia csupán illúzió az Erő valódi hatalmához képest, bár számomra a fém megmunkálása (Maul lábai), tárgyak teremtése a "semmiből", köddé válás (nem csak a szem számára, fizikailag is), vagy egy komplett zombisereg irányítása (igaz, azt Daka csinálta)arra utalnak, hogy ezt a hatalmat sem bölcs félvállról venni, még akkor se, ha ezek esetleg tényleg csak Dathomiron működtek. Kíváncsi vagyok, mit értett Talzin az alatt, hogy minden Jedinél és Sith-nél erősebb lesz egy kis "szipolyozás" után... Erős a gyanúm, hogy mindössze megalomániában szenvedett, amitől olyan legyőzhetetlennek hitte magát, mint az Ep2-ben Dooku a Jedikkel szemben. Másrészt, ha ilyen viszonylag egyszerű lenne jelentős hatalom birtokába jutni, valószínű, hogy Palpatine már lecsapott volna rá. Persze ő sem tudhat mindenről, de nehéz elképzelni, hogy épp neki ne lenne fogalma a célravezető hatalomszerzésről. Azt szinte biztosra veszem, hogy Talzin ezúttal sem halt meg (egyáltalán mitől?), nem ez lenne az első alkalom, hogy gondolt egyet és elpárolgott. :) Agonizálásával szerintem csak Windut akarta hülyére venni. Másrészt, további tervek voltak vele a TCW-ben... Annak így is örülök, hogy sikerült jóval tisztábbá varázsolni a róla kialakult képet, és csökkenteni az őt körülölelő rejtélyek számát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kardot itt is tudott varázsolni a semmiből. :) Talzin tudhat olyan boszorkányosságokat amik nagyon ősik illetve titkosak, egyszóval lehet olyan tudás birtokában amiről a Jedik és a sithek nem tudnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, így valószínűleg felejtős a Dathomir különlegességét boncolgató elmélet. Eddig nem láthattuk akcióban Talzint az Éjnővérek otthonán kívül, így nem volt botor feltételezés. :) Az csak visszaolvasva esett le, hogy Talzin folyamatosan megújítandó energiát használt trükkjeihez (nem pusztán erősebb akart lenni), ami jócskán csökkenti azok hatékonyságát. Viszont, ha ezek hiányában képtelen megőrizni fizikai valóját, akkor feltételezhető, hogy korábban már sikerült visszatérnie a szellemi síkról (korábbi eltűnésekor nem volt evidens, mi történt vele), ami éppen nem jelentéktelen tudás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Éjnővéreket, Talzin mágiáját mindig is SW-idegennek éreztem, s ez most sem volt másképp; a legjobban azt sajnáltam, hogy nem igazán lett megmagyarázva, hogy Talzin hogy került a dathomiri eltűnése után a bardottai szektához. Remélem, egyszer valami EU-könyv, képregény, akármi befejezi az ő történetét, mert így kissé a levegőben lóg.

 

Az új bolygó legalább annyira hangulatosra sikerült, mint a Bardotta. Tetszett az a kis kereskedőváros a számtalan fajjal együtt, ismét volt az emberben egy Indiana Jones-érzés, főleg amikor Winduék a sivatagban lovagoltak hátasukon (eopie?). A királynő megmentését látványos akciójelenetek kísérték (a feléledő droidok királyok voltak), és Windu és Talzin párharcát is elnéztem volna még egy darabig. Biztos vagyok benne, hogy az öreglány ezúttal sem tűnt el végleg az éterben.

 

Mindig is gondolkoztam, hogy a Birodalom kikiáltása után mi lett Jar-Jar sorsa. Szegény olyan szomorú volt Padmé temetésén, hogy megszakadt érte a szívem. Talán most kaptunk egy lehetséges lezártást az ő életének: visszavonult Bardottára, ahol boldogan élt tovább. Bár biztos vagyok benne, hogy a bardottaiakra nem várt jó sor a Birodalomnak, hiszen nyilván Palpatine is tudta, hogy Erő-érzékenyek, s a Sithek minden ilyen potenciális veszélyt csírájában fojtottak el. :S Hát nem tudom... nagy kár lenne ezért a csodaszép civilizációért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Hát Talzin nekem továbbra se illeszkedik a SW-ba, ráadásul egyre inkább nem... :|

 

Mintha olyasmit mondtatok volna, hogy nincs itt szó boszorkányságról, szellemvilágról meg fekete mágiáról, mindenre az Erő ad magyarázatot. Ehhez képest kiderül, hogy Talzin egy szimpla boszorkány, akinek nulla kapcsolata van az Erővel és mágiával tesz szert olyan hatalomra, amely az Erőhöz fogható. Nekem eléggé úgy tűnt, hogy Talzin hatalma nem közvetlen az Erőből fakad, hiszen épp itt akarja egyesíteni a saját erejét a jedik és sithek által használt Erővel. Amit eddig leművelt az szimpla boszorkányság, ami számomra csak súlyosbítja az egészet.

Másik lehetőség, hogy a Rendek által hivatkozott Erő valójában annak csak egy kicsiny szelete. Talzin mágiája is annak része, csak ezt se ő, se a jedik, se a sithek nem tudják. Nem is tudom melyik alternatíva "jobb". Mindenesetre az első verzió egyelőre valószínűbbnek tűnik, mert ha feltesszük, hogy Mortis-on maga az Erő "megtestesülését" látjuk, akkor ahhoz képest a mágia minimum egyenrangú (inkább hatalmasabb), ha pedig sikerült volna itt Talzin-nak magába fogadni az Erőt is, akkor meg feltehetőleg messze erősebb lett volna.

 

Olyasmit is olvasgattam más topikokban, hogy Windu majd rendet tesz és elkeni Talzin száját. Windu egyáltalán nem ismeri fel Talzin-t, csak annyit, hogy éjnővér (ami ráadásul erőteljesen megkérdőjelezhető féligazság). Ráadásul egyáltalán nem győzi le, de még csak közel se kerül hozzá. Épp az öregasszony csinál hülyét belőle. A semmiből kardot varázsol magának, majd köddé válva elillan a másvilágra. Mindezt úgy, hogy semmivel nem lehet erősebb, mint volt, hiszen a terve elbukik, a gömb megsemmisül. Apropó gömb... szóval az Erő nagy misztériuma ebből áll, hogy egy kis energiával bárkiből kinyerhető az esszencia, amit el lehet tárolni, majd másba injektálni és így készül a chocapic. Derék dolog.

 

Ebben a szálban nekem az egyetlen (a képi világ mellett) pozitívum Windu főszerepbe helyezése. Ideje volt már többet látni őt és a képességeit. Az külön tetszett, hogy nem mészárolt le mindenkit, aki elébe került. Jar-Jar is egész jól muzsikált, de ez a szerelmi motívum azért nem kicsit volt erőltetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Talzin nekem továbbra se illeszkedik a SW-ba, ráadásul egyre inkább nem... :|

 

Nálam Talzin anya nem oszt, nem szoroz. Szerintem is egy kissé nem Star Wars-ba illő a karaktere, de én el tudom őt fogadni.

Egyébként tetszett, hogy felbukkan ebben a részben, emlékeim szerint utoljára a harmadik évadban láthattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó gömb... szóval az Erő nagy misztériuma ebből áll, hogy egy kis energiával bárkiből kinyerhető az esszencia, amit el lehet tárolni, majd másba injektálni és így készül a chocapic. Derék dolog.

 

Az életerőt szívta ki a lényekből. Jar Jar -t is be akartál áldozni aki fel is hívja a figyelmet, hogy benne aztán igen kevés kraft van. Erre jött a válasz, miszerint a kis energia is energia... Tehát itt nem a nagybetűs Erőt lopkodták. Talzinban meg épp az a jó számomra, hogy nem a klasszikus értelemben vett Erőhasználó, inkább bizonyos értelemben egy csaló, mágiával élő boszorkány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az életerőt szívta ki a lényekből. Jar Jar -t is be akartál áldozni aki fel is hívja a figyelmet, hogy benne aztán igen kevés kraft van. Erre jött a válasz, miszerint a kis energia is energia... Tehát itt nem a nagybetűs Erőt lopkodták. Talzinban meg épp az a jó számomra, hogy nem a klasszikus értelemben vett Erőhasználó, inkább bizonyos értelemben egy csaló, mágiával élő boszorkány.

 

Vagyis az Élő Erőt lopkodták amiről, mint tudjuk ott van "Közted és köztem. A fákban, a kőben. Mindenütt. Igen."(Apropó ez az idézet egyik szinkron szerint nem így van "Ott van benned és bennem, a fában, a kőben" mert ez ugrott be elsőre, de wiki idézetben a másikat írta? )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az életerőt szívta ki a lényekből. Jar Jar -t is be akartál áldozni aki fel is hívja a figyelmet, hogy benne aztán igen kevés kraft van. Erre jött a válasz, miszerint a kis energia is energia... Tehát itt nem a nagybetűs Erőt lopkodták. Talzinban meg épp az a jó számomra, hogy nem a klasszikus értelemben vett Erőhasználó, inkább bizonyos értelemben egy csaló, mágiával élő boszorkány.

Ha nem az Erőt lopkodták, akkor miért Erőérzékeny lényekhez mentek? Az egész galaxisban ritka az Erőérzékenység, pláne hogy egy fajra jellemző legyen. Nekik sikerült véletlenül pont rájuk bukkanni? Ráadásul a nép spirituális vezetőit vitték el, akik az Erőérzékenyek közül is kiemelkednek. Semmi értelme nem lett volna ennek, hisz így csak felhívják magukra a sithek és/vagy jedik figyelmét. Utóbbi be is következett, bele is buktak.

 

Jar-Jar-nál azok a szektások aligha tudhatták ki ő. Ő azt mondta nem Erőérzékeny, de úgy voltak vele, hogy hátha valamennyi azért szorul belé és azt is kinyerik. Ha csak életerőről lett volna szó, akkor miért lett volna a gungan bármivel is alávalóbb, mint az amúgy testfelépítésben igencsak hasonló bardottaiak?

 

Visszaolvastam amúgy kicsit és szerintem ez egyáltalán nem egy szokványos szeánsz volt Talzin részéről. Többször is egyértelműen utal rá, hogy a gömbben lévő Erővel való egyesüléstől nagyon sokat vár. Olyan masszív előrelépést és fejlődést, amivel mindenkinél hatalmasabb lehet. Az egész terv, az ő "személyes fizikai" jelenléte, a szektások odaadó missziója a gömbért mind-mind arra utal, hogy itt többről van szó. Nemcsak arról, hogy Talzin-nál épp "lemerült az aksi" és ki kell ruccannia feltölteni valahol, ahogyan rendszeresen szokta.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem is az Élő Erőt lopkodja Talzin, nem az életerőt. Már csak azért is 100%, hogy szó sincs életerőről, mert egy árva mukkot nem szól Talzin, se más életerőről, viszont Windu és Talzin is kimondja, hogy az Élő Erőt akarja az anyóka. Ezen a ponton nem is kéne tovább fejtegetnem, de az nem én volnék. A két epizódban más is igazolja a két Erőhasználón kívül eme felállást. Eleve, az élet és az Erő szoros összefüggésben van a Star Warsban, egyik nélkül nem létezne a másik. Ha csupán életerő lenne - ahogy arra pb is rávilágított -, akárhonnan lehetett volna szerezni, még talán jobb is lett volna egy sokkal népesebb, kevésbé zárt közösségben, mondjuk Coruscant legalsó negyedeiben ténykedni, ahol a kutya sem fedezi fel, ha pár csavargó eltűnik. Pont egy olyan zárt, híresen Erőérzékeny bandát kipécézni, mint a bardottaiak vagy agyalágyultságra utal, vagy a tény az, hogy az Erőre fájt Talzin foga. Mindemellett csak az Erőről tudom elképzelni, hogy képes életben, vagyis inkább, a létezésben tartani Talzint.

És csak így passzol az is, hogy Jar Jart is lecsapolták volna. Soha még csak halvány utalás sem volt arra, hogy akivel kevésbé van ott az Erő, az kevésbé élne. Viszont azt tudjuk, hogy az Erő valamilyen szinten mindenkivel ott van, hiszen mindenkiben vannak midi-chlorianok, csak kell egy szint belőlük, hogy képesek legyenek az emberek tudatosan használni az Erőt.

 

És ahogy Talzin is kimondja, ő nem természetes Erőhasználó - de attól még vele is vele van az Erő, mint a Galaxis minden egyes élőlényével! Benne nyilván nem volt annyi midi-chlorian, hogy tudatosan használja az Erőt, aztán ezen változtatott azzal, amit ő fekete mágiának, a Sith-ek és a Jedik pedig az Erő Sötét Oldalának neveznek. Ez a megnevezésbeli különbség pedig pontosan ugyanolyan, mint a szerencse kérdése. Han tudatlanul szerencsének nevezi azt, hogy Luke vakon kivédett több lövést is. Ben sokkal több tudással bíró emberként tudja, hogy Luke-nak nem szerencséje volt, hanem az Erő irányította tettét. Itt is erről van szó, Talzin egy primitív kultúra sarja, számára az Erő Sötét Oldala fekete mágia, de egyik Jedinek sem jutott eszébe még varázslatnak titulálni azt, amit művel. Soha egyik se rökönyödött meg rajta, sőt, Dooku, Windu, Obi-Wan, Anakin, mindegyikük kifejezetten természetesnek vette Talzin mama trükkjeit.

És ugyanígy Darth Sidious sem hívta később fekete mágiának a kis trükkjét, amivel lerohanta Yodát, hanem a Sötét Oldal régi művészetének nevezi. És mégis, rituáléval jár eme tudomány, meg taglejtésekkel és varázsszavakkal. Ugyanúgy varázsolt, mint Talzin, de mivel Sidious hangyányit beavatottabb az Erő tudományában, ő nem nevezi ezt fekete mágiának.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

És ugyanígy Darth Sidious sem hívta később fekete mágiának a kis trükkjét, amivel lerohanta Yodát, hanem a Sötét Oldal régi művészetének nevezi. És mégis, rituáléval jár eme tudomány, meg taglejtésekkel és varázsszavakkal. Ugyanúgy varázsolt, mint Talzin, de mivel Sidious hangyányit beavatottabb az Erő tudományában, ő nem nevezi ezt fekete mágiának.

 

 

Hát igen más művekben is amik mára Legends kategóriába léptek, mint például a Bane trilógia, a Szökevények vagy az SW:TOR vannak különféle rituálék, nem szimpla varázslás, fekete mágia ez hanem azon dolgok eléréséhez ilyen tettekre, mozzanatokra van szükség vagy az adott egyén így tanulta meg használni az Erőt, gondolok itt a Szökevényekbeli Éjnővérekre akik egy sima Erőlökéshez is elkezdenek kántálni, lehet amit Talzin csinál azt is meg lehet csinálni "felesleges körítés" nélkül, mint pl. a füst csak ő így képes rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt:

Az 1. bekezdéssel egyetértek. ;)

 

Én egyáltalán nem úgy látom, hogy Talzin az Erő sötét oldalát használná, amit csak ő hív mágiának. Az még rendben lehet (bár nehezen hihető), hogy olyan szinten nincs tisztában az Erő jellegével, hogy mágiának titulálja azt, ami eredendően nem az. Ugyanakkor a sötét oldalban legmélyebben elmerülő lények (eddigi tudomásunk szerint) a sithek. Ha Talzin a sötét oldalt használja, akkor minden, amit csinál ujjgyakorlat kéne legyen egy sithnek. Elvégre a sithekben megvan a természetes Erőérzékenység, ráadásul messze többet tudnak az egészről, mint Talzin (ha feltesszük, hogy még csak nem is tudja mit használ).

 

Ehhez képest nem ezt látjuk, hiszen egyik sith se csinál semmi hasonlót. Most nyilván tárgyakat pl. mozgatnak, de ilyen jellegű alapvetéseken kívül sok konkrét hasonlóság nincs. Persze mondhatjuk, hogy biztos tudják, csak nem használják, de ennek nincs értelme. Elvégre sok esetben lett volna célravezetőbb és egyszerűbb 1-2 talzin-os trükk erősebb változatát bedobni. Sidious trükkje ugyan külsőségekben tűnhet varázslásnak, de amúgy (lényegét tekintve) merőben más jellegű, mint az öregasszony tettei. Amit a két sith csinál, az valamiféle "telepátia" az Erőn át, amire már több példát láttunk, nem hat nagy újdonságként és nem is tűnik SW szinten nagy kunsztnak. Pláne, hogy egy ősi sith szentélyhez (bolygóhoz) köthető, pontosabban egy ott tartózkodó szintén igencsak Erőérzékenyre gyakorolják.

 

Az, hogy mások hogy reagálnak Talzin-ra érdekes kérdés. Obi és Anakin kb. semmit nem lát az öregasszony tudományából, nyilván nem esnek hasra tőle. De nekem semmi nem utal arra, hogy amúgy természetesnek vennék, pláne nem arra, hogy összekötnék az Erővel vagy a sötét oldallal. Obi annyit mond az éjnővérekről, hogy boszorkányok. Windu kifejezetten illúziónak titulálja az öreglány tetteit, nekem nem úgy tűnik, mint aki a sötét oldallal azonosította volna. Dooku meg azért koppan egyet, amikor távolról megkínozzák, noha amúgy jól ismeri Talzin-t. Nekem nem olyan benyomást keltett, mint aki számított a vudus trükkre. Meg aztán azt hiszi megölték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint ez a nem látjuk csinálni, akkor már nem is tudja dolog. :roll: Annak nincs értelme, hogy ezt állandóan bedobod... Sz*rni se láttuk még őket, pedig voltak helyzetek, amikor nyilván majdnem összef*sták magukat. :) Soha, egyetlen pillanatra sem volt még olyan helyzet a Star Wars Sagaban, amikor a Sith-eknek kicsit is hasznára vált volna bármi, amit Talzin bemutatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint ez a nem látjuk csinálni, akkor már nem is tudja dolog. :roll: Annak nincs értelme, hogy ezt állandóan bedobod... Sz*rni se láttuk még őket, pedig voltak helyzetek, amikor nyilván majdnem összef*sták magukat. :) Soha, egyetlen pillanatra sem volt még olyan helyzet a Star Wars Sagaban, amikor a Sith-eknek kicsit is hasznára vált volna bármi, amit Talzin bemutatott.

(Ez nem annyira vág ide, ha akarsz, beszélhetünk róla máshol. Itt inkább maradjunk a témánál. ;) Szóval veheted úgy, mintha ez a 2 mondat nem lett volna az előző hozzászólásomban. Kár volt pont ezt kiragadni, szerintem lettek volna relevánsabb részek is. :peace: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már jóval többet tudunk az Erő komponenseiről mint korábban így valóban elfogadható, hogy az Élő Erő esszenciáját csorgatták a gömbbe. A régi és kevesebb ismeretünk tudatában nem biztos, hogy bejött volna ez a felállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Talzin egy olyan szektát akart létrehozni mint az éjnővéreké volt. Annak lőttek, a követői meghaltak. Olyan ez a boszorkány mint egy méh királynő. Tovább állt, és itt akart fészkelni. Sajna nem jött be neki, így azt gondolom most végleg meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Úgy általában elégedett vagyok a sorozat szinkronjával, persze voltak kivételek jócskán, mint pl. ez a dupla is. Most elsősorban a fordítás nem tetszett, főként Jar Jar szövege volt más, mint a korábbiakban. S persze Talzin is új hangot kapott. Rosszul jött a di$ney kaszája és a két év kihagyás a szinkronban.

De ettől függetlenül jó kis dupla rész volt.

 

Szerk: De hát miért nevezik szegény Jar Jart 'gángá'-nak?

Szerkesztve: - gunji
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy általában elégedett vagyok a sorozat szinkronjával, persze voltak kivételek jócskán, mint pl. ez a dupla is. Most elsősorban a fordítás nem tetszett, főként Jar Jar szövege volt más, mint a korábbiakban. S persze Talzin is új hangot kapott. Rosszul jött a di$ney kaszája és a két év kihagyás a szinkronban.

De ettől függetlenül jó kis dupla rész volt.

 

Szerk: De hát miért nevezik szegény Jar Jart 'gángá'-nak?

Hol láttad ezt szinkronnal? Azthittem ez csak holnap lesz..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Ez a történetszál már anno is kilógott egy kicsit számomra ebből az évadból, mikor még először láttam (emlékszem ez volt az az évad, ami még először németül ment le és ezt a két részt én azóta nem is láttam egyébként, úgyhogy mindeképpen újdonság volt most így angolul) és most is kissé úgy érzem, hogy nem illik igazából a sorozat ezen szakaszának a hangulatához. 
Gyakorlatilag az ötödik évad második fele óta olyan történetszálak követték egymást, amelyek mind meglehetősen baljóslatúak voltak, szembesítettek minket a haború értelmetlenségével, kegyetlenségével, a benne résztvevők gyengeségével és mindenképpen nagyobb léptékben tárták elénk az eseményeket, mint amit itt látunk.

Mondjuk Jar Jar-al a főszerepben mindenképpen egy könnyedebb hangvételű részre lehet számítani, bár néhány megmozdulásától eltekintve itt még kellemes meglepetés volt, hogy önmagához képest egész kompetens tudott lenni. Ez a szerelmi szál (ami számomra eléggé furcsa volt) arra mindenképpen jó volt, hogy ezáltal Jar Jar talán kissé vagányabb tudott lenni, ott volt valaki, aki számít rá, ő volt a kulcsa a Bardotta népe és a Jedik közötti összeköttetésnek és sokszor neki kellett a hős szerepét alakítania. Emiatt talán azt is mondanám, hogy ez volt a SW történelmében az egyik legkülönlegesebb Jar Jar ábrázolás. 
Talzin ténykedése is egy érdekes pontja volt az egész sorozatnak és annak is örültem, hogy visszatértek rá, bár még így is a sorozat keretein belül elvarratlan maradt, de azt érdekes volt látni, hogy ezúttal nem Dookuval és a sötét oldali erőhasználókkal gyűlt meg a baja, hanem a Jedikkel is összetűzésbe keveredett. Voltak itt is olyan jelenetek, amelyeken felhúztam a szemöldököm (az Indiana Jones és a végzet templomát idéző szekvencia például), de az is pozitívum, hogy olyan irányba nem mentek el, mint néhány évaddal ezelőtt Dooku woodoozása. A bardottaiak különleges világát az Erőhöz való kapcsolódásukat is kedveltem, ezzel is egy olyan plusz aspektusát adják az univerzumnak, amit egyrészt kifejezetten a sorozatból ismerhetünk meg, másrészt hozzáad a lorehoz, bővíti az Erő misztériumát,  ráadásul egy olyan fajt láthatunk, aminek igencsak egyedi tulajdonságai vannak.

Ebben az epizódban ráadásul egy olyan snittet is láthatunk, amely ott van a kedvenceim között az évadból. Amikor Jar Jar és Windu "ellovagolnak" a helyre, ahol fogvatartják a királynőt ott a fények, a sötétben kirajzolódó sziluettek egy fantasztikus képet alkotnak. Windut is jó volt látni megint egy olyan fontosabb szerepben, amit talán a sorozat első évada óta nem láthattunk és Jar Jar mellett ő tökéletes kontrasztot adott az előbbi viselkedésének, mégis a végére egész jó csapatot alkottak, kicsit ilyen "buddy movie" jelleggel.

Szórakoztató volt ez a történetszál is, de a hangulatát tekintve nekem egy kicsit megtörte azt az ívet ami mondjuk a Maul-szál, Ahsoka-szál, Fives-szál, Clovis-szál, Yoda-szál atmoszféráját jellemzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.