Ugrás a kommentre

Kanan Jarrus


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Anakin 8 évesen került a Jedi Rendbe. Ami meg a Jediként viselkedést illet a Birodalom idején, nem lenne már akkor egyszerűbb a saját kardjába dőlni? Hiszen felvállalni Jediséget ebben a korban egyenlő az öngyilkossággal. Akkor talán a legjobb álca nem éppen az, hogy nem viselkedsz Jediként?

Arról nem beszélve, ha az ember fejére ráomlik az egész ház, utána nem fog úgy viselkedni, mint előtte. Azért nem árt ezt figyelembe venni, hogy 10-15 évesen még bőven befolyásolható az ember, és azért az, hogy mindenki, akit ismertél, meghal, minden, amiben hittél, semmivé lesz, mindenki, akiért éltél, elárult, minden, ahol éltél, elpusztul, te pedig számkivetett és a nép legfőbb ellensége leszel, s ha csak egy pillanatra is felfeded valódi kiléted, azonnal meg fognak gyilkolni, tehát bujdosva kell életed hátralévő részét leélned, nem éppen olyan jellemformáló eseménysor, ami egy 10-15 évesből Gandalfot csinál.

 

És persze ott van a már említett Quinlan Vos, de Aayla Secura sem éppen egy olyan Jedi, akiről az alapjárati Lucasi Jedik jutnak az ember eszébe. Márpedig, őket Lucas maga emelte át az EU-ból, szóval... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet értek Dzséjttel, ennyi év távlatából nem meglepő, hogy Kanan nem teljesen felel meg a Jedi eszméknek. Érdekes karakter lesz, az biztos, van egy olyan érzésem, hogy a sorozat eseményeit nem éli túl (ellenkező esetben furcsa lenne, hogy Yavinnál stb. miért nem bukkan elő).

 

A Rebels ábrázolásmódja szerintem rendben van, én nem tartom gyerekesnek, inkább örülök, hogy a baltával faragott figurák eltűntek (bár ez már a TCW késői évadjaiban is jócskán mérséklődött, egyes kivételektől [Dooku, Palpatine] eltekintve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem beszélve, ha az ember fejére ráomlik az egész ház, utána nem fog úgy viselkedni, mint előtte. Azért nem árt ezt figyelembe venni, hogy 10-15 évesen még bőven befolyásolható az ember, és azért az, hogy mindenki, akit ismertél, meghal, minden, amiben hittél, semmivé lesz, mindenki, akiért éltél, elárult, minden, ahol éltél, elpusztul, te pedig számkivetett és a nép legfőbb ellensége leszel, s ha csak egy pillanatra is felfeded valódi kiléted, azonnal meg fognak gyilkolni, tehát bujdosva kell életed hátralévő részét leélned, nem éppen olyan jellemformáló eseménysor, ami egy 10-15 évesből Gandalfot csinál.

 

Valóban, ez könnyen csinálhat bárkiből egy cinikus, a hatalmas ideákból kiábránult karakter, ami így első ránézésre Kanan jellemvonásai közé is tartozhat. Megtarthat a Jedi-erényekből bőven úgy, hogy mellette bőven nyomot hagy rajta az, hogy a papírforma szerinti Jedi-szerepet nem játszhatja. Amúgy szerintem azért sem baj, hogy ilyen irányba fordulnak az (ex-) Jedik, mert így hangsúlyosabb lehet, hogy maga a rend igazi valójában is Luke-al tér vissza, másrészt szerintem izgalmasabb is, ha ilyen, nem az elvárások alapján felépített karaktereket mutatnak be.

Valamelyest amúgy Kanan így első ránésére Rahm Kota-ra emlékeztet, feleannyi idős kiadásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra számitanék hogy ennek a Kanannak annyi köze van a jediséghez hogy tud bánni az Erővel meg van egy fénykardja amit még lovag/padawan korában rakott össze. De ennyi. A Rend lassan másfél évtizede eltűnt, semmi oka és értelme hogy jediként viselkedjen hisz ilyen Rend már nem létezik és valoszinüleg nem egykori jedik veszik körül. Simán el tudok képzelni egy vérbeli cinikus, Han Solos hőst a képében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a videót, vegyesek az érzéseim. Maga a karakter szerintem működni fog. Viszont azok a képek, vázlatok, amiket láthattunk a videó alatt Kanan mimikájáról, hát ööö... finoman szólva sem tetszettek. Jó lenne, ha a sorozat nem menne el egy olyan irányba, amiről nekem leginkább a Pokemon és társai japán sorozatok jutnak eszembe. Félreértés ne essék, volt ezek között jó pár, amit szerettem, de egy Star Warstól magasabb színvonalat várok el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan szerepét és viselkedését jobban átgondolva valóban lehet tere a kicsit szertelen viselkedésnek. Amint alább is írtátok ez azért jó, mert így a hatalma és ereje is korlátozva van. Láthattuk Ben -t ahogy az EPIV -ben csuklóból elintézett mindent mert még vén trotty korában is magasan felette állt minden birodalmi katonának és ügynöknek. Szóval remélhetőleg jó lesz ez, ráadásul kapocs lehet a nagy mészárláshoz ezért saját szájából is hallhatjuk majd mi történt anno a vérengzés után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapkoncepciója a sorozatnak eddig jó, bár én remélem, hogy a TCW nyitva maradt szálait idővel át tudják majd vezetni. Viszont sem ez a Kanan, sem az Inkvizítor nem győzött meg. Kanan tényleg úgy néz ki, mintha egy Derült égből fasírtból szökött volna, ráadásul Freddie Prinze Jr. Na ne. És már lassan több jedi élte túl a 66-os parancsot, mint ahány előtte volt... Ha a sorozat alkotói a régi trilógiához akarnak visszanyúlni, akkor kezdhették volna azzal, hogy nem passzíroznak bele duplakardos erőhasználókat, amik sem jedik, sem sith-ek, és túlélő jediket. Jó, hogy egy képregényben el-elolvasgatom az ilyesmit, de pont, amikor le kellene fektetni az új Expanded Universe alapjait, akkor telenyomják az egészet az előző, önmagát túlnövő rendszer gyermekbetegségeivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapkoncepciója a sorozatnak eddig jó, bár én remélem, hogy a TCW nyitva maradt szálait idővel át tudják majd vezetni. Viszont sem ez a Kanan, sem az Inkvizítor nem győzött meg. Kanan tényleg úgy néz ki, mintha egy Derült égből fasírtból szökött volna, ráadásul Freddie Prinze Jr. Na ne. És már lassan több jedi élte túl a 66-os parancsot, mint ahány előtte volt... Ha a sorozat alkotói a régi trilógiához akarnak visszanyúlni, akkor kezdhették volna azzal, hogy nem passzíroznak bele duplakardos erőhasználókat, amik sem jedik, sem sith-ek, és túlélő jediket. Jó, hogy egy képregényben el-elolvasgatom az ilyesmit, de pont, amikor le kellene fektetni az új Expanded Universe alapjait, akkor telenyomják az egészet az előző, önmagát túlnövő rendszer gyermekbetegségeivel.

1. Freddie Prinze Jr. baromi jó hangszínész.

2. Eddig a 66-os parancsot szám szerint két Jedi élte túl bizonyítottan. Kanaan lesz a harmadik. Lójenek le, de én már az ep1-ben is többet láttam három Jedinél. :)

3. Már az ep3 tisztázta, hogy bőven lehetnek még Jedik, akik túlélték a 66-os parancsot, a TCW erre alaposan rá is épített például azzal, hogy Ahsokát kivágták a Rendből. Őt nyilván nem érinti a 66-os parancs. De már csak a nagy számok törvénye alapján is kizárt, hogy minden Jedit lehetséges volt egyetlen napon ledarálni.

4. Sith-ek és Jedik (túlélő Jedik!) meg már miért ne lehetnének a Rebelsben, amikor az ep4-5-6-ban is vannak?

5. Derült égből fasírt? Még ha hasonlítana rá, de az a film még csak nem is Disney, pedig Kanaan inkább Disney-figurákra hajaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, pont ez az, hogy az ep.3 direkt megalapoz annak, hogy vannak túlélő jedik. Látjuk, ahogy Yoda és Obi-Wan betör a templomba és kikapcsolják a hazahivó jelet, ami tőrbe csalná a még életben maradt tagokat. Ennek a jelenetnek semmi értelme nem lenne ha ezután csak ők ketten maradnának életben.

Bőven kell lenniük élő jediknek még Kanan-on kívül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kép részben volt már, de ezen látszik a penge vége is,ami szerintem megér pár szót, mert az eddig volt kerekded, majd hegyes után egy új stílust formáz;

olyan "machete-vég szerű ferdén hegyes".

rebels-kanan.jpg

Nekem bejön.

Korai fantáziáim szerint a rossz minőségű New Hope kópiák után olyan képlékenyebbként képzelegtem a fénykardok mivoltáról, mind színben és kicsit pengeformában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Freddie Prinze Jr. baromi jó hangszínész.

2. Eddig a 66-os parancsot szám szerint két Jedi élte túl bizonyítottan. Kanaan lesz a harmadik. Lójenek le, de én már az ep1-ben is többet láttam három Jedinél. :)

3. Már az ep3 tisztázta, hogy bőven lehetnek még Jedik, akik túlélték a 66-os parancsot, a TCW erre alaposan rá is épített például azzal, hogy Ahsokát kivágták a Rendből. Őt nyilván nem érinti a 66-os parancs. De már csak a nagy számok törvénye alapján is kizárt, hogy minden Jedit lehetséges volt egyetlen napon ledarálni.

4. Sith-ek és Jedik (túlélő Jedik!) meg már miért ne lehetnének a Rebelsben, amikor az ep4-5-6-ban is vannak?

5. Derült égből fasírt? Még ha hasonlítana rá, de az a film még csak nem is Disney, pedig Kanaan inkább Disney-figurákra hajaz.

 

Tegnap óta többé-kevésbé átgondoltam korábbi állításaimat, megnéztem párszor a Kananos videót, és úgy gondolom, hogy nem kéne gusztustalanul pocskondiáznom, amíg nem láttam a sorozatot. Eddig nagyságrendekkel jobb koncepció, mint a TCW. Márpedig annál nagyon izgatott voltam, és rohantam a moziba. Tény, hogy akkor még jóval kevesebbet tudtam a filmekről, de ez a bizonyítéka, hogy igenis van tere ennek az egésznek, van, akit ez érdekel, mivel régebben engem is vonzott. Akkor hihetetlenül nagyot csalódtam. De ha ma mutatnák be a TCW-t, érdekelne, mert Star Wars, de már nem lennének olyan nagy elvárásaim az előzetes információk alapján. Viszont ebben a sorozatban igenis reménykedhetünk. Teljesen új bolygó, új hősök, azaz végre arról szól az aktuális Star Wars rajzfilmsorozat, amiről tényleg kéne neki: a galaxis filmekből nem ismert részeit is élettel és izgalmakkal töltheti meg. Azért nem örültem a jediknek, mert az új trilógia, a TCW finoman szólva is megtépázta őket. Most nem a szokásos, közhelyes érvekre gondolok, hanem egész egyszerűen arra, hogy míg a régi trilógiánál még jelentett izgalmakat egy fénykard elővétele, az erő használata, vagy az, hogy valaki jedi, az új filmek - valahol érthetően - elvették ezt a különlegességet. Szóval elsősorban ebben kéne hasonlítani a régi filmekre. De ha tényleg Kanan lesz az egyedüli jedi, és jól lesz elmesélve, ahogy ismét a fénykardjához nyúl sok év után, akkor ez működhet.

 

A Derült égből fasírtot csak úgy hasraütésszerűen mondtam, de te igaz fórumozó módjára kötöttél belém:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapkoncepciója a sorozatnak eddig jó, bár én remélem, hogy a TCW nyitva maradt szálait idővel át tudják majd vezetni. Viszont sem ez a Kanan, sem az Inkvizítor nem győzött meg. Kanan tényleg úgy néz ki, mintha egy Derült égből fasírtból szökött volna, ráadásul Freddie Prinze Jr. Na ne. És már lassan több jedi élte túl a 66-os parancsot, mint ahány előtte volt... Ha a sorozat alkotói a régi trilógiához akarnak visszanyúlni, akkor kezdhették volna azzal, hogy nem passzíroznak bele duplakardos erőhasználókat, amik sem jedik, sem sith-ek, és túlélő jediket. Jó, hogy egy képregényben el-elolvasgatom az ilyesmit, de pont, amikor le kellene fektetni az új Expanded Universe alapjait, akkor telenyomják az egészet az előző, önmagát túlnövő rendszer gyermekbetegségeivel.

 

Én nem tudom miért jön ez állandóan elő. Most komolyan az EP3 és EP4 után valaki még komolyan gondolja hogy csak Kenobi és Yoda élte túl a 66-ost? A többiek leírták a visszahívó jel kikapcsolását. De van még rengeteg utalás túlélésre:

 

1. Nem minden Jedi volt klónok mellett.

2. Bizonyos Jedik alig pár klón mellett lehettek. Két suhintás a fénykarddal és a pár klónnak annyi.(Ne feledjük hogy az EP3-ban csak olyat láttunk hogy rengeteg klón nyit tüzet 1 Jedire, és Yoda és Kenobi őket is megette reggelire).

3. Ha kenobi mellé lőhettek más mellé is megtehették.

4. Bizonyos klónok meg is tagadhatták a parancsot.(a tcw-ből következik).

5. Az EP4-ben Kenobi kijelenti hogy Vader segített levadászni a megmaradt Jediket. A nemlétező túlélőket?

 

Szerintem legalább 100 Jedi élhette túl ha nem több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Kanan - oké, majd kikapcsolom az SG vonatkozásokat. Ugyanakkor így díszhímmé is avanzsálták a Kant.... izé... Kanant. :D

- jobb lett volna, ha simán Erőhasználóként mutatják be és a nézőkkel együtt jövünk rá, hogy akkor most melyik oldalhoz is húz és mi az ő története

- viszont így lehet majd flashback jeleneteket gyártani a Jedi Rendről - remélem Yoda majd azért felbukkan valamilyen formában

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kép részben volt már, de ezen látszik a penge vége is,ami szerintem megér pár szót, mert az eddig volt kerekded, majd hegyes után egy új stílust formáz;

olyan "machete-vég szerű ferdén hegyes".

Az Inkvizitornak is ilyen pengés fegyvere lesz :)

1798678_719339678105774_267262633_n.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a karakter annyira nem hoz még lázba, túl sok konkrétumot azért nem tudunk, még ha úgy is tűnhet, hogy igen. :) Úgyis akkor dől el hogyan szuperál a figura, ha huzamosabb ideig látja az ember a sztoriban és SW világban. Én kevésbé kedvelem a vagányabb Han-féle karaktereket, de ettől még simán működhet a dolog vele.

 

A túlélő jedikről nem szaporítanám a szavakat, mások már leírták. Egyértelmű, hogy viszonylag sok túlélő jedi maradt, akiknek az Ep.4-re praktikusan el kell tűnniük. Akár úgy, hogy meghalnak valahogy, akár úgy, hogy végleg felhagynak a hitvallásukkal. Ezen esetek közül a Rebels-nek elkerülhetetlenül fel kell vonultatnia néhányat, ez nem is lehet kérdés.

 

Az, hogy nem a klasszikus jedi vonalat viszi a karakter, az szerintem inkább pozitívum. A Rend megszűnt létezni, szétesett, a túlélőknek szét kellett széledniük. Önálló egyénenként már eleve nem működhettek olyan rendszerben, mint előtte. Ráadásul az Ep.6 utáni újabb rend se valószínű, hogy túlságosan hasonlítana a régihez, ahogyan a tagjai se. Ekkor pedig jobb felvezetni azt, hogy a jedi fogalma bizony valamelyest meg fog változni az idők során.

Amúgy is elég sokféle gondolkodású jedit láttunk a filmekben és a TCW-ben, így eleve nehéz lenne fennakadni azon, hogy Jarrus milyen jellem. Annak nagyon örülnék, ha sok visszautalással dolgoznának és fokozatosan nemcsak az arc jelenét és jövőjét ismerhetnénk meg, de a múltját, eredetét is.

 

Azért ne felejtsük el, hogy a Rebels a prequel és a klasszikus közt játszódik. A szerepe egyáltalán nem korlátozódik/korlátozódhat az OT hangulatának erőltetésére és a prequel tulajdonságainak kényszeres levetkőzésére. Ugyanúgy fontos lesz az aranyközépút megtalálása és a két trilógia összekapcsolása. A fő cél mindenképpen a SW további egységesítése kell legyen.

 

Az új fénykardpenge formája nekem nem igazán tetszik. Ez egy elég állandó dolog volt eddig, kár belevariálni. Előkerült a TCW-ben az a fekete Vizsla-féle "ősi" fénykard, elment egynek, mert meg volt magyarázva miért is olyan spéci. Ellenben ha a Rebels-ben mindenki hirtelen elkezd más formájú kardokkal rohangálni, amilyenekkel se előtte, se utána mások nem, akkor az elég hülyén fog mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy elég állandó dolog volt eddig, kár belevariálni.

Nem igazán, mert a TCW-ben is jól láthatóan az elején még tompa pengéjű kardok voltak, a közepétől részenként változott, a végén meg már csak és kizárólag a hegyes pengék voltak jellemzőek. Pedig a mozifilmekben egységesen tompa pengéjű kardok vannak. Most ehhez hozzácsaptak egy harmadik hegy-dizájnt. Ennek szvsz nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a mozifilmekben egységesen tompa pengéjű kardok vannak.

 

A 3. részben hegyesek. Szerintem ezért tért át a tcw félúton.

(csak az olyanokat felejtik el, hogy Luke kardja a 4-ből Anakiné a 3-ból.

Nagyon kellett a hegyesség a 3-ban...aztán 17 év alatt a hegy eltompult oké, de még a színét sem voltak képesek egységessé tenni még a BD-re sem.)

A Rebels meg nagyon erőlteti, hogy újat hozzon.Ott vannak ezen kívül az egyedi markolatok is;

Az Inkvizítoré ötletes, de Ezráé..nemigaz, hogy a gyakorlatban kényelmes lenne. Mi az rajta? Aksi? nem tetszik.

Komolyan várok már egy igazi hajlott török-stílusú fényszabját. Mondjk narancssárgás színben.. :D

Tudom szőrszálhasogatás, de minek folyton cifrázni, mindig próbálkozni?(cukrozni a taknyot ;) )

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3. részben hegyesek.

Semmivel sem hegyesebbek, mint az ep1-2-ben. Amúgy a filmekben is állandóan változtattak kicsit a pengéken, de nem hiszem, hogy egy valóságban fizikai képtelenségnek minősíthető fantáziafegyver hegyének vagy pengéjének formája kardinális kérdésnek kéne lennie. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Szerintem Te a triviális szót konzekvensen az ellentéteként használod. :D Már észrevettem pár éve. A triviális jelentése lényegtelen. Márpedig a fénykard pengéje triviális kérdés. :) Persze a rajongóknak minden kis apróság számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze a rajongóknak minden kis apróság számít.

 

Még jó hogy. Kb, mint ha a 7. részre a falkon fülkéje kocka alakú lenne. Átépíthették, de szerintem sokakat zavarna.

A fénykard meg az sw szimbóluma. Nem bírom ha babrálják! ;)

És Ezrának az aksis fúrója?! :facepalm:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Szerintem Te a triviális szót konzekvensen az ellentéteként használod. :D Már észrevettem pár éve. A triviális jelentése lényegtelen. Márpedig a fénykard pengéje triviális kérdés. :) Persze a rajongóknak minden kis apróság számít.

Hogy szőrszálat hasogassak, a triviális jelentése egyértelmű, és nem lényegtelen. :D Ha lényegtelent szeretnél írni, Dzséjt, használd az irreleváns szót. :D

 

Viccet félretéve, szerintem sincs jelentősége ennek, ugyanakkor örülnék, ha nem gyártanának úton útfélen egyedi markolatokat (mármint minden fénykard markolata egyedi, de azért van egy közös alap, amiből kiindulnak). Az inkvizítoré tetszik, de ha mindegyik csili-vili lesz, akkor pont az ellentétes hatást érik el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy szőrszálat hasogassak, a triviális jelentése egyértelmű, és nem lényegtelen. :D Ha lényegtelent szeretnél írni, Dzséjt, használd az irreleváns szót. :D

Magától értetődő, egyértelmű, közismert, lényegtelen. A kardinális ellentéte. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.