Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ejha, mik zajlanak itt... Egy ideig nem néztem ezt a topikot és most kellett szembesülnöm azzal, hogy Oldie elment, végleg. :o Ha NorbiLordi nem szól, ki tudja mikor tudom meg? :o Hát, mindenesetre sajnálom, hogy így történt. Mindig nagy kár, hogy ha egy veterán távozik. Hát, akkor így utólag is minden jót neki!

 

Csak egy kérdés, tudom, hülyén hangzik, mert még ki sem hűlt a helye, de terveztek új moderátort a helyére? Mert SimonZ után ugye Donát kapta meg a moderátori címet. Nem azért kérdezem, mert esetleg ilyen irányú ambícióim lennének, pusztán érdekelne, hogy van-e ilyen irányú terv?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sajnálom, hogy Oldie lelépett, de azt minden rosszindulat nélkül hozzátenném: meglehetősen gyerekes lépés. Elmenekülni a problémák elől. Ezzel együtt, remélem, jól alakulnak a dolgai a továbbiakban, mert amennyire megismertem ezen a fórumon, nem tűnt rossz embernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sajnálom, hogy Oldie lelépett, de azt minden rosszindulat nélkül hozzátenném: meglehetősen gyerekes lépés. Elmenekülni a problémák elől. Ezzel együtt, remélem, jól alakulnak a dolgai a továbbiakban, mert amennyire megismertem ezen a fórumon, nem tűnt rossz embernek.

 

 

Még idén vissza fog jönni. Anno én is leléptem egy fél évre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Színfoltja volt ennek a fórumnak, nem egy hétköznapi alak, de hát ki hétköznapi itt? A moderátorságot annyiból nem értem, hogy miért csak most lett SimonZ (újra) mod? Létszám-limit van rajtuk? Szó se róla, semmi bajom sem SimonZ-vel sem a moderátori jogával, csak keveset mutatkozik :)

(Mondom ezt én.....)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettem cseresznyét, most érik. Mivel anyám nincsen itthon nekem kell eltenni, ma vettem rumot hozzá. Jó kis meló lesz. Közben tanulok a vizsgára, meg szervezem a kiruccanást. Sűrű egy hét lesz, közben két névnapra és egy szülinapra is meghívtak, most nézek ajándékok után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettem cseresznyét, most érik. Mivel anyám nincsen itthon nekem kell eltenni, ma vettem rumot hozzá. Jó kis meló lesz. Közben tanulok a vizsgára, meg szervezem a kiruccanást. Sűrű egy hét lesz, közben két névnapra és egy szülinapra is meghívtak, most nézek ajándékok után.

 

 

Ne csak ajándékot vigyél hanem sört is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a sör vitele olyan egyértelmű, mint, hogy cipő is lesz rajtam. Mindig van kivel megosztani, ha meg senki sem szereti, az sem baj, megiszom én egyedül is. Olyan helyre is megyünk, ahol lesz házi, barna sör, azt nagyon szeretem.

 

Kezdünk nagyon hasonlóan gondolkodni. Én is Így gondolom. Sör nélkül nem állítok be sehova. A barna sört ott főzik? Itt is kapható házi sör Mister néven baromi jó. Kb egy hónapja főznek szüretlent is ami 6,2-es és 2 litert szoktam kérni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tapolcán van a Stari sörfőzde, helyben főzik és egyben grill kert is, oda járunk szívesen. Sörből nagyon sokat meg tudok inni. Mondjuk számomra nem is létezik rossz fajta, nyáron a 40fokban egy hideg Arany hordónak ugyanannyira örülök, mint egy Heineken-nek. Pedig van ahol 350Ft a kettő között a különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tapolcán van a Stari sörfőzde, helyben főzik és egyben grill kert is, oda járunk szívesen. Sörből nagyon sokat meg tudok inni. Mondjuk számomra nem is létezik rossz fajta, nyáron a 40fokban egy hideg Arany hordónak ugyanannyira örülök, mint egy Heineken-nek. Pedig van ahol 350Ft a kettő között a különbség.

 

Nyáron a sör aranyat ér. Ma is lehúztam kb 1 perc alatt egy Tuborgot. Melegben a legjobb ital. Számomra azért van nem igazán jó sör. Pl Adambrau, Giebelhof stb. Ezek már nem is sörök hanem a legalja. Most pl Amstelt kortyolgatok. De a kedvencem a boltokból az a Heineken. Persze ilyenkor nyáron péntekenként Arany Ászok csapolva ami baromi jó. ha nagyon jó a buli és sokáig vagyunk akkor a 10 sör simán lemegy de ha már déltől kezdjük akkor 12 is. Persze utána pár napig pihenő. Hétköznap csak akkor iszok sört(nyár kivételével) ha megyek számítógépet javítani. Akkor szoktak nekem sört venni és el is fogyasztom,.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtörtént, amit reméltem, hogy elkerülök: betörés volt a szolgálatom alatt. A rohadéknak baromi nagy mázlija volt (vagy nekem?). Két perccel azelőtt markolta fel a köteg vezetéket és lépett le, hogy én a járőröm alatt odaértem volna. A kamerán már nem láthattam, mert már kinn voltam, a szememmel meg még nem láthattam, mert az épület másik oldalán volt. Ráadásul az egészet csak reggel észleltem (nem tartjuk fejben, mennyi szemetet halmoz fel a TMK), mikor két rendőr lejött, hogy a környéken munkagépeket törtek föl, nálunk nem történt-e valami. Én meg magabiztosan mondtam, hogy nem. Lóf*szt nem. Gyanút fogva hátramentem újra és alaposabban körbesasoltam. Lám, egy üres raklap, kicsit furcsa, hogy a mellette lévők meg teli vezetékekkel. Vissza a portára, kamera éjszakai felvételei visszanéz és hopp: a köcsög éppen kapja fel a cuccot. Fasza, úgyhogy már jól indult a napom... Körmölés, helyszín biztosítása, diszpécser hívása, rendőrség hívása, vezérigazgató hívása, kollégák tájékoztatása. És mi lesz vajon még? :para::roll:

Tudtam, hogy ez lesz. Mikor pár hete az a két k*rva kölyke betekert a területre, jól sejtettem, hogy azok nem csak eltévedtek. Hiába csíptem őket nyakon és hajítottam ki, a bringa vs gyalog mérkőzésben nem én voltam a gyorsabb. Pedig ezt is jelentettem, de a cég részéről semmi sem történt. Most meg lehet, hogy az én fejem fog a porba hullni... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, remélem, hogy számodra nem lesz semmilyen negatív következménye. Sajnos az ember nem lehet mindig mindenütt ott, hogy mindent lásson, és ilyenek ne történjenek :(

Csakhogy ez a megbízót k*rvára nem érdekli. Ő azért fizet a biztonsági szolgálatot végző cégnek, hogy ne legyenek ilyen esetek. Ez esetben Dzséjt valóban a szerencsétlen véletlenek áldozata, ez azonban ha köcsögösködni akar a megbízó, nem nyom semmit a latba. :( Mondjuk a kár mértékétől is függ a dolog, de a kolléga félelme nem alaptalan. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az, sajnos. Mondjuk a kár saccra nem éri el a tízezer forintot, így még szabálysértésnek sem minősül, de hát akkor is. Behatoltak a területre (és most már több, mint valószínű, hogy az elmúlt napokban nem először), és nekünk ezek megelőzése lenne a feladatunk. A megbízót nem érdekli, hogy éjszaka egyedül vagyunk, hogy a terület nagy része tök sötét és a portáról amúgy sem belátható, hogy a kamerák a teljes terület egyharmadát fedik csak le (és pont a veszélyeztetett területek - kerítés alacsony részei, főbejárat - láthatatlanok) és az elöregedett vezetékek miatt amúgy is részleges a felvételi képességük (szakadozik a kapcsolat), stb. Szóval ez mind nem érdekli a megbízókat, ha olyanjuk van. Ha olyanja lesz, akkor csak ennyit fog látni: amikor a tolvaj épp benn volt, én kint voltam, akkor miért nem láttam.

A TMK-soknak is egyből ez volt a szavuk, miért nem kaptam el. Miért nem láttam a kamerán, miért nem voltam ott, miért nem járőrözök állandóan (hogyne, 24 órán át folyamatos séta). Mondjuk megfogtam őket, mikor visszakérdeztem, hogy a tolvajvonzó sz*rjaikat miért a placc közepén kell hagyni mindenki szeme láttára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Hát ez sz*r ügy. nem irigyellek. Véleményem szerint te nem tehetsz róla de hát az igazság csak a filmekben diadalmaskodik. Én sem kérdezem a bőrszint, de azért gyanakszom. Az én biztonságom(ezt nem fogják tolerálni a törvénykönyvek). Végig kerítés 2 méterig benne áram ami halálos. Ha a kerítés előtt 5 méterig ér az illető jól megtossza de még nem halálos. Méterenként kiírva lenne hogyha továbbmegy akkor halál jön. Ha mégis megteszi így járt hiszen ki volt írva. Ne félj egy gazember sem jönne oda.

Persze ez sajna megvalósíthatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: gyanús amúgy az időzítés. Nem lehet, hogy belsős munka volt, ha ennyire eltalálták, hogy mikor láthatatlanok?

Ebben azért nem hiszek (persze nem teljesen kizárható), mert a nyomda jelenlegi igazgatója ezen a téren nem vaskalapos (a tulajt meg ilyenekről nem tájékoztatják). Ha szólnak neki, hogy ennyi és ennyi, ilyen és olyan lim-lomot ki akarnak vinni, még akár abba is belemegy, hogy érték nélkül kiengedi. Most, hogy dobják ki a régi gépeket, egy halom ilyen hulladékot kivittek az ott dolgozók, aztán vagy a felét, vagy annyit sem kellett fizetniük. Csak az ilyen használhatóbb dolgokat (vasszekrény, bútorok) fizettetik meg, illetve ha valamiből utánfutónyi mennyiséget visznek ki. Szóval nincs szükség belsősnek lopásra, csak szólnia kell az igazgatónak, aki egy iszonyú barátságos, megértő, közvetlen ember (annak idején ő is ott kezdte a gépeknél), szóval még félni sem kell tőle (emiatt nem izgulok én sem annyira, ő nem fog kirúgni, egyedül a tulajtól tartok). Aztán még minket kell tájékoztatni, és viheti.

Ami az én fejemben megfordult inkább, hogy kifigyeltek minket. Írtam is, hogy pár hete két kölyök (egy cigány, egy fehér) nyolc-tíz évesek csak úgy betekertek a területre délután. Akkor is én voltam, elkaptam és kiküldtem őket. Szó nélkül távoztak, de már akkor biztosra vettem, hogy ők felderítők. Minden rasszista attitűd nélkül írom ezt, egyszerűen az egész viselkedésük ezt sugallta (bejöttek, célirányosan, teljes gőzzel körbetekerték placcot, vagyis nagyon terepszemle kinézete volt). Utána már csak pár napig figyelni kellett minket. Mivel mindig ugyanakkor csekkolunk, ugyanakkor is megyünk körbe (jó, néha beiktatunk egy-egy random kört, de ennyi kockázatot vállalhat egy tolvaj), ugyanazt a kört rójuk. Az utca iszonyú sötét, viszont rá lehet látni a placcra, meg lehet figyelni anélkül, hogy mi látnánk. De akár az is lehet, hogy az egyik oldalon lestek minket, aztán leadta a drótot a társának, mikor kiléptem a portán. Jöhet a menet, már nem láthatom a kamerán.

Persze ugyanakkor véletlen is lehet, mert van az egészben némi furcsaság. Miért két perccel a terepre érkezésem előtt bonyolítanák le, amikor a járőrök között két óra telik el, ráadásul hétköznap délután négytől éjfélig nagyon ki sem tudok mozdulni (kimennek a délutánosok, jönnek az éjszakaiak, mennek a telefonok, stb.). Iszonyú sok idő van arra, hogy olyankor csapjanak le, amikor - még ha észre is veszem őket a kamerán - a portáról kéne startolnom, ami mindenképpen egy-két perc.

Vagy a másik, hogy olyankor elindulni, amikor már mögöttem van a terep. Például ahol bejött, amellett járőr alatt elmegyek, láthatott volna, mikor hagyom el, sőt, végig figyelhette volna, mikor kerülök olyan messzire, hogy ha csak nem csap extrém nagy zajt, akkor már meg sem hallom.

Szóval nem tartom kizártnak, hogy csak baromi nagy mázlija volt a csávónak. De erre majd talán a rendőrség fényt derít. Nekem elég lesz azzal foglalkoznom (már ha nem rúgnak ki), hogy sűrűbben járőrözzek. Bár mivel a lopás nagyjából egy perc alatt lezajlott, ha csak nem ülök ki oda, még folyamatos körözés alatt sem lehet ilyen megakadályozni, ha csak tényleg nincs akkora véletlen, hogy pont akkor érek oda. Vagy esetleg a TMK végre rendet rakhatna a háza táját és kiszórhatná azt a sok sz*rt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Hát reménykedjünk. Nyilván a biztonsági szolgálat sem mindenható, szóval ha csak nem csináljátok úgy, mint a Simpson családban (ti.: "állítsanak minden 5 méterre egy őrt. Minden kemény mellé állítsanak egy puhányat, hogy a kemények még keményebbnek tűnjenek. Diktálom a sorrendet: kemény-kemény-puhány-kemény-puhány-kemény-kemény...") akkor az ilyeneket nem lehet a jövőben sem kivédeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Hát reménykedjünk. Nyilván a biztonsági szolgálat sem mindenható, szóval ha csak nem csináljátok úgy, mint a Simpson családban (ti.: "állítsanak minden 5 méterre egy őrt. Minden kemény mellé állítsanak egy puhányat, hogy a kemények még keményebbnek tűnjenek. Diktálom a sorrendet: kemény-kemény-puhány-kemény-puhány-kemény-kemény...") akkor az ilyeneket nem lehet a jövőben sem kivédeni.

 

Sajna nem lehet. Az Élet nem film. Pedig néha de jó lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapra még. Ez idő szerint 68 évvel ezelőtt az USA katonái(na és persze a brittek és a kanadaiak szintén) Normandiában partra szálltak. Omaha Beachnél 4000-en vesztek oda. Miért? Lehet hogy szentimentális leszek de én így hiszem. Hogy ma szabadságban ás békében éljünk. Nagy köszönet nekik, ők az igazi hősök. Ma meg kellett volna néznem a Ryant de nem volt időm. Isten áldja meg Amerikát hogy ezt anno megtette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapra még. Ez idő szerint 68 évvel ezelőtt az USA katonái(na és persze a brittek és a kanadaiak szintén) Normandiában partra szálltak. Omaha Beachnél 4000-en vesztek oda. Miért? Lehet hogy szentimentális leszek de én így hiszem. Hogy ma szabadságban ás békében éljünk. Nagy köszönet nekik, ők az igazi hősök. Ma meg kellett volna néznem a Ryant de nem volt időm. Isten áldja meg Amerikát hogy ezt anno megtette.

Na, azért ne legyen már minden érdem csak az USA-jé. Hisz a D-nap leforgásában nem csak statisztaként működött közre az Egyesült Királyság, de folyt ott kanadai vér is és a franciák és lengyelek is besegítettek picit. Nélkülük az USA az öreg kontinenst meg sem látja, nemhogy partra szálljon ott. Szóval köszi USA, hogy segítettetek és köszi UK, hogy egyáltalán lehetővé tettétek. És azok a hősök, akik ott voltak, mindegyik támadó nemzet fia. Így korrekt, mi több, így helyes a megfogalmazás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.