Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én is emelteztem töriből, bár nekem pont fordítva volt, mint Nute-nak... az írásbeli nehezebben ment, mint a szóbeli (mondjuk én szóban mindig jobb voltam a vizsgákon). Matek érettségi előtt meg elkezdett vérezni az orrom, de aztán végül az is sikerült egy négyessel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is emelteztem töriből, bár nekem pont fordítva volt, mint Nute-nak... az írásbeli nehezebben ment, mint a szóbeli (mondjuk én szóban mindig jobb voltam a vizsgákon). Matek érettségi előtt meg elkezdett vérezni az orrom, de aztán végül az is sikerült egy négyessel. :)

Furcsa, nekem matek előtt meg súlyos hasmenés jött rám, az előző napi ebéd miatt. :D Szintén négyes lett, utána meg szerencse, hogy kocsival haza tudtam menni.

 

A szóbelinél sajnos elég rossz témát húztam, és a vizsgáztatók is rendesen sz.pattak, de azért így is 90% lett összesen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok sikert nektek! Nem elrettentés gyanánt, de csak az államvizsgámra tanultam annyit, mint az emelt töri érettségimre (írásbelire, szóbelire külön-külön.) Szerencsére jól sikerült, asszem összességében 89% lett, az is a szemét szóbelis vizsgáztató tanár miatt, aki a rivális gimiből jött, és az élő fába is belekötött (amúgy 95% lett az írásbelim).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem gyakran előfordul, hogy elkezd vérezni az orrom, tehát ez egy megszokott dolog volt, nem az izgalom váltotta ki, csak az volt a gázos, hogy pont akkor jött elő, amikor vizsgázni kellet.

Szerintem nem kell félni az érettségitől (tudom ezt mindig azok mondják, akik már megcsinálták... velem is így volt annak idején). Én nem tanultam rá sokat (töriből még a faktot is otthagytam, bár mondjuk azt azért, mert tényleg nem ért semmit), soha nem is voltam egy szorgalmas tanuló mégis mindegyik ötös lett, kivéve a matekot. A tanárok is segítenek, nekik se érdekük az, hogy megbukjatok. Nálunk nagyon jó fejek voltak a tanárok, én például hittanból mentem választottra, ott a papnővel aki vizsgáztatott előre meg volt beszélve, hogy melyiket fogom mondani (mert csak azt az egy tételt tudtam, mert az volt töriből is :) )... amikor nem volt bent a vizsgaelnök, mert elmentek ebédelni, akkor simán meg lehetett ilyeneket húzni.

Mondjuk az is igaz, hogy az én időmbe még nem voltak ilyen természettudományos tárgyak kötelezőek (akkor az a harag napja lett volna számomra), egyébként azt nem tudom, hogy most van-e ilyen kötelezően...

Egy a lényeg, keep calm és akkor nem lesz gond (nálunk volt egy lány, aki annyira izgult, hogy elkezdett hányni... utána nem is ment neki annyira a szóbeli).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem gyakran előfordul, hogy elkezd vérezni az orrom, tehát ez egy megszokott dolog volt.

Akkor vagy a vérnyomásoddal van baj, vagy gyenge a hajszálér az orrodban. Egy időben nekem is volt ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor vagy a vérnyomásoddal van baj, vagy gyenge a hajszálér az orrodban. Egy időben nekem is volt ilyen.

 

Az utóbbi van nekem. Szedtem is rá gyógyszert, ami elmulasztotta (volt, hogy fél évig nem volt ilyen problémám), de teljesen nem szüntette meg. Van amikor még előjön...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno (tavaly) szinte csak biosz emeltre (ötös) és szlovák irodalom emeltre (hármas, de a kettes volt a cél) tanultam, a maradék hat tantárgy meg meglett ötös, bár mateknál és kémiánál eléggé rezgett a léc.

Igazából hiányolom azokat az időket, mert összességében elmondható, hogy amikre készültem, azokat szívesen lapozgattam - na jó, talán a szlovák irodalmat nem - itt egyetemen meg idén annyi feleslegeset tanulok, hogy ihaj :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd mesélj, hogy sikerült meg hogy mik voltak. :)

 

Szövegértés egyszerű volt, csak keveseltem rá azt a 60 percet, kapkodni kellett. Második felénél műelemzést választottam, jól emlékszem Márai Sándor volt az író, Az árva című novella volt. Abból összehoztam 3 oldalt, remélem elég lesz :D

 

Holnap matek attól parázok a legjobban, bár ha tavaly a leghülyébb osztályból mindenki átment akkor nekem is át kellene :D Sőt ahogy néztem elmúlt 4 évben szinte ugyan azok a feladatok voltak. Remélem négyjegyű függvénytáblát adnak, mert ha nem gázba leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az összehasonlító verselemzést választottam, és szerintem egész jól sikerült. A matektól félek kissé, mert nem épp az erősségem. De legalább van függvénytáblám :P

 

Én ahhoz sose tudtam sokat írni, ezért szeretem inkább a novellaelemzést, leírod történetét már megvan 1 oldal. Függvénytáblát meg adnak ha nincs nem?:D Legalábbis ofőnk ezt mondta.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.