Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Így van. Csak egy a baj még az ilyen kis városokkal, mint az enyém:

A posta teljesen monopol. Nincs helyben konkurense.

És még a posta olcsóbb szolgáltatása sincs: pl.: csomagautomata...

Bocs, erre nem gondoltam... :( Azért hihetetlen, hogy Mohácson nincs semmilyen más csomagküldő szolgáltató. Azért nem a világ végén van... Pécs vagy Szekszárd sincs messze, és mindkettő megyeszékhely. Valamelyikből elláthatnák a környező településeket is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A medvehagyma most van a legjobb "korban" épp csak megjelent a tövénél a bimbó. Húsvétra szerintem már virágozni fog :)

 

 

Napi öröm: a nagyjából-szokásos távomat sikerült hagymaszedéssel együtt három óra alatt teljesítenem. Ugyanezen az úton pár hónapja még én hordtam fölfelé a napraforgót :) Megérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi :D (Magamra célzok :D)

 

Na igazából nem is tudom hol kezdjem. Egy jó ideje nem voltam, amit le is írtam, hogy miért nem. Sikerült nagyjából megoldani a problémákat, bár ahogy megszűnik egy, jön egy másik, de legalább megtanultam kezelni őket. A végrehajtó rájött, hogy egy még nappali tagozaton tanuló diákot nem büntethet meg akkora összegre, mint amennyire megbüntettet, így a harmadára csökkent a bírság. (A részletekbe nem akarok belemenni). Anyum sajnos nem nagyon van jobban, azóta kapott még egy stroke-ot, most a jobb agyféltekében és még egy agyi ödémát is, ráadásul alappól van egy tüdőbetegsége (COPD) és kapott rá egy tüdőgyuszit is pár napja. Ha nem ment volna le a láza (két nap után nagy nehezen lement) akkor felvitték volna az intenzívre, és fel is fogják, ha megint tartósan magas lesz a láza. De hát csúnya dolog ilyet mondani, de már hozzászoktam a folytonos kórházkodást, már évek óta beteg. Vagyis igazából nem szoktam hozzá, csak a felszínen az látszik, de a tudatalattim valahogy nem és nem valószínű, hogy hozzá fog szokni. Ez jól látszik azon, hogy mostanában (1-2 hete) nem stimmel velem valami. Néha zavart vagyok, mást mondok, vagy írok amire gondolok, keverem a napokat, otthon hagyom a pénztárcám, amit a kasszánál veszek észre telepakolt kosárral, meg ilyen kisebb apróságok. Igazából nem nagyon van időm foglalkozni magammal, mert kb 1,5 hónapja pont akadt egy jó diákmelós állás, azonnal rácsaptam, meg is kaptam, heti 17 órát kell dolgozni, nettó 800-as órabér. Szerintem ez diákmelónál igen jónak mondható, főleg, hogy a jelenlétibe be sem kell írni a szünetet. Egyáltalán nem kell megszakadni, néha még unatkozom is, a Praktikerben nem mindig van mit csinálni. Heti 17 óra vállalható még ilyen helyzetben is, főleg a végrehajtó mellett kell is. Bár eddig is dolgoztam, de jó esetben fele ennyit. Azt vettem észre, hogy azért segít magamon, ha este olvasok egy kicsit lefekvés előtt. Bár eddig abszolút nem kedveltem az olvasást, valamiért még is kívánja a szervezetem, elkezdem olvasni a Fény c. könyvet M. John Harrison-tól (ha jól emlékszem a névére remélem) és eddig tetszik, bár indokolatlanul sok benne a káromkodás, de engem nem nagyon zavar, csak furcsa. Szerintem ha lenne egy állandó hobbim, heti egyszer eljárnék valamerre, lehet hogy segítene, bár nem nagyon van kivel meg hova, egyelőre elég az olvasás. Egyébként elkezdem játszani egy mobil játékkal, méghozzá Star Warsos, ez pedig nem más, mint a Star Wars Force Arena. :D Elég jó vagyok benne, magyar honban 16. vagyok, bár erősen nagy a konkurencia, két hete 4200 pontom volt és akkor voltam a 11. helyen, most a 16. 5000 ponttal. De így is jó, a nevem mellett az áll, hogy "1%" ami azt jelenti, hogy ranglétrán (magyar honban) a jatékosok 99%-a alattam van, totálban meg a 2%-ban vagyok bent. Úgyhogy nap közben amikor van időm ezzel játszom, ha hazaérek akkor, lefekvés előtt meg olvasok.

 

Egyébként egy jó néhány éve már kénytelen voltan elindulni a felnőtté válás útján (kb azóta ahogyan anyum beteges lett) de 1,5-2 hónapja ez a folyamat exponenciálisan növekedni kényszerült, úgyhogy most nem tudom hol állok. Nem tudom mi számít felnőttnek. "Bizonyos szemszögből nézve" biztosan az, ha majd saját házam lesz, biztos életem meg gyerekeim, amire legalább 10 évet várni kell, de az biztos, hogy gondolkodásilag, vagy hogy is mondjam, lelkileg biztosan feljebb állok, mint kortársaim. Biztos van akinek vannak ilyen problémái mint nekem, sőt, biztos van akinek sokkal több, de a sok probléma inkább jobban megerősített engem, mint leszívott volna. (Félreértés ne essék, egyáltalán nem akarok általánosítani, azért is írtam, hogy biztos van akinek ennél is több a problémája) Vagy hogy SW-sen fogalmazzam meg, inkább még stabilabb lábakon állok a Jó oldalon, ahelyett, hogy a Sötét Oldal felé sodrottam volna :D

Vagyis ez így nem teljesen helytálló, inkább úgy fogalmaznék, hogy egy jó ideje Szürke Jedi életmódot folytatok, ami egyébként sokkal nehezebb, mint sima Jediként élni. :D de a lényeg, hogy a Sötét Oldalra sosem térek át. :D

 

Mostanában jobban le leszek terhelve, mert lassacskán jön az OKJ-s vizsgám. Egyébként mostanában (végre) tényleg elkezdett érdekelni a szakmám, legalábbis a CNC marás az biztos. Az esztergát utálom, a gond csak az, hogy az is benne lesz a vizsgában. Azon csak át kell mennem, simán a CNC marósnak is el lehet menni. Sőt, általában így is szokták. Vagy marás vagy eszterga.

Úgyhogy hiába nem sokkal kevesebb a problémám, megtanultam azokat kezelni, szóval akkor már tudok lenni. :)

Egyébként meg pont most hallottam (megint) a TV-ben az Irina melltartós reklámot, ami azért idegesít, mert Kevin Kiner zenéje megy alatta. :D Ha jól emlékszem akkor a Rebels 2. évadának valamelyik trailerének a zenéje. Mondjuk ilyenekre már korábban is volt példa, ha jól emlékszem akkor (talán) fél éve, de lehet hogy egy, a Szulejmán előzetésenk a zenéje a TCW 5. évadának a final trailerének a zenéje ment alatta. Ezt csak leírtam most mert megint most ment a reklám és hátha valakinek már feltűnt. :D

Egyébként a Rebels részekkel nem maradtam le, néztem azokat, csak hát eddig sem nagyon írtam külön a részekről. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rajmesz, kitartás! Nem vagy könnyű helyzetben, de ilyen esetben is a legjobb az előre menekülés, bátran szembenézni a dolgokkal és kitartani, amíg jobbra nem fordulnak. Hinned kell benne, hogy ez meg fog történni.

Anyukádnak jobbulást kívánok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rajmesz, anyukádnak jobbulást, neked pedig kitartást!

Egykori pszichológia tanárom szerint az a felnőtt, aki tud magáról és egy másik emberről gondoskodni. Szerintem ez igaz, és ez alapján felnőttnek számítasz. Kár, hogy ilyen körülmények között :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fu gyerekek. Amennyire én jól tudom keverni a lapokat, és amilyen ötletes vagyok, ahogyan tudom irányítani a dolgokat, amilyen jó "sakkozó" vagyok, komolyan, blogot kellene írnom. :D A sok negatív hatás nagyon felerősítette a stratégiámat, innentől kezdve én azt mondom, bármi jön ezek után, nem győznek le. Senki. (Nem a végrehajtós tartozásra gondolok, anyum egyébként jobban van. Rendeltem egy "Egy vagyok az Erővel, az Erő velem van" (csak angolul, de nem akarom az angol nyelvet idézni, mert rosszul idézném) pólót, még nem jött meg, de már is érezhető a hatása :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.