Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egy kérdés a pénzügyhöz, árfolyamokhoz (politikához?) értőkhöz. Kb fél éven belül szeretnék Angliából vásárolni. Jelenleg 305 $ - 330 $ + posta az amerikai és stabilan 200Ł + posta az angol ebayen. Amikor kb fél éve néztem, akkor is ezek az árak voltak. Mit javasoltok, mikorra érdemes kb időzítenem a vételt? Karácsony előtt, után, 2014-es választások környéke stb? Ennyi píznél azért nem mindegy az árfolyamváltozás......

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés a pénzügyhöz, árfolyamokhoz (politikához?) értőkhöz. Kb fél éven belül szeretnék Angliából vásárolni. Jelenleg 305 $ - 330 $ + posta az amerikai és stabilan 200Ł + posta az angol ebayen. Amikor kb fél éve néztem, akkor is ezek az árak voltak. Mit javasoltok, mikorra érdemes kb időzítenem a vételt? Karácsony előtt, után, 2014-es választások környéke stb? Ennyi píznél azért nem mindegy az árfolyamváltozás......

 

 

Szerintem az árfolyam ebben a kormányzati ciklusban már nem lesz jobb, sőt várható, hogy a kormány újjabb piac ellenes megnyilvánulásai miatt még rosszabb lehet ( takarékok államosítása még rosszabb üzenet a piacnak). Szerintem meg kell várni a választást, de ne legyenek kétségeink, az ellenzék elég szétszort, a jelenlegi kormánypárt szavazótábora stabil, egységes, eltökélt. Ha nem is 2/3-a lesz újra, (sokan lesznek, de nem elegen), de kormányzóképes maradhat és az általa hozott 2/3-os és 4/5-ősz törvények réven úgy is a jelenlegi gazdaságpolitika fog érvényesülni újabb 4-8-12-stb évig, ebből kifolyólag a piac bizalmatlansága és a jelenlegi árfolyam is maradhat. Ha az ellenzék nyerne, akkor két dolog következhet. Vagy kormányzóképes lesz (legalább 2/3-ad, de ezt kétlem, hogy bekövetkezne), visszacsinálja a piacellenes intézkedéseket és a piac bizalma visszatér, az árfolyam normalizálódik. Vagy kormányzóképtelen lesz (ugyan meg lesz a többsége a kormányzáshoz, de kötik a 2/3-os, 4/5-ös törvények) és akkor egy hosszú folyamat lesz a normalizáció, az árfolyam visszaállása.

 

Szerintem meg kell várni a választást, hátha egy ellenzéki pártot, összefogást választ a nép, akkor a piac bizalma egy csapásra visszatérhet ( már a választások másnapján pozitiv hangvételű lehet a világsajtó), a forint árfolyama pedig hamarosan normalizálódik.

 

Sok boldogságot a két szülinaposnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öhhöm. Köszi szépen!

Abba nem szeretnék belemenni hogy ki nyeri a választásokat, de az biztos hogy ha valahol választás van akkor ezt az ottani valuta megérzi. Valamilyen módon. (Amerikai, brit politika befolyása szerintetek, ugyanebben az esetben.....?) Akkor egyelőre nem kapkodok.

 

 

Más. Meleg van. Konkrétan most a konyhai (árnyékban levő) hőmérő 37 fokot ír. Orfűre már el sem indulok mert egyrészt a strandon mozdulni alig lehet, másrészt a víz is 26 fok körül van. Ti hogy viselitek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés a pénzügyhöz, árfolyamokhoz (politikához?) értőkhöz. Kb fél éven belül szeretnék Angliából vásárolni. Jelenleg 305 $ - 330 $ + posta az amerikai és stabilan 200Ł + posta az angol ebayen. Amikor kb fél éve néztem, akkor is ezek az árak voltak. Mit javasoltok, mikorra érdemes kb időzítenem a vételt? Karácsony előtt, után, 2014-es választások környéke stb? Ennyi píznél azért nem mindegy az árfolyamváltozás......

Gratulálok majd annak, aki erre úgy meg tudja mondani a választ, hogy az helytálló legyen. Jelenleg ámokfut a magyar piac, nagyon nehéz következtetni. Olvastam már olyat is, hogy azért szeretné a kormány a devizahiteleket kiváltani, mert gyengíteni szeretné a forintot. Ha ez igaz volna, akkor inkább most, mint később. Akár még igaz is lehetne, hiszen úgy tűnik, a kormány semmivel sem tudja élénkíteni a gazdaságot, akármit csinál, aztán hátha így. Mondjuk szerintem ez is csak átmeneti megoldásként lenne képes funkcionálni komoly strukturális reformok nélkül. Már ha egyáltalán képes lenne, mert alapvető problémák vannak a gazdasággal, szóval nem hiszek abban, hogy a forintgyengítés komolyan tudna hatni a gazdasági növekedésre (vagyis kevésbé, mint ahogyan azt alapesetben tenné). Persze ezt számszerűen nem tudnám alátámasztani :D

Figyelni kell a devizahiteles híreket és piaci hatásokat, reagálásokat. Jelenleg annyira bizonytalan az irány is, nem hogy a mérték, hogy talán tényleg érdemes valamennyit várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.