Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Engem még úgy tanítottak, hogy "Ne a legminimálisabb minimumra törekedjetek, mert akkor a legminimálisabb minimumok lesztek!" Igyekszem megfogadni....

 

Más.

Nagyon durva, villámlásos eső haladt el az elmúlt kb két órában, keletről nyugat felé úgy, hogy közben levél alig rezdült....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen akartam is írni. :'D :'D Szövegértésnel 3-4 pont(y)ot veszítettem kb, nyelvhelyességnél a felét jó esetben a negyedét (a nyelvtanom mindig $z@r volt, meg hát azt talán mindenki tudja, hogy a német nyelvtana nehézkes) a hal(l)ott szövegértésnél is kb 3-4 pontot veszítettem, a levélírásnál is remélem hogy 3-4 pontnál többet nem. De b£b@$na hogy ha többet. :D elvileg emeltre kellett volna mennem és mentem is volna de a tanárom nem engedett mert hogy ő kételkedik abban, hogy meg tudtam volna csinálni... megcsinálni megcsináltam volna az tuti, de valahol igaza van. Inkább csinálok egy jó közepet mint egy f0$ emeltet. Szerintem 4-es meg van kis szerencsével.

 

Különben sokan azt mondják, ahoz képest nehéz volt. Mondjuk az igaz, hogy középhez képest valóban volt 1-2 feladat ami a szinthez képest nehéz volt, de nem volt vészes.

 

De Te angolból középre mentél?

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közepen voltam (pedig emelten a magnóban volt Star Wars-os szöveg :D ha én ezt tudom...)

 

A javítókulcs alapján 95%-os lehet, szóbelivel 97-re tolhatom :)

 

Hihetetlen amúgy, mindenből 90 (sőt, lehet 95) felett vagyok, csak matekból nem, amiből a legjobb a legjobbnak kellene lennem...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj de kár! :D

Németnél is lehetett volna. :D

Ősszel tehetsz javító érettségit, mehetsz emeltre. :D

Én tuti megyek németre. Meg mutatom annak a kulturált jelzőkkel nem jellemezhető tanárnak, hogy megcsinálom az emeltet. :D

Csak valahogy a nyelvtanom kell fejleszteni meg egy picit a szókincset.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem még úgy tanítottak, hogy "Ne a legminimálisabb minimumra törekedjetek, mert akkor a legminimálisabb minimumok lesztek!" Igyekszem megfogadni....

:peace:

 

Rajmesz, és esetleg, akit érdekel: a memrise.com egy nagyon jó szókincsfejlesztő oldal. Mivel külföldi, magyarul nem használható, de elképzelhető, hogy beállítható németről németre nyelvre, angol-angolra biztosan működik.

És használjátok az ANKI-t!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Karrde. :)

Lecsekkoltam, de nem lehet átállítani magyarra.

Esetleg olyan is jó lenne, hogy vannak képek és a kép alatt pár lehetséges válasszal (németül) hogy mi lehet az. Szetintem ilyen képes formában jobban tudnék tanulni. Valaki nem ismer egy ilyen szókincsfejlesztő oldalt?

 

Yoda, nektek is 30-án van megtekintés?

Amúgy Te még miből érettségizel? Mert ha jól tudom, 5-ből kötelező és németen nem voltál. :D

Nekem már csak szóbeli lesz, mert megteheted azt, hogy egy (lehet több is, nem tudom) tantárgyból nem írsz írásbelit, hanem csak szóbelizel, de akkor két tételtből. Én meg pontosan ezt fogom csinálni német célnyelvi civilizációból. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk 31-én van megtekintés

 

Fizikából érettségizek (17-én lesz)

 

Igen, ismerem a két szóbeli tételes megoldást :D de az nem úgy van, hogy orvosi igazolás kell arról, hogy nem vagy képes az írásbelit megírni? :P

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogalmam sincs. Nekünk az igazgatóhelyettes mondta a civ tanárral karöktve, hogy így sokkal jobban járunk. Aztán ezt így elfogadtuk és az egész osztály kétszer szóbelizik. :D Szó nem volt igazolásról. :D

 

17 odébb van. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk ezt annak kapcsán mondták, hogyha valaki eltöri a kezét írásbeli előtt, vagy aznap reggel rosszul lesz és nem tud bemenni

 

Bár ilyen alapon, ezt kéne csinálnom fizikából, mert akkor tuti 100% :D (sőt, töriből is ezt kellett volna csinálni)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hát mondjuk egy igazgatóhelyettes bármit megtehet. Biztos van valami szabály arra, hogy az igazgató(helyettes) kérheti hogy szóbelizz anélkül hogy eltörd a karod. :D

 

Nálunk hétfőn valakinek kellett még 25 óra közmunka. Fogta azt beírta az illetőnek. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Karrde. :)

Lecsekkoltam, de nem lehet átállítani magyarra.

Írtam, hogy nincs magyar nyelven :) Mivel érettségiztél, meg németül tanulsz mindenféléket, neked amúgy is németül kellene már tanulnod a németet, ahogy én időnként az angollal teszem. De beállíthatod az angol-német verziót is :D Mert ahogy a memrise tanít, úgy nem kell magolni, mire végig csinálod a feladatokat, megjegyezted a kifejezéseket, stb. Elég hatékony, és nem unalmas.

 

Boldog születésnapot, Sinistra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok, Bomarr! A foci EB-re mész pénzügyi tudósítónak? :D Egyébként pedig vigyázz magadra, az ismert okok miatt.

 

Más: gyerekek, most először ébredtem fel hajnalban olyan hányingerrel, amely után sugárban hánytam... Bármilyen diétás tipp, mit érdemes ilyenkor enni? Finoman szólva is cefetül vagyok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, MissKarrde, Ody, Dzséjt, Bomarr, A pécsi: köszönöm szépen a köszöntéseket! :)

 

Bomarr: Gratula :)

 

Donát: Jobbulást :( Én se tudom, mitől hánytál, de általában ilyenkor egy-két napig érdemes kerülni minden olyan ételt és italt, ami megterhelő, tehát a fűszeres, zsíros és cukros ételeket és italokat. Főtt krumpli, háztartási keksz, sovány húsok, meg jó sok kamillatea, ilyesmiket szokott nekem a doki ilyenkor javasolni. :)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként pedig: a hónap végén megyek tudósítóként Párizsba! :yeah:

Gratula, majd írjál, hogy milyen volt :) A konferencia is érdekel.

 

Más: gyerekek, most először ébredtem fel hajnalban olyan hányingerrel, amely után sugárban hánytam... Bármilyen diétás tipp, mit érdemes ilyenkor enni? Finoman szólva is cefetül vagyok...

Háztartási kekszet szoktak-bár nem tudom, miért éppen ezt-, vagy főtt, tört krumplit, ezekre emlékszem. Bár szerintem majdnem bármit érdemes enni, az üres gyomorból biztosan nehezebben kerülnek ki a bajt okozó dolgok... A diéták még pluszban legyengítenek, főleg ha nem csak fél napig tartanak. Inni, ha bírod, ha nem, a mentatea fertőtlenítő, de nekem a citromfűtea is jó szokott lenni gyomornyugtatónak is. Oké, tudom, ilyesmit nem sokan tartanak otthon.

Ja, és a helyi gyerekorvos kólát szokott ajánlani, amiből kikeverik a szénsavat :D Állítólag jó tüneti kezelésnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, úgy értettem, hogy németről németre nincsen és magát az oldalt sem lehet lefordítani magyarra. Csak olyat tudtam beállítani, hogy angolról németre.

Oké, akkor így sem működik, nagy kár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újságíró vagyok, de az orgánumot nem írnám be. Nem azért mert hét pecsétes titok (ha érdekel PM-ben megírom) csak a fórumozás és a melóm nagyon más és szeretném külön is kezelni plusz valszeg a főnökeim se örülnének ha itt a lap nevét hirdetve osztanám az észt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.