Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ezért nem szabad a Revolut számlán sok pénzt tartani:

 

Forbes cikk Revolut csalásokról

 

Hasznos a Revolut kártya, de leginkább átmenő csatornaként használva. Miután 1 perc alatt feltölthető, elég fizetés előtt intézkedni, rátenni a fedezetet, és akkor is egyszer használatos virtuális kártyát használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

@Donát, @tomcsi80 boldog szülinapot!

Köszi szépen!

 

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ezért nem szabad a Revolut számlán sok pénzt tartani:

 

Forbes cikk Revolut csalásokról

 

Hasznos a Revolut kártya, de leginkább átmenő csatornaként használva. Miután 1 perc alatt feltölthető, elég fizetés előtt intézkedni, rátenni a fedezetet, és akkor is egyszer használatos virtuális kártyát használni.

Nekem pár éve rossz tapasztalatom volt a Revoluttal, azóta nem is használom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy remek hely Budapesten, ami már lassan 10 éve működik, de eddig még nem is hallottam róla, pedig érdemes felkeresni, mert egyrészt időutazás, másrészt iszonyú jó szórakozás: Flippermúzeum - ahol mindennel játszani is lehet

Múlt vasárnap mentünk nyitásra, 1 óra szünettel ott töltöttünk nettó 4,5 órát, és nem játszottunk mindennel, ugyanis 140 (szerk: korábban tévesen szerepelt az 1500+, nem is tudom honnan vettem :oops:) flipperük van mindenféle évjáratból, nagyon régiek és nagyon újak is (pl. van Mandalorian, Baljós árnyak, Galaxis őrzői, Gyűrűk Ura, Indiana Jones), de akad másféle játék is, páros kivitelben is, amit játéktermekben anno játszottak. A belépőjegy karszalagos, arra a napra korlátlan játékot biztosít. 

 

Aki játszott anno flipperrel, mindenképpen ajánlom, s annak is, aki még nem, mert van olyan jó, mint bármely telefonos játék app. :) 

 

Egy kép kedvcsinálónak: 

image.jpeg

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 1500+ flipperük van? Az szép! :o Én 2015-ben jártam ott, nem sokkal azután, hogy a NAV miatt be kellett zárni ideiglenesen, mert hős kormányunk pénzbehajtói úgy gondolták, hogy tiltott szerencsjáték folyik a múzeumban. Hiszen a flippergépek minimum félkarú rablók - sosem adtak pénzt, a múzeumba lévők meg eleve nem pénzzel működtek már akkor sem, hisz átalakították mindet. Ráadásul mindezt úgy követte el a NAV, hogy 2013-ban az Emberi Erőforrások Minisztériuma engedélyt adott a tulajdonosnak a hely működtetésére, mint múzeum. Szerencsére a közösség beállt mögéjük, és nem csak a félmilliós (ok nélküli) bírságot törölték végül el, de a gépekre sem kellett kiváltani a gépenkénti 120 ezer forintos típusengedélyt (aminek megszerzése nem egy gép életkora miatt már lehetetlen lett volna), és a havi gépenkénti 9000 forintos adót sem kell fizetniük.

Az akkor elég nagy port kavart a magyar gaming közösségben, szóval öröm látni, hogy nem csak átvészelték, de azóta szépen gyarapodott is a kiállított gépek száma. És én is csak az tudom mondani, hogy érdemes megnézni. Már 2015-ben is remek élmény volt, és nagyon egyedi a maga módján, mert legjobb tudomásom szerint ekkora gyűjteménnyel semmilyen másik hasonló európai múzeum nem rendelkezik - gondolom abból, hogy már 2015-ben is ez számított a legnagyobbnak a flippermúzeumok között.

  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az 1500+ flipperük van? Az szép! :o Én 2015-ben jártam ott, nem sokkal azután, hogy a NAV miatt be kellett zárni ideiglenesen, mert hős kormányunk pénzbehajtói úgy gondolták, hogy tiltott szerencsjáték folyik a múzeumban. Hiszen a flippergépek minimum félkarú rablók - sosem adtak pénzt, a múzeumba lévők meg eleve nem pénzzel működtek már akkor sem, hisz átalakították mindet. Ráadásul mindezt úgy követte el a NAV, hogy 2013-ban az Emberi Erőforrások Minisztériuma engedélyt adott a tulajdonosnak a hely működtetésére, mint múzeum. Szerencsére a közösség beállt mögéjük, és nem csak a félmilliós (ok nélküli) bírságot törölték végül el, de a gépekre sem kellett kiváltani a gépenkénti 120 ezer forintos típusengedélyt (aminek megszerzése nem egy gép életkora miatt már lehetetlen lett volna), és a havi gépenkénti 9000 forintos adót sem kell fizetniük.

Az akkor elég nagy port kavart a magyar gaming közösségben, szóval öröm látni, hogy nem csak átvészelték, de azóta szépen gyarapodott is a kiállított gépek száma. És én is csak az tudom mondani, hogy érdemes megnézni. Már 2015-ben is remek élmény volt, és nagyon egyedi a maga módján, mert legjobb tudomásom szerint ekkora gyűjteménnyel semmilyen másik hasonló európai múzeum nem rendelkezik - gondolom abból, hogy már 2015-ben is ez számított a legnagyobbnak a flippermúzeumok között.

Közben rájöttem, hogy az 1500+ darab valami másra vonatkozik, amit nem tudom, hogy kevertem ide, hiszen ehhez egy csarnok kellene, itt pedig egy szuterén rendszerről van szó, ennyi gép el sem férne. :pfff:Próbáltam rájönni, hogy ez az infó honnan volt a fejemben, de sajnos nem sikerült. Talán olvastam valahol, hogy annyi flipperük van, csak nem mind működik, illetve van még egy játéktermük a Savoya Park bevásárlóközpontban is, ahol szintén vannak flipperek, de azzal együtt is kb. 350 flipperről beszélünk, mert a Radnóti Miklós utcában a honlap szerint 140 van, a Savoyában pedig 200, ami nem kevés, de mégsem 1500. :oops: 

 

Az eredeti beírásomat is javítottam, és elnézést a nagyotmondásért! 

 

Jó volt olvasni, hogy ilyen viszontagságok után a hely él és virul. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nálunk volt valami szellőcske - na jó, k*rva nagy szél volt, és ha egy veszprémi már ezt mondja, akkor az már komoly szélvihar. Viszont mi esőből, villámból és dörgésből nem kaptunk sokat, bár egy jó darabig úgy tűnt, hogy lesz itt cudar világ, de aztán átsuhant fölöttünk, és az is csak a széle volt. Kaptunk némi villámot, csekély morgást, meg pár percig esőzést, az sem túl komolyat, és ennyi. A javát elvitte a Balaton és lepasszolta nektek. Viszont a szél az még veszprémi mércével nézve is komoly volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk aztán volt majdnem minden. Először egyszerre nagy szél, nagy villámlás, kisebb dörgés, kisebb eső és nagy jégeső, aztán egy rövid enyhébb szakasz után egyszerre jó nagy szél, jó nagy villámlás, nagy dörgés és jó nagy eső. Annyira fújt a szél hogy a baromira zuhogó eső majdnem teljesen vízszintes lett tőle és majdnem olyan lett mint egy vízfal. Kábé négy éve volt itt ilyen. A mostani után úgy vettük észre hogy a tetővel biztos lett valami. Lehet majd javítgatni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lecsapott a vihar, de hogy! Ilyet még nem láttam. Szél nem igen fúj, vagy csak kevéssé, viszont egyfolytában villámlik és morajlik az ég. Elég félelmetes. @MissKarrde nálatok volt hasonló?

 

Ugyanez itt is, félelmetes volt. Utána meg özönvíz. El is mosta a mai programot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lecsapott a vihar, de hogy! Ilyet még nem láttam. Szél nem igen fúj, vagy csak kevéssé, viszont egyfolytában villámlik és morajlik az ég. Elég félelmetes. @MissKarrde nálatok volt hasonló?

Bekerültetek a sajtóba:

https://www.idokep.hu/hirek/letarolta-cegledet-a-vihar

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk este 3/4 10-től hajnali 3/4 3-ig nem volt áram. Reggel még nem volt net a Vonafone és a Telekom hálózatában. Jó, hogy a családban minden van, Telenor és kábelnet korán reggel is működött :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.