Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A virtuális kártya amit Frenkie leírt ugyanigy működik annyi különbséggel, hogy sokkal könnyebb menedzselni mint egy PayPal fiókot. Én minden online fizetésnél virtuális kártyával fizetek és csak annyi pénzt rakok rá amennyit épp el akarok költeni.

 

Te ezt a saját bankodban csináltattad? Ha igen akkor melyik az? Mert ma bementem a bankomba(K & H) virtuális kártyát csináltatni, mire nagy meglepetésemre közölte a hölgy , hogy náluk ilyen nincs

csak fizikai bankkártya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Te ezt a saját bankodban csináltattad? Ha igen akkor melyik az? Mert ma bementem a bankomba(K & H) virtuális kártyát csináltatni, mire nagy meglepetésemre közölte a hölgy , hogy náluk ilyen nincs

csak fizikai bankkártya.

OTP-nél csináltattam. Ráadásul nagyon praktikus. Az alkalmazásukban pár gombnyomással tudok rá pénzt rakni. Csak ezt szoktam megadni online vásárlásnál igy fent se áll a veszélye hogy bárki megcsapolja a főszámlámat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam három módszer is működik az internetes fizetéseknél, amit biztonságosnak ítélek meg.

Van a Revolut, amivel akkor szoktam fizetni, ha devizaváltás is van a dologban (külföldi weboldal), az pont így működik, mint ahogy Bomarr is írta, csak annyit teszek rá, amennyi kell, ott lehet alkalmanként is is új virtuális kártyát generálni, de ha nem tartunk pénzt sokat a Revolutnál, akkor felesleges.

Aztán van a Paypal, amit én nem úgy használok, hogy feltöltök rá pénzt, hanem betettem mögé a bankkártyáimat, és alkalmanként választom ki, hogy melyikről akarok fizetni. Ott a biztonságot az jelenti, hogy a kereskedő nem fér hozzá a kártya adataimhoz, csak a Paypallal van kapcsolatban.

És van ilyen megoldás Magyaországon is: a Simple alkalmazás, ami hasonlóan működik a Paypalhoz, ott is lehet virtuális kártyát igényelni, és azzal fizetni, de enélkül is működik, Simple fiókon keresztül, aminek az az előnye, hogy fizetésenként nem kell a kártyaadatokat megint megadni, elég a Simple jelszó. Ez a két alkalmazás megadja a biztonságot, hogy nem kerül ki kártyaadat a netre - persze bizonyos korlátok között. Még nem volt rossz tapasztalatom az elmúlt 15 évben, mióta használom őket.

 

Ilyen virtuális kártyám nekem régen az MKB-nál volt, de aztán ők megszüntették. Jelenleg már főleg OTP-s vagyok, s nem is tudtam, hogy ott is van virtuális kártya. Meggondolom, hogy van-e rá szükségem a fentiek fényében. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

És van ilyen megoldás Magyaországon is: a Simple alkalmazás, ami hasonlóan működik a Paypalhoz, ott is lehet virtuális kártyát igényelni, és azzal fizetni, de enélkül is működik, Simple fiókon keresztül, aminek az az előnye, hogy fizetésenként nem kell a kártyaadatokat megint megadni, elég a Simple jelszó. Ez a két alkalmazás megadja a biztonságot, hogy nem kerül ki kártyaadat a netre - persze bizonyos korlátok között. Még nem volt rossz tapasztalatom az elmúlt 15 évben, mióta használom őket.

 

Ez jól hangzik. Otp-s(vagy más bank) virtuális kártyát nem tudok most csináltatni, mert nincs Otp-s számlám. A K & H-t úgyis el akarom hagyni egyébb okok miatt is, de most van plussz egy indok is rá. Igazából csak amiatt vagyok náluk mert ott vettem fel a lakáshitelt(amitől remélem áprilisban megszabadulok)  és így kényelmesebb. Viszont erre az átmeneti időszakra jó lenne ez a Simple-kártya.

Érdekes mert én használom a Simple-t pl ott veszem(illetve vettem) a BKK-bérletemet. Be is van regisztrálva náluk a kártyám. Viszont ha a Simple-fiókomat feltörik ott ugyanúgy megszerzik a kártyaadatokat.

Viszont ez a virtuális kártya jól hangzik a Simple-ben.  Csak itt is az a gond hogy hozzá van csatolva a normál bankkártyám. Ha feltörik ott van mindkettő.

Ezért jó a banki virtuális kártya vagy a Paypal, mert azok teljesen függetlenek a bankkártyádtól. Te utalsz rá amennyi kell és ha azt feltörik akkor csak a virtuálsi kártyát látják a sima bankkártyádat nem.
 

Eléggé leizzasztott a Playstation-os ügy ezért is foglalkozok most ezzel. Soha semmilyen problémám nem volt azzal hoyg megvan adva a rendes bankártyám. A Telekomnál, a Dijnetnél stb. Soha nem volt gond.

Azért is mertem megcsinálni mert nagyon sok kódoláson megy át a fizetésnél az egész. Ha jól tudom a másik oldal nem is látja a bankkártyát csak valami generált kódot. 

A 3. biztonsági mód mikor a banki alkalmazásba jön a mobilodra a megeresítési kérelem néha jön néha nem. Volt hogy fizettem 80 000 ft-ot akkor nem jött kérelem, máskor meg 5000 ft-os vásárlásnál igen.

 

Szóval most átállok a teljes biztonságra és kitakarítom minenhonnan a normál bankkártyámat a netről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 18. - 12:52, Frenkie írta:

Szóval most átállok a teljes biztonságra és kitakarítom minenhonnan a normál bankkártyámat a netről.

Valószínűleg ez a legbiztonságosabb módszer. 

Nálam egyébként a 3. körös biztonsági lépés teljesen jól működik, mindig kérnek mobilbanki megerősítést. Ez alól a Paypal és a Simple fizetés kivétel, mert ott ezt kiváltja, hogy az adott alkalmazásba eleve jelszóval lehet belépni. De valóban, ha azokat a rendszereket feltörik, akkor a regisztrált kártyaadatokhoz is hozzáférhetnek. Emiatt viszont azok biztonsági rendszere elég fejlett kell hogy legyen.

 

Nekem egyébként egy biztonsági incidensem volt eddig, már sok évvel ezelőtt. Nem tudni hol, netes vagy fizikai fizetés alkalmával, de megszerezték a kártyaadataimat és két fizetést indítottak vele, egyet Mexikóból, egyet meg Oroszországból. A banknak viszont gyanús volt a tranzakció a földrajzi eltérések miatt, így megakasztotta a fizetést, és felhívtak, hogy én kezdeményeztem-e ezeket a vásárlásokat. Mivel nem, letiltották a kártyát. Annyi károm lett, hogy új kártyát kellett rendelnem, annak volt költsége és egy darabig nem volt kártyám. Egyébként ezek nem voltak nagy összegek, 5 ezer Ft körül, gondolom tesztelték, hogy sikerül-e.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.