Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem tudtam hitelesíteni az egyetemi jelentkezésemet, ugyanis nem volt meg se az ügyfélkapum felhasználó neve és jelszava, ezeket pedig a 1818-on keresztül sem tudtam lekérni. Elrontottam az arcképes azonosítást, nem sikerült. Ez van. Lecsúsztam, túl későn kezdtem ek mindent ezzel kapcsolatban.  Viszont azt szeretném kérdezni, hogy ha esetleg 2024-ben jelentkeznék egyetemre - póton sok az önköltséges és nem engedhetjük meg magunknak - akkor ebben az esetben újra kell éretrségizni az új érettségi követelmények szerintem vagy elfogadják a 23-ast?

Nagyon sajnálom. :( Most szülőként mondhatnám, hogy utolsó percre ne...

 

Képben vagyok, mert a lányom is épp most érintett a témában, ő leadta a jelentkezést, de ha mégsem sikerülne bejutni sehová (fizetős szakot nem jelölt meg), akkor nála is aktuális lesz ez a kérdés.

Nem kell újra érettségizni, csak a felvételi pontokat fogják másképpen számolni jövőre: az egyetemek hatáskörében lesz, hogy mire adnak plusz pontokat (pl. adott szaknak megfelelő munkatapasztalat) és mit kérnek (nyelvvizsga), vagyis más pontjaid lehetnek attól függően, hogy hová jelentkezel, valamint máshogy fogják számítani az emelt szintű érettségi után járó pontokat.  

https://www.felvi.hu/felveteli/pontszamitas/felveteli_valtozasok_2024

 

Szóval ha már így esett, akkor gondold át megint, hogy mit szeretnél tanulni és hol, azoknál az egyetemnél nézz utána, hogy fogják számolni jövőre a pontokat (ez elvileg már a legtöbb helyen elérhető), ha tudsz, dolgozz olyan helyen addig is, ami plusz pontot érhet. Valamint nem tudom, hogy állsz nyelvvizsga téren, de ha csak középfokúd van, akkor rágyúrhatsz a felsőfokúra. Vannak nagyon jó online kurzusok is, nekünk az iTolc-ot ajánlották, ahol a felkészítés is jó és a vizsga sem annyira nehéz, valamint online is le lehet tenni. 

 

Egyébként lehet, hogy összességében nem jársz rosszul az egy év halasztással. :) Ha teljes állásban tudsz dolgozni, lehet pénzed akár egy fizetős szakra is félretenni, de mindenképpen jobb úgy egyetemet kezdeni, hogy van egy kis tőkéd bármire. Ha később Erasmusra mennél (most tételezzük fel, hogy még elérhető lesz), azt is elő kell finanszírozni, az ösztöndíjat 1-2 hónap késéssel utalják, és nem is elég a kinti költségekre teljesen.

 

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Online lehet nyelv vizsgázni?

Igen, felkészitenek online és vizsgázhatsz is. Van, akinek ez így kevésbé stresszes, és kényelmes is mindenkinek. 

Ráadásul a vizsgaeredmény és papír is sokkal gyorsabban megvan, gyakrabban vannak vizsgaidőpontok és jelentkezési határidő is rugalmasabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem tudtam hitelesíteni az egyetemi jelentkezésemet, ugyanis nem volt meg se az ügyfélkapum felhasználó neve és jelszava, ezeket pedig a 1818-on keresztül sem tudtam lekérni. Elrontottam az arcképes azonosítást, nem sikerült. Ez van. Lecsúsztam, túl későn kezdtem ek mindent ezzel kapcsolatban.  Viszont azt szeretném kérdezni, hogy ha esetleg 2024-ben jelentkeznék egyetemre - póton sok az önköltséges és nem engedhetjük meg magunknak - akkor ebben az esetben újra kell éretrségizni az új érettségi követelmények szerintem vagy elfogadják a 23-ast?

Ezt sajnálom. Én is azt szoktam mondogatni, hogy nem érdemes semmit se az utolsó pillanatra hagyni. Most nem tudom, hogy működik a rendszer, de én 2006-ban érettségiztem és 2008-ban vettek fel egyetemre. Nem kellett újra érettségiznem, a 2006-ossal pályáztam meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Igen, felkészitenek online és vizsgázhatsz is. Van, akinek ez így kevésbé stresszes, és kényelmes is mindenkinek. 

Ráadásul a vizsgaeredmény és papír is sokkal gyorsabban megvan, gyakrabban vannak vizsgaidőpontok és jelentkezési határidő is rugalmasabb.

Ugyanúgy szóban kell vizsgázni, csak online, ha jól értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Baaszus Lordnak meg ma van a szülinapja. :lol: :facepalm: Isten éltessen sokáig @NorbiLordi!

 

Történnek néha meglepő dolgok :D

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ugyanúgy szóban kell vizsgázni, csak online, ha jól értem.

 

Videókamerával működik ha otthonról csinálod. Katedránál kell kettő is, egyikbe beszélsz, másikat pedig úgy kell beállítani, hogy látszódjon, hogy semmiképpen sem csalsz, mondjuk második géppel/telefonnal stb.

A másik online lehetőség a vizsgaközpontban van, ahol nem kell kamera mert felügyelnek, de ugyanúgy számítógépen vizsgázol. "Barátom mesélte", hogy nagy előnye, hogy szóbelinél hallani a többieket mit beszélnek, és ha ugyanaz a témád akkor lehet ötletet meríteni :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes cikk, csak pár gondolat kedvcsinálónak belőle:

- elég lenne napi 1-2 órát dolgozni, hogy mindnyájan boldogabban éljünk

- sok munkakör azért keletkezett, mert az emberek egész nap dolgoznak, s helyettük mások csinálják meg, amit amúgy maguknak is meg tudnának

- az igazán hasznos munkákért nem adnak fizetést

- "azért élünk, hogy dolgozzunk, s nem azért dolgozunk, hogy éljünk" ellentmondása

 

Nem feltétlenül kell szó szerint venni, de el lehet gondolkodni pár dolgon. 

 

Értelmetlenül dolgozunk ennyit

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Mára viszont a munka leginkább a túlélés záloga, és sokszor nem alkalmas arra, hogy jobbá tegye az életünket, boldogabbak legyünk általa."

 

"Az emberi élet gyakorlatilag teljesen a munka uralma alatt áll. Még pihenni is azért pihenünk, hogy utána jobban tudjunk dolgozni. Szabadidőnk egy részét a kollégákkal töltjük. Nem azt tanuljuk, ami felkelti az érdeklődésünket, hanem azt, ami hasznos lesz a munkánk szempontjából."

 

Nekem ezek tetszettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.