Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Kedves jobb évet várók!

Rajtunk múlik milyen évünk lesz.

Megtanultam meglátni az örömöt az ürömben, az apró dolgoknak örülni, a természetesnek vett dolgoknak örülni, nevetni az örültek házán. Ez a bolygó mindig is ilyen zárt osztály volt, néhány szigettől eltekintve. Most is vannak ilyen szigetek. Legyünk mi magunk az a sziget a körülöttünk élőkkel, a barátokkal.

Régen is volt "szívás",  kinek több, kinek kevesebb, mielőtt beköszöntött ez a 30 év nyugi itt Európában. Gondoljunk csak 1-2-3 generációval magunk mögé, nekik milyen szívás volt a világháború, a hidegháború. Legyünk hálásak, hogy az életünk ilyen békésebb időszakban indult, ennek az az ára, hogy nem edzett meg a gyerekkor és a szívatás a B oldalon jött, amit felfoghatunk egyfajta edzőtáborként is.

Bocsánat, ha valaki úgy érzi elbagatellizálom a dolgokat, vagy nem vagyok elég empatikus stb. Azt érzem, ha nem rázzuk fel magunkat egy végtelen melankóliába süpped a világ. Ne hagyjuk! Köszönöm:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Szisz írta:

Kedves jobb évet várók!

Rajtunk múlik milyen évünk lesz.

Rajtunk is. De amikor boldog új évet kívánok, akkor nemcsak a saját boldogságomra és a célszemély boldogságára gondolok, hanem tágabb a kör: legyen kevesebb nehézség úgy általában a minket körülvevő világban, pl. ne legyen olyan hatalmas aszály, mint tavaly, legyen vége a háborúnak a szomszédunkban, ne egyre kevesebb, hanem egyre több embernek legyen esélye jobban élni idén, mint tavaly, ilyesmik. Ezek nagy része nem rajtunk múlik, tenni sem tudunk érte (vagy csak nagyon közvetetten), viszont remélhetjük, hogy így lesz. Boldogítóbb környezetben könnyebb boldognak lenni, boldogulni, nehezebb körülmények között nehezebb, bár nem lehetetlen, az kétségtelen. Összességében jó érzés a legjobbakat kívánni azoknak, akik fontosak nekünk és akik a környezetünkben élnek, mert az igazi boldogság nem szólhat csak rólunk, hanem körülvesz (Billy Mack után szabadon  :) ), a környezetünkben lévő életérzések visszatükröződnek bennünk. Én ezért kívánok boldog új évet. :) 

 

Egyébként én is szívesen emlékeztetem magam arra, hogy a mi életünk mennyivel egyszerűbb és több lehetőséggel teli, mint a nagyszüleinké, vagy akár a szüleinké volt. De pont olvastam arról, hogy annak az esélye, hogy egy egész életen át kényelmes és kedvező körülmények között élje le valaki az életét, az átlagember számára elég kicsi. A felmenőink gyerek vagy fiatalkora volt küzdelmes, cserébe kaptak egy konszolidált középkorú időszakot vagy öregkort. Könnyen lehet, hogy a mostani aktív korosztály most fog átélni egy nagyobb válságot, most jön egy küzdelmes 5-10 év, vagy ki tudja mennyi. Aki most születik vagy még kisgyerek, neki ez lesz a kiindulás, nekünk, akik jobbhoz voltunk/vagyunk szokva, ez egy nehéz időszak lesz. Elfér ide a jókívánság. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.