Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

A tető témára meg ki kell valamit találni, ami a lehető legkisebb kockázattal és felfordulással jár. 

 

A szüleimék házánál még augusztus végén szigetelte le a tetőteret apukám, amit meg lehetett mesterember segítsége nélkül is csinálni. Meg kellett venni külön az anyagot (kőzetgyapot, üveggyapot) azt méretre levágni és a tetőtérbe lerakni. Mondjuk az oldalfal szigeteléshez már biztos szakembert hívnék, ha a burkolatot is meg kell bontani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Wilde írta:

 

A szüleimék házánál még augusztus végén szigetelte le a tetőteret apukám, amit meg lehetett mesterember segítsége nélkül is csinálni. Meg kellett venni külön az anyagot (kőzetgyapot, üveggyapot) azt méretre levágni és a tetőtérbe lerakni. Mondjuk az oldalfal szigeteléshez már biztos szakembert hívnék, ha a burkolatot is meg kell bontani.

Ügyes apukád van! 

Ez is felmerült, de a helyzetet bonyolítja, hogy napelemek vannak a tetőn 2 éve, amit nem lenne jó szakember nélkül levenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. 1.5 éve kezdtem el dolgozni egy amerikai kollégával egy közös projekteken. Ma egy váratlan levél fogadott tőle. A szomszédja padlásán találtak egy képet, aminek a hátuljára fura nyelven volt írva valami, de nem igazán tudták se kiolvasni se lefordítani. Mivel a szomszéd felmenői között volt magyar is, gondolta átdobja nekem, hátha találok benne valami értelmet. :D 

 

Semmi extra, de íme a fotó. Nem is tudtam, hogy van Csanádapáca nevű hely Magyarországon. Az extra poén az egészben, hogy az egyik volt egyetemi tanárom valamilyen feledékeny indíttatásból mindig Csanádnak hívott engem anno. :D 

 

image.png

 

Ebből is látszik, hogy mi magyarok (majdnem) mindenhol ott vagyunk. :D 

 

  • Meglepő 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt hónapban írtam a PayPal problémáról. Nos, kedvező, de baromi fura véget ért. A pénz, amit elutaltam október 16-án, megérkezett ma, november 16-án 00:01 perckor. Ráírtam a PayPalosokra, hátha tudnak magyarázatot adni arra, miért egy hónap kellett az átfutáshoz, ám még nem írtak vissza. De hát jobb később, mint soha. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt idegőrlő. Mint írtam, nem egy földhözvágó összegről volt szó és a késlekedés sem okozott fennakadást a számláknál, arról azért gondoskodtam, hogy ilyen ne legyen. Az elmúlt egy hónap javában nem is gondoltam rá. Csak akkor jutott eszembe, amikor a PayPaltól jött az üzenet, hogy ennek és annak kifizetés történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó ez a fogászati ellátás. Tavaly, 2021-ben, mikor eltávolították az egyik bölcsesség fogamat, a röntgen kimutatta, hogy van valami állandó gyulladás, egy kisebb ciszta az egyik hátsó fogam alatt. A körzeti fogorvosom beutalt tancélú kezelésre, annak érdekében, hogy ingyen lekezeljék. Egyébként ilyet, körzeti fogorvosi rendelőben nem is tudnak ellátni. Elég problémás az a fog, ami alatt a gyulladás van. Olyan fura, torz alakban állnak a gyökerei a röntgen alapján. Idén, 2022-ben tavasszal végre behívtak kezelésre. Három kezelés volt, utána mondták, hogy egy másik helyiségben, más részlegben folytatják, valami speciális rezidensi kezeléssel. Megkérdeztem április végén, az utolsó kezelés után, hogy mennyit kell várnom, mikor hívnak, Akkor azt mondták, ne aggódjak, nem kell várnom sokat. Eltelt hat és fél hónap és még midig semmi. Mondták, hogy biztos még a fájdalom kiújulása előtt folytatják a kezelést. Hát nem így lett. Az utóbbi hetekben újra elkezdett felerősödni. Hol fáj, hol nem fáj. Újra felhívtam a fogklinikát, és kérdeztem, hogy mi történt. Már csak 15-en vannak előttem, utánam sokkal többen -ezzel vigasztaltak. És akkor telefonon mondták meg, hogy ez a típusú kezelés, amire várok lassan már másfél éve - fizetős lesz, 12.000 lesz az összes kezelés együttvéve. Valami speciális mikroszkópos lesz. A fájdalom enyhítésére be kell mennem az akkut részlegre, ahol tesznek bele új gyógyszert.

Tanácstalan vagyok, hogy belemenjek-e ebbe a 12.000-es kezelésbe. Lehet, hogy egyszerűbb lenne kivenni a problémás fogat, Az még benne van a TB-ben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg egy fog menthető, addig nem szabad kihúzatni. A fogpótlás ugyanis sokkal drágább, azt pedig erősen ajánlják az egész fogsor épsége és a jó emésztés érdekében, ami majd idős korodban lesz igazán lényeges.

 

Az egyetlen kivétel a bölcsességfog, ami több gondot tud okozni, mint ami haszna van, ezért már fogszabályozásnál gyakran kihúzzák. De az a sor végén van, a hiánya nem lazítja fel az egész fogsort.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Pildi írta:

Amíg egy fog menthető, addig nem szabad kihúzatni. A fogpótlás ugyanis sokkal drágább, azt pedig erősen ajánlják az egész fogsor épsége és a jó emésztés érdekében, ami majd idős korodban lesz igazán lényeges.

 

Az egyetlen kivétel a bölcsességfog, ami több gondot tud okozni, mint ami haszna van, ezért már fogszabályozásnál gyakran kihúzzák. De az a sor végén van, a hiánya nem lazítja fel az egész fogsort.

:hmm:Érdekes. Köszi. Arra is gondoltam, hogy talán kihuzatom. Fogpótlásra - a drága ár miatt - nem is gondoltam soha. Gondoltam jól megvan a fogsor így is, hogy ha kihúznák a fogat, fogakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két hónapja kötöttem lakásbiztosítást. Addig csak társasházi biztosítás volt, de az elég foghíjas, csak a közös részekig terjed ki. Ezért döntöttem úgy, hogy a biztonság kedvéért a lakásra egy teljes körűt kötök. Olcsósítás kedvéért belementem az elektronikus ügyintézésbe és abba, hogy csoportos beszedési megbízással legyen fizetve a biztosítási összeg. Na most már még két hónapja be kellett mennem a bankba, hogy a csoportos beszedésire felhatalmazást adják. Ez megtörtént, de az ügyintéző figyelmeztetett, hogy ennek az átfutási ideje több hónap, és az első biztosítási összeget, mely három hónapot lefed, még előtte be kéne fizetni. Akkor úgy döntöttem, hogy életemben először utalni fogok. Megkérdeztem a biztosítót, mi kell hozzá, és azok alapján, amit mondtak egy banki ügyintéző segítségével megcsináltuk az utalást a bankomban. Pár hétre rá a biztosító értesített, hogy valami gond van a jogcímmel, vagy mit tudom én mivel, mert nem látják a befizetett összeget. Azt telefonon intéztem el, de nagyon dühös voltam erre az egész átutalási rendszerre. Végül a biztosító elintézte, valami plusz bürokratikus dolog hiányzott, amit a biztosítónak látnia kellett volna. Mint kiderült nem adtak meg elegendő adatot az átutaláshoz. Rendeződött, de akkor annyira pipa voltam, hogy ordítoztam az ügyintézővel.

Most két hónapra rá, mikor elindulna a havi befizetés, kiderült, hogy újból gond van. Ugyanis a biztosítóhoz nem érkezett be semmilyen dokumentum, amely alapján le tudnák vonni az összeget csoportos beszedési megbízás keretében. Szóval mennem kell megint be a bankba, és utána kell járnom, hogy mi a fene van, mert két hónapja már beállíttattam mindent. Persze, r******* egyszerű az átutalás, meg ez a kib****** csoportos beszedési megbízás. Egy nagy lóf****t az. :angry::fuck2::chainsaw::fuckoff:Már bánom, hogy ezt a megoldást választottam. Az első tapasztalatok ezzel átutalással és csoportos beszedésivel nagyon rosszak.

Most bemegyek a bankba és leb***** mindenkit, aztán a biztosítónál is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy ennyi bajod van vele, nekem eddig simán ment minden, be sem kellett mennem sehova, mindent be tudtam állítani elektronikusan pillanatok alatt. Egyedüli bajom az volt, hogy a kábeltévés cég sokkal előbb intézte a pénz beszedését, mint a fizetési határidő volt. Amikor reklamáltam, jöttek valami *** szöveggel, amit egy pénzügyes nehezen vesz be, szóval visszavontam a megbízást a banknál (a netbankban), azóta inkább átutalom. Alapvetően nem kellene annyi problémának felmerülnie, amiről írsz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A röhej az, hogy mindegyik alkalommal a bankomban ügyintéző segítségével intéztem mindent. Együtt csináltuk a csoportos beszedésinek a beállítását és utána az utalást is. Minden folyamatot az ügyintéző ellenőrzött. Még arra se lehet ráfogni, hogy én szúrtam el, mert először csináltam életemben. Szóval nálam nagyon, de nagyon rosszul vizsgázott mind a csoportos beszedési, mind az utalás. És sem a bank, sem a biztosító nem érti, mi történt. Tegnap a bankban újra beállítottuk a csoportos beszedéséit. Utána pedig megint felhívtam a Generalit az ügyben. Időközben már értesítést is kaptam, hogyha nem rendezem 8 munkanapon belül a csoportos beszedésivel kapcsolatos dolgot, akkor a kedvezményt, amit ezzel kapcsolatban kaptam, visszavonják, tehát többet kell majd fizetnem. De hát 2 és fél hónapja is már elintéztem és mégse kapta meg a biztosító azt a felhatalmazást, vagy mi a fenét a banktól. Most újra be van állítva, leellenőriztem minden szám adatot 5-ször is, de 2 és fél hónapja ugyanígy tettem, és akkor se ment át. Majd azért fizessek többet, mert ez online ügyintézés nem működik.:angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha bemész személyesen, az nem online ügyintézés, az személyes. Banki ügyintézőből hozzáértővel csak Pesten találkoztam, máshol nem. Remélem, most sikerült mindent jól beállítani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Személyesen voltam bent, de az egész folyamatot egy ügyintéző segítségével vittük végbe, úgy, hogy regisztráltak a George apphoz. És ott közösen állítottunk be mindent. Tehát, netbankos, online ügyintézés volt, csupán egy ügyintéző segített és koordinált, hogy mit hova írjak be, és együtt ellenőriztük a számokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

  

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A helyesírást, kottaolvasást, hangszeren való és az egyéb alapvető készségek megtanulását nem soroltam ide. Nem részleteztem, konkrétabban mit értek a fentiek alatt, de abszolút nem ezeket. Ezért félreérthető volt.

Arra gondoltam, hogy pl. mitől jó egy párbeszéd, tájleírás. Mitől szép, vagy jó egy tájkép, önarckép. Hogyan kell cselekményt kibontani, a karakterek útját vezetni? Hogyan kell szobrot ábrázolni? Általános fogódzókat lehet tanítani, meg dolgokat hogy működnek általánosságban, de azok csak fogódzók, hogy megtalálja a saját ösvényét. A végeredmény kialakítása a művész dolga. Lehet, hogy ki akar fejezni egy új gondolatot, és el akar térni attól, ahogy azt oktatják. Máshogy akarja ábrázolni. Mert újítani akar. Ha mindenki a régi szabályok szerint alkotna, akkor nem születnének új dolgok a művészetben.

A lényeg az, hogy szerintem a minőségi művészi alkotások létrehozását nem lehet oktatni. Általános fogódzókat lehet adni hozzá, de az alkotás egyéni művészi folyamat. Szív, tehetség és érzelem keveréke. Máskülönben sosem születtek volna új műfajok. Sosem született volna regény, popzene...stb

Ezek javát pon nem is tanítják. Vagy nem úgy,a hogy te elképzeled, hanem legfeljebb megosztanak tapasztalatokat, ahogy írtad, fogódzókat adnak. De rengeteg olyan dolog van a művészetben is, amit meg lehet és kell tanulni, objektív dolgok, amik bizony nagyban hozzájárulnak a művész munkájának minőségéhez. És azt objektíven meg lehet határozni, hogy jó-e vagy rossz.

 

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Arra gondoltam, hogy pl. mitől jó egy párbeszéd [,,,] Hogyan kell cselekményt kibontani, a karakterek útját vezetni?

Na mondjuk ezek pont taníthatóak és meg is kell tanulni, hogy jó regényt írj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a helyzet azokkal a szakmai kritikákkal, ahol levezették, hogy pl. A klónok támadása párbeszédei rosszul vannak megírva? Vagy azt is levezették, hogy a Skywalker kora cselekménye rossz és összecsapott? Ezeknél is objektív tényezőkre hivatkoznak, és bizonygatják hogy ezek pl. rossz filmek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Objektíven nézve igen, mindkét filmmel vannak problémák. Sőt még szubjektiív rajongói szemmel is tudom, hogy vannak velük gondok. Lucas sosem volt jó rendező, és sajnos az ep9-en is kiütközik, hogy a rendezőcsere, a talán túl gyorsan összerakott második forgatókönyv és az egyik legfontosabb színész váratlan halála alágyújtott. Szerintem az ep9-nél mindegyik másik SW filmnek jobb a cselekményvezetése. És, az, hogy szakmai téren vannak gyengeségei a filmeknek, most már bőven meg lehet ezt állapítani a Star Warson belül is, csak vessük össze azokat  az Andor párbeszédeivel vagy a Rogue One rendezéseivel. Ég és föld.

Egy jó szakmai kritika nem fogja ezeket a gyengeségeket az egekbe dícsérni, de egy jó szakmai kritika a filmek erősségeit sem rejti el. Mert van, amikben gyenge, de van, amelyekben viszont piszok erős. A baj az, hogy jó szakmai kritika egyre kevesebb van ebben a clickbait, youtuber és blogger világban. Még azok is, akik tényleg értenek hozzá, a közönség bevonzása érdekében a divathullámon kell lovagolniuk. Egy jó szakmai kritika például nem azzal kezd, hogy miért sz*r a Disney éra összes Star Wars produkciója, verbálisan kielégítve ezzel a fikázókat.

Az meg más kérdés, hogy mi rajongók vagyunk, szóval igazából k*rvára nem kell ezekkel törődnünk. Elég, ha nem tagadjuk, hogy kedvenceink nem tökéletesek, de ezen kívül sokat nem kell foglalkozni velük. Hiába látom a filmek gyengeségeit, tojok mindegyikre, az erősségeit nézem, és azzal foglalkozom, mit érzek, miközben nézem őket. Hiába nem Godfather vagy Cassablanca egyik sem, azért nem véletlen lett a Star Wars az, ami, és lesz is még sokáig az, ami. Addig biztosan, amíg a Disney/Lucasfilm nem felejti el, miért lett ez a franchise ilyen nagy és sok embert megérintő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

És mi a helyzet azokkal a szakmai kritikákkal, ahol levezették, hogy pl. A klónok támadása párbeszédei rosszul vannak megírva? Vagy azt is levezették, hogy a Skywalker kora cselekménye rossz és összecsapott? Ezeknél is objektív tényezőkre hivatkoznak, és bizonygatják hogy ezek pl. rossz filmek.

https://www.libri.hu/konyv/nadasi_krisz_152780.hogyan-irjunk-konyvet.html

 

Javaslom elolvasni, úgy is annyi könyvet olvasol évente. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek mindössze módszerek és kapaszkodók. Vagy ha úgy tetszik, sémák és minták arra hogyan lehet úgy írni, alkotni, hogy az nagy eséllyel elnyerje jó pár ember tetszését. Az őskorban, ókorban az ember sem tudta, hogyan "kell" történetet mesélni, vagy leírni. Egyszerűen nekiugrott és próbálkozott szívvel és lélekkel alkotni. Aztán volt közönsége és ha sikert aratott, akkor úgy érezte jól csinálta. És itt az érzésen van a hangsúly. Az érzelmeken. Idővel ezeket a mintákat, sémákat az ember leírta és rendszerezte, mert úgy vélte, így átadhatja az utókornak azt a tudást, mely révén az újabb nemzedékek is remek történeteket alkothatnak. Aztán hosszú évezreden keresztül kialakult az a gondolat, mely szerint ezek mégiscsak objektív tények. Csakhogy ez a rendszerezett tudás az érzelmeken alapul. Azon, hogy a megalkotott művek sikert arattak, a közönség nagy részéből pozitív érzéseket, érzelmeket váltott ki. Ha ez fordítva volt, tehát a közönség egy jó részéből negatív érzéseket váltott ki, akkor az emberben kialakult az, hogy rosszul csinálja a dolgokat. Pedig csupán arról van szó, hogy az éppen aktuális kor és helyszín befogadóihoz szabta a minták rendszerezését. És mivel idővel az emberek, befogadók ízlése, hozzáállása is változott, így az úgynevezett módszerek is változtak, finomítottak, alakítottak rajta a közönség egy bizonyos körének ízléséhez igazodva. És mivel a rendszerezők a történelem folyamán a közönség, a befogadók érzései, érzelmei, reakciói alapján alakították ki ezeket a mintákat, fogódzókat nem tudom őket objektív, tényszerű dolognak tekinteni. Ezek valójában szubjektív, egyéni érzések sokaságából kiinduló minták, sémák, módszerek modellek, melyek - mint említettem - azt mutatják meg, hogy nagy eséllyel hogyan válthatsz ki pozitív érzéseket a befogadóból. Semmi több. Nem tudják garantálni a rendszerezők, hogy az alkotó ezután minden egyes embernek megfeleljen. Hiszen mindenki saját magából kiindulva, máshogy éli meg, máshogy látja a műveket. Amit az egyik ember pozitívumként él meg, a másik negatívumként. Ezért is térnek el a kritikák is. Amit az egyik jobb dolognak tart, a másik kevésbé jobbnak, vagy akár rosszabbnak. 

Zárásként pedig ehhez a szubjektív minőség, objektív minőség témához. Azért nem tudom elfogadni az objektív minőséget, mivel az abszolút szembemegy a szellemiségemmel. Az pedig az, hogy mindenki azt szeret és úgy szeret, ahogyan ő maga jónak látja. Ha írásról van szó, akkor persze célszerű tanulmányoznia a mintákat, rendszerezéseket - tehát azt, hogy régen hogyan csinálták, hiszen meg akarja növelni a sikerét - de saját magát, az érzéseit és a szellemiségét is bele kell, hogy adja. A befogadó szempontjából nézve pedig ténylegesen csak az a fontos, hogy ő maga hogyan éli meg. Tehát az a fontos, hogy mindenki maga dönti el, hogy mennyire és hogyan szereti az adott művet. Tényleg mindenki azt szeret és úgy, ahogy akarja, a saját érzelmeire bízva a dolgokat. Ha elfogadnám az objektív minőséget tényként, akkor az a következővel is együtt kell, hogy járjon: el kell fogadnom azt, hogy nekem nincs jogom véleményt formálni az aktuális olvasmány, vagy a film élményemről. Elegendő áttanulmányozni, mit mondanak a szakértő kritikusok, majd ők megmondják, hogy mit és hogyan szeressek, vagy éppen azt, hogy mit és hogyan utáljak. Ezért nem tudom elfogadni ezt. És ezért hiszek a szubjektív minőségben, valamint a szabad, érzelmeken alapuló könyv, film...stb értékelésekben.

Plusz zárásként. Azt sem helytelenítem, hogy a történelem folyamán rendszerezni próbálták a siker receptjét. Jól tették, még akkor is, ha befogadók érzésein alapult. Jó alapok voltak ahhoz, hogy további dolgokat hozzáadva újabb és  újabb művek születhessenek.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az őskorban, ókorban az ember sem tudta, hogyan "kell" történetet mesélni, vagy leírni. Egyszerűen nekiugrott és próbálkozott szívvel és lélekkel alkotni.

Ennek a valósághoz nem sok köze van. Az emberi faj egyik hallatlan előnye hogy nem kell mindent a nulláról kitaláljon mert beszéd formájában továbbtudja adni a tapasztalatait. Az őskorban de pláne az ókorban nem kellett mindenkinek a nulláról "szivből" kitalálnia hogy miként lehet jól történetet mesélni, hisz láthattak, halhattak másokat, láthatták mi működik mi nem és ezáltal jobb történetmesélőkké válhattak. A régi korokban ez ugyanugy egy tanulható képesség volt mint manapság. 

 

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Zárásként pedig ehhez a szubjektív minőség, objektív minőség témához. Azért nem tudom elfogadni az objektív minőséget, mivel az abszolút szembemegy a szellemiségemmel.

Teljesen lényegtelen hogy eltudod-e fogadni attól még egy hozzáértő objektíven meg tudja ítélni, hogy valami jó vagy nem és ez nagyon fontos a kreatív szakmáknál, például nálam is: így tudok például írásra tanítani kezdő újságírókat. Nap mint nap látom: senki nem születik jó írónak. Vannak szerencsések akiknek jobban rááll az agya, de ez akkor is csak egy lehetőség lesz, aminek a kiaknázásához tanulni kell. Ugyanigy igaz ez a rendezésre, forgatókönyvírásra stb.. Az a szép az objektív igazságokban hogy nem kell elfogadnod őket, hogy igazak legyenek. Gondolhatod azt hogy nincs gravitáció attól még lesz. Ugyanigy lesznek objektív fokmérői a jó filmkészítésnek, függetlenül attól, hogy te hiszel-e bennük vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 minutes ago, Bomarr said:

Teljesen lényegtelen hogy eltudod-e fogadni attól még egy hozzáértő objektíven meg tudja ítélni, hogy valami jó vagy nem és ez nagyon fontos a kreatív szakmáknál, például nálam is: így tudok például írásra tanítani kezdő újságírókat. Nap mint nap látom: senki nem születik jó írónak. Vannak szerencsések akiknek jobban rááll az agya, de ez akkor is csak egy lehetőség lesz, aminek a kiaknázásához tanulni kell. Ugyanigy igaz ez a rendezésre, forgatókönyvírásra stb.. Az a szép az objektív igazságokban hogy nem kell elfogadnod őket, hogy igazak legyenek. Gondolhatod azt hogy nincs gravitáció attól még lesz. Ugyanigy lesznek objektív fokmérői a jó filmkészítésnek, függetlenül attól, hogy te hiszel-e bennük vagy sem.

Na ezzel egyet tudok érteni. Mert amikor elkezdtem a Zirot, akkor nagyon sokat elmeséltem egy könyvről vagy képregényről, de nyelvtani hibáim is voltak, de vannak is, viszont visszanézve rengeteget fejlődtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.