Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2022. 08. 06. - 11:20, Ody Mandrell írta:

Isten éltessen sokáig, @kolmilan!

 

2022. 08. 06. - 11:56, NorbiLordi írta:

@kolmilan Boldog születésnapot :) 

 

2022. 08. 06. - 13:29, Pildi írta:

Boldog születésnapot, @kolmilan:)

 

2022. 08. 06. - 14:14, Darth Revan9 írta:

Boldog szülinapot, @kolmilan!

 

2022. 08. 06. - 14:37, Iqvi írta:

Boldog születésnapot @kolmilan

 

2022. 08. 06. - 15:14, Dzséjt írta:

Boldog születésnapot!

 

2022. 08. 06. - 20:07, Wilde írta:

@kolmilan Boldog születésnapot!

 

2022. 08. 06. - 23:21, Nute Gunray írta:

Boldog születésnapot @kolmilan!

 

2022. 08. 07. - 6:55, MissKarrde írta:

Boldog születésnapot, kolmilan :clap:

 

Erről kicsit lecsúsztam :D Köszönöm a jókívánságokat, a szülinaposoknak pedig viszont boldog szülinapot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 10. - 17:05, Ody Mandrell írta:

Senki kedvét nem akarom elrontani, de ez alapján nincs sok értelme az egész civilizációnak nevezett dolognak...

 

Klímaváltozás

Friderikusz podcastban szépen körbejárták a kérdést, a cikk író vs. egy kritizáló:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A lényeg az, hogy ha már a cím nevetséges, akkor a tartalom se lehet sokkal komolyabb.

Persze, mert hülyeségeket szoktam ajánlgatni. Ne nevetess már. :lol: 

 

Azért ez a videó címe, mert a 24.hu-s cikkben is ez volt, erről szól a videó. Tudod, amit anno épp te linkeltél.

Aki tájékozódni akar és érdekli, az megnézi, mert minőségi beszélgetés. Szerencsére a Fridi podcastból minőségi beszélgetések szoktak születni. :clap2: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én végighallgattam a műsort, és teljesen rendben volt. Nagyon érdekes volt a kétféle megközelítést egymás mellett hallani, és szerintem tanulságos is: van a tudományos megközelítés és van annak a társadalmi fogyaszthatóságát megkönnyítő megközelítés. Magam úgy gondolom, hogy nem baj, ha tudjuk, kb. mi vár ránk a legvalószínűbb elég rossz szcenárió alapján, de az is fontos, hogy elfogadjuk, tudunk ellene tenni, hogy az időben valamennyire kitolódjon. Nem depresszióba kell esni, hanem a mindennapi életünket fokozatosan hozzáigazítani ahhoz, amelyet ökológiailag megengedhetünk magunknak. Jobban járunk, ha nem várjuk meg a drasztikus, kikényszerített változást, hanem hozzászokunk (és önként!) a lemondásokhoz. Szerintem a legrosszabb az, ha azt hisszük, teljesen ki vagyunk szolgáltatva, hogy nincs kontrollunk a jövőnk felett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én végighallgattam a műsort, és teljesen rendben volt. Nagyon érdekes volt a kétféle megközelítést egymás mellett hallani, és szerintem tanulságos is: van a tudományos megközelítés és van annak a társadalmi fogyaszthatóságát megkönnyítő megközelítés. Magam úgy gondolom, hogy nem baj, ha tudjuk, kb. mi vár ránk a legvalószínűbb elég rossz szcenárió alapján, de az is fontos, hogy elfogadjuk, tudunk ellene tenni, hogy az időben valamennyire kitolódjon. Nem depresszióba kell esni, hanem a mindennapi életünket fokozatosan hozzáigazítani ahhoz, amelyet ökológiailag megengedhetünk magunknak. Jobban járunk, ha nem várjuk meg a drasztikus, kikényszerített változást, hanem hozzászokunk (és önként!) a lemondásokhoz. Szerintem a legrosszabb az, ha azt hisszük, teljesen ki vagyunk szolgáltatva, hogy nincs kontrollunk a jövőnk felett. 

Ami nekem nagy tanulság volt, hogy sokkal kevésbé végletesen kéne ezt nézni. Fos lesz? Igen. De nem csak két szkenárió van, az egyikben boldogan élünk, a másikban meg szärul, hanem vannak a fosnak fokozatai is. Minél hamarabb történnek valódi lépések, annál KEVÉSBÉ lesz rossz, és ez a lényeg, ezért nem szabad olyan hangvételű cikkeket is írni, mint ami megjelent a 24.hu-n, mert akkor mindenki átcsap ereszd el a hajamba és 200 km/h-val fogunk robogni a totális káoszba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.