Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Környezetmérnök ismerősöm reakciója a cikkről illetve egy kommentre adott válasza.

 

 

Rektor úr számos dologban tényszerűen téved, még többen csúsztat! Nagyon ártalmas cikk, nem csak a tévedések és csúsztatások miatt, hanem amiatt is, mert el akarja venni az emberektől a reményt. Ha nincs remény, akkor senki nem akar még csak egy fűszálat sem keresztbe tenni. Főleg, hogy ez sokszor lemondásokkal jár, és igen nehéz.

 

 

a témával rengeteget foglalkozom, tudod. Nincs most időm sorramenve leírni az összes csúsztatását, illetve tévedését. Maradjunk annyiban, hogy manapság mindenki klímatudósnak képzeli és mondja magát (ő épp légkörkutatónak), és emellett képes nagyokat tévedni. Csak egy példa, amikor a világ tudósainak a döntő többsége (akik ezzel foglalkiznak), azt mondja (csak tömören), hogy a szén-dioxid a legnagyobb ellenségünk, akkor miért jön ő ide a metánnal. Az a rossz, hogy féligazság van persze abban, amit ír, csak éppen direkt elfelejti hozzátenni, csak hogy igaznak tűnjön az állítása, hogy a szén-dioxidnak a légköri tartózkodási ideje nagyobb (kb. 5-20-szorosa), mint a metánnak, illetve amikor leírja a nagy metán kibocsátási mennyiséget, akkor oda illett volna hozzátenni a szén-dioxidét is, ami kb. 8-szor annyi. De biztos ezt ő tudja jól és az összes többi hozzáértő kutató téved. Hidd el , szakmailag nagyon gáz, amit és ahogy kinyilatkoztat ez az ember, rengeteg minden csúsztatás, vagy tévedés benne.

 

 

 

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Környezetmérnök ismerősöm reakciója a cikkről illetve egy kommentre adott válasza.

 

 

Rektor úr számos dologban tényszerűen téved, még többen csúsztat! Nagyon ártalmas cikk, nem csak a tévedések és csúsztatások miatt, hanem amiatt is, mert el akarja venni az emberektől a reményt. Ha nincs remény, akkor senki nem akar még csak egy fűszálat sem keresztbe tenni. Főleg, hogy ez sokszor lemondásokkal jár, és igen nehéz.

 

 

a témával rengeteget foglalkozom, tudod. Nincs most időm sorramenve leírni az összes csúsztatását, illetve tévedését. Maradjunk annyiban, hogy manapság mindenki klímatudósnak képzeli és mondja magát (ő épp légkörkutatónak), és emellett képes nagyokat tévedni. Csak egy példa, amikor a világ tudósainak a döntő többsége (akik ezzel foglalkiznak), azt mondja (csak tömören), hogy a szén-dioxid a legnagyobb ellenségünk, akkor miért jön ő ide a metánnal. Az a rossz, hogy féligazság van persze abban, amit ír, csak éppen direkt elfelejti hozzátenni, csak hogy igaznak tűnjön az állítása, hogy a szén-dioxidnak a légköri tartózkodási ideje nagyobb (kb. 5-20-szorosa), mint a metánnak, illetve amikor leírja a nagy metán kibocsátási mennyiséget, akkor oda illett volna hozzátenni a szén-dioxidét is, ami kb. 8-szor annyi. De biztos ezt ő tudja jól és az összes többi hozzáértő kutató téved. Hidd el , szakmailag nagyon gáz, amit és ahogy kinyilatkoztat ez az ember, rengeteg minden csúsztatás, vagy tévedés benne.

Köszi az alátámasztást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Például milyen zöldségeket? Mert a cáfolatod sem volt éppenséggel meggyőző így konkrétumok nélkül.

Nem írtam cáfolatot, csak megjegyeztem hogy marhaság :) Nem vagyok szakértő, nem tudom pontokba szedve cáfolni, csak valamennyire ismerem a témát azon keresztül hogy többször beszéltem a téma valódi szakértőivel és teljesen világosnak tűnik számomra hogy az interjúalany egy idióta. Ami nem is feltétlenül lep meg mert rektorokkal is sokat beszéltem és a benyomásaim a szakértelmük kapcsán nem túl pozitivak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

em tudom pontokba szedve cáfolni, csak valamennyire ismerem a témát azon keresztül hogy többször beszéltem a téma valódi szakértőivel és teljesen világosnak tűnik számomra hogy az interjúalany egy idióta

Kár, mert érdekelt volna, hogy mi alapján szűrted le, hogy az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ha féligazságok is vannak benne, vagy csak ha egy része igaz, már akkor is szörnyű az egész, és akkor is bajban vagyunk. Max. csak nem a 2040-es években jönnek el a nagyon nehéz idők, hanem majd 2050 után.

Történész bölcsészként én a Föld népességszámát és népességnövekedését tartom aggasztóan magasnak. Az időszámításunk kezdetén kb. 170 millióan voltunk. Nagyjából a 20. század első felére lettünk kb. 2 milliárdan. Azóta eltelt nagyjából 75-100 év és most majdnem 8 milliárdan vagyunk. Nem kell ismerni a természettudományokat ahhoz, hogy tudjuk az erőforrások jó része véges, vagy erősen kimerülőben van. Erre rátesz egy lapáttal a társadalom, a gazdaság és a politika jelenlegi gondolkodásmódja. Ezt azt sulykolja az emberekbe, hogy orrba- szájba fogyásszal, szórjad a pénzt, mint a bolond, vedd meg mindig az újabb és újabb techológiai újításokat - akkor is ha egyébként nincs rá annyira szükséged, vagy jó még a régi is. A pazarló társadalom, amit leír az igenis valós. Meg ott van a népesség szám növekedés is. Kb. 1900 év alatt lettünk 1 milliárd 800 millióval többen. Aztán száz év leforgása alatt kb. 2 milliárdról majdnem 8 milliárdra ugrottunk. Azért az nagyon durva, hogy majdnem 100 év alatt 5-6 milliárddal lettünk többen. Meg aztán amit ez a túlzott, turbófokozatra kapcsolt globalizmus és kapitalizmus csinál az extrém mértékű túlfogyasztással, az nagyon rossz. És akkor ott van az, hogy változatlanul jelen vannak az egész bolygón a különféle egymással nagyon versengő hatalmai érdekek, vagy akár a nemzetállami érdekek. A csúsztatások ellenére is nem nehéz rájönni, hogy az emberiség nem jó úton halad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért károsak ezek a cikkek. Teljesen fölöslegesen pánikban tartják az embereket. De hát ezért is készülnek. Mindenki imád rettegni. Régi evidencia a sajtóban. Ha valami pozitivumot irsz az ha nem egy olimpiai arany, vagy valami ehhez hasonló, akkor a kutyát nem érdekli.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Ezért károsak ezek a cikkek. Teljesen fölöslegesen pánikban tartják az embereket. De hát ezért is készülnek. Mindenki imád rettegni.

Főleg Revan, ő aztán igazán akkor érzi jól magát ha holnap eljön a világvége....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a sokkoló példa rázza fel az embereket az apátiából, máskülönben mindenre legyintenek. A 20. század elején iszonyatosan nagy volt a háború párti hangulat. Mert az akkor élő emberek többsége szűk látókörűen abból indult ki, hogy úgyse lesz elhúzódó háború, hanem gyors villámháborúval rendezik a vitákat, aztán kész. Aztán lett először egy négy évig tartó pokol, majd 20 évvel később egy hat évig tartó pokol. Ez a két világháború kellett ahhoz, hogy sok ember észhez térjen. Bár sajnos még mindig vannak olyanok világszerte, akik biztos hisznek a háborúban.

A ma élő ember meg talán úgy van a túlfogyasztás, túlnépesedés kérdésével, mint a 100 évvel ezelőtt élt ember a háborúval. Úgyse lesz ebből baj, úgyis csak rövid ideig tartó válságok jönnek, úgyis lesz mindig valamilyen erőforrás,.... Csak aztán nehogy olyan kataklizmák jöjjenek, mint a két világháború a 20. század első felében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék tanácsot kérni egy ügyben. 50 faktoros Herbária naptejet vásároltam magamnak és öcsémnek, mindketten felnőttek vagyunk. A gyógyszertárban viszont a Herbária Kids változatot adták, észre sem vettem. (Valószínűleg véletlen volt.) Ez gyerekeknek való. Nem tudom, hogy ezt felnőttek is használhatják? Én nem látok különbséget az 50 faktoros Herbária és a szintén 50 faktoros Herbária Kids naptejek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szeretnék tanácsot kérni egy ügyben. 50 faktoros Herbária naptejet vásároltam magamnak és öcsémnek, mindketten felnőttek vagyunk. A gyógyszertárban viszont a Herbária Kids változatot adták, észre sem vettem. (Valószínűleg véletlen volt.) Ez gyerekeknek való. Nem tudom, hogy ezt felnőttek is használhatják? Én nem látok különbséget az 50 faktoros Herbária és a szintén 50 faktoros Herbária Kids naptejek között.

Nyugodtan használhatjátok a gyerek naptejet, az max. csak annyiban tér el a felnőtt verziótól, hogy nincs benne allergén anyag, még jobban alkalmas érzékeny bőrűeknek is akár. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Pildi írta:

Nyugodtan használhatjátok a gyerek naptejet, az max. csak annyiban tér el a felnőtt verziótól, hogy nincs benne allergén anyag, még jobban alkalmas érzékeny bőrűeknek is akár. 

Köszönöm, megnyugodtam. Akkor elhasználjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.