Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Akkor már az alkoholt is így kellene büntetni, az is épp annyira veszélyes. ;)

 

Hát akkor büntessék azt is :D Na jó ne, mert fellázad ellenem a fórum :P

 

Tökéletesen egyetértek!

 

Lehet ám, kábítószer nélkül is élni. Az sem olyan rossz!

 

Én rühellem a kábszereseket, a szememben mind legalja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem kell füvezni oszt' kész.

Csak megjegyzem:

Halálos adag eléréséhez 1500 kg marihuána kell, amit 15 perc alatt kell elszívnod. Egy gramm 2000 forint, ami pontosan 3 000 000 000, azaz hárommilliárd forint szükséges hozzá.

 

Alkoholból a halálos adag egy 40 fokos alkoholnál 750-1000 ml. Ez pénzben 2000, azaz kétezer forintot jelent, amit bármelyik boltban beszerezhetsz.

 

Az előbbiért évekre lecsuknak, az utóbbit a tévében reklámozzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy mindig jönnek ezek a hírek, h x évet is lehet kapni valamiért. Mindannyian tudjuk, hogy soha nem fog senki kapni ennyit egy spangliért. Az állatkínzásért is állítólag börtön jár... ugyan ki kapott valaha? :(

 

Szeretem az alkoholt és fogyasztok is, de nem szerencsés a párhuzam. A marihuana egyáltalán nem ártalmatlan, igenis rá lehet szokni, tapasztaltam, teljes butulást okoz, és van olyan aki az összes pénzét erre költi, és rengeteg füves van, aki "ez semmi, ez csak fű, áááá keményebbet soha...." és idővel jön a többi is.

 

A másik kedvencem: "az én testemmel azt csinálok amit akarok". Ja csak az én gyerekemnek ne reklámozd, ne kínáld és ne az én adómból gyógyulj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marihuana egyáltalán nem ártalmatlan, igenis rá lehet szokni, tapasztaltam, teljes butulást okoz, és van olyan aki az összes pénzét erre költi, és rengeteg füves van, aki "ez semmi, ez csak fű, áááá keményebbet soha...."

 

Az alkohol egyáltalán nem ártalmatlan, igenis rá lehet szokni, tapasztaltam, teljes butulást okoz, és van olyan aki az összes pénzét erre költi, és rengeteg alkoholista van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak megjegyzem:

Halálos adag eléréséhez 1500 kg marihuána kell, amit 15 perc alatt kell elszívnod. Egy gramm 2000 forint, ami pontosan 3 000 000 000, azaz hárommilliárd forint szükséges hozzá.

 

Alkoholból a halálos adag egy 40 fokos alkoholnál 750-1000 ml. Ez pénzben 2000, azaz kétezer forintot jelent, amit bármelyik boltban beszerezhetsz.

 

Az előbbiért évekre lecsuknak, az utóbbit a tévében reklámozzák.

 

Na igen ez a másik. Alkoholtól is ugyanúgy függővé válhat valaki mint a drogoktól, tudnék családból is példát mondani. De ha már a füvet büntetik meg tiltják akkor ez alapják amit írtál tiltsák már be az alkoholt is.

 

Amúgy mindig jönnek ezek a hírek, h x évet is lehet kapni valamiért. Mindannyian tudjuk, hogy soha nem fog senki kapni ennyit egy spangliért. Az állatkínzásért is állítólag börtön jár... ugyan ki kapott valaha? :(

 

Szeretem az alkoholt és fogyasztok is, de nem szerencsés a párhuzam. A marihuana egyáltalán nem ártalmatlan, igenis rá lehet szokni, tapasztaltam, teljes butulást okoz, és van olyan aki az összes pénzét erre költi, és rengeteg füves van, aki "ez semmi, ez csak fű, áááá keményebbet soha...." és idővel jön a többi is.

 

A másik kedvencem: "az én testemmel azt csinálok amit akarok". Ja csak az én gyerekemnek ne reklámozd, ne kínáld és ne az én adómból gyógyulj.

 

Ennyi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ártalmatlan, ha pedig sok zsíros ételt eszel akkor hamar szívrohamod lesz, a sok cukortól meg cukorbeteg leszel.

 

Én amúgy magamtól nem szoktam szívni, nem nagyon érzem hatását, akkor meg minek költsek rá ennyit. De ha a helyzet úgy hozza és körbemegy valami akkor néha beleszívok. Életemben nem költenék erre.

 

És képzeld nem reklámozom a gyerekednek, nem is árulom, de még rehabra se járok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alkohol egyáltalán nem ártalmatlan, igenis rá lehet szokni, tapasztaltam, teljes butulást okoz, és van olyan aki az összes pénzét erre költi, és rengeteg alkoholista van.

 

Tökéletesen igaz.

 

Ha leírom, hogy teljesen normális, ha munka után, vagy meccs közben megisznak egy üveg sört a barátok az rendben van.

 

Azt is kicserélnéd marihuánára?

 

Alkoholból a halálos adag egy 40 fokos alkoholnál 750-1000 ml.

 

Gondolom ezt tisztán. Ezt tapasztalatból tudom, hogy nem igaz. Vagy már halott vagyok.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletesen igaz.

 

Ha leírom, hogy teljesen normális, ha munka után, vagy meccs közben megisznak egy üveg sört a barátok az rendben van.

 

Azt is kicserélnéd marihuánára?

 

Felőlem. :) Semmi közöm hozzá, más mit csinál a szabadidejében. Főleg, ha mértékkel teszi, mint ahogy te is leírtad. A mértékkel való fogyasztásnak nincsenek káros következményei.

 

Szeretném amúgy leszögezni, hogy soha életemben nem fogyasztottam se marihuánát, se alkoholt, és nem is tervezem. Viszont nem jó azt látni, ha teljesen értelmetlen törvények tesznek tönkre emberi életeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha leírom, hogy teljesen normális, ha munka után, vagy meccs közben megisznak egy üveg sört a barátok az rendben van.
Más célra van mind a kettő. Negyven fokban esti filmezéshez tökéletes 1-1 üveg sör, de akkor az ivás öröméért isznak.

A marihuánának is megvan a maga hangulata, mikor a fűben ülve egy nyári estén körbemegy egy szál. Szerintem ez teljesen ártalmatlan.

 

De hadd hozzam fel Amszterdamot. Kávézókban, legálisan árulják a jó minőségű marihuánát, szigorúan csak 18 éven felülieknek. Amióta ez életben van, drasztikusan lecsökkent a keményebb drogok használóinak száma, mivel nincsen az a szitu hogy "bocs haver, kifogytam a fűből, de van egy kis hasisom".

 

Semmi értelme bekeményíteni ezzel a törvénnyel, mert nincsen semmi alapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen ez a másik. Alkoholtól is ugyanúgy függővé válhat valaki mint a drogoktól, tudnék családból is példát mondani. De ha már a füvet büntetik meg tiltják akkor ez alapják amit írtál tiltsák már be az alkoholt is.

 

Ebben egyébként kiváló tapasztalataink vannak. Ott van ugye a '20-as évek Amerikája. Ha cél hogy minél jobban kitömjük a gengsztereket/maffiozókat akkor érdemes minél több mindent betiltani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felőlem. :) Semmi közöm hozzá, más mit csinál a szabadidejében. Főleg, ha mértékkel teszi, mint ahogy te is leírtad. A mértékkel való fogyasztásnak nincsenek káros következményei.

 

Szeretném amúgy leszögezni, hogy soha életemben nem fogyasztottam se marihuánát, se alkoholt, és nem is tervezem. Viszont nem jó azt látni, ha teljesen értelmetlen törvények tesznek tönkre emberi életeket.

 

Csak azért kérdeztem, mert akkor teljesen más a világszemléletünk. Ez nem baj. Nem jobb vagy rosszabb, csak különbözik.

 

Számomra a kábítószer fogyasztás szigorítása nem értelmetlen, hanem kifejezetten hasznos, és ha betartják a törvényt, az semmilyen emberi életet nem tesz tönkre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért kérdeztem, mert akkor teljesen más a világszemléletünk. Ez nem baj. Nem jobb vagy rosszabb, csak különbözik.

 

Számomra a kábítószer fogyasztás szigorítása nem értelmetlen, hanem kifejezetten hasznos, és ha betartják a törvényt, az semmilyen emberi életet nem tesz tönkre.

 

A kábítószerfogyasztást szerintem is tiltani kell. Azzal van problémám, hogy mi minősül kábítószernek, és mi élvezeti szernek. ;) Az alább leírtak alapján beláthatod, hogy a marihuána körülbelül annyira ártalmas, mint az alkohol – de akkor miért kábítószer?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kábítószerfogyasztást szerintem is tiltani kell. Azzal van problémám, hogy mi minősül kábítószernek, és mi élvezeti szernek. ;) Az alább leírtak alapján beláthatod, hogy a marihuána körülbelül annyira ártalmas, mint az alkohol – de akkor miért kábítószer?

 

Na látod ez megint egy érdekes vita, hogy mi a kábszer. Mert van az a bizonyos növényvédőszer, ami legális, és azonnali halált is okozhat, meg amúgyis gusztusos a vérző orrú szétizzadt embereket látni a buliban. És ha betiltják, akkor egy molekulát változtatnak rajta, és már megint más, és már megint legális. Így hogyan lehet vonalat húzni?

 

Ha legális lenne a fű, biztos kevesebb lenne a kemény drog használó, de több is lenne a marihuána használó. Nehéz vita ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz állást foglalni. Elvileg minden drognak minősül, ami a központi idegrendszerre hat - így az alkohol is pl.

 

A marihuána legalázilását én speciel nem pártolom, de a szigorú büntetését sem - már ami a fogyasztást illeti. A terjesztőket kellene keményen büntetni, és akkor talán jobban visszaszorulna a fogyasztás is.

 

Egyébként én nem vagyok meggyőződve róla, hogy mértékkel fogyasztva a mariska ártalmatlan lenne.

 

Sőt, még azt sem tartom kizártnak, hogyha többen szívnának füves cigit, többen szoknának rá a rendes cigire is, amit amúgy is túl sokan szívnak már ebben az országban.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden országban ahol a dohányzás elleni törvényt bevezették, drasztikusan csökkent a dohányzók és a dohányzással kapcsolatbeli megbetegések és halálozások száma. Szerintem ez igaz lesz a kábítószerre is. Miért hisszük azt, hogy nálunk nem ez történne? Mi sem vagyunk rosszabbak mint az írek. :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden országban ahol a dohányzás elleni törvényt bevezették, drasztikusan csökkent a dohányzók és a dohányzással kapcsolatbeli megbetegések és halálozások száma. Szerintem ez igaz lesz a kábítószerre is. Miért hisszük azt, hogy nálunk nem ez történne? Mi sem vagyunk rosszabbak mint az írek. :)

 

Szerintem hagyjuk ezt abba, látom, fikarcnyi se jutott el hozzád abból, amit magyaráztam.

 

A dohányzás nyilvános helyeken való betiltásával teljesen egyetértek, végre nem kell „elszívni” egy dobozzal, ha be akarsz ülni valahova.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként magam is meglepődtem mennyire jól működik a dohányzás ellenes törvény. Felénk ha bármilyen krimóba vagy szórakozóhelyre bemegyünk, nincs cigizés! Keményen betartatják a tulajok, nem érdekli őket a türelmi időszak adta lehetőség sem. Bár igaz ami igaz, idejében rá kell szoktatni őket. Szóval ez egy nagyon jó dolog!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden országban ahol a dohányzás elleni törvényt bevezették, drasztikusan csökkent a dohányzók és a dohányzással kapcsolatbeli megbetegések és halálozások száma. Szerintem ez igaz lesz a kábítószerre is. Miért hisszük azt, hogy nálunk nem ez történne? Mi sem vagyunk rosszabbak mint az írek. :)

Azért ez két elég különböző dolog. A dohányzás elképesztő mértékben el van terjedve. Én mikor egyetemista voltam és jött a cigiszünet, a saccra ötven fős osztályból négyen nem mentek bagózni. Innen némi visszaszoritást elérni azért nem egy nagy kaland.

 

Én egyébként nem látom, hogy miben különbözne a marihuána az alkoholtól. Egyszerüen elöbbinek nincs kulturális hagyománya nálunk, tehát sokan rögtön azt gondolják, hogy az másfajta rossz: az rosszabb, mert bezzeg egy jó sör a haverokkal... nyilván ugyan ilyen lelkesen tudnak az arabok is tiltakozni az alkohol ellen. Ott például nyilván a TV nézés/bratyizás és az alkohol összehozása tűnik beteg dolognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a kábítószer fogyasztás szigorítása nem értelmetlen, hanem kifejezetten hasznos, és ha betartják a törvényt, az semmilyen emberi életet nem tesz tönkre.

Az alkoholisták (vagy annak nem mondott sok alkoholt fogyasztók) sokezerrel több életet tettek már tönkre, mint a kábítószeresek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alkoholisták (vagy annak nem mondott sok alkoholt fogyasztók) sokezerrel több életet tettek már tönkre, mint a kábítószeresek.

Ne tudd meg milyen egy kemény drogos. Sokkal rosszabb mint egy alkoholista. SOKKAL!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy tiltsák be mindkettőt, vagy engedélyezzék. Teljesen logikátlan, hogy az egyiket szabad, a másikat meg nem.

Mondjuk az alkohol már elterjedt, igen nehéz lenne hipp-hopp betiltani (csak azért mert egyszer engedélyezték, és széles körben használták). A fű meg még nem terjedt el, nem okoz akkora közfelháborodást a tiltása. Szóval az alkohol inkább csak megtűrve van.

 

Szóval én elfogadom azt hogy tiltólistán van, bár vannak kételyeim, de az hogy éveket adnak miatta az már túlzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként magam is meglepődtem mennyire jól működik a dohányzás ellenes törvény. Felénk ha bármilyen krimóba vagy szórakozóhelyre bemegyünk, nincs cigizés! Keményen betartatják a tulajok, nem érdekli őket a türelmi időszak adta lehetőség sem. Bár igaz ami igaz, idejében rá kell szoktatni őket. Szóval ez egy nagyon jó dolog!

Hát nem tudom, ahol én megfordulok, ott a türelmi idő olyan klassz kibúvó, hogy még mindig bicskával kell vágnia a levegőt.

 

Ne tudd meg milyen egy kemény drogos. Sokkal rosszabb mint egy alkoholista. SOKKAL!

Szerintem a masszív alkoholisták lazán egy lapon említhetők a kemény drogosokkal. A masszív alkesz is kemény drogos.

Hogy melyik tesz tönkre több embert, hát az szerintem édes mindegy. Saját tapasztalatból kiindulva, eddig három ismerősöm végezte a föld alatt drog miatt, egy alkohol miatt. Szóval eme saját statisztika alapján a drog rosszabb, de őszintén szólva, szerintem az alkohol is drog (ráadásul az életemet jobban megkeserítő), így édes mindegy. Meg a cigi is. Mindhárom visszaszorításának van létjogosultsága. Ugyanannyi létjogosultsága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok számokat, hiszek Neked, hogy így van. De, ezért ne szigorítsuk a kábszer fogyasztást, mert van rosszabb is?

Arra szerettem volna célozni, hogy az érveid nem állják meg a helyüket. Egyébiránt az alkohol kismértékben jó hatású, a túlzott alkoholfogyasztás már nem, és ahogy írtam, sok életet tönkretesz.

 

A füvet miért mostuk össze a keménydrogokkal?

Én is ezt akartam írni. Eddig a fűről volt szó, nem pedig más szerekről, melyeknek tiltólistán a helyük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébiránt az alkohol kismértékben jó hatású, a túlzott alkoholfogyasztás már nem, és ahogy írtam, sok életet tönkretesz.

Igen és ennek kapcsán megjegyezhetjük: a marihuánát több helyen is (amennyire tudom: például Ausztriában) használják orvosi célokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.