Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Azt meg nem értem miért kérték el az adataimat a rendőrök. Feljelentett csendháborításért?

Kiszálláskor kötelező felvenni az adatokat. Nem hinném, hogy feljelentett volna. Azt írásban kell megtenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszálláskor kötelező felvenni az adatokat. Nem hinném, hogy feljelentett volna. Azt írásban kell megtenni.

 

Akkor jó, kicsit megnyugodtam. Köszi.

 

Frenkie, remélhetőleg nem lesz semmi az ügyből. A szomszéddal persze jó lenne dűlőre jutni valahogy :hmm:

 

Szerintem sem, majd viszek neki egy sört. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, a mi házunkban is volt valami hatalmas buli tegnapelőtt. Szóltam is a Mamának, hogy szóljon rájuk és hívja ki a rendőrséget... Ki is hívta, de azok csak felírták a csávó adatait, majd leléptek. Ilyen őrületes nagy zajt csapni! És kábé minden hónapban ezt csinálja az a hülye felettünk lakó. :rock::lol:

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, a mi házunkban is volt valami hatalmas buli tegnapelőtt. Szóltam is a Mamának, hogy szóljon rájuk és hívja ki a rendőrséget... Ki is hívta, de azok csak felírták a csávó adatait, majd leléptek. Ilyen őrületes nagy zajt csapni! És kábé minden hónapban ezt csinálja az a hülye felettünk lakó. :rock::lol:

 

 

:D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig egyszer rendeltem az amazonról (uk), szóval még nincsenek nagy tapasztalataim, de ahogy elnéztem, alapvetően nem bonyolultabb, mint a Vakeráról. :) BÁr elsőre elég ijesztő az a sok minden egy kupacon (kicsit szerintem átláthatatlan). Csak a magyar Posta ne durrantsa meg a csomagot (bár a hallottak alapján, ha ellopják, és jelezzük az Amazon felé, akkor szó nélkül küldik az új árut).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig egyszer rendeltem az amazonról (uk), szóval még nincsenek nagy tapasztalataim, de ahogy elnéztem, alapvetően nem bonyolultabb, mint a Vakeráról. :) BÁr elsőre elég ijesztő az a sok minden egy kupacon (kicsit szerintem átláthatatlan). Csak a magyar Posta ne durrantsa meg a csomagot (bár a hallottak alapján, ha ellopják, és jelezzük az Amazon felé, akkor szó nélkül küldik az új árut).

Én eddig kétszer kaptam az amcsi amazontól csomagot és mindig nagyon gyorsak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csak az UK-s Amazon ismerős igaz nem sokra emlékszem a kitöltés menetére. Az rémlik hogy nem akadtak nehézségeim az adatok megadogatása közben. Meg még az hogy választani lehetett a címformátumok közül ha a cím többféleképpen került megadásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt hónapokban annyi hazugságal, féligazsággal teli cikk jelent meg rajta, hogy az valami borzasztó. A hvg vmikor érdekeken felüli volt, és annak is kellene lennie, most meg csak a szegfű hiányzik a logójából. Mivel magam is közgazdász vagyok, olvasnám, de egyszerűen nincs értelme, amikor "neve elhallgatását kérő kormánypárti politikustól tudjuk...." cikkek vannak, mi ez blikk???

Szóval bántom én, csak nem itt. :)

A másik kettőnek, meg olyanok a kommentjei mint a cikkei. Azért olvassa valaki, mert ez érdekli. De ezek már nem filmek, és le is zárom a témát.

Mondj egy pártatlan médiát, Echo Tv? Hír Tv? :)

 

Véleményem szerint a HVG sokkal színvonalasabb mint az Index vagy az Origo, de mindegyiken szoktak lenni érdekes cikkek, összeállítások. Persze hatásvadász bulvársz*r is. :)

 

A HVG-s nyomozásért a betűzőverseny-győztes ügyében meg Pulitzer-díjat adtam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondj egy pártatlan médiát, Echo Tv? Hír Tv? :)

 

Véleményem szerint a HVG sokkal színvonalasabb mint az Index vagy az Origo, de mindegyiken szoktak lenni érdekes cikkek, összeállítások. Persze hatásvadász bulvársz*r is. :)

 

A HVG-s nyomozásért a betűzőverseny-győztes ügyében meg Pulitzer-díjat adtam volna.

 

Nem, nem pártatlan az Echo TV és a Hír TV sem. Jobb oldali médiumnak nevezik magukat, és azok is. Nem akarnak pártatlan kosztümben tetszelegni, pont ez a bajom a hvg-vel. Az, hogy színvonalasabb mint a másik kettő, nem tudok mit kezdeni, az 1 is több mint a 0, de ez még nem érdem. Az index-en az érdekes cikkek pedig általában külföldi oldalról vannak lefordítva, sokszor még fordítási hibával is. Ez nem újságírás!

 

Gondolom, Schmitt Pálra gondolsz, erről az a véleményem, hogy ha a bizottság bebizonyítja, hogy plágium le kell mondania.... vagyis, ha ő tudja, hogy plágium, akkor már a vizsgálat előtt le kellett volna mondania. Pulitzer díjat pedig nem egy 93,000 négyzetkilométeres ország, köztársasági elnökének, a kisdoktori disszertációjával kapcsolatban szoktak osztogatni.

 

De pont erről beszéltem, hogy a hvg ha (volt) fideszes politikust akar buktatni, tegye, megteheti, de ha a másik 8 évben hallgatott, akkor ne nevezzük függetlennek, csak ennyi.

 

Ellenben egy másik nyomozást megérne, hogy került fel a netre, a disszertáció. Mert én egyáltalán nem örülnék neki, ha a szakdolgozatomat bárki letölthetné.

 

Nem politizálni járok ide, de meg lettem szólítva, és színvonalasan, így válaszoltam természetesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben egy másik nyomozást megérne, hogy került fel a netre, a disszertáció. Mert én egyáltalán nem örülnék neki, ha a szakdolgozatomat bárki letölthetné.

 

Nem került fel az internetre, a HVG-sek bementek az egyetemi könyvtárba, és elolvasták. :) Az efféle anyagok másolását szigorúan tiltják, természetesen szerzői jogi okokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább én se akarok belemenni, mert elvisznek a moderátorok, de akkor politikailag korrekten megjegyzem, hogy általánosan sokkal többre tartok egy olyan embert aki elegánsan kalapot emel és azt mondja hogy elnézést, a vádak igazak, mintsem azt aki minden hazugságával csak mélyebbre és mélyebbre tud süllyedni, és nem lesz több az év viccénél.

 

Az internetes médiumok hovatartozása mindig is egyértelmű volt, de sokkal inkább ez, mint az amit a kertévék csinálnak, hogy négy évente színt váltanak.

 

Én például mindegyik oldalról olvasok rendszeresen, így talán színesebb képet kapok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

általánosan sokkal többre tartok egy olyan embert aki elegánsan kalapot emel és azt mondja hogy elnézést, a vádak igazak, mintsem azt aki minden hazugságával csak mélyebbre és mélyebbre tud süllyedni, és nem lesz több az év viccénél.

 

Egyetértünk, ugyanezt írtam én is, hogy ha lopott, akkor vizsgálat nélkül le kell mondania, mert így az elegáns!

 

mint az amit a kertévék csinálnak, hogy négy évente színt váltanak.

Én például mindegyik oldalról olvasok rendszeresen, így talán színesebb képet kapok. :)

 

Khm... Mármint a köztévélre gondoltál, ugye? Mert a köztévék valóban ezt teszik.

 

 

Kolmilan: Emlékszem még amikor a könyvtárban firkáltam egy lapra, a remegő monitor előtt, nem olyan rég volt. :) Fent volt, igaz nem az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A társalgás nagyon kulturált hangnemben zajlik, de azért szólok: most már ne húzzátok túl sokáig mert ez a téma korábban mégiscsak ki lett innen tessékelve. Még egy-két záró gondolat esetleg aztán jöhet a politikamentesség :)

 

Köszönöm Bomarr, hogy eddig nem töröltél, én részemről be is fejeztem, talán Obi1 még reagál, ha úgy látja, és ennyi is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks. :)

 

Khm... Mármint a köztévélre gondoltál, ugye? Mert a köztévék valóban ezt teszik.

Is. Azért az MTV-től valamilyen szinten érthető hogy kormánypárti, de a kertévéknek ez nem kötelességük, gondolom nem szerencsés ilyen területen ellenségnek lenni.

Egy Index azért bátrabban mondhat ki bírálatot.

 

Ez nem tudom mennyire számít politikának, de engem nagyon meglepett ez:

Nyolc év füves cigiért

 

Regényeket tudnék írni az egész marijuana-körüli túl-misztifikációról, de azért vicces hogy itthon akár súlyos évekre is bezárhatnak, a szomszédban meg a kávé mellé szívják a füvet. Ugye mondanom se kell hogy ott vissza is szorult a keményebb drogok iránti kereslet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert én egyáltalán nem örülnék neki, ha a szakdolgozatomat bárki letölthetné.

 

Viszont jelenleg a szakdolgozatok, doktori értekezések kezelése ebbe az irányba halad, egyre több repozitóriumot nyitnak meg. Egyes egyetemeken a régebbi dolgozatokat utólagosan is digitalizálják, hogy felkerülhessenek a netre. Példa rá: http://doktori.bibl.u-szeged.hu/

De a sima szakdolgozatokat sem véletlenül kell digitális formában is leadni - persze a plágiumkiszűrés miatt is, de egyszer valószínűleg megjelennek nyílt online felületen.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.