Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szerencsére ilyen is ritkán esik meg velem. Hív valaki tök ismeretlen a mobilomon, hogy a mitoménmilyen társaságtól van, és egy hetes üdülést kap a családom, ha én és a feleségem 28 és 36 év között vagyunk (persze további feltételek is lettek volna, csak...). Na mondom, két apró probléma van. Nem tudok róla, hogy lenne feleségem és nem vagyok 27 se, és még egy darabig nem is leszek. Erre még meg akart győzni, hogy az apám lehet az a Valyon Tamás, akit ő valójában keres. Mikor mondtam neki, hogy a családfámon a lombkorona felé barangolva legközelebb csak az apai ági ükapámnál találkozhatunk, de örökgaranciát vállalok rá, hogy jóvátehetetlenül halott, köszönés nélkül letett a telefont. A bunkója. Nem elég, hogy kéretlenül zaklat a mobilomon este fél hétkor, aminek a számát sosem adtam meg neki vagy a cégének, még köszönni is smafu. Bírom ezeket a telefonálós marhaságokat. :fuckoff:

 

Komoly :D

 

Én a magántelefonszámosokat bírom, nem vagyok 18 se de már ajánljgatják a TV szolgáltatásokat stb. Mondjuk 1 éve már fel se veszem, hagyom hadd csörögjön, de ma nagyon kitartóak voltak, felhívtak, kinyomtam, felhívtak megint, kinyomtam és ez még vagy 2x, amíg offline nem raktam a telefonom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ja, persze, természetesen, és persze az eső fölfelé esik, az ég zöld, a fű kék, a madarak kaffognak, a kutyák nyávognak, létezik becsületes politikus és mindenki örökké élhet. :roll:

Mi lenne, ha nem próbálnád meg helyből kalapos baromságokkal védeni az alkoholt olyanok között, akiknek az életét már szétk*rta az alkohol? Akkor talán nem váltasz ki heveny undort.

 

Boldog születésnapot, danityu!

 

Ne legyünk álszentek már. A piával semmi baj nincs különben te sem fogyasztanád. Az a baj hogy a családotokban látott példa alapján általánosítotok. Emberek milliárdjai isznak és mégis megy tovább az élet. Angliában mindennap tömve vannak a pub-ok a németek is lehúzzák a sörüket. Nem kell ezt dramatizálni mert pár retardáltra érdekesen hatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog Szülinapot. :)

 

Téged fizetnek ezért valahol? :D

De hogy befüvezett embert életedben nem láttál az biztos. Tudod mi változik tőle? Jobb lesz a kedved. Igyál meg egy üveg piát és beszélni se fogsz tudni.

Összehasonlíthatatlan a kettő.

 

Ezekre szeretném ha válaszolnál:

- évente 2,5 millió ember hal meg az alkohol miatt

- még nem dokumentáltak halálesetet marihuána-túladagolás miatt

Az alkohol a harmadik leggyakoribb oka a halálnak

(mindegyik hivatalos WHO-adat)

Hasonlítsd össze hogy mennyi, alkohol, és mennyi fű kell a túladagoláshoz

 

Míg az alkohol agressziót szül, a marihuána nyugtatja az elmét. Hallottál már olyanról hogy családon belüli erőszak, fű miatt? :lol:

Évente 3 millió bűncselekményt követnek el alkohol befolyása miatt. A családon belüli erőszak 3/4-edénél van szó alkoholos befolyásoltságról, az ismerősök közti erőszaknál 2/3-ról van szó. A férfi-nő erőszaknál, alkohol hatása alatt 11-szer nagyobb az esély.

Az erőszakolások 72%-ánál alkohol befolyása alatt állnak a nők.

Egyik fajtánál se dokumentáltak még esetet fűvel kapcsolatban.

 

A fűnek nincs nincs olyan hatása hogy könnyebben veszed a kockázatot, így lényegesen kevesebb az esélye hogy baleset érjen. Csak az USA-ban évi 600 ezer ilyen baleset történik, a marihuánánál olyan kevés történik hogy fel se fér a statisztikába.

 

 

A veszélyek összehasonlítása

Függőség

Alkohol: 3

Marihuána: 1

 

Leépítő hatás

Alkohol: 6

Marihuána: 1

 

Mámorító hatás

Alkohol: 6

Marihuána: 3

 

Nincs több kérdésem.

 

 

Bocs, de nem érdekelnek a statisztikák. Láttam már befüvezett embert. Vigyorgott mint egy idióta. Ha olyan káros lenne az alkohol te sem innád. Akik meghaltak benne túl sokat ittak. Nem kell annyit inni. Érdekes én is élek még. A többit Dzséjtnek címezve leírtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne legyünk álszentek már. A piával semmi baj nincs különben te sem fogyasztanád. Az a baj hogy a családotokban látott példa alapján általánosítotok. Emberek milliárdjai isznak és mégis megy tovább az élet. Angliában mindennap tömve vannak a pub-ok a németek is lehúzzák a sörüket. Nem kell ezt dramatizálni mert pár retardáltra érdekesen hatott.

Az alkoholizmusról beszélünk, ami nem egészen ugyanaz, hogy megiszunk a haverral pár sört. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alkoholizmusról beszélünk, ami nem egészen ugyanaz, hogy megiszunk a haverral pár sört. :)

 

 

Szerintem meg arról hogy az alkohol káros vagy nem. Nagy mértékben igen, átlagban nem.

 

Bátor dolog egy élmény alapján beskatulyázni emberek millióit.

 

Kit skatulyáztam be?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg arról hogy az alkohol káros vagy nem. Nagy mértékben igen, átlagban nem.

Szerintem az a lényeg, hogy mértékkel kell inni, és főleg ne töményet. Ennyi. :) Mondjuk nálam az az alkoholista, aki már beteg ha nem ihat egy felest reggelente. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint az alkoholizmus ott kezdődik, ha már mindenki látja az illetőn kívül, hogy gondok vannak, egyedül az illető tagadja, de erősen.

 

Mellesleg az mindig is vitán felüli volt, hogy mértékkel kifejezetten egészséges és hasznos az alkohol, de egyetértek Odyval, tömény nélkül is lehet élni. :D

 

Drog téma:

 

 

Talán még annyit a marihuána témához, hogy az gyakrabban kapu drog (tehát nyitás egy keményebb drog felé), mint az alkohol. A legtöbb kemény drogos valamelyik könnyű droggal kezdi a drogkarrierét, ugyanakkor az alkohol ritkán vezet egyből a kemény drogokhoz.

 

Abszolút így látom én is!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, de nem érdekelnek a statisztikák. Láttam már befüvezett embert. Vigyorgott mint egy idióta. Ha olyan káros lenne az alkohol te sem innád. Akik meghaltak benne túl sokat ittak. Nem kell annyit inni. Érdekes én is élek még. A többit Dzséjtnek címezve leírtam.

Vicces hogy én 6 milliárd emberre vetítem le az alkohol hatásait, te ugyanezt egy emberre teszed a fűnél. De amúgy a legtöbben rájátszanak, ez tapasztaltam amikor kvázi placebót szívott pár ismerősöm. A "nem érdekelnek a statisztikák" pedig a legósdibb politikus kibúvó, amikor nem tudnak a tények ellen mit mondani.

 

És igen, tudom mennyire káros az alkohol, még is vállalom a kockázatot.

 

De én is mondhatnám azt, hogy nem kell annyit füvezni. Akik idióták lesznek tőle azok túl sokat szívnak.

Kis mértékben nem káros, nagy mértékben sem, nagyon-nagyon mértékben mondható csak igazán károsnak.

 

Érdekes én is élek még.

Tudtommal nem vagy alkoholista, és viszonylag mértékkel iszod. De amúgy ez az egyik kedvenc érvem: "Az én papám végig dohányozta az életét, még is itt van 90 évesen". Ja, a másik 99%-ot meg elvitte a rák.

 

Emberek milliárdjai isznak és mégis megy tovább az élet.

Emberek millióit lövik fejbe az utcán, még is megy tovább az élet. És akkor mi van?

 

Még egyszer elmondom, az alkohol csak két dologban különbözik a marihuánától: sokkal károsabb, és minden boltban beszerezhető. És nem a fű mellett lobbizok ezzel, csak nem szeretem amikor téves előítéletek és a média által az emberekbe sulykolt marhaságok által az emberek azt se tudják hogy miről beszélnek (és ezt általánosan értem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy szóba hoztad a médiát. Pont az riogatja az embereket mindenféle baromsággal. Én sem azt mondom hogy halálos a marihuána, de ha tovább lép a csávó a keményebbre az nem igazán jó.

Azt meg továbbra is tartom hogy nem veszélyes az alkohol, csak akkor, ha valaki alkoholistává válik; az viszont nem az alkohol hibája hanem az emberé. Van olyan ismerősöm aki ha bánat éri, berúg. Na ezekből lesznek az alkeszok. Én soha nem ittam azért mert baj ért vagy rossz kedvem volt. Mert az nem old meg semmit. Aki kultúráltan iszik azzal nincs gond. Nem mondom hogy néha nem vetem el a sulykot, de utána pihenek, mint most januárban. Baromira nem hiányzott az alkohol.

Amit meg te nem fogadsz el érvként pont az a bizonyíték rá. A cigarettás példád. Hány ember cigizik egész életében és semmi baja ,mást meg elvisz a tüdőrák 30 évesen úgy hogy nem dohányzott. Ez az egész genetika, nagyobb eséllyel kapod el persze a rákot ha iszol vagy dohányzol, de ha nem vagy a rákra hajlamos akkor szerintem nem kapod el. Mondjuk hálistennek a cigizést betiltották mindenhol mert azt károsabbnak tartom a piánál.

Az meg hogy rengetegen söröznek pl Németországban igazolja ,hogy átlagmértékben nem káros az alkohol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne legyünk álszentek már. A piával semmi baj nincs különben te sem fogyasztanád. Az a baj hogy a családotokban látott példa alapján általánosítotok. Emberek milliárdjai isznak és mégis megy tovább az élet. Angliában mindennap tömve vannak a pub-ok a németek is lehúzzák a sörüket. Nem kell ezt dramatizálni mert pár retardáltra érdekesen hatott.

Na de te olyanokat írsz, hogy nem vigyorog, meg nincs hatása. Még a te fejeden is körbefut a vigyor, ha iszol és látni rajtad, hogy befolyásol. :) Azt ne állítsd, hogy semmi hatása nincs, mert nem éppen tej. Hiszen éppen azért isszuk, mert úgy hat ránk, ahogy. És ez akárhogy színezzük, lehet káros. Korábban írtam, hogy egy családtagomat föld alá juttatta az alkohol. Ő nem volt alkoholista, csak annyi volt, hogy elment inni a haverjaival. Még csak be sem rúgott nagyon. Csak éppen annyira, hogy már ne tudja megbecsülni a képességeit, motorra ült a szintén vidáman ittas haverjával, aztán 200-zal felnyalták a betont. Az eredmény: két hulla, három árva, két özvegy, két pár gyerekét vesztett szülő.

Másik példa. Én sem vagyok alkesz. Tavalyelőtt kicsit borozgattunk haverral és húgommal. Bementünk a városba. Rövidre fogva, az egyik utcában a fejembe vettem, hogy rövidítek a bokrok felé. Az ötlet baromi jónak tűnt a fejemben. Csak éppen azzal nem törődtem, hogy a bokrok két lépcsőzetes párkányon ülnek egy domb oldalán. Az első párkányról az alatta lévő bokorba zuhantam. A másik párkányról méteres zuhanás után a betonra. Megúsztam annyival, hogy a jobbomon a lábamon, a derekamon és a karomon lett pár seb és zúzódás, meg összetört a mobilom. Ha rosszabbul esek, akkor meg én is bővítem Obi1 statisztikáját.

Szóval nem kell alkoholistának lenni ahhoz, hogy az alkohol kárt okozzon. Az meg, hogy én iszom, nem jelenti azt, hogy nem veszélyes. Lőni is szoktam, pedig a fegyver is veszélyes.

 

Viszont ennek ellenére én is azt mondom, hogy mértékkel szabad inni. Csak sajnos nagyon sokan nem ismerik a mértéket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy szóba hoztad a médiát. Pont az riogatja az embereket mindenféle baromsággal. Én sem azt mondom hogy halálos a marihuána, de ha tovább lép a csávó a keményebbre az nem igazán jó.

Azt meg továbbra is tartom hogy nem veszélyes az alkohol, csak akkor, ha valaki alkoholistává válik; az viszont nem az alkohol hibája hanem az emberé. Van olyan ismerősöm aki ha bánat éri, berúg. Na ezekből lesznek az alkeszok. Én soha nem ittam azért mert baj ért vagy rossz kedvem volt. Mert az nem old meg semmit. Aki kultúráltan iszik azzal nincs gond. Nem mondom hogy néha nem vetem el a sulykot, de utána pihenek, mint most januárban. Baromira nem hiányzott az alkohol.

Amit meg te nem fogadsz el érvként pont az a bizonyíték rá. A cigarettás példád. Hány ember cigizik egész életében és semmi baja ,mást meg elvisz a tüdőrák 30 évesen úgy hogy nem dohányzott. Ez az egész genetika, nagyobb eséllyel kapod el persze a rákot ha iszol vagy dohányzol, de ha nem vagy a rákra hajlamos akkor szerintem nem kapod el. Mondjuk hálistennek a cigizést betiltották mindenhol mert azt károsabbnak tartom a piánál.

Az meg hogy rengetegen söröznek pl Németországban igazolja ,hogy átlagmértékben nem káros az alkohol.

A cigit sokkal kevésbé tartom károsnak mint az alkoholt, tekintve hogy azzal tényleg csak a saját egészségedet károsítod, nem tudsz vele baleseteket okozni, de még agresszív se leszel tőle. Egyszerűen szívod a sima füstöt, nincs semmi eredménye.

 

Amit már mondasz, hogy kis mértékben nem káros az alkohol, azt adom. De pár napja nem ez volt az álláspontod.

Amúgy 1 éve én is olyan voltam, hogy bármi ért az italhoz nyúltam. Kapcsolati probléma, egy üveg bor. Üzleti siker, egy üveg bor. Szerencsére már túl vagyok ezen.

(persze tudtam hogy nem vizet iszok, káros a hatása, de ez érdekelt a legkevésbé)

 

A cigis példával csak arra utaltam hogy lehet hogy vannak szerencsés emberek, akikkel lehet példálozni hogy bezzeg ők, de a tüdőrákot 95%-ban a dohányzás okozza. Persze vannak sokan akik megélik a 100-at is, olyanok is akik 20 évesen kapják meg hogy egy szálat nem szívtak, de ez csak 5%.

 

A lényeg a lényeg, mindegyik ilyen szer káros ha nagy mértékben fogyasztod, de nem lehet a füvet mumusként kezelni, mert nem károsabb a többinél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cigihez csak annyit, hogy igenis kihatása lehet a dohányzó ember környezetére. -> Passzív dohányzás, vagyis az is szívja a füstöt, aki egyáltalán nem akarja. (Persze ez csak bizonyos esetekben áll ellő, nem nonstop)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cigihez csak annyit, hogy igenis kihatása lehet a dohányzó ember környezetére. -> Passzív dohányzás, vagyis az is szívja a füstöt, aki egyáltalán nem akarja. (Persze ez csak bizonyos esetekben áll ellő, nem nonstop)

Akartam is írni hogy nem erre gondoltam, de elfelejtettem. Szóval arra hogy a családra vagy más emberekre nem terjed ki a rossz hatása, mert nem okoz balesetet, se viselkedésbeli változást.

De hogy a passzív dohányzás káros legyen, ahhoz elég sokat kell dohányosok közelében eltölteni. Plusz 5x olyan káros végigmenni a Váci úton, mint beülni egy bagós mellé.

 

Szóval a dohányzás csak igen kis mértékben károsítja a környezetét (és most nem arra gondolok hogy zavarja az embereket a büdös levegő).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot, danityu :)

 

Összehasonlíthatatlan a kettő.

De jó összehasonlítás volt ez.

 

Nem elég, hogy kéretlenül zaklat a mobilomon este fél hétkor, aminek a számát sosem adtam meg neki vagy a cégének, még köszönni is smafu. Bírom ezeket a telefonálós marhaságokat. :fuckoff:

Anyámnak pont a hetekben tartottam fél órás litániát ilyenek miatt, hogy ne "szórja" szét össze-vissza meggondolatlanul a vezetékes telefonunk számát (főleg, hogy az enyém). Rettentően utálom ezeket az ajánlatos telefonokat.

 

Ne legyünk álszentek már. A piával semmi baj nincs különben te sem fogyasztanád. Az a baj hogy a családotokban látott példa alapján általánosítotok. Emberek milliárdjai isznak és mégis megy tovább az élet. Angliában mindennap tömve vannak a pub-ok a németek is lehúzzák a sörüket. Nem kell ezt dramatizálni mert pár retardáltra érdekesen hatott.

Az a baj, hogy sok családban látott, sok helyen olvasottak alapján írjuk ezt. Nem is kell alkoholistának lenni ahhoz, hogy mások életét pokollá tegye valaki az alkohol miatt, elég, ha kb. kétszer egy héten berúg, ami kihozza belőle az agressziót. Az alkohollal nagymértékben van baj, nem kismértékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma dolgoztam egy külső helyszínen és délután 2-3 körül bejön egy csaj a boltba. Meglátom, mondom a kollégának, te, ezt a csajt ismerem, ez a Lenkei Viki a 2006-os playmate győztes. Odanéz, nézegeti, mondja, hogy lehetséges.

Szerencsére rendelt valamit, így a tulaj felírta a nevét és számát, így kiderült, hogy valóban Viki volt az. Ha nem lettem volna benne a munkában csináltam volna egy fényképet vele :D

Kedves, de hát... mondjuk úgy, hogy nem okos a csaj :lol:

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.