Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Minek is kell ilyenkor kültéri tevékenységet folytatni? Zárkózz be és olvass ,vagy nézz filmet. Kit érdekel a kültéri tevékenység? Egy fűtött szobában kell tartózkodni és a szellemet tömni infóval. Nyáron nem tudsz a hőség ellen mit csinálni most viszont igen.

Nem muszájból akar az ember kültéri tevékenységet üzni, hanem mert szeret kint lenni. És az ember szive joga, hogy ha ezt nem teheti meg, annak nem örül. Most ez miért is baj?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem baj... csak elmondta, hogy ő hogy látja. Én nem láttam utalást arra, hogy BAJ lenne, ha másként cselekszik valaki.

Mellesleg ha normálisnak nevezhető téli időjárás lenne (mint gyerekkoromban azért általában jellemző volt a telekre) akkor pl kinti elfoglaltság a korizás és a szánkózás pl, ami kifejezetten jó testmozgás. De ha repkednek a kemény mínuszok (-20fok vagy alacsonyabb) akkor valóban ajánlatosabb bent lenni a meleg lakásban. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem muszájból akar az ember kültéri tevékenységet üzni, hanem mert szeret kint lenni. És az ember szive joga, hogy ha ezt nem teheti meg, annak nem örül. Most ez miért is baj?

 

 

Dehogy baj. De ha valaki szeret kint lenni és a téli hónapokban felrója azt hogy hát hogyhogy nem lehet kint az már nem igazán jó. Miért? Mert télen fagy van. Azaz a a kinti programokat szerető embernek el kell fogadnia hogy télen szétfagyhat minden és ő otthoni programra kényszerül. Azaz nem szídhatja az évszakot pl azért mert nem tud biciklizni. Majd tavasszal nyáron és ősszel fog.

Ha már beszélünk róla mi is az értelme a kültéri programoknak? Semmi. Míg télen jó sok tudást magába szív az ember a könyvekből újságokból, míg nyáron céltalanul úszik, kerékpározik, strandol stb.. aminek semmi értelme mert tudást nem kap mellé. Nincs információhalmaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezen kültéri tevékenységeknek is rengeteg értelmük van Frenkie, jó nem információszerzés a célja ezeknek (bár akár még azt is szerezhetünk belőlük... simán), de bizony hasznosak, csak más területen.

De az is igaz, hogy olyan kültéri tevékenységet, amit jó időben művelhetek kint, előfordulhat, hogy télen biza NEM... ez van, ez az évszak sajátossága. Ellenben van egy rakat téli kültéri tevékenység is!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már beszélünk róla mi is az értelme a kültéri programoknak? Semmi. Míg télen jó sok tudást magába szív az ember a könyvekből újságokból, míg nyáron céltalanul úszik, kerékpározik, strandol stb.. aminek semmi értelme mert tudást nem kap mellé. Nincs információhalmaz.

Hát, számomra alig van nagyobb extázis mint amikor beállok a zuhany alá egy 10 km-es kocogás után, ami azért nem éppen a legegészségesebb kültéri tevékenység ilyen mínuszokban(nem beszélve a sérülés veszélyről). Aki meg tanulni/művelődni akar, annak az évszakok nem szabnak határokat.

A másik meg az, hogy az élet nem arról szól hogy mennyi infót tömköd magába az ember, hanem az hogy jól érezze magát

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez teljesen igaz Nabopolasszar! De mit teszel, ha kedvenc tevékenységedet az évszak sajátoságai miatt nem művelheted? Nem örökre, csak egy ideig! Szeritnem simán el lehet fogadni... illetve vannak alternatívák. Elutazni olyan helyre, ahol télen is nyár van :D Akad ilyen hely szép számmal a Földön... csak bírjuk megfizetni az utat... meg legyen lehetőségünk 3 hónapra (december-január-február) szabadságra menni :D ... amennyiben ez nem megvalósítható, marad az elfogadés és az évszakhoz alkalmazkodás, még ha nem is tetszik. Én hogy mit összeszenvedek a 40+ fokos nyarakon. Ha minden igaz ez a nagy hideg kb 2 hétig fog tartani (ha hihetünk az előre jelzéseknek) és újra melegedni fog az idő, sőt... lassan már jön is a tavasz... de látva az elmúlt nyarak időjárását 2 hétnél jóval hosszabb ideig lesz 40+ fok nyáron... amit nagyon nagyon rosszul viselek, de el kell viselnem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt senki se vitatja hogy a tél ezzel jár, senki se akarja megváltoztatni azt. Ha valaki azt mondja hogy nem szereti a telet, az nem egyenlő azzal hogy akkor ne is legyen soha hideg. Egyszerűen azt mondják hogy hát, én jobban szeretem a nyarat.

 

Persze, megoldom, tudok mást csinálni, de hadd legyen már jogom azt mondani hogy milliószor jobban élvezem a nagybetűs nyári életet, amikor konkrétan dúl bennem a szabadság-érzet. Például ha találkozni akarok a barátaimmal, akkor ülhetünk be valami füstös csehóba, mert olyan kicseszett hideg van kint. Nyáron meg pólóban elvagyunk egész éjszaka a Duna-parton, vagy akárhol. Szabadság, na ez hiányzik.

 

 

De nyáron is sokat szoktunk írni a meleg miatt, akkor meg mondjam azt Frenkie hogy hát ilyen a nyár, ha nem tetszik ülj be egy fagyiskocsiba? Nem, mert csak a személyes, amúgy teljesen jogos véleményedet fejezed ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

de hadd legyen már jogom azt mondani hogy milliószor jobban élvezem a nagybetűs nyári életet, amikor konkrétan dúl bennem a szabadság-érzet.

 

Van jogod megtenni, ahogy meg is tetted, és jól tetted, hogy megtetted... ugyan így van jogom nekem is leírnom azt, amit gondolok a dologról... és ez távolról sem vita... csupán beszélgetés. :)

Csak azt nem tudom miért látjátok bele azt, hogy azért mert én is vagy Frenkie leírjuk a véleményünket, az miért mondatja veletek azt, hogy akkor nincs jogotok erre-meg arra.... már hogy a fenébe ne lenne jogotok? :):D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fárasztó már ez a parttalan vita? Már annyira belebonyolódtatok, hogy szerintem az se érti, hogy mi a valós probléma aki elkezdte. Most komolyan azon megy a huzavona, hogy ki szereti a telet? Besz*rás! :D Lapozzunk már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt szerintem az a tényállás Ody... már ahogy én látom... hogy adott volt a téma, arról valamelyikünk elmondta a véleményét jogosan, a másik rámondta a sajátját megint csak jogosan... erre az első csak azért is megerősítette az ő véleményét (hogy jogosan-e? azt mindenki döntse el maga) erre a másik meg azzal jön, hogy akkor átírjuk a fórumozás szabályait, meg jogok kiosztása felett döntünk és megmondjuk mi tlehet és mit nem (ugyan az a zárójeles krdés jön ide is, mint az előbb)... holott rohadtul nincs eről szó. És igenis be lehet ide helyettesíteni pl Frenkiet, engem, Donátot vagy épp Obi1-t is... mert ahogy látom, általában közöttünk van hol így hol úgy meg ez a "vitának tűnő" NEM vita! :)

 

Na ezt szépen leírtam :P :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt szerintem az a tényállás Ody... már ahogy én látom... hogy adott volt a téma, arról valamelyikünk elmondta a véleményét jogosan, a másik rámondta a sajátját megint csak jogosan... erre az első csak azrt is megerősítette az ő véleményét (hogy jogosan-e azt mindenki döntse el maga) erre a másik meg azzal jön, hogy akkor átírjuk a fórumozás szabályait, meg jogok kiosztása felett döntünk és megmondjuk mi tlehet és mit nem... holott rohadtul nincs eről szó. És igenis be lehet ide helyettesíteni pl Frenkiet, engem, Donátot vagy épp Obi1-et is... mert ahogy látom, általában közöttünk van hol így hol úgy meg ez a "vitának tűnő" NEM vita! :)

 

Na ezt szépen leírtam :P :P

:pfff::hehe::hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van jogod megtenni, ahogy meg is tetted, és jól tetted, hogy megtetted... ugyan így van jogom nekem is leírnom azt, amit gondolok a dologról... és ez távolról sem vita... csupán beszélgetés. :)

Csak azt nem tudom miért látjátok bele azt, hogy azért mert én is vagy Frenkie leírjuk a véleményünket, az miért mondatja veletek azt, hogy akkor nincs jogotok erre-meg arra.... már hogy a fenébe ne lenne jogotok? :):D

Kérdeztétek hogy miért nem tudjuk elfogadni a telet olyannak amilyen, és erre írtam hogy nem elfogadni nem tudjuk, csak egyszerűen nem szeretjük.

A jog meg arra vonatkozott, hogy onnan indult ki az egész hogy ugyan miért nyafognak az emberek a tél miatt, ha egyszerűen ilyen ez az évszak, fogadják el.

 

Nem fárasztó már ez a parttalan vita? Már annyira belebonyolódtatok, hogy szerintem az se érti, hogy mi a valós probléma aki elkezdte. Most komolyan azon megy a huzavona, hogy ki szereti a telet? Besz*rás! :D Lapozzunk már.

Ez a helyzet akkor amikor a tél a négy fal közé zár, és nincs jobb dolgunk ennél. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az a jó itt, hogy lehetnek homlok egyenest ellentétes vélemények, amik akár kisebb-nagyobb konfliktust okozhatnak (ez még hozzá tartozik egy közösséghez) mégis bírjuk egymást és szívesen beszélgetünk a másikkal. Ezért érne ez a hely egy arany érmet! És elsősorban ez Ody érdeme, ha ő nem hozza létre annak idején ezt a fórumot akkor most nem lennénk itt és nem "szivatnánk" egymást :lol: (kéretik nem félre érteni!) IRÓNIA volt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt senki se vitatja hogy a tél ezzel jár, senki se akarja megváltoztatni azt. Ha valaki azt mondja hogy nem szereti a telet, az nem egyenlő azzal hogy akkor ne is legyen soha hideg. Egyszerűen azt mondják hogy hát, én jobban szeretem a nyarat.

 

Persze, megoldom, tudok mást csinálni, de hadd legyen már jogom azt mondani hogy milliószor jobban élvezem a nagybetűs nyári életet, amikor konkrétan dúl bennem a szabadság-érzet. Például ha találkozni akarok a barátaimmal, akkor ülhetünk be valami füstös csehóba, mert olyan kicseszett hideg van kint. Nyáron meg pólóban elvagyunk egész éjszaka a Duna-parton, vagy akárhol. Szabadság, na ez hiányzik.

 

 

De nyáron is sokat szoktunk írni a meleg miatt, akkor meg mondjam azt Frenkie hogy hát ilyen a nyár, ha nem tetszik ülj be egy fagyiskocsiba? Nem, mert csak a személyes, amúgy teljesen jogos véleményedet fejezed ki.

 

 

Csakhogy Frenkie bácsi(azaz én) már a tavaly nyáron sem rinyált a meleg miatt. Miért? Mert megcsináltatta a nyílászárókat. Ugye azt sem vitatjuk hogy a hideg ellen lehet védekezni(több ruha, bemenni melegre), míg a 40 fok ellen semmi védelem. Aki meg nem tudja elfoglalni magát télen otthon az elég gáz. Mikor 300 film van a gépen 20 könyv a polcon és 6 számtech játék telepítve. Én már csináltam olyat hogy pénteken riglivel az ajtó és következő pénteken nyitottam. Annyira jól elvoltam itthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy Frenkie bácsi(azaz én) már a tavaly nyáron sem rinyált a meleg miatt. Miért? Mert megcsináltatta a nyílászárókat. Ugye azt sem vitatjuk hogy a hideg ellen lehet védekezni(több ruha, bemenni melegre), míg a 40 fok ellen semmi védelem. Aki meg nem tudja elfoglalni magát télen otthon az elég gáz. Mikor 300 film van a gépen 20 könyv a polcon és 6 számtech játék telepítve. Én már csináltam olyat hogy pénteken riglivel az ajtó és következő pénteken nyitottam. Annyira jól elvoltam itthon.

 

Azért ebben van valami. Főleg az első felével értek egyet... télen felöltözünk, nyáron hová vetkőzünk le, a bőrünket már nem tudjuk lenyúzni... pontosabban le tudnánk ha nagyon akarnánk, de nem feltétlen lenne jó ötlet... célravezető meg végképp nem :P :P

 

A lényeg: bizony a hideg ellen jobban lehet védekezni.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki meg nem tudja elfoglalni magát télen otthon az elég gáz. Mikor 300 film van a gépen 20 könyv a polcon és 6 számtech játék telepítve. Én már csináltam olyat hogy pénteken riglivel az ajtó és következő pénteken nyitottam. Annyira jól elvoltam itthon.

Frenkie, előbbi hsz-emben épp azt írtam le hogy hát hogy a fenébe ne tudnám magam elfoglalni ilyenkor, egyszerűen csak több a lehetőség nyáron. Filmezni is lehet akkor.

 

Riddick: +1 (vagy mi :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, előbbi hsz-emben épp azt írtam le hogy hát hogy a fenébe ne tudnám magam elfoglalni ilyenkor, egyszerűen csak több a lehetőség nyáron. Filmezni is lehet akkor.

 

Riddick: +1 (vagy mi :D)

 

Nyáron több sört lehet inni. :D Támogatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellesleg ha normálisnak nevezhető téli időjárás lenne (mint gyerekkoromban azért általában jellemző volt a telekre) akkor pl kinti elfoglaltság a korizás és a szánkózás pl, ami kifejezetten jó testmozgás. De ha repkednek a kemény mínuszok (-20fok vagy alacsonyabb) akkor valóban ajánlatosabb bent lenni a meleg lakásban. Szerintem.

Telepítsen már valaki egy koripályát ide vidékre, ahol semmi nincs, és még lehessen gyakorolni is eleget :P Az a baj, hogy manapság az ilyesmiket nem művelik az emberek, ezért nincs is rá lehetőség, mert mi a fenének legyen, ha senki nem használná. Na mindjárt megyek is mozogni a hólapát végére :P

Sajnos nálunk a fafűtéssel sok melóval sem ment fel 19 fok fölé a hőmérő tegnap este, így aztán meleg lakásról annyira nem lehet beszélni. Ezt azért írom, hogy lásd azt, nem mindenhol olyan egyszerű megvalósítani a fentieket :) Nagyon különböző körülmények között élnek emberek, így aztán ezek a sarkított tanácsok, melyek lentebb szerepelnek, sok helyen nem működnek.

 

Ez a helyzet akkor amikor a tél a négy fal közé zár, és nincs jobb dolgunk ennél. :P

Mert szeretünk morogni mindenen akár van jobb dolgunk, akár nincs :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt komám. Remélem nem sértelek meg a megszólítással. Szerinted én hol dolgozom? Szerintem már leírtam de akkor még egyszer. Egy fű-

tetlen csarnokban ami régen gyár volt. Nincs fűtés és nincs légkondi, sok a beton és a tető nagy része üvegablak. Következmény: Nyáron ha kint 35 fok van akkor bent 45. Ha van meló télen , pl kamiont kell rakni, akkor odafagy a kezed a fémhez. Persze van kabátunk, meg ha nincs meló írány a meleg bódé. DE. Ha egész napos meló van akkor kint vagy. Úgyhogy nekem írni olyat amit beírtál nagy hiba volt. Én nem fűtött helységben tartózkodom. Mire írtam mégis azt hogy otthon kell maradni? Hát csak letelik egyszer a munkaidő. Na akkor kell otthon maradni. Mert ugye ahogy írod is munkaidőben bírni kell a fagyot. Azaz vallom azt hogy aki ezt betartja NEM fog megfagyni. Világos? Ha nem szívesen meghívlak egy hétre a munkahelyemre.

Elégszer ittunk már együtt, hogy komázzál. :D De akkor érted a lényegét a mondandómnak. :) Tudom, hogy hol és milyen frankó körülmények között dolgozol (bár a fűtés hiánya új infó volt, eddig azt tudtam, hogy nyáron a napfénytető miatt a pokol hidegebb a munkahelyednél), de írtam is a raktárosokról. És pont ezért nem értettem, hogy írhatsz olyat, hogy "egy átlagemberre a fagy nem igazán hat" vagy "otthon kell maradni és nem fagysz meg". Bocs a szemantikáért, de ez távolról sem jelenti azt, hogy majd munkaidő után maradj otthon. Akkor oda kellett volna azt is írnod. ;) Bár így sem tudok egyetérteni veled, mert a munkaidő is az ember életének a része, így ott is számít, hogy milyen az idő. Nem lehet elválasztani a kettő élettanilag. A melóhelyen ugyanolyan rossz fagyoskodni vagy izzadni, mint otthon, vagy az utcán, a haveroknál, a bringán, stb.

Én is szívesen meghívnálak az én munkahelyemre. Legalább lenne kivel dumálnom, mert a jelenlegi kollégáim az apáim és a nagyapáim is lehetnének, és az egyetlen dolog, amiről tudok velük társalogni, az a politika, de ez a duma is hamar kifullad, mert utálok erről beszélni, ráadásul egy véleményen vagyunk. Szóval marad a szolgálatonkénti tíz óra masszív unatkozás. Ha 24-ben vagyok, a maradék 14-ben legalább bekapcsolhatom a laptopot.

 

Ha már beszélünk róla mi is az értelme a kültéri programoknak? Semmi. Míg télen jó sok tudást magába szív az ember a könyvekből újságokból, míg nyáron céltalanul úszik, kerékpározik, strandol stb.. aminek semmi értelme mert tudást nem kap mellé. Nincs információhalmaz.

Nem t'om, mi lehet a haszna... Talán a testmozgás. A tudás fontos, de szerintem rohadtul nem évszakfüggő. Nyáron ugyanannyit lehet olvasni. De a testmozgás is ugyanolyan fontos. A szervezet, az izmok igénylik, az egészséghez nagyban hozzájárul (és itt most nem feltétlen az elhízásra gondolok, hanem egyéb dolgokra, mint például a kitartás). Meg lélektanilag is felemelő, mikor például biciklivel egyre nagyobb távokat tudsz megtenni, anélkül, hogy áthajtana a kerék a kiköpött tüdődön. Vagy egyre többet tudsz futni, stb. Sok haszna van a mozgásnak. A tudás szép és jó, de azért nem kell más fölé rendelni. Egyensúly kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább lenne kivel dumálnom, mert a jelenlegi kollégáim az apáim és a nagyapáim is lehetnének, és az egyetlen dolog, amiről tudok velük társalogni, az a politika,

Nálam ugyanez a helyzet női fronton, így a politikához hozzájön még a mit főzzünk ma? kérdés és az unokák hogy vannak téma, szóval nem mondanám, hogy olyan veszett mód felemelő társalgást lehet folytatni :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vissza kell vonnom pár nappal ezelőtti kijelentésemet. Tényleg nem riogattak. Nemrég voltam lent pár cuccért az esti bulihoz. Kőkemény hideg van, de a hó nem olyan nagy.

 

Munkahelyemen a politika, hölgyek(férfiakkal dolgozom), sör és foci a fő témák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem t'om, mi lehet a haszna... Talán a testmozgás. A tudás fontos, de szerintem rohadtul nem évszakfüggő. Nyáron ugyanannyit lehet olvasni. De a testmozgás is ugyanolyan fontos. A szervezet, az izmok igénylik, az egészséghez nagyban hozzájárul (és itt most nem feltétlen az elhízásra gondolok, hanem egyéb dolgokra, mint például a kitartás). Meg lélektanilag is felemelő, mikor például biciklivel egyre nagyobb távokat tudsz megtenni, anélkül, hogy áthajtana a kerék a kiköpött tüdődön. Vagy egyre többet tudsz futni, stb. Sok haszna van a mozgásnak. A tudás szép és jó, de azért nem kell más fölé rendelni. Egyensúly kell.

 

Igazad van de én baromi lusta vagyok. :D Az a csoda hogy jók az egészségügyi értékeim. Se koleszterin, se elhízás. Mondjuk én fizikai munkát végzek ,lehet hogy ezért.Egy haveromnak nemrég vizsgálták a vérét, és egy csomó érték nem jó. Azt mondta neki az orvos mozogjon többet.

A biciklizéssel kapcsolatban egyetértünk. Nyáron marha jó vele bárhova elmenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.