Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az értékesítők/földtulajok nem civilek és nem ártatlanok. Akik éhbérért beszedik azok igen, de hát nem is velük van a probléma.

És mégis az utóbbiakat lövik halomra

 

És nem, nem csak ezt lehet megtermelni: a környező országok például Pakisztán érdekes módon nem erre épitik a gazdaságukat mégis jobban elélnek.

Ezt legszívesebben figyelmen kívül hagynám, akkora ökörség, már ne is haragudj. A két ország helyzete semmiben nem hasonlít, kezdve a nyilvánvalóval, hogy Pakisztán területének nem sivatagos hegyvidék a nagyobbik része.

 

A mákteának és az ebből készült ópiumnak komoly hagyománya volt már az ókori Kínában is. Az ópiumháborúról hallottál már, Werebazs? Segítek, nem az amerikaikhoz kötődik...

 

Persze, hogy ismerem, pár éve még elég nagy történelem gyík voltam, nem kell kioktatni.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt legszívesebben figyelmen kívül hagynám, akkora ökörség, már ne is haragudj. A két ország helyzete semmiben nem hasonlít, kezdve a nyilvánvalóval, hogy Pakisztán területének nem sivatagos hegyvidék a nagyobbik része.

És ahol sivatagos hegy van ott csak heroinból lehet megélni mi? Egyéb "ökörség"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki mondta, hogy kézifegyverrel állítanák meg őket? ;) Per pillanat egy orosz csúcs-vadászgép pl röhögve körberepüli az amcsik madárkáit. ;) Nehogy már bevedd, hogy sebezhetetlenek az amcsi fegyverek meg a kezelőik, mert dobok egy hátast. :D

 

 

Nem veszem be hanem vallom. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:pfff::pfff:

 

 

Mit nem értesz Oldiekám? Te tényleg azt hiszed hogy civilek ezreit ölik halomra az amcsik Afganisztánban? Pont ellenkezőleg a katonák mostanság meg akarják nyerni a lakosság jóindulatát, mert rájöttek ők is hogy anélkül nehéz lesz legyőzni a tálibokat.

Természetesen olyan van hogy véletlenül civilt lőnek le, de nem ez a jellemző.

De szerintem ez meddő vita mert holt máshogy gondoljuk ami persze nem baj. Egy biztos, hogy engem senki nem fog meggyőzni hogy a tálibok a jó szabadságharcosok. Tettek már ahhoz elég csúnya dolgot(a saját népükkel is), hogy ne higgyem el. Még akkor sem ha a másik oldalon is történnek szégyenletes dolgok(holttestek levizelése).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény kecskepásztorok a fél világot ellátják heroinnal. Mér báncsák őket? :(

Furcsa pont ezt felhozni a Tálibok ellen, amikor kevés jótettük között van, hogy a háború előtt az ópiumtermesztés 90%-át felszámolták. Aztán rájöttek, hogy ebből lehet a legjobban finanszírozni a háborút az amcsik ellen, és azóta visszaállt a régi (világelső) termelési szint, sőt megkétszereződött. Megérte "bántani őket"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok nem kecskepásztorok hanem terroristák akiknek a nyugati világ emberei elpusztitandók. Nem tetszik nekik a jólét és hogy dolgozni kell. Na az USA tanítja őket egy kicsit ezzel védve a gyerekeink jövőjét is.

 

Nekem mindig a Rambo 3 jut eszembe, amikor valaki ilyen végletesen gondolkodik az afgánokról. Akkor is ilyen leegyszerűsítve látták az amerikaiak őket, csak épp ellenkezőleg mint most.

 

Ebben a jelenetben nagy pátosszal és révületben mesélik az amerikainak, hogy a Mujahedinek azok a szent harcosok, akik önzetlenül feláldozzák magukat a szülőföldjükért. Kicsit megváltozott a megítélésük azóta...

 

De ez még jobb, hatalmas irónia így két évtizeddel később az utolsó mondat Stallone-től. :lol:

 

A csúcspont viszont egyértelműen ez, ahol az amerikai ezredes szó szerint azokkal a mondatokkal osztja le az oroszt, amikkel most az amerikaiakat szokták szidni. :lol::lol::lol: Ezzel a jelenettel egyszerűen nem tudok betelni.

http://www.youtube.com/watch?v=wvQjDvnPpCk

Szerkesztve: - Modi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De aranyos, amikor a háborút jóra és rosszra osztják fel. Azon kívül, hogy nem igaz még jó nagy hülyeség is.

 

Frenkie, azért az amerikai hadsereg bármilyen szép és jó, nem ennyire jó. Az F-22-est egy MIG-29 is le tudja durrantani az égről, és fele annyiba kerül, de tízszer rosszabb körülmények között is felszáll és a levegőben marad. Az Abrmas gyönyörű tank, de egy T-90-es simán felveszi vele a harcot. Az M16 pedig gyönyörűen ellő messzire, de az AK-74-et a víz alatt is elsütheted.

Amúgy erősen jellemzi az USA haderejét, hogy a kézifegyvereik javát nem ők tervezték vagy gyártják. Az MP5, az MP7, a P90, a G36 különféle változatai, a Beretta, a SAW, egyik sem amcsi. És ez a lejjebb linkelt csodafegyver is részben német.

Viszont az AK-val összehasonlítani is baromság volt Oldi részéről, hiszen az XM25 egy gránátvető, az AK egy gépkarabély. Nem éppen egy súlycsoport. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az AK-val összehasonlítani is baromság volt Oldi részéről, hiszen az XM25 egy gránátvető, az AK egy gépkarabély. Nem éppen egy súlycsoport. :)

Nem pont azzal a fegyverrel hasonlítottam össze, hanem általános tulajdonságaiban közöltem azt amit. A Kalasnyikov egy igénytelen, brutális, elnyűhetetlen hadieszköz melynek a mai napig nincs párja.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem pont azzal a fegyverrel hasonlítottam össze, hanem általános tulajdonságaiban közöltem azt amit. A Kalasnyikov egy igénytelen, brutális, elnyűhetetlen hadieszköz melynek a mai napig nincs párja.

Ez igaz, sőt, minden ruszki katonai cuccra igaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa pont ezt felhozni a Tálibok ellen, amikor kevés jótettük között van, hogy a háború előtt az ópiumtermesztés 90%-át felszámolták. Aztán rájöttek, hogy ebből lehet a legjobban finanszírozni a háborút az amcsik ellen, és azóta visszaállt a régi (világelső) termelési szint, sőt megkétszereződött. Megérte "bántani őket"?

Ja persze ilyen alapon az amerikaiak a hibásak az öngyilkos merénylőkért akik afganisztáni civileket küldenek a halálba. Bocs, de én olyan régimódi nézeteket vallok ami szerint a bűntettért a bűntett elkövetője a hibás. És ha már filmeket ajánlgatunk egymásnak: én az Osama című afgán filmet ajánlom neked. Bármit is sugaljon a cím: egyszer se hangzik el Osama neve és még csak nem is utalnak rá. Viszont kiderül belőle, hogy milyen afgánként a tálibok alatt élni. Tanulságos, pláne ha az ember a tálib uralmat akarja védeni, esetleg valami jó és működő alternativaként eladni.

 

Frenkie: Boldog születésnapot! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja persze ilyen alapon az amerikaiak a hibásak az öngyilkos merénylőkért akik afganisztáni civileket küldenek a halálba. Bocs, de én olyan régimódi nézeteket vallok ami szerint a bűntettért a bűntett elkövetője a hibás. És ha már filmeket ajánlgatunk egymásnak: én az Osama című afgán filmet ajánlom neked. Bármit is sugaljon a cím: egyszer se hangzik el Osama neve és még csak nem is utalnak rá. Viszont kiderül belőle, hogy milyen afgánként a tálibok alatt élni. Tanulságos, pláne ha az ember a tálib uralmat akarja védeni, esetleg valami jó alternativaként eladni.

 

Frenkie: Boldog születésnapot! :peace:

 

Pontosan. Meg kell nézni miket csinálnak a saját lakosságukkal. Vagy amikor hatalomban voltak.

 

Dzséjt: Pedig ebben a háborúban olyan szépen fekete-fehér minden hogy tanítani kéne. A tálibok egy borzalmas rendszert hoztak létre amiben a lakosság is szenvedett. Csak tedd fel a kérdést milyen jogon mondja meg egy csoport egy egész országnak hogyan éljen? Ezek a barmok betiltották a szórakozást a zenét a mozit stb. Bevezették a sariát ami európai agynak borzalom. Aztán jöttek a tornyok. Az USA meg bement.

Most meg olyanok folynak hogy aki egy amcsi katonával csak szóba áll , vagy vizet ad nekik azt kinyírják. Miközben az amerikaiak iskolát építenek és infrastruktúrát, tanítják az afgán lakosságot az alapvető dolgokra.

Gondold el ha Magyarországon valaki behatárolná neked hogy élj. Nonszensz. Van egy sorozat az NG-on a címe: Túlélni Afganisztánt. Tengerészgyalogosokról szól Afganisztánban. Tisztán látni hogy a lakosság rühelli a tálibokat, az amcsik meg nem ölik őket.

Összefoglalva erkölcsileg az USA jogosan van ott. Tanultak a múltból. Bárcsak anno Hitlernél is látták volna mi jön és megelőző csapást mértek volna rá.

Véleményem szerint az USA vagy a NATO bármely országra lecsaphat a Nyugat védelmében(mely a civilizáció csúcsa), ha veszély fenyegeti. Az izraeliek sem cicóznak. Külföldön nyírják ki az országukra veszélyes elemeket. Nagyon helyesen.

Elismerem a tudásod a katonai dolgokkal kapcsolatban. de azért kétszer is legyőzték Szaddám hadseregét. Szerintem a világ legerősebb hadserege ma az USA-é(ha meg nem elég ott a NATO), és teljesen mindegy honnan van a fegyverzetük. Okosan használják fel. Abban is biztos vagyok hogy 3 hónap alatt az orosz haderőt is legyőznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.