Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hallottatok az Anonymus nevű hacker csoport akciójáról, az OpMegauploadról? :D Ilyen az, amikor a világ internetes kalózai összefognak és jól odab*sznak az amerikai kormánynak, így kell ezt csinálni! :D Ken Ortisnak pedig boldog születésnapot! :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottatok az Anonymus nevű hacker csoport akciójáról, az OpMegauploadról? :D Ilyen az, amikor a világ internetes kalózai összefognak és jól odab*sznak az amerikai kormánynak, így kell ezt csinálni! :D Ken Ortisnak pedig boldog születésnapot! :)

Azért ezt elég nagy túlzás odab*szásnak hivni. Az a baj, hogy az Anonymus legtöbb tagja nagyon amatőr, ugyhogy a most látott DDoS támadásnál többre nem nagyon képesek, ami kb. semmit nem ér. Lebénitanak pár honlapot egy rövid időre. Ez hol érdekli az amerikai kormányzatot? Az ilyen támadásokkal maximum webáruházakra lehetne ráijeszteni akiknek a honlapjuk az a felület, amin keresztül a kereskedést bonyolitják.

Az online és offline sajtóban persze jó apropó hogy hangzatos cimeket lehessen kreálni, de azaz igazság hogy szinte semmi nem történt. Ha majd betámadják az FBI belső hálozatát az már tényleg valami lesz, de ahhoz profi, jól felkészült hackerek kellenének, akik viszont valszeg nem ilyenekkel ütik el az idejüket, hanem inkább bankszámlákat törnek fel és hülyére keresik magukat vagy ha erkölcsös emberek akkor egy IT cég biztonsági szakembereként vagy egy etikus hacker állásban csinálják ugyanezt ahelyett hogy az FBI célkeresztjét magukra raknák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkereshetnék azt a román srácot, aki feltörte a NASA adatbázisát, kicserélte a jelszavakat és több százmilliós kárt okozott a kormánynak. 3 év felfüggesztettet kapott, ha jól emlékszem. :D Ha pl. ugyanezt megcsinálnák egy másik kormányzati adatbázissal, na az fájna!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezt elég nagy túlzás odab*szásnak hivni. Az a baj, hogy az Anonymus legtöbb tagja nagyon amatőr, ugyhogy a most látott DDoS támadásnál többre nem nagyon képesek, ami kb. semmit nem ér. Lebénitanak pár honlapot egy rövid időre. Ez hol érdekli az amerikai kormányzatot? Az ilyen támadásokkal maximum webáruházakra lehetne ráijeszteni akiknek a honlapjuk az a felület, amin keresztül a kereskedést bonyolitják.

Az online és offline sajtóban persze jó apropó hogy hangzatos cimeket lehessen kreálni, de azaz igazság hogy szinte semmi nem történt. Ha majd betámadják az FBI belső hálozatát az már tényleg valami lesz, de ahhoz profi, jól felkészült hackerek kellenének, akik viszont valszeg nem ilyenekkel ütik el az idejüket, hanem inkább bankszámlákat törnek fel és hülyére keresik magukat vagy ha erkölcsös emberek akkor egy IT cég biztonsági szakembereként vagy egy etikus hacker állásban csinálják ugyanezt ahelyett hogy az FBI célkeresztjét magukra raknák.

Vagy ami még jobb, ezek a hackerek az FBI -nak vagy a CIA -nek dolgoznak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rohadjanak meg! :angry:

A jövő úgy néz ki továbbra is a torrent site-oké. Jó példa rá, hogy a ThePirateBay annyi herce-hurca után is simán működik. Kár egyébként. Én a magam részéről pont az utóbbi hónapokban szoktam rá a közvetlen letöltő oldalakra, amiknek nagyon úgy tűnik hogy kampec.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövő úgy néz ki továbbra is a torrent site-oké. Jó példa rá, hogy a ThePirateBay annyi herce-hurca után is simán működik. Kár egyébként. Én a magam részéről pont az utóbbi hónapokban szoktam rá a közvetlen letöltő oldalakra, amiknek nagyon úgy tűnik hogy kampec.

Kíváncsi leszek az Anonymus következő lépésére. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg f*sza, főleg nekem, aki torrent helyett inkább a direkt linkes letöltést preferálom. :fuckoff: Kár, hogy ezzel sok mindent el fognak érni, csak épp a kalózkodás felszámolását vagy legalábbis csökkentését nem. Egy napon talán be is látják...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy kitüzött cél lenne a kalózkodás megszüntetése, ahogy a rendőrségnek se célja megszüntetni a lopásokat. Azt viszont nehéz elvitatni, hogy a visszaszoritás sikerült: már itt a fórumon is volt aki megjegyezte hogy emiatt nem fog tudni például sorozatokat nézni. De hogy magamat hozzam példának: nekem például fogalmam sincs, hogy fogok most szinkronos sorozatokhoz jutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy kitüzött cél lenne a kalózkodás megszüntetése, ahogy a rendőrségnek se célja megszüntetni a lopásokat. Azt viszont nehéz elvitatni, hogy a visszaszoritás sikerült: már itt a fórumon is volt aki megjegyezte hogy emiatt nem fog tudni például sorozatokat nézni.

Aki nagyon akar sorozatot nézni, az talál rá módot, az internet végtelen lehetőséget tárháza, lásd: torrent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fasza. A koliban akkor lőttek a sorozatnézésnek, mivel itt a torrent le van tiltva. Yeah.

Így már tényleg gázabb a helyzet... :roll:

 

Azt nem tudom, hogy ez miért jó az amcsiknak? Aki nagyon akarja, az úgyis beszerzi, akár torrent oldalakról, akár máshonnan, ahonnan tudja. Persze problémásabb, ez tény, de ugyanúgy meg fogják oldani. A Donát által írt példa persze nem ilyen, de nem hiszem, hogy ez drasztikusan vissza fogja vetni a kalózkodást.

Másrészt... én szívesen fizetnék azokért a sorozatokért, amiket letöltök és amik érdekelnek. Számtalanszor fizettem már elő letöltőoldalon is, így nem lehet rám sütni azt, hogy sosem fizetek érte. Oké, 500-1000 forint nem nagy pénz, ha azt nézzük, hogy mennyi mindent lehet leszedni a tagság ideje alatt, de az elv a lényeg. Tegyük fel, visszavetik a kalózkodást. Hurrá! Mindenki fizet majd azért, hogy nézhesse kedvenc filmjeit/sorozatait, játszhasson kedvenc játékával, hallgathassa kedvenc zenéit, stb. De én itt, Magyarországon hogy fizessek azért, hogy láthassak például egy szinkronosan még meg sem jelent sorozatepizódot? Rendeljem be külföldről évad végén az egész pakkot, vagy fizessek elő külföldi csatornákra? Nevetséges, ha komolyan gondolják.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egyáltalán nem hihetetlen, velem múlt héten próbálkoztak a 4/6-os villamoson.

 

Legalább nem történt semmi, ha jól értem.

Hát én még akkor sem hiszem el. Vonatoztam Debrecen felé, egy kabinos fülkében, de egyedül ültem. Elolvastam az újságom, jó, alszom egy kicsit. Lehunyom a szemem, kb 2 perc múlva kinyitom, erre mit látok? Egy batár állat az arcomtól 20 cm-re áll vagy ül már nem emlékszem pontosan rezzenéstelen arccal, és azon ügyeskedik, hogy a fejem fölött a kezével valahogy kiszedje a kabátomból a dolgaimat. Na most én direkt úgy feküdtem, hogy az arcom a kabátomon, egészen pontosan azon a zseben, amiben a dolgaim voltak, szóval a kísérlete halálra volt ítélve, de...

 

Iszonyú rémisztő volt. Először nem hittem a szememnek, komolyan el sem akartam hinni. Aztán kb egy másodperc alatt ütöttem egy keményet a bal veséje felé, felálltam, és elkezdtem ordítani neki, hogy mi a f/szt képzel, és hogy takarodjon a fülkémből. Elég fenyegető lehettem, mert kb 2 fejjel alacsonyabb voltam, mégis riadtan hátrált, gondolom ő is meglepődött. Közben a fülkén kívül természetesen az elmaradhatatlan cigány származású bűntárs, aki arra felügyelt, hogy senki se zavarja meg az "actiont".

 

A fickó azt mondta, hogy "nem vittem el semmit", nála volt a telefontokom, azt visszadobta, aztán még szólt, hogy "ne verekdjé' " utána elhúztak. Még utánuk ordítottam, hogy takarodjatok, és ennyi. Elég komoly volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól cselekedtél, ilyen esetben berezelnek és elfutnak. Főleg hogy ezek valószínűleg nem késelős cigányok, azok nem az alvó embereknél próbálkoznak, ezek túl gyávák az ilyesmihez.

 

Amúgy bevett rablási forma ez, egyik barátomat is így támadták be pár hónapja, mikor ittasan utazott hazafelé a vonaton. Még az 500 forintos napszemüvegét is ellopták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt... én szívesen fizetnék azokért a sorozatokért, amiket letöltök és amik érdekelnek. Számtalanszor fizettem már elő letöltőoldalon is, így nem lehet rám sütni azt, hogy sosem fizetek érte. Oké, 500-1000 forint nem nagy pénz, ha azt nézzük, hogy mennyi mindent lehet leszedni a tagság ideje alatt, de az elv a lényeg.

Az elv meg a szándék a részedről megvan, de a pénz a bolt (szerverek, domain stb) fenntartására mennek, nem az árubeszerzésre. Az továbbra is lopásos módszerrel történik, amiért sem közvetve sem közvetlenül nem fizettél. Szerintem sokkal eredményesebb lenne egy becsületkassza, amit néhány zenecsapat már csinál is egyébként: ingyen letöltheted a zenéjüket, de megadják hogy hova hogyan lehet utalni, amit szánsz rá. És mivel a forgalmazók hasznát nem kell fizetni (lévén nincs forgalmazás) ami pénz befolyik, az viszont az övék. Nem biztos, hogy rosszabbul járnak, mint a CD-s kereskedelem, csak persze a Sony Music nem az ő érdekeikért fog kiállni. Bár végülis nekik mindegy, maximum most tényleg ők lesznek a "jófejek" miközben a hagyományos stúdióknak.... csökken a népszerűsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és én még azt hittem, hogy a gödöllői vagy a ráckevei HÉV a problémás. Pedig ott eddig max olyan volt, hogy hangos részegek szálltak fel, de ilyen lopási ügy még sose volt. De még annak a havernak se aki nap mint nap ezeket használja. Ez azért durva!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Sose aludj el vonaton. :) Ja és az Intercity jegy se árt ilyen vonalon. Jó tudom, drága...

 

Én a talikról mindig este szoktam hazajönni, és azért az se gyenge. Bár mondjuk Debrecen felé több a rézbőrű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.