Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Baromi jó, már kezdtem azt hinni hogy megúsztuk. Utálom a telet.

 

 

Az ok, de télen legyen tél. Azaz hó és fagy nappal is. Nyáron megkaptam ha szídtam a meleget hogy nyár van. Most pedig tél és még semmit nem kaptunk belőle. Ezért írtam hogy végre normális lesz az idő és nem szélsőséges(a januári tavasz az).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ok, de télen legyen tél. Azaz hó és fagy nappal is. Nyáron megkaptam ha szídtam a meleget hogy nyár van. Most pedig tél és még semmit nem kaptunk belőle. Ezért írtam hogy végre normális lesz az idő és nem szélsőséges(a januári tavasz az).

Teljesen megértem, fura is volt hogy január közepe van, és tegnap pólóban voltam. De még havat se láttam.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ok, de télen legyen tél. Azaz hó és fagy nappal is. Nyáron megkaptam ha szídtam a meleget hogy nyár van. Most pedig tél és még semmit nem kaptunk belőle. Ezért írtam hogy végre normális lesz az idő és nem szélsőséges(a januári tavasz az).

Ráadásul több szempontból sem tesz jót, ha télen ilyen "meleg" van.

Keddi nap itt pl. szakadt a hó délelőtt, délutánra viszont semmi nem maradt belőle a tűző Napnak hála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk szép napsütés mellett szélfúvás volt/van, remélem, azért az utak és sínek rendesen járhatóak lesznek holnap, utolsó vizsga ebben a félévben, szóval az időjárás ne most cs*sszen ki velem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan az angol középfokú nyelvvizsgám! ;) Ehhez nagyban hozzájárul az az egy rész a TCW-ből amit én fordítottam. :)

 

Amúgy a próba teszteket kb. 90-95%-osra írtam, ez azért nem lett olyan jó, mert még a vizsgáztatók is mondták, hogy egy kivételesen nehéz tesztsort állítottak össze.

 

A "Speaking"em meg azért olyan gyenge, mert valamit elkavartak a párokkal, és végül is egy 40 éves nőt kaptam, akinek a diplomájához kellett a nyelvvizsga, de szegény annyira nem tudott angolul, hogy az már fáj.... Szívás, hogy emiatt nem lehet magyartanár... És soha nem is fog tudni, szerintem. Anyukám sem tud megtanulni semmilyen nyelvet. Van olyan hogy valakinek nincs nyelvérzéke...

nyelvvizsga.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan az angol középfokú nyelvvizsgám! ;) Ehhez nagyban hozzájárul az az egy rész a TCW-ből amit én fordítottam. :)

 

Amúgy a próba teszteket kb. 90-95%-osra írtam, ez azért nem lett olyan jó, mert még a vizsgáztatók is mondták, hogy egy kivételesen nehéz tesztsort állítottak össze.

 

A "Speaking"em meg azért olyan gyenge, mert valamit elkavartak a párokkal, és végül is egy 40 éves nőt kaptam, akinek a diplomájához kellett a nyelvvizsga, de szegény annyira nem tudott angolul, hogy az már fáj.... Szívás, hogy emiatt nem lehet magyartanár... És soha nem is fog tudni, szerintem. Anyukám sem tud megtanulni semmilyen nyelvet. Van olyan hogy valakinek nincs nyelvérzéke...

 

Gratula! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a gratulációkat!

 

Ennek örömére most megyünk inni! Vagyishogy a többiek inni, én meg "inni". :)

 

Amúgy én is néztem ma ezt a hülye időjárást. Reggel tűzött a nap, aztán esett az eső, aztán valami rizsszem féleségek estek az égből aztán volt hó is, aztán megint sütött a nap, aztán kezdődött előlröl. A legdurvább volt, mikor kinéztem az ablakon, és egyszerre esett eső, hó, és rizs az égből! Aztán 30 másodperc múlva már semmi! :o:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időjárás szempontjából az a vicc hogy van a gépemen a HTC Home Apis nevű program, ami óra és időjárás jelző az egyben. Eddig mindig pontosan jelezte előre a várható időjárást, de most már ő se tudja hogy konkrétan mi van, egyszer másnapra esőt ír, fél óra múlva napsütést, aztán havat és megint napsütést. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula Jinx!

Szegény hölgyet sajnálom, ez a legnagyobb kib*szás az egyetemistákkal, hogy nem elég, hogy 3 évig halálra tanulod magad, de ha nem jó a nyelvérzéked, vagy izgulós vagy (9 sikertelen nyelvvizsga :lol: ) akkor ez mind kárba veszik. :roll:

Szerencsére meg akarják majd ezt szüntetni, nagyon helyesen. Csak a plusz pénz (akár az államnak, akár a vizsgáztató cégnek (ezt nem részletezném, de 3 vizsgám lett 59%-os :angry: ) vagy akár a munkahelyen való plusz pénznek, hogy van egy kemény fedeles WC papírod) miatt van rá szükség, mivel akinek nincs nyelvérzéke, az úgyse megy olyan helyre dolgozni, ahol kell. Aki meg izgulós (ehem-ehem) az meg csak a vizsga miatt, a való életben (szinte minden nap beszélek angolul) nem ilyen.

 

Az időjárás meg menjen el a fenébe. Egész nap pesten ingáztam BKV-val (ez is megérne egy misét :lol: ) és mikor lementem a metróba sütött a nap, mire feljöttem, már szakadt a kis jégeső (avagy rizs by Jinx). Szerencsére volt esernyőm, meg kapucnim, de azért ez már durva. Befejeződhetne már a hóesés. Lehet hideg, az nem érdekel, mert felöltözök, de hó meg eső ne legyen.

 

Ja és tegnaptól 50 megás a netem 8500-ért. A vicc az, hogy eddig 8 megás volt 11500-ért :lol:

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van - így van, adjuk csak egyre lejjebb az igényeket, a végén pedig szerintem minden általános iskolás kapjon diplomát...

 

Phobos, mégis hol akarsz elhelyezkedni nyelvismeret nélkül? Minimális angol nyelvtudás nélkül nem tudsz megmozdulni sem! Szerintem minimális elvárás egy diplomás embertől, legyen bármiből is a diplomája, hogy legalább 1 idegen nyelvet beszáéjen. MSC-n pedig 2 idegen nyelv! Alapnak kellene lennie.

 

És mivel a nyelvtudásra a nyelvvizsgánál még nem találtak ki jobb "bizonyítványt", így ehhez kell kötni.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van - így van, adjuk csak egyre lejjebb az igényeket, a végén pedig szerintem minden általános iskolás kapjon diplomát...

 

Phobos, mégis hol akarsz elhelyezkedni nyelvismeret nélkül? Minimális angol nyelvtudás nélkül nem tudsz megmozdulni sem! Szerintem minimális elvárás egy diplomás embertől, legyen bármiből is a diplomája, hogy legalább 1 idegen nyelvet beszáéjen. MSC-n pedig 2 idegen nyelv! Alapnak kellene lennie.

 

És mivel a nyelvtudásra a nyelvvizsgánál még nem találtak ki jobb "bizonyítványt", így ehhez kell kötni.

 

 

De valakinek nincs nyelvérzéke. Képtelen megtanulni egy nyelvet viszont mondjuk jó érzéke van a mérnöki munkához, vagy a joghoz. Akkor ők legyenek segédmunkások? Neked könnyű mert van érzéked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De valakinek nincs nyelvérzéke. Képtelen megtanulni egy nyelvet viszont mondjuk jó érzéke van a mérnöki munkához, vagy a joghoz. Akkor ők legyenek segédmunkások? Neked könnyű mert van érzéked.

Alkalmazkodni kell a megváltozott feltételekhez. A mai világ azt kívánja meg, hogy az emberek beszéljenek legalább egy idegen nyelvet. Szerintem ez elvárható feltétel mindenkitől, aki FELSŐFOKÚ képesítést szeretne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is árnyalnám inkább ezt a dolgot. Vannak szakok bőséggel, ahol valóban alap minimum 1 nyelv ismerete, de igenis vannak szakok, ahová voltakáppen nem lenne feltétel, mert 'felesleges'.

 

Az oké, hogy alkalmazkodni kell a megváltozott feltételekhez Donát, de ettől még létezik az, amit Frenkie és Phobos pedzegetett!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is árnyalnám inkább ezt a dolgot. Vannak szakok bőséggel, ahol valóban alap minimum 1 nyelv ismerete, de igenis vannak szakok, ahová voltakáppen nem lenne feltétel, mert 'felesleges'.

 

Az oké, hogy alkalmazkodni kell a megváltozott feltételekhez Donát, de ettől még létezik az, amit Frenkie és Phobos pedzegetett!!!

Elhiszem, hogy nem tartozik szorosan hozzá a munkaköréhez egy mérnöknek, de a mai világban nem hiszem, hogy egy értelmiségi ember boldogulhat nyelvtudás nélkül. Ez elvi kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeritnem boldogulhat, ha valóban jó szakember... de ez a téma túl mély és sok dolgot érint, hogy most mindent leírjak (és fáradt is vagyok) amit jelenleg gondolok a dologról.

Ennek ellenére nem az vagyok, aki elitéli a nyelvtanulást, Isten mentsen! Csak kicsit árnyalnám a képet... ergo abszolút igazat tudok adni Frenkie-nek és Phobosnak is.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.