Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én Firefoxot használok immáron azt hiszem 7 éve, mindig is meg voltam vele elégedve. Előtte meg szintén évekig Mozilla terméket használtam, a Netscape-et, az is kitűnő volt a maga idejében.

 

Könyvjelző eszköztár pedig már sok-sok éve van benne(amit írtál Sky hogy a címsor alatt van), előbb mint hogy a Chrome kijött volna. De amúgy iszonyat hasznos funkció, nekem is 18 könyvjelzőm van ott, nem is nagyon nézek máshonnan oldalakat.

 

Amúgy mindegyik böngésző jó, már csak az a kérdés hogy kinek melyik áll kézre. Én azért szeretem a Firefoxot, mert a legapróbb részletekig testre lehet szabni, és az újításokban mindig éllovas (bár én azt nem értem hogy 1 év alatt hogy jöhetett ki vagy 5 *.0-s verzió).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban belegondolva, van még egy tippem: lehet, hogy a legújabb Firefox (9.0.1) okozza a dolgot, mert a tápcsere után rögtön frissítettem a böngészőt. Persze ez még mindig nem igazán magyarázat, mert másoknál tökéletesen üzemel. Viszont már tényleg kíváncsi vagyok a szakértő ismerősöm véleményére. :D

Pedig ez a probléma. A tápegységnek semmi köze hozzá, az az energiát adja, a programoknak maximum akkor okoz gondot, ha rosszul adja az energiát, de az meg nem fagyás formájában jelentkezik, pláne nem egyetlen - viszonylag kis memóriaigényű - program fagyásával. Ha olvasás közben fáj a szemed, az nem azért van, mert bablevest ettél borsófőzelék helyett. ;)

A Firefox legújabb verziója sajnos enyhén szólva is bugos. Sok felől hallani problémákat, főleg az általad is említett "fagyási" jelenséget. Ez azonban nem fagyás, hanem az, amit Frenkie is írt. Nálam a húgom laptopján és gépén jelentkezik, de az én gépemen például rendesen működik, és mind a hármon ugyanaz a verziószám. A laptopján viszont rendszeresen, főleg például a facebooknál, amit automatikusan frissít (fogadok, hogy olyan oldalakon fagyott meg, ahol a háttérben java fut). Szóval a hibajelenség erősen hardverfüggő, majd biztos kijön egy frissítés, ami helyreteszi. Az utolsó update például helyrerakta azt a problémát, hogy több lapfül esetén a böngésző memóriaigénye indokolatlanul megnőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: frissíted a mozzillát és lecseréled a tápot, és ezután, mikor a program elkezd fagyogatni, a tápcserére gondolsz először? :D Ez olyan, mintha dörögne az ég, te meg közben levennéd a cipőd, és mikor elkezd esni, azt hinnéd, hogy a cipő miatt van, nem pedig az égdörgés miatt...

 

Még szép, hogy a frissítés miatt van az egész hóbelebanc! De amúgy szerintem nem csak a hardverrel kerülhet összetűzésbe az új firefox, hanem egyes szoftver-alkalmazásokkal is. Dzséjt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez a probléma. A tápegységnek semmi köze hozzá, az az energiát adja, a programoknak maximum akkor okoz gondot, ha rosszul adja az energiát, de az meg nem fagyás formájában jelentkezik, pláne nem egyetlen - viszonylag kis memóriaigényű - program fagyásával. Ha olvasás közben fáj a szemed, az nem azért van, mert bablevest ettél borsófőzelék helyett. ;)

A Firefox legújabb verziója sajnos enyhén szólva is bugos. Sok felől hallani problémákat, főleg az általad is említett "fagyási" jelenséget. Ez azonban nem fagyás, hanem az, amit Frenkie is írt. Nálam a húgom laptopján és gépén jelentkezik, de az én gépemen például rendesen működik, és mind a hármon ugyanaz a verziószám. A laptopján viszont rendszeresen, főleg például a facebooknál, amit automatikusan frissít (fogadok, hogy olyan oldalakon fagyott meg, ahol a háttérben java fut). Szóval a hibajelenség erősen hardverfüggő, majd biztos kijön egy frissítés, ami helyreteszi. Az utolsó update például helyrerakta azt a problémát, hogy több lapfül esetén a böngésző memóriaigénye indokolatlanul megnőtt.

Azért érdekes a dolog, mert a laptopomon is frissítettem a Firefoxot (igaz, a laptop "kicsit" komolyabb technikai szintet képvisel, mint a gépem), és ott hiba nélkül üzemelt a 9.0.1-es verzió is. A gépemen viszont fagyott, nem csak lassan töltött. 20 perc várakozás után szerintem nevezhető fagyásnak. :P Maga a gép nem, csak a böngésző... ráadásul bezárni sem engedte még feladatkezelővel sem. Viszont ha a Chrome perfect, akkor valóban a Firefoxxal kell, hogy valami gáz legyen.

 

Sky: frissíted a mozzillát és lecseréled a tápot, és ezután, mikor a program elkezd fagyogatni, a tápcserére gondolsz először? :D Ez olyan, mintha dörögne az ég, te meg közben levennéd a cipőd, és mikor elkezd esni, azt hinnéd, hogy a cipő miatt van, nem pedig az égdörgés miatt...

 

Még szép, hogy a frissítés miatt van az egész hóbelebanc! De amúgy szerintem nem csak a hardverrel kerülhet összetűzésbe az új firefox, hanem egyes szoftver-alkalmazásokkal is. Dzséjt?

A vicc az, hogy ez a frissítős dolog csak tegnap jutott eszembe, annyira biztos voltam benne, hogy a táppal van összefüggésben a dolog. Hibás áramellátás, akármi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy kérdés, nekem Nero 8-am van és az rendszeresen lerövidíti a fájlnevet, ha túl hosszúnak találja, azonban úgy emlékszem, hogy a régebbi verziók ezt csak kivételesen hosszú fájlnevek esetén tették, nálam alig egyszer-kétszer fordult elő. Ki lehet ezt valahogyan kapcsolni, vagy inkább töltsek le egy régebbit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztonság kedvéért. Elvileg, ha be vagy jelentkezve, az FB látja, milyen oldalakat látogatsz, ha van rajtuk lájkgomb vagy efféle.

:pfff: Na még jó, hogy nem facebook-ozom. Azt már hallottam, hogy a pentagon is benne van, de ezt, hogy a lájk gombokkal úgy kémkednek a felhasználók után, hogy rá sem kell kattintaniuk még nem :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:pfff: Na még jó, hogy nem facebook-ozom. Azt már hallottam, hogy a pentagon is benne van, de ezt, hogy a lájk gombokkal úgy kémkednek a felhasználók után, hogy rá sem kell kattintaniuk még nem :para:

 

Azért nem kell besz*rni. :) Erősen kétlem, hogy mi érdekelnénk akárkit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még szép, hogy a frissítés miatt van az egész hóbelebanc! De amúgy szerintem nem csak a hardverrel kerülhet összetűzésbe az új firefox, hanem egyes szoftver-alkalmazásokkal is. Dzséjt?

Persze, és az a szoftver a java, vagy a flash. A "hardver-függőséget" ezúttal nem szó szerint a hardverre, hanem cakumpakk az egész PC-re értettem, háztól a háttéralkalmazásokig. Azaz számítógépe válogatja. Ezért lehet az, hogy Sky-nak a laptopon működik, a PC-n nem. Vagy nálam a húgom laptopján kiakad a firefox, az én PC-men viszont semmi baja. Valószínűleg az alacsony teljesítményű processzor, a kevés memória és a java/flash alkalmazások kissé bugos kezelése a firefox által (na meg az egyéb benne bújó bogarak) okozza a gondot.

 

Sky, igen, 20 perc után már beszélhetünk fagyásról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még szép, hogy a frissítés miatt van az egész hóbelebanc! De amúgy szerintem nem csak a hardverrel kerülhet összetűzésbe az új firefox, hanem egyes szoftver-alkalmazásokkal is. Dzséjt?

 

Bár engem nem kérdeztél azért válaszolnék. :D A böngészők alapvetően weboldalak nézegetésére valók ahol szöveg van és pár kép. Igenám de mára a felhasználói igények változása miatt videót is le kell tudni játszaniuk, flash animációt futtatniuk stb.. Erre vannak a plug-in-ek amik arra valók hogy egy program funkcióját bővítsék. Jelen esetben a böngésző tudjon videót lejátszani. A neten lévő videók nagy részét a Flashplayer plug-in lejátsza, kisebb részért a Media Player plug-in(létezik még quicktime plug-in is, de az utóbbi időben alapból benne van a Firefox-ban, legalábbis nekem simán lejátsza az Apple-s trailereket).

El is jutottunk a problémához. Szerintem az új Firefox azt csinálja hogy elindítja ezen plugineket és csak ezután jeleníti meg az oldalt. Viszont egy csomó weboldalon sok videó van. Amíg teljesen be nem jön az oldal, addig nem enged hozzányúlni. Én nem így csináltam volna hanem azonnal megjelenítem az oldalt a szöveggel, a felhasználónak engedem hogy már mozogjon, majd a videókat indítom.

 

Most látom hogy Dzséjt már válaszolt. Skynak meg is válaszolta. Valószínű a régi gép miatt van.

 

Sky: Le tudnád írni milyen géped van?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:pfff: Na még jó, hogy nem facebook-ozom. Azt már hallottam, hogy a pentagon is benne van, de ezt, hogy a lájk gombokkal úgy kémkednek a felhasználók után, hogy rá sem kell kattintaniuk még nem :para:

Légy erős, de ehhez nem kell facebookoznod. Rádugod a géped az internetre, és már bárki böngészhet a könyvtáraidban, akinek az átlagnál kicsit nagyobb tudása van a gépekről. Az otthoni védelmül szolgáló programok egyáltalán nem nyújtanak védelmet egy komoly hackertámadással szemben, de a komolyabb spamek és vírusok ellen sem véd meg. Sőt, nagyon sok adatot önként és dalolva adsz át, mikor regisztrálsz valahova. Akár ide, a fórumra is. Ezt a fórumot is naponta száznyi bot támadja valószínűleg, amiből mi, de még Ody sem lát semmit. Mert nem csinálnak semmit, csak összeszedik az adatokat a fórum adatbázisából és továbbítják XY cégnek. De ezt eljátsszák a mail fiókokkal, iwiw-vel, facebookkal, akármivel. Egyszerűen ha az otthoni gépedet online-ná teszed, védtelenné válsz az adathalászok ellen. Az egyetlen lehetőség, ha okosan regelsz. Például közösségi oldalakon, fórumokon olyan e-mail címet regisztrálsz, ami nem tartalmaz személyes adatokat, nem teszed közzé a tel. számod, stb. De igazság szerint még ez sem véd meg igazán.

 

Szerintem az új Firefox azt csinálja hogy elindítja ezen plugineket és csak ezután jeleníti meg az oldalt.

Szerintem erre csinálták meg a plugin-containert, tippre. Úgy vettem észre, ez okozza a firefox fagyásait. Az általad említett videó és egyéb plugineket ide tölti be, ha kell, de ez egy iszonyat memóriaigényes cucc és baromira rosszul is kezeli azt. Múltkor haverom gépén egyszerre két plugin-container.exe futott a háttérben, és az egyik már két gigabájtot zabált fel, pedig csak a facebook és a youtube volt nyitva. Meg is adta magát a három gigabyte memóriával rendelkező gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Légy erős, de ehhez nem kell facebookoznod. Rádugod a géped az internetre, és már bárki böngészhet a könyvtáraidban, akinek az átlagnál kicsit nagyobb tudása van a gépekről. Az otthoni védelmül szolgáló programok egyáltalán nem nyújtanak védelmet egy komoly hackertámadással szemben, de a komolyabb spamek és vírusok ellen sem véd meg. Sőt, nagyon sok adatot önként és dalolva adsz át, mikor regisztrálsz valahova. Akár ide, a fórumra is. Ezt a fórumot is naponta száznyi bot támadja valószínűleg, amiből mi, de még Ody sem lát semmit. Mert nem csinálnak semmit, csak összeszedik az adatokat a fórum adatbázisából és továbbítják XY cégnek.

Rengeteg spam akar ide regelni. Ezért is szűnt meg a regisztráció hagyományos formája. Remélem így kicsit le vagyunk védve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem erre csinálták meg a plugin-containert, tippre. Úgy vettem észre, ez okozza a firefox fagyásait. Az általad említett videó és egyéb plugineket ide tölti be, ha kell, de ez egy iszonyat memóriaigényes cucc és baromira rosszul is kezeli azt. Múltkor haverom gépén egyszerre két plugin-container.exe futott a háttérben, és az egyik már két gigabájtot zabált fel, pedig csak a facebook és a youtube volt nyitva. Meg is adta magát a három gigabyte memóriával rendelkező gép.

 

 

Ez nagyon durva. valami nagyon el van programozva. Remélem a jövőben ezt kijavítják. Különben most írtózatosan szívok egy géppel. Ssd van benne elvileg minden ok-nak tűnik de a Win 7 nem hajlandó rátelepülni. Mivel az alaplap is új bios helyett uefi van rajta, ami tök szép és kényelmes, de a win7 loaderek nem tudnak a rendszerindításnál futni, sőt magát az mbr-t is tönkreteszik. Ezt onnan tudom hogy ezt a gépet már egyszer megcsináltam egy ezréves patás vinyóval(na az sem volt semmi) ami ugye mivel az alaplapon nincs ide-csati egy ultra ata pci kártyán keresztűl müködik. Persze a win7 telepítő nem látta, kellett hozzá driver, de az csak úgy volt jó ha az elöbbi kártya biosát frissitettem. Ok sikerült win felment, majd loader. Újraindítom és sok memóríacím kiírva boot semmi. Próbáltam a fixbr paranccsal semmi. Kiserült hogy a Win 7 az uefi-s alaplapokkal csak úgy hajlandó telepűlni ha gpt-s tipusúvá teszi a vinyót. Ezért rontja el a loader a betöltő recordot. Újra raktam a Wint megmondtam kollégának hogy 30 napig teljes verzió, mert már tudtam hogy akar venni egy ssd-t. Meg is történt ma elhozta a gépet. Gondoltam megcsinálom előre az ssd-t mbr tipusúra(Win-ben a lemezkezelésnél meg lehet csinálni), minden ok volt aktívvá és elsődlegessé tetem. Újraíndítom és lemezről bootolok. Amikor kiírja a vinyó(ka)t alul már látom hogy erre nem telepíthető. Hopp eszembe jut hogy kétfajta lemezről való bootolás van az uefi-s alaplapokban átállítom a másikra, minden ok. Nyomok egyet a továbbra erre alul kiírja hogy a telepítő nem tudott új rendszerparticiót létrehozni. Baromira örültem neki. :D

Jelenleg erre keresem a megoldást a neten, de meg fogom találni mint eddig mindig. Ezért szép ez a szakma nem? :D

A fenti szívás csak azért van mert eredetivé kell tenni a lopott Wint. Ha eredeti lenne simán menne minden.

Ez volt az amit el akartam neked mesélni dec 10.-én a talin. Mert ha új gépet veszel a fenti problémákkal fogsz szembesülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon durva. valami nagyon el van programozva. Remélem a jövőben ezt kijavítják. Különben most írtózatosan szívok egy géppel. Ssd van benne elvileg minden ok-nak tűnik de a Win 7 nem hajlandó rátelepülni. Mivel az alaplap is új bios helyett uefi van rajta, ami tök szép és kényelmes, de a win7 loaderek nem tudnak a rendszerindításnál futni, sőt magát az mbr-t is tönkreteszik. Ezt onnan tudom hogy ezt a gépet már egyszer megcsináltam egy ezréves patás vinyóval(na az sem volt semmi) ami ugye mivel az alaplapon nincs ide-csati egy ultra ata pci kártyán keresztűl müködik. Persze a win7 telepítő nem látta, kellett hozzá driver, de az csak úgy volt jó ha az elöbbi kártya biosát frissitettem. Ok sikerült win felment, majd loader. Újraindítom és sok memóríacím kiírva boot semmi. Próbáltam a fixbr paranccsal semmi. Kiserült hogy a Win 7 az uefi-s alaplapokkal csak úgy hajlandó telepűlni ha gpt-s tipusúvá teszi a vinyót. Ezért rontja el a loader a betöltő recordot. Újra raktam a Wint megmondtam kollégának hogy 30 napig teljes verzió, mert már tudtam hogy akar venni egy ssd-t. Meg is történt ma elhozta a gépet. Gondoltam megcsinálom előre az ssd-t mbr tipusúra(Win-ben a lemezkezelésnél meg lehet csinálni), minden ok volt aktívvá és elsődlegessé tetem. Újraíndítom és lemezről bootolok. Amikor kiírja a vinyó(ka)t alul már látom hogy erre nem telepíthető. Hopp eszembe jut hogy kétfajta lemezről való bootolás van az uefi-s alaplapokban átállítom a másikra, minden ok. Nyomok egyet a továbbra erre alul kiírja hogy a telepítő nem tudott új rendszerparticiót létrehozni. Baromira örültem neki. :D

Jelenleg erre keresem a megoldást a neten, de meg fogom találni mint eddig mindig. Ezért szép ez a szakma nem? :D

A fenti szívás csak azért van mert eredetivé kell tenni a lopott Wint. Ha eredeti lenne simán menne minden.

Ez volt az amit el akartam neked mesélni dec 10.-én a talin. Mert ha új gépet veszel a fenti problémákkal fogsz szembesülni.

Az igen! Erről most az Apollo 13 széndioxid szűrőjének gondja jutott eszembe. :lol: Köszi, hogy leírtad ezeket, mert SSD-t eddig már fogtam a kezemben, működni is láttam de igazán nem piszkáltam hozzá, az uefi-ről meg egyelőre még csak olvastam. Bár nekem talán annyiból majd szerencsém lesz, hogy a Win 7-esemet nem kell "eredetivé" varázsolni, csak telepíteni, mint egy gyári Wint, azt megy is magától minden, ahogy kell. Teljesen úgy viselkedik, mint egy gyári op. rendszer. Így talán majd megúszom ezt a macerát (ami a közeljövőben valószínűleg be fog következni, mert már nagyon kéne az új proci, az új alaplap és az új vigyó vagy SSD).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igen! Erről most az Apollo 13 széndioxid szűrőjének gondja jutott eszembe.

Ne csináld. :D Nálam projekttervezés olvasása közben ugrott be eme esemény. :D

 

Amúgy marhára zseni az osztály. Adatbázis kezelés közben ilyennel jött elő a tanárunk: Nálam a programozók három hónapig tanulják csak az SQL-t. Önök most három nap alatt megtanulják és egy hét múlva modulzárót írnak belőle, ahol csak ötös eredmény születhet."

:lol: :lol: :lol:

 

Annyira fel van mindenki lelkesülve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húú, srácok olyan film volt itt a szomszédban, hogy az hihetetlen, rendőrök, mentők, helyszínelők.

Sőt még gyilkosság is volt, és mindössze a pár méterre mellettünk, a szomszédban!

Hála Istennek senkinek sem történt semmi baja, csak a szomszédnak és a haverjának.

Ezután derül majd ki, hogy mi lesz a következmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húú, srácok olyan film volt itt a szomszédban, hogy az hihetetlen, rendőrök, mentők, helyszínelők.

Sőt még gyilkosság is volt, és mindössze a pár méterre mellettünk, a szomszédban!

Hála Istennek senkinek sem történt semmi baja, csak a szomszédnak és a haverjának.

Ezután derül majd ki, hogy mi lesz a következmény.

Ez az a köcsög szomszédod volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az a köcsög szomszédod volt?

Igen, de itt nem az a baj, hogy köcsög, hanem az, hogy olyan sötét mint az éjszaka!

És az a másik baj, hogy alkesz, így azt mondta, hogy betörtek hozzá, és az a valaki bántotta őket.

Ez persze nem igaz, mert tőle a kutya gumin kívül semmit sem vinnének el.

Viszont most lefogják valószínűleg meszelni, mert 99%, hogy ő ölte meg a haverját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Whow, az nem semmi. :o A tatabányai gyerekről hallottatok, aki gázpisztolyt fogott a tanárnő homlokára és azt mondta, hogy "ne mosolyogj, mert ez a fegyver igazi." És mindezt azért, mert nem akart dolgozatot írni? Nos, ő meg itt lakott a mi utcánkban és ismertem. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Whow, az nem semmi. :o A tatabányai gyerekről hallottatok, aki gázpisztolyt fogott a tanárnő homlokára és azt mondta, hogy "ne mosolyogj, mert ez a fegyver igazi." És mindezt azért, mert nem akart dolgozatot írni? Nos, ő meg itt lakott a mi utcánkban és ismertem. >.<

 

Ez a srác tuti cigány. Így van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.