Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Még szép hogy nagy dolog ez, én speciel még életemben nem találkoztam olyannal aki nem ivott volna alkoholt, és elmúlt 14.

 

Bár szerintem ez már valamilyen szinten túlzás, hisz attól nem leszel alkoholista mert alkalmanként megiszol 1-1 pohárral, de még akkor se ha néha többet iszol a kelleténél. Túl van az egész misztifikálva. Egyél-igyál össze minden műanyag sz*rt és pár éven belül olyan cukorbetegséged lesz mint a fene. Na most melyik a jobb?

 

Az olasz piákkal meg nem tudom mit akarsz, én Írországban kezdeném a szertartást. :P

 

szerk: Na jó, Bomarr megint lopja a gondolataim. :no:

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még szép hogy nagy dolog ez, én speciel még életemben nem találkoztam olyannal aki nem ivott volna alkoholt, és elmúlt 14.

 

Bár szerintem ez már valamilyen szinten túlzás, hisz attól nem leszel alkoholista mert alkalmanként megiszol 1-1 pohárral, de még akkor se ha néha többet iszol a kelleténél. Túl van az egész misztifikálva. Egyél-igyál össze minden műanyag sz*rt és pár éven belül olyan cukorbetegséged lesz mint a fene. Na most melyik a jobb?

 

Az olasz piákkal meg nem tudom mit akarsz, én Írországban kezdeném a szertartást. :P

 

szerk: Na jó, Bomarr megint lopja a gondolataim. :no:

 

Jó mondjuk nekem vannak az alkohollal kapcsolatban rossz emlékeim is a családból, azért döntöttem a nem ivás mellett.

 

Azért mondtam, hogy valami jó olaszt, mert imádom az olaszokat, és mindenből az olaszt szeretem leginkább, úgyhogy úgy lenne illendő, hogy ha csak egy valamilyen alkoholt fogyasztok, az olasz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a másik ok, amiért nem iszom, mert ittam azért, bár nem túl sokat, az, hogy depressziós leszek tőle. Legalábbis én úgy vettem észre. Elméletileg épp hogy vidámnak kéne lennem tőle, de ehelyett csak elszomorodom, de néha azt sem tudom, hogy miért, vagy min. De az is igaz, hogy egy-két doboz sörnél nem igen ittam többet. (Azt is a szerenádon tettem.) Meg azért is tartózkodom attól, hogy berúgjak, mert tudom, hogy engem is zavarna, ha mellettem óbégatna valaki meg idiótán viselkedne részegen, de persze ez is egy más kategória. Emlékszem, amikor a haverom kérdezte úszás után, hogy nincs-e kedvem meginni egy sört, mondom felőlem, ha meghív, jöhet. Buszmegállóban ott iszogattunk, aztán ilyet szólt, hogy ha látsz rendőrt, akkor tedd el, én meg néztem értetlenül. Akkor még nem tudtam, hogy nyilvános helyen tilos. >.< Rendőr ugyan nem jött, de idegbeteg matektanárnő az igen. :D Hétfőre nagyon megtanultam az anyagot, mert tudtam hogy én megyek ki a táblához és így is lett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jinx hozzáállását az alkoholhoz igazolja az én elrettentő példám is :D. Tavaly kb minden bulin teljesen kiütöttem magam, pl latin érettségi után még képszakadásom is volt, annyi rumot, meg minden sz*rt megittam.

Pont ezért nagy sikerélmény volt számomra, hogy most szilveszterkor viszonylag mértékkel tudtam inni és nem vesztettem el az önkontrollt. :D

Az más kérdés, hogy a buli eléggé elcs***ett lett(nem volt erősítő, a házigazdasszony pedig teljesen kiütötte magát) és át kellett vonatoznunk egy osztálytársunkhoz, hogy legalább legyen valami móka. Mondjuk az vicces volt, hogy az utcán ért minket az Újév így ott bontottunk pezsgőt, és ott énekeltük el a himnuszt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jinx hozzáállását az alkoholhoz igazolja az én elrettentő példám is :D. Tavaly kb minden bulin teljesen kiütöttem magam, pl latin érettségi után még képszakadásom is volt, annyi rumot, meg minden sz*rt megittam.

Pont ezért nagy sikerélmény volt számomra, hogy most szilveszterkor viszonylag mértékkel tudtam inni és nem vesztettem el az önkontrollt. :D

Az más kérdés, hogy a buli eléggé elcs***ett lett(nem volt erősítő, a házigazdasszony pedig teljesen kiütötte magát) és át kellett vonatoznunk egy osztálytársunkhoz, hogy legalább legyen valami móka. Mondjuk az vicces volt, hogy az utcán ért minket az Újév így ott bontottunk pezsgőt, és ott énekeltük el a himnuszt :D

Hát, ja. A házigazdasszony meg eléggé megszophatta, mikor reggel arra ébredt fel, hogy mekkora káosz van a házban és, hogy a sok "barátja" közül aki meghívott (kb. 60), 2 maradt ott segíteni. Hát, hiába "Bajban ismerszik meg az igaz barát." Ez kicsit álszentnek tűnik, de tényleg az volt a helyzet, hogy lelkiismeretfurdalás nélkül hagytuk ott a bulit, mert kb. nem is ismertük a szervezőt.

Tényleg poén volt Érden a főtéren himnuszt énekelni, meg nézni a sok tűzijátékot, amiért mindenki fizetett, hogy fellőhesse, mi meg csak élveztük. :) Utána meg a másik buli már jobb, volt, megnéztük a Trópusi Vihart, mint minden szilveszterkor amióta kijött. Csak Lok egy kicsit idegesítő volt közben mert folyton pofázott, de aztán szerencsére átment egy másik szobába. :) Tudatánál volt, csak idegesítő is....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íííí Trópusi Vihar :D Megunhatatlan egy film.

 

Amúgy én is családi ok miatt döntöttem úgy anno hogy ugyan nem fogok inni, egyelőre tartom magam hozzá. Amúgy aztán tényleg lehet hogy 20 évesen már én is felhajtok majd néhány pohárral ahogy változik a hozzáállásom, bár múltkor az alkoholos sört is undorral ittam amire meghívtak ottársak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg poén volt Érden a főtéren himnuszt énekelni, meg nézni a sok tűzijátékot, amiért mindenki fizetett, hogy fellőhesse, mi meg csak élveztük. :) Utána meg a másik buli már jobb, volt, megnéztük a Trópusi Vihart, mint minden szilveszterkor amióta kijött. Csak Lok egy kicsit idegesítő volt közben mert folyton pofázott, de aztán szerencsére átment egy másik szobába. :) Tudatánál volt, csak idegesítő is....

1. Utálok szilveszterkor filmet nézni

2. Akkor eléggé ilyen cs*szegetős kedvemben voltam. Valami 10-es pl meg akart verni, mert beégettem a csaj előtt, akinél udvarolni próbált :D . Mikor elkezdett fenyegetőzni én mondtam neki, hogy csak a pofáját járatja, aztán igazam is lett, mert végül elsomfordált :D

3. Kb a film első 10 percénél voltam ott, utána vígan nézhettétek a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Utálok szilveszterkor filmet nézni

2. Akkor eléggé ilyen cs*szegetős kedvemben voltam. Valami 10-es pl meg akart verni, mert beégettem a csaj előtt, akinél udvarolni próbált :D . Mikor elkezdett fenyegetőzni én mondtam neki, hogy csak a pofáját járatja, aztán igazam is lett, mert végül elsomfordált :D

3. Kb a film első 10 percénél voltam ott, utána vígan nézhettétek a filmet.

A 2.es pontról kaphatnék bővebb információkat. Talán privátban. :)

 

 

PS.: Nekem mindjárt 1000. hozzászólás, neked meg 1002. Lok. Basszus, megelőztél! Lehet, hogy ha nézném a TCW-t és nem csak a Videjó játék topikban lennék aktív még visszahozhatnám a lemaradást. :)

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd holnap kapsz információt, de most próbálok valami kis tudást összekaparni a rezgésekről, hogy meg legyen az a 2-es fizikából holnap :D .

Szólj ha kell segítség, én már kész vagyok. ;) Úgyhogy most megyek Assassins Creedezni.

 

Amúgy nekem nem 2-es kell, hanem 5-ös, ami nehéz lesz mert úgyis el fogom izgulni... Faktos létemre illene 5-ösnek lenni.

 

De ez már egy kicsit OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PS.: Nekem mindjárt 1000. hozzászólás, neked meg 1002. Lok. Basszus, megelőztél! Lehet, hogy ha nézném a TCW-t és nem csak a Videjó játék topikban lennék aktív még visszahozhatnám a lemaradást. :)

Basszus tényleg, én meg észre se vettem, hogy átléptem az ezret :pfff: .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindent bele Riddick!

Hirtelen eszembe jutott az egyik "kollégád":

 

conairmindenes.png

 

:D

 

Hát reflux nem épp kellemes dolog.

Az állítólag nálam is elő szokott jönni. A gégész azt mondta a felfelé áramló maró vacak miatt érzek az ádámcsutkám környékén valamit amit a beszívott levegő állandóan gyakori köhögést előidézve hol jobban hol kevésbé piszkál. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állítólag nálam is elő szokott jönni. A gégész azt mondta a felfelé áramló maró vacak miatt érzek az ádámcsutkám környékén valamit amit a beszívott levegő állandóan gyakori köhögést előidézve hol jobban hol kevésbé piszkál.

 

Nem hallottam ilyenről, mindenesetre jobbulást :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt Nyíregyházán a 3 Mérnök Terminál Kft-nél leszek holnaptól szervizes és eladó, vagyis tulajdonképpen egy "mindenes" :P

Gratula, sok sikert hozzá :)

 

Aztán huszonévesen rájöttök, hogy ez az egész alkohol téma, mint minden "felnőtt téma" fiatalként túl lett dimenzionálva.

Pontosan így van, Bomarr minden szavával egyetértek én is :) Főleg tapasztalatok miatt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alkohol témához: egy-egy alkalom még nem vezet semmi rosszra, ezt én is tanusíthatom. :) Nem úgy van ez, mint a kábítószer, hogy ha egyszer megtapasztalod, akkor már nem tudsz lemondani róla. Mert most kicsit úgy érzem, ettől féltek. :) Pedig ilyen függőség veszély nincs, ehhez masszív alkoholistának kell lenni.

 

16 évesen ittam először alkoholt, a már emlegetett Moszkvában, mert már untam a teát a szamovárból, és a víz meg ihatatlan volt (szerintem), üdítőt, ezt az imperialista csökevényt meg nem lehetett kapni, így a szállodában (senki ne gondoljon igazi szállodára, mert állítólag pár hónap alatt húzták fel még az 1980-as moszkvai olimpia idejére, és rengeteg csótány volt, valamint nem lehetett az ablakokat rendesen becsukni - télen...) ha nem akartunk szomjan halni, plusz valami melegítés is kellett, szóval ott ittam először valami pezsgős koktélfélét. És volt ereje rendesen. :D De utána még sok évig nem volt folytatása a dolognak, még alkalomszerűen sem. Nem szoktam rá.

 

Nabo: Fantastic szerintem.

Valóban: egyszerű, de nagyszerű. :)

 

 

Több hónanp álláskeresés után végre adódott egy lehetőség, ráadásul testhezálló.

 

Itt Nyíregyházán a 3 Mérnök Terminál Kft-nél leszek holnaptól szervizes és eladó, vagyis tulajdonképpen egy "mindenes" :P

 

Végre!

Gratulálok. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most januárban hanyagolom az alkoholt, decemberben már túlzásba vittem úgy érzem. Valami mindig volt, valakivel mindig találkoztam, meg aztán a szilveszter.

 

Ez szerintem egy nagyon jó írás. A "Tervszerű élet"-től érdemes elolvasni.

 

http://kiszamolo.postr.hu/megoldas_ha_nem_keresel_eleget

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most találtam Dzséjt egyik ismerőse révén:

 

http://mek.niif.hu/03600/03630/html/t/t27408.htm

 

Szerintem nagyon jó, aki szereti a történelmet, irodalmat, annak mindenképpen élvezetes lesz. Széchenyi egyik idézetéről szól. Vagy nem is az övé? A cikk ezt vizsgálja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://fn.hir24.hu/itthon/2012/01/02/szep-uj-felsooktatas-tandij-es-feltandij/

 

Már hivatalos. Most őszintén, honnan a bús fenéből kaparjak elő 3-4 millió forintot egy rohadt egyetemre? Főleg hogy zsákbamacska az egész diplomásdi, vagy összejön vagy nem. Több ismerősöm is villamosmérnöki(!) diplomával, 1 év után se talált állást. Azzal a végzettséggel, ami minden felmérésben az első helyen végez, hogy azzal mennyire ellehet helyezkedni.

 

Épp a napokban virult ki nagyon a fejem hogy ráakadtam a BGF nemzetközi gazdálkodás szakára, amivel külker üzletkötőként talán ellehetne helyezkedni, de egy az hogy iszonyú nehéz bent maradni, kettő az hogy ezért még fizessek is sok-sok milliót. Plusz a diplomához kell két szakmai nyelvvizsga is, szóval feküdhetnék neki a németnek az egyetem mellett, teljesen az alapoktól.

 

Akinek nincs műszaki érzéke, az meg szívjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://fn.hir24.hu/itthon/2012/01/02/szep-uj-felsooktatas-tandij-es-feltandij/

 

Már hivatalos. Most őszintén, honnan a bús fenéből kaparjak elő 3-4 millió forintot egy rohadt egyetemre? Főleg hogy zsákbamacska az egész diplomásdi, vagy összejön vagy nem. Több ismerősöm is villamosmérnöki(!) diplomával, 1 év után se talált állást. Azzal a végzettséggel, ami minden felmérésben az első helyen végez, hogy azzal mennyire ellehet helyezkedni.

 

Épp a napokban virult ki nagyon a fejem hogy ráakadtam a BGF nemzetközi gazdálkodás szakára, amivel külker üzletkötőként talán ellehetne helyezkedni, de egy az hogy iszonyú nehéz bent maradni, kettő az hogy ezért még fizessek is sok-sok milliót. Plusz a diplomához kell két szakmai nyelvvizsga is, szóval feküdhetnék neki a németnek az egyetem mellett, teljesen az alapoktól.

 

Akinek nincs műszaki érzéke, az meg szívjon.

Most akkor ez mindenkire vonatkozik? Mert az én szüleim anyagai helyzetünk miatt képtelenek lennének fizetni nekem az egyetemet, szóval akkor 1 év után nekem itt véget is ér...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor ez mindenkire vonatkozik? Mert az én szüleim anyagai helyzetünk miatt képtelenek lennének fizetni nekem az egyetemet, szóval akkor 1 év után nekem itt véget is ér...

Akit államiba vettek fel, azt elvileg nem rakják át, ha csak nem olyanok a tanulmányi eredményeid.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nézzetek rá érdekességképpen: http://index.hu/assets/static/cimlap/2012/preambulum/

Én már reggel láttam, nem is tudtam hová tenni...

 

 

http://fn.hir24.hu/itthon/2012/01/02/szep-uj-felsooktatas-tandij-es-feltandij/

 

Már hivatalos. Most őszintén, honnan a bús fenéből kaparjak elő 3-4 millió forintot egy rohadt egyetemre? Főleg hogy zsákbamacska az egész diplomásdi, vagy összejön vagy nem. Több ismerősöm is villamosmérnöki(!) diplomával, 1 év után se talált állást. Azzal a végzettséggel, ami minden felmérésben az első helyen végez, hogy azzal mennyire ellehet helyezkedni.

 

Épp a napokban virult ki nagyon a fejem hogy ráakadtam a BGF nemzetközi gazdálkodás szakára, amivel külker üzletkötőként talán ellehetne helyezkedni, de egy az hogy iszonyú nehéz bent maradni, kettő az hogy ezért még fizessek is sok-sok milliót. Plusz a diplomához kell két szakmai nyelvvizsga is, szóval feküdhetnék neki a németnek az egyetem mellett, teljesen az alapoktól.

 

Akinek nincs műszaki érzéke, az meg szívjon.

Az a baj, hogy egyrészt sajnos ez az ország nem áll úgy, hogy állni tudja minden továbbtanulni akaró ember taníttatásának költségeit, másrészt pedig nincs is szükség annyi diplomásra, ahányan mostanában végeznek, ezt jelzi, hogy egyre többen nem találnak utána állást vagy nem olyat, amilyenre vágynának itthon. Így minden józan logika szerint a külföldnek képezzük a diplomásainkat, és valahol érthető, ha ezt le akarják állítani.

Azt kéne végre kiverni az emberek, és a munkáltatók fejéből, hogy csak diplomásként ér valamit egy ember. Vissza kéne adni a többi szakma becsületét és megbecsülését, hogy abból is jól meg lehessen élni, és máris kevesebben mennének egyetemre. Én úgy látom, hogy nagyon sokaknak ez csak kényszer, mert nem látnak más utat előre, és ez a vége: finanszírozhatatlan állami oktatás és tömeges diplomás munkanélküliség...

 

Egyébként Obi1, meglepő, hogy nem tudnak az ismerőseid villamosmérnöki diplomával elhelyezkedni. Ismerek olyan céget, amely egyszerűen nem talál elég friss diplomás villamosmérnököt, mert a jelentkezőknek vagy nincs megfelelő nyeltudása, vagy van de akkor már keveslik a fizetést és az előremeneteli lehetőségeket. Pedig lenne állás normális fizetéssel.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát konkrétan az a baj, hogy én se látok más utat. A papír legalább ad valami biztos(khm) alapot arra, hogy nagyobb esélyem van a kitörésre, mint mondjuk egy fizikai munkát végző embernek.

 

Nővérem pl. tavaly nyáron végzett a Kandón, nyelvvizsgával és iszonyat sok többlet tudással, amit otthon tanult meg, és még se kell sehova, pedig volt több tucat interjún. Megmondták neki: tapasztalatlan. Egyik villamosmérnök ismerősömnek meg is mondták a cégénél, hogy állásbörzén ne nagyon foglalkozzon a 30 éven aluliakkal. Az idősebbeket meg mivel fenyegetik a cégeknél? Hogy vigyázz, mert felveszünk helyetted egy friss diplomást fele annyiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Fantasztikusan" indult a mai nap. A vonat melyen utaztam elcsapott valakit Istvántelek előtt. :S Szerencse, hogy csak egy kilométert kellett gyalogolni az első tömegközlekedési eszközig.

A napot viszont azt ragyogta be, hogy egyre jobb a hangulat az osztályban. Két hónap múlva vizsga és készülünk az össznépi bukásra. :lol: Tényleg az osztályközösséget fogom visszasírni az egészből. A többi meg mehet majd a büdös francba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.