Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: Hát ez nem semmi. Diákok jártak egy főiskolára gépeket karbantartani? :D

A programozás pedig nem csak elméleti dolog ,hanem gyakorlati is. Az elméleti része az elején van mikor megtervezed a programot(ha kell hozzá akkor az adatbázist is), minél nagyobb egy program annál több tervezés kell, de a program is több részre van osztva és a részeket más-más programozó(k) tervezik, együttműködve a többi csapattal. Ha jó a terv akkor a kódolás már rutinmunka. Az már nagy gáz ha kódolás közben derül ki sok hiba és ott javítanak(előfordul hogy emiatt más programrészek sem úgy működnek).

Én szerettem csinálni, tök jó volt mikor működött. Ma meg már rengeteg fejlesztőeszkőz áll a programfejlesztők rendelkezésére amik megkönnyítik az életüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy a tervezésben voltak gondok. A legjobb példám erre az, amikor egy programot kellett írnunk, ami kiszámolja, hogy egy halász hány halat fog naponta, ha X idő alatt Y mennyiségű halat fog ki. Vagy valami ilyesmi, a lényeg az, hogy mikor ezt a tanárom előadta, én ennyit feleltem: odamegyek hozzá a nap végén és megkérdem tőle. A válaszon jót derültünk, de a gondom attól még terítékre került. Egyszerűen képtelen vagyok egy problémát elemeire bontani és kódsorokba átültetni, mert automatikusan a legkézenfekvőbb, legegyszerűbb megoldást keresem, és mindig kimaradt valami nekem lényegtelennek tűnő, ám a programnak létszükségletű adat, és végül tíz alkalomból tizenegyszer nem működött a programom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó de ugyanazt kérik számon mint a nappalisoktól, ugyanazokat a vizsgákat írják. Aztán annyi a tanítás hogy megmondják hogy milyen könyvből tanulj.

Iskolája válogatja. Nálunk szeptember közepétől december elejéig kéthetente pénteken du. és szombaton van tanítás, vizsgaidőszak pedig egybeesik a nappalisokéval, dec. közepétől január végéig. Plusz nincsenek külön zh-k (mert nincs rá idő, számvitel tanárnőnk is megmondta, hogy kár ilyenekre pazarolni azt a néhány alkalmat, a számonkérésre marad csak a félév végi vizsga), nincsenek beugrós írásbelik, hogy szóbelizni mehess, minden tárgyból egyetlen vizsgát kell teljesíteni. És az anyag kb. a 80-90%-a a nappalisnak. Ezt azért tudom, mert ugyanazok a könyveink vannak, csak nekünk egy-két fejezet nem szokott kelleni, vagy egy-egy típusfeladat (pl. opkutból). Szerintem a levelezőn is simán megcsinálható a suli, ha valaki komolyan akarja, vagyis otthon is szán rá valamennyi időt, nem csak bejár órákra. Esténként azért a legtöbb embernek akad egy-egy szabad órája, főleg ha nincs gyereke, stb. bár nálunk némelyik gyerekes anyuka is igen jól helyt tud állni :)

 

Persze ettől még itt is van kötelező gyakorlat: én egy biztonsági cég irodájában húztam le egy hónapot nyári gyakorlat címén, de utólag sem látom sok értelmét.

Lehet, hogy ezért is vezették be, hogy manapság fél év gyakorlatot kell teljesíteni. Bár elnézve a cégemnél gyakorlatoskodó diákokat, azzal sem érnek sokat. Komoly munkát nem lehet nekik adni, mire megtanulják, addigra már nincsenek itt, és míg tanítgatjuk őket, elmegy az idő, és a meló meg nem halad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: persze, fontos a gyakorlat, de nem mindenhol megoldható, ráadásul a kötelező gyakorlatok, amiket pl. az állam kiadott, hogy teljesítenie kell a diákoknak - fabatkát sem érnek, hiszen miért alkalmazna komolyabb teendőkre ideiglenesen egy cég egy gyakornokot? Nyilván csak kávét főzni, meg fénymásolni tartják, abból meg nem sokat tanul az ember.

 

A jegyeket pedig valóban nem fogják nézni, azt viszont igen, hogy a diploma minősítése milyen, méghozzá azért, mert ez egy jó jelzés arra, hogy az illető mennyire tanulékony. Én például kitűnő diplomával végeztem, amit az évfolyamom 10%-a tudott csak megtenni, és mondhatom, hogy nagyjából az is volt az évfolyam krémje, tehát a leginkább fejleszthető képességekkel rendelkező hallgatók. A munkáltatók sem gondolkodnak másként. Diploma minősítés, nyelvvizsga, szakmai gyakorlat (itt vagyok ugyebár meglőve...) + esetleg egyéb okmányok (mérlegképes, stb.) és ez alapján hívnak be valakit. De a minősítés kő keményen ott van, és pl. nem lehet nálunk kitűnő az, aki a szakirányos tárgyainak az átlagát minimum 4,8-ra nem hozta ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idénre előírták, hogy a minden egyéb tanfolyam, csak max húsz százalékban térhet el a nappali képzéstől. Mi vagyunk az utolsók akiknél ez hetven százalékban tér el, azaz, a kapott anyag 30 %-a a előirtnak. Az elvárás meg ugyanakkora mint nappalin. Az meg már egy másik dolog, hogy ezek után nuku támogatás, semmelyik szerv se fogja ezt támogatni anyagilag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk az egyik tag már 25 éve benne van a programozásba és azért nem veszik fel most sehová, mert nincs papírja róla. A szakértelem nem számít. Jó kis meredek sztorikat gyűjt össze az ember.

Oldikám, mikor meghirdetnek egy állást, az önéletrajzot várják, nem pedig elbeszéléseket arról, hogy ki milyen jó szakember. Hiába jó, ha ezt nem tudja igazolni, nem fogják behívni, mert a végzettségnél csak annyit látnak, hogy "villanyszerelő" vagy akármi. Ilyen alapon még 200 jelentkezőt behívhatnának elbeszélgetésre - az kicsit sokba fájna a cégeknek, pontosan ezért vannak kritériumok, ami alapján később behívhatják a legjobbnak tűnő jelentkezőket. Itt már biztos, hogy kitűnne a haverod szakértelme (kivéve, ha fiktív állásról van szó, vagy haveri alapon adják ki), csak hát ide nem jut el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldikám, mikor meghirdetnek egy állást, az önéletrajzot várják, nem pedig elbeszéléseket arról, hogy ki milyen jó szakember. Hiába jó, ha ezt nem tudja igazolni, nem fogják behívni, mert a végzettségnél csak annyit látnak, hogy "villanyszerelő" vagy akármi. Ilyen alapon még 200 jelentkezőt behívhatnának elbeszélgetésre - az kicsit sokba fájna a cégeknek, pontosan ezért vannak kritériumok, ami alapján később behívhatják a legjobbnak tűnő jelentkezőket. Itt már biztos, hogy kitűnne a haverod szakértelme (kivéve, ha fiktív állásról van szó, vagy haveri alapon adják ki), csak hát ide nem jut el.

Meglévő munkahelyéről küldték el mert új rendelet írja elő a papír bemutatását. 25 évet lehúzott a cégnél remek munkaerőként, majd pá. Ötven évesen be kellett ülnie az iskolapadba, hogy papírt is kapjon arról amihez ért.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldikám, mikor meghirdetnek egy állást, az önéletrajzot várják, nem pedig elbeszéléseket arról, hogy ki milyen jó szakember. Hiába jó, ha ezt nem tudja igazolni, nem fogják behívni, mert a végzettségnél csak annyit látnak, hogy "villanyszerelő" vagy akármi. Ilyen alapon még 200 jelentkezőt behívhatnának elbeszélgetésre - az kicsit sokba fájna a cégeknek, pontosan ezért vannak kritériumok, ami alapján később behívhatják a legjobbnak tűnő jelentkezőket. Itt már biztos, hogy kitűnne a haverod szakértelme (kivéve, ha fiktív állásról van szó, vagy haveri alapon adják ki), csak hát ide nem jut el.

 

 

Magyarországon. Ezért is tartunk itt. Mert tök jó szakemberek kénytelenek kubikolni emiatt. Tőlünk nyugatabbra behívnak, kapsz egy feladatot megnézik mennyire kreatívan oldod meg, ha jó mehetsz és tökmindegy van-e diplomád vagy nincs. Játékfejlesztő cégeknél sok olyan srác dolgozik akik még egyetem környékén sem voltak viszont nagyon tudnak 3D motort programozni, vagy pályát tervezni. Azon országok ezért is tartanak előrébb.

Sajnos Magyarországon a papír számít tökmindegy milyen jó vagy valamiben. Persze felvetődhet, hogy miért nem végzett el a delikvens olyan egyetemet amiben jó. Ennek rengeteg oka lehet(családi, anyagi stb..). De ettől miért ne dolgozhatna abban a szakmában amiben jó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kemenczés Zsolti barátom ezúttal Panamában kalandozott, és mivel szeret extrém helyeken megfordulni, így talán tanulságos lesz az úti beszámolója. Hátha valaki közületek épp arra vetődik. :D Az első részt alább olvashatjátok.

 

Panama, Kolumbia - Cartagena.

 

 

Hola,

 

Megarepcsizes utan vegre megerkeztunk Panamaba.. A repteren a passport control-nal felig komasan kit latok ?

Gorbe hat, karvaj mozgas, ritka ellenszenves ronda ember. Seftes kajan kacajan rozse bajusz diszeleg sundiszno szemoldokokkel...

Az illeto nem mas, mint Bokros Lajos. Kapva az alkalamon odamentunk hozza. A szamarfules kozos foto nem jott ossze,

de kiderult anno Panamaban vegezett es ujra visszajott "ugyeket intezni"... Sajnos kozos sorozesre nem volt ido, de valszeg azutan, hogy szembesitettuk, hogy mi is jottunk privatizalni, megszoritani.:) dzsungel bajsza alatt gyorsan lekonyult a mosoly..

 

Panama City-be erkezve, Jean baratunk vart rank, aki bevezetett a helyi ejszakai eletbe...Hatamas bulit csaptunk erkezesunk oromere, majd

masnap mar repultunk is Kolumbiaba Cartagenaba...

 

A kolumbiaiba valo belepes szep kihivasokat tartogatott..A drog csempeszes miatt mega ellenerzes volt minden szinten, persze angolul senki se beszelt egy szot se, cserebe rendkivul morcosan nezve totalisan elbenaztak mindent...1 nappal korabbi pecsetet pecseteltek utlevelbe:) az ujjlenyomat scaneles-nel az en ujjlenyomataimat regisztraltak tokijehez is:) igy mar megtortenhetett az a csoda , hogy ket szemelynek egyezik az ujjlenyomata... Ezek utan atvizsgalas ezerrel, erzekeltetve , hogy itt aztan nagyon figyelnek mindenre, csak arra nem ,kozben kover feka biztonsagi or kokaint akart eladni mar bent a repteren is:), nem eltunk a lehetoseggel, de ismerkedo elmenynek jo volt..

 

Cartagena legendas hiru mind tortenelmenek, mind termeszeti szepsegeinek koszonhetoen, nem veletlen tartjak Kolumbia legszebb varosanak.

A spanyol gyarmatositok altal alapitott vastag falakkal korulvett ovaros Cartagena ekkove. Mi is itt szalltunk meg, majd gyors varosnezessel aklimitizalodtunk, hogy 30 fokos rendkivul paras tuzo napsutesben kelloen leegjunk a mangrove csonakazos tura elott....:)

 

Jol erezzuk magunkat, minden rendben, hamarosjan jelentkezem ujra..

 

Udv.:

Zsolt

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://freeweb.hu/

Ez most azt jelenti, hogy a freeweb átáll fizetőssé? :o

Költői kérdés volt :( Mit javasoltok helyette? Valami olyan feltöltőhelyet keresek ahova belépve tudok kisebb fájlokat (jellemzően 1 MB alatt) hosszú ideig békében tárolni. És az legyen képes letölteni, akinek a linket megadom, nem, akit meghívok és elfogadja és regisztrál és barátkozik golyótudja.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://freeweb.hu/

Ez most azt jelenti, hogy a freeweb átáll fizetőssé? :o

Költői kérdés volt :( Mit javasoltok helyette? Valami olyan feltöltőhelyet keresek ahova belépve tudok kisebb fájlokat (jellemzően 1 MB alatt) hosszú ideig békében tárolni. És az legyen képes letölteni, akinek a linket megadom, nem, akit meghívok és elfogadja és regisztrál és barátkozik golyótudja.....

Én alapból nem foglalkozok ilyen szutykokkal. Üsd be a gugliba, hogy "ingyenes tárhely". Szerintem kidob vagy egy tucatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglévő munkahelyéről küldték el mert új rendelet írja elő a papír bemutatását. 25 évet lehúzott a cégnél remek munkaerőként, majd pá. Ötven évesen be kellett ülnie az iskolapadba, hogy papírt is kapjon arról amihez ért.

25 év alatt lett volna lehetősége papírt is szerezni, látva a magyar viszonyokat. Ennek ellenére nagyon sajnálom, hogy ezért képesek voltak elküldeni inkább, minthogy a cég beiskolázza időben, vagy valami hasonló.

 

Ody, remélem, lesz még folytatás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 év alatt lett volna lehetősége papírt is szerezni, látva a magyar viszonyokat. Ennek ellenére nagyon sajnálom, hogy ezért képesek voltak elküldeni inkább, minthogy a cég beiskolázza időben, vagy valami hasonló.

 

Ody, remélem, lesz még folytatás :)

Holnap jön a folytatás. Négy részes lesz. :)

 

A mázlisták, beszélhettek Lajossal. :D Kéne a fenének a panamai út, ha kifaggathatnám Bokrost. :)

De vajon mit keresett Panamában? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szakmai gyakorlat (itt vagyok ugyebár meglőve...)

 

Nálunk is hiába kötelező minden félévben a gyakorlat (amikor tényleg azt csináljuk, amiről a papírunk is szól), egyszerűen le se csokizzák. Hiába lehettél ezer helyen a lehető legváltozatosabb körülmények között, az nem számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.