Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Akkor lenne igazán jó a felsőoktatás, ha csak olyanok járnának oda, akiket valóban a tudás érdekli és nem a papír, amit kapnak. De ilyen egyrészt sosem lesz, másrészt ekkor lehet, hogy túl kevés diplomás termelődne.

 

 

Szerintem a levelezőn is simán megcsinálható a suli, ha valaki komolyan akarja, vagyis otthon is szán rá valamennyi időt, nem csak bejár órákra. Esténként azért a legtöbb embernek akad egy-egy szabad órája, főleg ha nincs gyereke, stb. bár nálunk némelyik gyerekes anyuka is igen jól helyt tud állni :)

Na ez az igazi kihívás, család mellett tanulni. Nekem is vannak munkahelyi tanfolyamaim időnként, ami extra időt igényel, de komoly tanulásba (pl. második diploma) már nem mernék belefogni. Igaz, szerencsére eddig nem is merült fel olyan helyzet, hogy kellett volna. Hiába, én már a gyerekeim tanulásánál asszisztálok inkább. :)

 

Lehet, hogy ezért is vezették be, hogy manapság fél év gyakorlatot kell teljesíteni. Bár elnézve a cégemnél gyakorlatoskodó diákokat, azzal sem érnek sokat. Komoly munkát nem lehet nekik adni, mire megtanulják, addigra már nincsenek itt, és míg tanítgatjuk őket, elmegy az idő, és a meló meg nem halad.

Egy gyakorlaton leginkább az a jó, hogy lát az ember egy munkahelyet, alulnézetből és kívülállóként. Megtapasztalhatja a hierarchiát, és ennek alapján dönthet, hogy ő mondjuk 5-10 év múlva hol szeretne benne elhelyezkedni. Vagypl. kiderülhet, hogy amit tanul, az a való életben, a gyakorlatban egyáltalán nem olyan szép és jó, vagy ellenkezőleg, szebb és jobb, mint hitte a hülye tananyag alapján. Lehet, hogy közben kávét főznie is kell majd, meg aktát tologatni, de valamit azért kap cserébe.

 

 

Holnap jön a folytatás. Négy részes lesz. :)

Remek. :) Nagyon jók ezek a beszámolók. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a muszájt tök könnyű, hisz muszáj=boci ajak (gyk. múúú száj) :D

Phobos, tíz másodperc alatt megtanítottad azt, ami önerőmből évek óta nem megy. :D Innentől akkor a tavaly is menni fog, mert tudom, hogy ellenkezője a muszájnak. :) Vendégem van egy szabadon választható italra a következő fórumtalálkozón. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra le kell tölteni/át kell másolni/újra kell telepíteni a hibás fájlt. Sajnos mást nem lehet vele tenni, mert a crc hiba azt jelenti egyszerűen fogalmazva, hogy tömörítéskor/másoláskor/daraboláskor megsérült a fájl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a folytatás. :)

 

El Cocuy nemzeti park. -Rovid betekintes egy lovas nemzet "spontan hetkoznapjaiba".:)

 

 

Hali,

 

 

El Cocuyban tobb napot toltottunk turazassal, rovid es tomor leszek, mert azota regeteg minden tortent..

 

 

Elso nap koran keltunk, szep idonk volt sutott a nap..Turasegedunk egy hiteles hegyekben elo fiatal indian srac volt ,akitol barmit kerdeztel max ennyit felelt, "si senor" , "no senor", es lehetett latni rajta minden szempontbol totalisan mas dimenzioban gondolkozik mint mi.

 

 

Ahogy elindultunk kozel 4000 meter magasan, egy gyorsfolyasu hatalmas kovekkel tuzdtelt patak kovein kellett atugralni, hogy tuloldalra aterjunk...

Yeti vagott neki elsonek, aki szerencsesen bele is esett ,de valahogy kirangattuk es meguszta tudogyuszi nelkul....Innentol kezdve senki nem mert probalkozni...fel orat agyaltunk kuzdottunk , mikent juthatnank at ....mindenfelevel probalkoztunk, mire indian srac kinyogte par 100 meterre van egy hid.:) Ebbol kb ki is derult, mennyire azonosul problemainkkal:)...Kesobb azt mondta, azert nem szolt, mert a patak azt uzente neki , hogy dolgunk van vele, es ezt o latni akarta....:).. koszi:)

Patakon tul jutva egyre szebb helyekre kalandoztunk, de az oxigen is egyre kevesebb volt, szerencsenkre hozzank csapodott a semmibol egy kutyus, aki kesobb nagy segitsegunkre lett mint "idegenvezeto"..Sokkal jobban megertettuk magunkat vele mint turavezetonkkel..A nemzeti park es a tura vizualis szempontbol minden varokazasunkat felulmulta, de errol most nem irnek, majd a fotok onmagukert beszelnek...

 

 

A csucson levo lagunat elerve visszafele lemearadtunk Toki-vel, aki kevesbe birta oxigennel es kondival.... kozben elkezdett esni az eso, egyre nehezebb volt maszni a csuszos hegyoldalakon...Aztan ugy razenditett es kodbe borult a taj, hogy kicsit eltevedtunk..Totalisan elazva-eltevedve egy masik viskot talaltunk meg, nem a sajatunkat:)....Behuzodtunk eresz ala kicsit szuszogni -pihenni teljesen atfagyva, mikor egy orias kuvasz kerult elo a semmibol, es mint egy vadallat rontott rank...Ujabb remenytelen vagta csontig atazva utolso lelegzetvetelunket is elhasznalva, mikor messiaskent a kodbol elokerult egy indian saman, aki berantott viskojaba, ahol mindnefele "mantrat"-fustot szort rank..Itt huzodtunk meg jo darabig csontig elazva komunikacios es egyebb szinten remenytelenyul a hazigazdaval, de legalabb segitett abban is, hogy megmutatta az utat "hazafele"...Sajat viskonkba mar begyujtottak a kemencet tobbiek, ami egy meleg manias kemenczes szamara az utolso eselyt jelentette hogy atlenduljon holt ponton...Igazabol ezzel nem is voltam egyedul, mindenki levette bakancsat vizes ruahajat, es a kemence kore pakolta , hogy masnapra szaraz legyen...A drama innen kezdodott, ugyanis annyira faztunk, hogy behuzodtunk pokrocaink es osszes szaraz ruhank ala szobankaban, es mire visszatertunk kemencehez, kiderult ugy megpakoltak faronokokkel a kemencet, hogy a kiacsapodo langok megolvasztottak, elegettek bakancsainkat!!:) Ott voltunk 4000 ezren erdemi labbeli nelkul:) Azt kellett tudni, az alattunk levo tabor is tobb oranyira volt tolunk, es ejszaka hidegben- jegesoben kimerulten remenytelen volt lejutni labbeliert...Nem volt mas valasztas egyik indiantol elkunyeraltuk gumicsizmajat, ketten pedig lovat bereltunk es konnyebb turat valasztottunk masnapra..Ugye a magyar lovas nemzet:) igy latszolag nem lehetett gond.:) , foleg ahhoz kepest, hogy egyikonk se lovagolt meg, foleg 4000 meter felett nem:) A lovas tura igy masnap 100%-os bohozatkent indult , az idegenvezetonk nem jott velunk, ugyanis nem volt labbelije:) mi meg ugye ugyis lovas nemzet vagyunk , nem lehet gond:)...Ezek utan kb 200 meter utan lovam megbolondult, letert utvonalrol, nekiment egy hegyoldalnak, a masik paci meg utana , csodaval hataros modon valahogy ucso pillanatban osi osztonei megsughattak megis csak egy lovas nemzet sarjat nem kene szakadekba dobnia:) igy varatlanul megtorpant visszafordult..Idovel kezdtunk egymasra erezeni megtalalni osszhangot, es egesz jol haladtunk, mig egy mocsaras reszhez nem ertunk..Itt lovak total betojtak se elore se hatra...Toki volt koztunk a "legbatrabb lovas alkat" ugyanis addig hergelte lovat, mieg az neki indult lehetetlennek, de gyakorlatilag ugy belesulyedt mocsarba , hogy Tokit ledobta magarol, aki valahogy kimaszott meg ,de lo ott maradt...Szerencsenkre a mocsaras resz masik oldalarol felbukkant ket indian, aki segitett a helyzetet megoldani, de mivel beborult , es lovas szinten se virtuzkodtunk:), inkabb visszafordultunk..Mas valszeg betojt volna ebben a helyzetben , de Toki ezek utan epp ellenkezoleg total belelkesedett , ahogy latta indianok hogyan vagtaznak szakadek szelen, es probalta mocsarbol kirangatott lovat vagtaba hajszolni, ami dobbenet modon sikerult is neki:) Mi lemaradtunk, biztonsagra torekedtunk, Toki meg mint egy saros demon vagtazott elore a kodben elveszve.....:)

 

 

Folyt kov.:

Udv.:

Zsolt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti milyen böngészőt használtok? Melyik a legjobb?

Szerintem a Firefox. Gyors, megbíazható és sok kiegészítőt is lehet telepíteni rá. A skinről nem is beszélve.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon sokáig (sőt, amióta netezek) Firefoxot használtam, nem is volt vele gondom. Mostanában viszont állandóan, kivétel nélkül lefagyott 5-10 perc használat után, úgyhogy váltottam és nem is bántam meg. Szerintem a Chrome is van olyan gyors és biztonságos, mint a Firefox, ráadásul a címsor alatt lévő könyvjelzőkkel 1 kattintással elérhetőek a gyakran használt oldalak (mint pl. az swsaga :cool: ). De az is tetszik, hogy automatikusan lefordítja az angol nyelvű oldalakat, ami nekem főleg jól jön. Nem tudom, a Firefoxban is voltak-e ilyen funkciók, ott nem találkoztam velük. Ja és fagyás sem volt eddig, egyszer sem. ;)

 

Mondjuk ez szerintem ízlés kérdése. Minden böngészőnek vannak előnyei, hátrányai, de amit nem annyira ajánlok, az az Explorer. Tényleg csak arra jó, hogy más böngészőket letöltsek vele.

 

Viszont ha engem kérdeznek, akkor Google Chrome! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon sokáig (sőt, amióta netezek) Firefoxot használtam, nem is volt vele gondom. Mostanában viszont állandóan, kivétel nélkül lefagyott 5-10 perc használat után, úgyhogy váltottam és nem is bántam meg. Szerintem a Chrome is van olyan gyors és biztonságos, mint a Firefox, ráadásul a címsor alatt lévő könyvjelzőkkel 1 kattintással elérhetőek a gyakran használt oldalak (mint pl. az swsaga :cool: ). De az is tetszik, hogy automatikusan lefordítja az angol nyelvű oldalakat, ami nekem főleg jól jön. Nem tudom, a Firefoxban is voltak-e ilyen funkciók, ott nem találkoztam velük. Ja és fagyás sem volt eddig, egyszer sem. ;)

 

Mondjuk ez szerintem ízlés kérdése. Minden böngészőnek vannak előnyei, hátrányai, de amit nem annyira ajánlok, az az Explorer. Tényleg csak arra jó, hogy más böngészőket letöltsek vele.

 

Viszont ha engem kérdeznek, akkor Google Chrome! :rock:

Az, hogy a Firefox lefagy állandóan az valószínűleg nem a böngésző hibája. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a Firefox lefagy állandóan az valószínűleg nem a böngésző hibája. ;)

Gondolom, mivel a laptopon nem volt ilyen gond (igaz, már ott is Chrome van), viszont a Chrome egyáltalán nem fagy az asztali gépen. Nem tudom a gép miben lehet hibás. Még mindig csak a tápra tudok gondolni, mivel előtte nem fagyott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom, mivel a laptopon nem volt ilyen gond (igaz, már ott is Chrome van), viszont a Chrome egyáltalán nem fagy az asztali gépen. Nem tudom a gép miben lehet hibás. Még mindig csak a tápra tudok gondolni, mivel előtte nem fagyott.

A tápegységnek egy program kifagyásához vajmi kevés köze van. Szerintem más lehet a baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom, mivel a laptopon nem volt ilyen gond (igaz, már ott is Chrome van), viszont a Chrome egyáltalán nem fagy az asztali gépen. Nem tudom a gép miben lehet hibás. Még mindig csak a tápra tudok gondolni, mivel előtte nem fagyott.

 

Ahogy Ody írja semmi köze a két dolognak egymáshoz. Szerintem ezt majd Dzséjt is megerősíti. Van egy olyan gyanúm hogy nem fagy le nálad hanem az van mint nálam hogy némely weboldalt(ahol sok kép és videó van) lassabban tölt be ,de csak akkor ha megy a torrentkliens és lefoglalt nagyon a vinyó. Tehát előbb összegyűjt mindent és amikor megvannak akkor jeleníti meg az oldalt. Addig nem lehet hozzányúlni csak homokóra és ha rányomsz addig a böngészőre, fent kiírja hogy nem válaszol. De nem fagyott le csak várni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Ody írja semmi köze a két dolognak egymáshoz. Szerintem ezt majd Dzséjt is megerősíti. Van egy olyan gyanúm hogy nem fagy le nálad hanem az van mint nálam hogy némely weboldalt(ahol sok kép és videó van) lassabban tölt be ,de csak akkor ha megy a torrentkliens és lefoglalt nagyon a vinyó. Tehát előbb összegyűjt mindent és amikor megvannak akkor jeleníti meg az oldalt. Addig nem lehet hozzányúlni csak homokóra és ha rányomsz addig a böngészőre, fent kiírja hogy nem válaszol. De nem fagyott le csak várni kell.

Nem valószínű, mivel nálam egyik pillanatról a másikra fagy be a böngésző. Még akkor is, ha nem kattintok sehova, hanem ugyanazon az oldalon maradok. Ez a fagyás pedig úgy néz ki, hogy a Firefox felületén nem enged sehova kattintani (kivéve a jobb felső sarok 3 kis ikonjára), a többi program viszont gondtalanul fut. Vártam 10 de már 20 percet is, de nem történt semmi. Ahogy írtam, Chrome-nál nincs ez a probléma. Azért gondoltam a tápra, mert a csere előtt nem volt semmi gond, utána viszont igen. Sőt, párszor a ventilátor is gyanúsan hangos lett, ami megerősítette az elképzelésem. Másra nem nagyon tudok gondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem valószínű, mivel nálam egyik pillanatról a másikra fagy be a böngésző. Még akkor is, ha nem kattintok sehova, hanem ugyanazon az oldalon maradok. Ez a fagyás pedig úgy néz ki, hogy a Firefox felületén nem enged sehova kattintani (kivéve a jobb felső sarok 3 kis ikonjára), a többi program viszont gondtalanul fut. Vártam 10 de már 20 percet is, de nem történt semmi. Ahogy írtam, Chrome-nál nincs ez a probléma. Azért gondoltam a tápra, mert a csere előtt nem volt semmi gond, utána viszont igen. Sőt, párszor a ventilátor is gyanúsan hangos lett, ami megerősítette az elképzelésem. Másra nem nagyon tudok gondolni.

Hibás a program. Törölni kell és újra rakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem történt tragédia, hogy be lett rakva még egyszer.

Nem tragédia de engem akkor is érzékenyen érint ha valami olyan kerül be újra viszonylag rövid idő után amit én raktam be. Ha más rakta volna be helyettem a múltkor akkor eszemben se lett volna jelezni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hibás a program. Törölni kell és újra rakni.

Mármint a Firefox? Amikor feltettem a Chrome-ot, letöröltem, ma raktam fel újra, hogy még mindig fagy-e, de sajnos igen. Szombaton elvileg átugrik egy ismerős és ránéz a tápra, hogy tuti jól van-e bekötve. Ő kicsit jobban ért a gépekhez nálam, remélem megtalálja a hiba forrását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a Firefox? Amikor feltettem a Chrome-ot, letöröltem, ma raktam fel újra, hogy még mindig fagy-e, de sajnos igen. Szombaton elvileg átugrik egy ismerős és ránéz a tápra, hogy tuti jól van-e bekötve. Ő kicsit jobban ért a gépekhez nálam, remélem megtalálja a hiba forrását.

De nem... Egy programnak mi köze van a tápegységhez mondd már el nekem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg semmi. De ha tápcsere előtt nem volt gond, most viszont van, mire gondoljak? Csak véletlen? :P

Véletlen. Más nem lehet. A táp és a Mozilla között annyi összefüggés van, mint az eső és a levélhullás között. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véletlen. Más nem lehet. A táp és a Mozilla között annyi összefüggés van, mint az eső és a levélhullás között. :)

Jobban belegondolva, van még egy tippem: lehet, hogy a legújabb Firefox (9.0.1) okozza a dolgot, mert a tápcsere után rögtön frissítettem a böngészőt. Persze ez még mindig nem igazán magyarázat, mert másoknál tökéletesen üzemel. Viszont már tényleg kíváncsi vagyok a szakértő ismerősöm véleményére. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.