Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az elvi kérdések nagyon jók takarónak, meg WC papírnak, de az életet nem elvi kérdésekkel éli az ember. :);)

Ma hallottam az egyik ügyféltől egy reptéri melós állásról. Persze őrködésről volt szó. Maga a kánaán. Nem hiába akarok oda bekerülni, de protekció nélkül szinte lehetetlen. Ez most csak így eszembe jutott. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma hallottam az egyik ügyféltől egy reptéri melós állásról. Persze őrködésről volt szó. Maga a kánaán. Nem hiába akarok oda bekerülni, de protekció nélkül szinte lehetetlen. Ez most csak így eszembe jutott. :D

Három nap erejéig én is dolgoztam egy ilyen kánaánban. Ékszerészet (ne bolt, hanem itt készültek a gyűrűk, nyakláncok, fülbevalók, azaz a sokkarátos bizsuk :)). Zéró munka, helyi viszonyokhoz képest magas fizetés, emberi munkabeosztás (10 óra hétfőtől péntekig, szabad hétvégék, munkaszüneti napok). Csak aztán nem voltam szimpatikus a vezérigazgatónak. Túl vékony voltam. Mit érdekelte őt, hogy két nappal az odakerülésem előtt még egy ipari park biztonsági vezetője voltam... Azaz a szakmai előéletem bőven elégséges volt ahhoz, hogy egy ilyen egyépületes apró műhelyt őrizzek. Egyszerűen kirúgott az alkatom miatt. Hát ennyit az elvekről.

 

Apropó, a legjobb tanárom, aki valaha is tanított, bányász volt, mielőtt tanítani kezdett. Főiskolai diplomája volt, semmiféle nyelvvizsgája, még abban sem vagyok biztos, hogy a magyaron kívül tudott más nyelven beszélni, de olyan tanárom se előtte, se utána nem volt. A jó tanár mintapéldájául lehetett volna állítani. De szegény azóta meghalt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Három nap erejéig én is dolgoztam egy ilyen kánaánban. Ékszerészet (ne bolt, hanem itt készültek a gyűrűk, nyakláncok, fülbevalók, azaz a sokkarátos bizsuk :)). Zéró munka, helyi viszonyokhoz képest magas fizetés, emberi munkabeosztás (10 óra hétfőtől péntekig, szabad hétvégék, munkaszüneti napok). Csak aztán nem voltam szimpatikus a vezérigazgatónak. Túl vékony voltam. Mit érdekelte őt, hogy két nappal az odakerülésem előtt még egy ipari park biztonsági vezetője voltam... Azaz a szakmai előéletem bőven elégséges volt ahhoz, hogy egy ilyen egyépületes apró műhelyt őrizzek. Egyszerűen kirúgott az alkatom miatt. Hát ennyit az elvekről.

 

Apropó, a legjobb tanárom, aki valaha is tanított, bányász volt, mielőtt tanítani kezdett. Főiskolai diplomája volt, semmiféle nyelvvizsgája, még abban sem vagyok biztos, hogy a magyaron kívül tudott más nyelven beszélni, de olyan tanárom se előtte, se utána nem volt. A jó tanár mintapéldájául lehetett volna állítani. De szegény azóta meghalt. :(

Ez ellen nincs mit tenni sajnos. Ha nem jössz be a megbízónak akkor megette a fene. :( Egyébként a reptéri meló az 24/72....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ellen nincs mit tenni sajnos. Ha nem jössz be a megbízónak akkor megette a fene. :( Egyébként a reptéri meló az 24/72....

Így van. Szóval lehet itt nyelvvizsgákkal, diplomákkal, meg egyebekkel dobálózni. Ha a pofád nem tetszik jövendőbeli alkalmazottadnak, a papíroddal együtt vág ki.

24/72? Hm... az laza. Bár gondolom az a 24 azért ott elég szigorú, szigorúbb, mint akárhol máshol (amit hallottam a repteres őrzésről, már-már katonai fegyelem van arrafelé). Csak kár, hogy protekciós alapon lehet csak bejutni.

A jelenlegi helyemen az össze-visszaság az úr. 24-10 óra felváltva, nagy átlagban 24 óra pihenőidővel (ritkábban 48-cal). És olyan unalmas, hogy az már kiborító. Ha tudtam volna, hogy ide jutok, maradtam volna a gyártelepen, ott legalább izgibb volt és többet kerestem. Persze, ha előre tudom, hogy végül seggre esek, akkor előtte leülök. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Szóval lehet itt nyelvvizsgákkal, diplomákkal, meg egyebekkel dobálózni. Ha a pofád nem tetszik jövendőbeli alkalmazottadnak, a papíroddal együtt vág ki.

24/72? Hm... az laza. Bár gondolom az a 24 azért ott elég szigorú, szigorúbb, mint akárhol máshol (amit hallottam a repteres őrzésről, már-már katonai fegyelem van arrafelé). Csak kár, hogy protekciós alapon lehet csak bejutni.

A jelenlegi helyemen az össze-visszaság az úr. 24-10 óra felváltva, nagy átlagban 24 óra pihenőidővel (ritkábban 48-cal). És olyan unalmas, hogy az már kiborító. Ha tudtam volna, hogy ide jutok, maradtam volna a gyártelepen, ott legalább izgibb volt és többet kerestem. Persze, ha előre tudom, hogy végül seggre esek, akkor előtte leülök. :)

120 nettó meg van neki. Fegyelem? Civilben van ott, és nuku költséggel, mert annyi gyorséttermi kaja van, hogy szinte a "rántott hússal kártyáznak" :) Szóval nem keményebb mint más hely.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

120 nettó meg van neki. Fegyelem? Civilben van ott, és nuku költséggel, mert annyi gyorséttermi kaja van, hogy szinte a "rántott hússal kártyáznak" :) Szóval nem keményebb mint más hely.

De követelés munkában? Úgy értem, nekem a gyártelepen belépőket kellett srájbolnom, kamionokat ellenőriznem, riasztásokat vezényelnem, tehát viszonylag magas volt a követelmény, amellett, hogy minekünk is a rendelkezésünkre állt néhány lazításra használható cucc (számítógép, TV, DVD -> bár a főnökeink nem szerették, de hát ők ugye csak pár percre ugrottak be :D).

A kiadás az más tészta. Az most konkrétan szopás jan. 1. óta. Nekem, meg apámnak legalábbis mélytorkosan, mivel apám nyugdíjas (volt), én meg az ő alkalmazottja (voltam)... :roll::para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De követelés munkában? Úgy értem, nekem a gyártelepen belépőket kellett srájbolnom, kamionokat ellenőriznem, riasztásokat vezényelnem, tehát viszonylag magas volt a követelmény, amellett, hogy minekünk is a rendelkezésünkre állt néhány lazításra használható cucc (számítógép, TV, DVD -> bár a főnökeink nem szerették, de hát ők ugye csak pár percre ugrottak be :D).

A kiadás az más tészta. Az most konkrétan szopás jan. 1. óta. Nekem, meg apámnak legalábbis mélytorkosan, mivel apám nyugdíjas (volt), én meg az ő alkalmazottja (voltam)... :roll::para:

Valami ellenőrzés nekik is volt, de semmi megerőltető. Szerintem Te sokkal többet csinálsz a gyárban. :) De ott Te voltál a vezető igaz? Azért volt ennyi meló?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami ellenőrzés nekik is volt, de semmi megerőltető. Szerintem Te sokkal többet csinálsz a gyárban. :) De ott Te voltál a vezető igaz? Azért volt ennyi meló?

Igen, azért volt, mezei pocokként kevesebb lett volna, bár a kapujegyek és a kamion ellenőrzés a másik kapun is ment (viszont az is igaz, hogy ott csak délután négyig és csak hétköznap... szóval erről ennyit). Csak az a gáz, hogy én vezető beosztásban kerestem bruttó annyit, mint az ismerősöd nettóban sima szorgos, dolgos őrként. Most képzeld el, mennyit keresek, hogy újra csak szorgos, dolgos őr vagyok. Segítek, nem áll hat számjegyből a bruttó. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azért volt, mezei pocokként kevesebb lett volna, bár a kapujegyek és a kamion ellenőrzés a másik kapun is ment (viszont az is igaz, hogy ott csak délután négyig és csak hétköznap... szóval erről ennyit). Csak az a gáz, hogy én vezető beosztásban kerestem bruttó annyit, mint az ismerősöd nettóban sima szorgos, dolgos őrként. Most képzeld el, mennyit keresek, hogy újra csak szorgos, dolgos őr vagyok. Segítek, nem áll hat számjegyből a bruttó. :(

Idén pedig még rosszabb lesz elvileg. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lesz., már az. :( Most sok kollégám volt katona (köztük ugye apám is), és velük úgy kib*sztak, hogy azt rossz nézni. Mindegyiküknek át kellett lépnie fővállalkozásba, ha még nem érte el a nyugdíjkorhatárt (már pedig a javuk nem érte el), aminél ugye a járulékok gusztustalanul magasok. És ha túllépik az éves fizetésükkel az egymillió X ezret, akkor megvonják tőlük a már amúgy is csökkentett nyugdíjat (vagy mittudoménmilyen járulék lett most a neve). Van olyan kollégám, aki konkrétan csak annyi pénzt keres meg, hogy ki tudja fizetni a járulékot. Azaz 0 Ft-ért dolgozik. Itt járunk. :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, mégis hol akarsz elhelyezkedni nyelvismeret nélkül? Minimális angol nyelvtudás nélkül nem tudsz megmozdulni sem! Szerintem minimális elvárás egy diplomás embertől, legyen bármiből is a diplomája, hogy legalább 1 idegen nyelvet beszáéjen.

Phobos nagyon jól tud angolul, az életben is biztosan jól használja (mint azt leírta, napi szinten kell használnia), csak azon kevés ember közé tartozik, akik szinte képtelenek a vizsgadrukk miatt levizsgázni. Talin mi már beszélgettünk arról, ez nála mennyire vészes. Sajnos ilyen is van, állásinterjún úgyis kiderül, ki mennyit tud vagy nem tud a papír ellenére. Az ilyen esetek miatt nem tartom én sem jó ötletnek a nyelvvizsgához kötést.

Volt kolléganőm mesélte, hogy a munkahelyén (nagy, országos hírnevű cég, nem holmi helyi szintű vállalkozás) sok ember elvégezte a fősulit, csak a nyelvvizsgát nem rakják le hozzá, pedig napi szinten tárgyalnak idegen nyelven. Csak éppen a vizsgához külön fel kellene készülniük, mert az túl nagy macera. De a cégnél senkit sem érdekel, hogy nincs meg nekik ezért a diplomájuk, sem a nyelvvizsgájuk.

Nagyon sarkítva látod ezt a nyelvvizsga kérdést. Rengeteg esetben nem a használható, napi szintű nyelvtudásról van szó, hanem csak arról a fránya államilag kötelező, néha túlzásokba eső vizsgáról.

 

Elhiszem, hogy nem tartozik szorosan hozzá a munkaköréhez egy mérnöknek, de a mai világban nem hiszem, hogy egy értelmiségi ember boldogulhat nyelvtudás nélkül. Ez elvi kérdés.

Nem kellene elvi kérdésnek lennie, aki nem tudja használni, úgyis kibukik. És ugye tudás meg vizsga között óriási különbségek is lehetnek. Akkor most melyik a fontos, a tudás vagy a vizsga? Nem biztos, hogy egyébként az utóbbi annyira jó mérce.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy eltűntek a hosszas fejtegetéseim. Viszont, a két embertípusos példát a haladó mikroökonómiából vettem, amiből ma derült ki, hogy ötösre vizsgáztam. :)

 

Gratulálok. Kár hogy eltüntek tényleg tök jó kis vita volt itt hétvégén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula Donát! Ez igazán szép eredmény. :clap:

Köszi! :) Igazából nem akartam dicsekedni, de ez most nagyon nagy örömként ért, ez volt a legnehezebb vizsgám. Fura, mert miután megírtam, attól féltem, hogy 2-es 3-as lesz... annyira aggódtam, hogy egyik este rémálmomban 2-est kaptam :D

 

Szóval eléggé nyomasztott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula!

 

Ha már rémálmok: ritkán, de szoktam olyat álmodni, hogy újra iskolás vagyok és van valami vizsga amire nem készültem. Másnak is szokott ilyen lenni? Én nagyon örülök, mikor egy ilyenből felkelek. Néha amerikai filmekben is szokott lenni, hogy a főhős azt rémálmodja, hogy újra egyetmista, szal azt gondolnám ez valami általános dolog lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulesz!

 

 

Ha már rémálmok: ritkán, de szoktam olyat álmodni, hogy újra iskolás vagyok és van valami vizsga amire nem készültem. Másnak is szokott ilyen lenni?

Nekem is szoktak lenni iskolás álmaim. Vizsgások még nem voltak. Ne is legyenek. Amazok se kellenének. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem olyanok vannak hogy újra visszaszoktam a cigire, pedig már 7 éve nem szívom. A katonaság után legalább 2 évig meg olyan álmaim voltak hogy újra be kellett vonulnom és mikor mondtam hogy én már voltam katona akkor azt mondták hogy az nem számít újra kell szolgálni. Nagyon jó volt ezekből felkelni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a furcsa az iskolás álmokban, hogy mindig van mellé valami szörny is. Legtöbbször alienek, de nem is olyan rég zombik voltak. Vizsgákról még vizsgák idején sem álmodtam, legalábbis nem maradt meg bennem. Csak a szörnyek az iskolában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a furcsa az iskolás álmokban, hogy mindig van mellé valami szörny is. Legtöbbször alienek, de nem is olyan rég zombik voltak. Vizsgákról még vizsgák idején sem álmodtam, legalábbis nem maradt meg bennem. Csak a szörnyek az iskolában. :)

 

Fú nekem is volt ilyen alienes. :) Abban az volt a durva hogy üldözött az alien, és vagy x változatban végigálmodtam újra és újra. Volt hogy elkapott, volt hogy inkább kiugrottam a 2.-ról, stb. Nagyon durva volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerős. Voltam már gimis is álmomban, meg aggódtam olyan vizsga miatt is amin már rég túlvagyok, sőt olyan is volt, hogy merülési helyekről kellett volna házidolgozatot írnom. Na ez utóbbit nagyon nem tudom hova tenni, mert csak távolról tisztelem búvárkodást. Bár, ha jobban belegondolok, görbe tükör hogy írni "akartam" valamiről amit egyszer neki kéne állnom megtapasztalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy eltűntek a hosszas fejtegetéseim. Viszont, a két embertípusos példát a haladó mikroökonómiából vettem, amiből ma derült ki, hogy ötösre vizsgáztam. :)

Gratula :) Igen, ez kár, legfőképpen azoknak, akik visszaolvasnának :(

 

A legrosszabb amikor reggel felkelek, és kiderül hogy még sincs Lost 7. évad, és a yachtos csajokat se tudtam becserkészni. :D

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos nagyon jól tud angolul, az életben is biztosan jól használja (mint azt leírta, napi szinten kell használnia), csak azon kevés ember közé tartozik, akik szinte képtelenek a vizsgadrukk miatt levizsgázni. Talin mi már beszélgettünk arról, ez nála mennyire vészes. Sajnos ilyen is van, állásinterjún úgyis kiderül, ki mennyit tud vagy nem tud a papír ellenére. Az ilyen esetek miatt nem tartom én sem jó ötletnek a nyelvvizsgához kötést.

Volt kolléganőm mesélte, hogy a munkahelyén (nagy, országos hírnevű cég, nem holmi helyi szintű vállalkozás) sok ember elvégezte a fősulit, csak a nyelvvizsgát nem rakják le hozzá, pedig napi szinten tárgyalnak idegen nyelven. Csak éppen a vizsgához külön fel kellene készülniük, mert az túl nagy macera. De a cégnél senkit sem érdekel, hogy nincs meg nekik ezért a diplomájuk, sem a nyelvvizsgájuk.

Nagyon sarkítva látod ezt a nyelvvizsga kérdést. Rengeteg esetben nem a használható, napi szintű nyelvtudásról van szó, hanem csak arról a fránya államilag kötelező, néha túlzásokba eső vizsgáról.

 

Nem kellene elvi kérdésnek lennie, aki nem tudja használni, úgyis kibukik. És ugye tudás meg vizsga között óriási különbségek is lehetnek. Akkor most melyik a fontos, a tudás vagy a vizsga? Nem biztos, hogy egyébként az utóbbi annyira jó mérce.

A tudás a fontos, de felvételkor sok helyen kérik a papírt is. Bár szerintem, ha az interjún letesztelnek belőle, és OK a tudás, akkor papír nélkül is sikerülhet.

 

A vizsgadrukkot pedig muszáj levetkőzni előbb-utóbb, sok nyilvános beszéddel, olyan helyzetek keresésével, ahol kommunikálni kell, mert enélkül hiába a tudás, akár nyelvről, akár szakmáról van szó, nehezen lehet az ember sikeres, sőt esélyt is nehezen kap.

 

Köszi! :) Igazából nem akartam dicsekedni, de ez most nagyon nagy örömként ért, ez volt a legnehezebb vizsgám. Fura, mert miután megírtam, attól féltem, hogy 2-es 3-as lesz... annyira aggódtam, hogy egyik este rémálmomban 2-est kaptam :D

 

Szóval eléggé nyomasztott.

Gratula, Donát! :)

 

Nálam a rémálom, ha volt mostanában, már munkahelyi környezetű volt: iszonyú hajtás, minden ügyet pörgetni kell, s közben kiderül, hogy valami fontosról elfeledkeztem, s emiatt a főnököm totál ledorongol... Teljesen valóságalapú álom, a régi munkahelyem élőben is ilyen volt, csak az álomban sokkal nagyobb bajnak tűnt, hogy elmaradt valami. No, ebből is jó volt felébredni anno. :D Meg állást váltani is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.