Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Sajnos ebben nem tudok segíteni, csak akkor, ha a kezembe adnád. :P De ha rávágsz egyet samukalapáccsal, szerintem szétjön.¹

 

¹A tanácsom következményeiért felelősséget nem vállalok.

 

Hajajj :D Akkor inkább kísérletezek én :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan szép amikor ezeket a fülzsírdugaszokat egymás közt cserélik az emberek. :D

Ettől nekem is fóbiám van. :D

 

 

Pedig ha tudnád, mennyivel könnyebb tanulni, mint az angolt :P

Már akinek. :P

Én oroszt tanultam először idegen nyelvként, iszonyú nehéz volt, az igéket egyszerűen nem tudtam megkülönböztetni egymástól, a felelések csak úgy mentek, hogy előre bemagolt szövegeket próbáltam elsütni, és az oktatás csődje, hogy ezzel a módszerrel jól elvoltam évekig négyes-ötös szinten. 5 év tanulás után Moszkvában meg alig bírtam értelmes mondatokat megszülni társalgás címén. :| Viszont meglepő módon egy-két éve részt vettem egy tárgyaláson, ahol az orosz felet angolra tolmácsolták, és az oroszból meglepően sokat megértettem, még ilyen gyatra alapok mellett is.

 

Az angol egyből gyorsan és jól ment, főleg a társalgás szintjén (egyébként a mai napig nagyon szeretem, mint nyelvet), mert a nyelvtannal én is megküzdöttem többszöri nyelvvizsga nekifutással. Viszont mióta ismerem a francia és a német nyelvtant is, bátran állíthatom, hogy az angol még mindig a legkönnyebb közülük - sajnos. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel idén már nem valószínű, hogy gépközelbe kerülök, szeretnék mindenkinek bormámorban gazdag, emlékezetes szilvesztert kívánni. (persze azért a mértéktartás néha nem árt :D )

A 2012-es évben is számíthattok fordítói szolgálataimra(a 4. évad végéig biztosan), és értékes hozzászólásaimra a fórum területén. :D

2011- viszlát és kösz a halakat!

http://www.youtube.com/watch?v=bG6b3V2MNxQ&feature=related

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már akinek. :P

Én oroszt tanultam először idegen nyelvként, iszonyú nehéz volt, az igéket egyszerűen nem tudtam megkülönböztetni egymástól, a felelések csak úgy mentek, hogy előre bemagolt szövegeket próbáltam elsütni, és az oktatás csődje, hogy ezzel a módszerrel jól elvoltam évekig négyes-ötös szinten.

Lehet, hogy csak az idő távolából írom ezt, viszont a munkahelyen is mondta már kolléganő, hogy könnyebb volt azt tanulni. Más kérdés, hogy valószínűleg még rosszabbul tanították, mint ahogy manapság a nyelveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hittem, hogy egyszer ezt fogom mondani, de a Google Króm 1 nap alatt jobb böngészővé nőtte ki magát, mint a Tűzróka. :D Ráadásul eddig fagyásmentes, vagyis úgy néz ki, tényleg nem a táppal volt a gáz. :yeah:

Pont ugyan ez a probléma volt tegnap nálam is, és csak a csere jelentett megoldást! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.