Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hála a jóistennek. Végre nem szívok el egy doboz cigit a Wigwamban úgy hogy nem is dohányzom.

 

http://www.origo.hu/itthon/20111227-kiszoritjak-a-fustot-megvamoljak-a-dohanyosokat-jovore.html

Várjál még az örömködéssel. 3 hónap türelmi idő van a legtöbb kocsmával, szórakozóhellyel szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés a PC gurukhoz:

Lehetséges, hogy a rosszul bekötött táp fagyási problémákat okoz? Mert a minap vettem egy új tápot a gépembe, be is kötöttem (bár még nem csináltam ilyet :hehe: ) bekapcsoltam a gépet, majd amikor elindult, örültem, ahogy azt kell. :D Viszont 5-10 perc használat után a Firefox egyszerűen befagy, ami azért érdekes, mert minden más program gond nélkül fut. Nem hiszem, hogy a böngésző lenne a hibás, mert a laptopomon is a 9.0.1-es Firefox van.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nálam eddig semmi gond nem volt vele, sőt, én mindmáig a legjobb böngészőnek tartom (bár állítólag amennyit romlott a Firefox, annyit javult az Explorer). A gépemen és a laptopomon is ugyanaz a böngésző van, ez utóbbin pedig semmi problémám nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés a PC gurukhoz:

Lehetséges, hogy a rosszul bekötött táp fagyási problémákat okoz? Mert a minap vettem egy új tápot a gépembe, be is kötöttem (bár még nem csináltam ilyet :hehe: ) bekapcsoltam a gépet, majd amikor elindult, örültem, ahogy azt kell. :D Viszont 5-10 perc használat után a Firefox egyszerűen befagy, ami azért érdekes, mert minden más program gond nélkül fut. Nem hiszem, hogy a böngésző lenne a hibás, mert a laptopomon is a 9.0.1-es Firefox van.

 

 

 

A tápnak semmi köze a Firefoxhoz. Az csak az áramot adja az alkatrészeknek. Vagy megy vagy nem(illetve ha gyenge a táp akkor játékoknál újraindul a gép, de ezt nagyobb watt számú táp vásárlásával meg lehet oldani).

A többiek véleményét osztom, én is Firefoxot használok és az utóbbi fél évben borzalom. Kijön egy újabb és rosszabb mint elődje. Pont ma volt hogy nézném az oldalakat és megáll, kerreg a winchester, én már húznám le a scrollbart de nem megy. A megoldás a várás. Amig a zöld karika(régi nevén homokóra) van az egérmutató helyén addig várni kell. Nekem a torrentklienssel(Utorrent) van összefüggésben. Ha sok filmet töltök egyszerre(kb 20) akkor a Firwefox nagyon belassul.

Nagyon rossz a memóriafoglalási rutinja(ahhoz hogy ne akadjon egy program minden adatnak és programkódnak a memóriában kell lennie, a fő részeinek pedig valamelyik cache-ben). Tulajdonképpen arról van szó hogy az újabb Firefoxok rengeteg memóriát használnak indokolatlanul(érdemes megnézni a feladatkezelőben mennyit foglal le, le fogtok döbbeni), és pluszban még swappelnek( ez nagy vonalakban annyit jelent hogy a programok(bármelyik) nem csak a memóriát látják, hanem a winchestert is ún. virtuális memóriaként. Azaz a processzor olyan címeket is kioszt egy programnak ami a vinyón helyezkedik el. Ilyenkor az van hogy egy régebbi lapot kitesz a memóriából és a winchesterben lévőt olvassa be. Igenám de a winchester elérési ideje jóval nagyobb a memóriánál. Ezért van az hogy néha akadnak a programok).

Minél több memória van egy gépben annál kevesebbet kell swappelni. De hogy egy böngésző ezt csinálja az tényleg durva.

Szerintem rakd újra a Firefoxot.

Akit érdekel a virtuális tárkezelés az itt olvashat róla bővebben, sajnos én nem vagyok egy tanártípus így nem biztos hogy érthető amit írtam. Érdemes elolvasni, jobb ha az ember tudja mi folyik a háttérben miközben használja a gépét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszi a tippet. A gépre leszedtem a Chrome-ot (Firefox után ez jön be legjobban, bár a könyvjelzők hiánya zavar), eddig még nem fagyott le. Azért gondoltam, hogy a tápnak köze lehet a dologhoz, mert a laptopomon továbbra is hibátlanul üzemel a Firefox.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.