Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ma itt is esett a hó. Gyönyörű havas a táj. Ez az igazi karácsonyi feeling.

Igen, ez, de karácsonyra valószínűleg semmi nem marad belőle, legalább is ezt mondták ma kollégák, akik figyelik az időjárás-jelentést. Nálunk is esett délután, bár ide már nem sok jutott. Reggelre irtó sz*r lesz az út, az a 2-3 mm is lefagy, ami most ráesett és közben olvad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eshetett volna tovább, illetve lehetne hidegebb is, de legalább az emberek megtanulhatnák felsózni az utakat. A megolvadt hó újra megfagy, az eredmény pedig magáért beszél. Enyhén szólva is sikamlósak az utak errefelé, amit hazafelé saját magam is kellően megtapasztalhattam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk ezt megteszi az időjárás. Múltkor egész nap esett a hó, dél körül kezdett megmaradni, estére már látványosan szép fehér volt minden, éjjel meg jöttek a plusszok és az egész megolvadt. Éjfél előtti kutyasétáltatás már sárséta volt.... reggelre meg persze lefagyott az egész.

 

Holnap megyek Bp-re. Kíváncsi vagyok a váltók most is befagynak-e....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk reggel -10 fok volt, szerintem ez épp elég hideg, holnap hasonlóra lehet számítani.

Biztos melegebb lesz, mert tegnap éjjel derült idő volt ami kedvez a keményebb fagynak. MA viszont felhős az ég ami bent tartja a hőt, szóval -10 tuti nem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este mifelénk is havazott pár órát.

 

 

Az volt a Die Hardban, nem? :)

Vaughn Monroe-é a DH-s.

Plusz érdekességképp jegyzem meg hogy a "Let It Snow"-t vele rögzítették először.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazat megvallva nem láttam még a DIe Hardot.

Majd szerintem mindenképp tegyél egy próbát vele, egy igazán nagyszerű akciófilmről van szó. :) Bár nekem akkor is a harmadik rész a kedvencem mind közül. :) Rog, köszike a pontosítást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaughn Monroe-é a DH-s.

Plusz érdekességképp jegyzem meg hogy a "Let It Snow"-t vele rögzítették először.

Köszi az infót Rog! Ezt nem is tudtam, én eddig mindig a Sinatras verziót hallgattam, meg tudtam még hogy a Dean Martin féle híres. Ez az "eredeti" is nagyon jó. Múltkor az Alleeban hallottam valami mostanság készülhetett, borzasztó gagyi feldolgozást, amitől a hajamat téptem :D .

Amúgy ezek a karácsonyi klasszikusok hozzám a White Christmas c. cd-n jutottak el, amin Sinatra és Bing Crosby előadásában hallhatók. Olyan jó hangulatuk van, hogy hallgatás közben néha abba a korba kívánom magam, amikor készültek... aztán mindig eszembe jut, hogy azért akkoriban nem volt minden fenékig tejfel, elég "csak" a II. vh-ra gondolunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd szerintem mindenképp tegyél egy próbát vele, egy igazán nagyszerű akciófilmről van szó. :) Bár nekem akkor is a harmadik rész a kedvencem mind közül. :) Rog, köszike a pontosítást. :)

Meg akartam már nézni, részleteket már láttam belőle, de még valahogy a teljes nézésre nem került sor. Így vagyok pl: a Rocky, a Rambo, és az Alien filmekkel is. (mielőtt rám gyújtanátok a házat, felhívnám rá a figyelmeteket, hogy én fordítom a Clone Wars-t, így számotokra sem lenne túl jövedelmező ha véget vetnétek alantas kis életemnek)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én eddig mindig a Sinatras verziót hallgattam, meg tudtam még hogy a Dean Martin féle híres. Ez az "eredeti" is nagyon jó.

Én tegnap estig csak a Monroe-sat ismertem. Nemrég hallgattam meg a Sinatrásat. Az is jóféle de a másik kicsit jobban bejön.

 

Amúgy ezek a karácsonyi klasszikusok hozzám a White Christmas c. cd-n jutottak el, amin Sinatra és Bing Crosby előadásában hallhatók. Olyan jó hangulatuk van, hogy hallgatás közben néha abba a korba kívánom magam, amikor készültek...

Ilyen nekem filmekkel szokott lenni. Elég sokszor előfordul velem hogy belekívánom magam néhány bejövős film világába. :D

 

aztán mindig eszembe jut, hogy azért akkoriban nem volt minden fenékig tejfel, elég "csak" a II. vh-ra gondolunk. :D
Inkább ne gondoljunk rá. :D

 

Meg akartam már nézni, részleteket már láttam belőle, de még valahogy a teljes nézésre nem került sor.

Szinkronosan nézés esetén eredeti szinkronnal ajánlott. Ha még a harmadikat se láttad akkor az is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk reggel -10 fok volt, szerintem ez épp elég hideg, holnap hasonlóra lehet számítani.

Lehet, hogy szívtelenül hangzik (sőt, tudom), de aki fázik, az öltözzön fel. Én egész nyáron szenvedek, legalább ilyenkor legyen egy kis pozitív életérzés. Ma is ingben söpörtem a havat. A szomszédok néztek is, de nem igazán izgatott. Ha hidegebb lenne, a hónak nem lenne ideje elolvadni, így később nem fagyna újra le és talán a balesetek száma is csökkenne.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy szívtelenül hangzik (sőt, tudom), de aki fázik, az öltözzön fel. Én egész nyáron szenvedek, legalább ilyenkor legyen egy kis pozitív életérzés. Ma is ingben söpörtem a havat. A szomszédok néztek is, de nem igazán izgatott. Ha hidegebb lenne, a hónak nem lenne ideje elolvadni, így később nem fagyna újra le és talán a balesetek száma is csökkenne.

 

:rock: nyáron én is szenvedek a hőségtől (nem kicsit, nagyon) én is örvendek ha télen TÉLI az idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:rock: nyáron én is szenvedek a hőségtől (nem kicsit, nagyon) én is örvendek ha télen TÉLI az idő.

 

 

Szerintem is. Persze nem feltétlenül fagy kell, de azért max 2 fok legyen ilyenkor. A nyolcvanas években ilyenkor már rég leesett a hó nagy is volt és sokáig megmaradt. Végigszánkóztam a téliszüneteket.

Szerintem egyre melegebbek lesznek a telek és mediterrán ország leszünk 2030-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:rock: nyáron én is szenvedek a hőségtől (nem kicsit, nagyon) én is örvendek ha télen TÉLI az idő.

Sajnos épp ez a gond, hogy ez még nem igazán téli idő. A hideg és a szél megvan, sőt, már a csúszós utak is, de az igazi, tartósabb hóesés elmaradt, pedig már vészesen közel a Szenteste. A tegnapi hóból is mi maradt?

Tudom, költözzek el Finnországba. :D Ott nem lennének ilyen gondjaim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ezek a karácsonyi klasszikusok hozzám a White Christmas c. cd-n jutottak el, amin Sinatra és Bing Crosby előadásában hallhatók. Olyan jó hangulatuk van, hogy hallgatás közben néha abba a korba kívánom magam, amikor készültek... aztán mindig eszembe jut, hogy azért akkoriban nem volt minden fenékig tejfel, elég "csak" a II. vh-ra gondolunk. :D

Ennek ellenére nem volt olyan idegbajos korszak, mint a mostani :)

 

Meg akartam már nézni, részleteket már láttam belőle, de még valahogy a teljes nézésre nem került sor. Így vagyok pl: a Rocky, a Rambo, és az Alien filmekkel is. (mielőtt rám gyújtanátok a házat, felhívnám rá a figyelmeteket, hogy én fordítom a Clone Wars-t, így számotokra sem lenne túl jövedelmező ha véget vetnétek alantas kis életemnek)

Figy, másoknak itt évtizedes előnyük van filmek terén :P Értsd: már moziba jártunk, amikor születtél :P

 

Lehet, hogy szívtelenül hangzik (sőt, tudom), de aki fázik, az öltözzön fel.

Jah, fel is szoktam rendesen öltözni :P Bár a gép előtt este 3 pulcsiban ülni azért nem komfortos, arról nem is beszélve, hogy milyen sz*r gépelni, ha nincs elég meleg a szobában, és hideg az ember keze.

 

Hó januárban és februárban jön főleg az utóbbi évek tapasztalata alapján.

És az igazán hideg is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére nem volt olyan idegbajos korszak, mint a mostani :)

 

Mivel nem benne élünk igy ja. Valszeg a miénkről is azt fogják hinni, hogy milyen laza volt és bárcsak vissza lehetne ide jönni... annál ami van mindig érdekesebbnek tűnik ami épp nincs :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldogat meg sokat Norbi!

Karácsonyi nagytakarítás: Mission Completed :)

Ma még hátra van a sütés-főzésbe való besegítés, holnapra csak csomagolás, felfűzés, Karifa állítás van :)

 

Hála a Tervezőnek, a hó nem esik, szóval nyugis előkészületek vannak/lesznek idén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.