Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Azt bírom, hogy múlthétvégén riogattak minket, hogy jön az igazán hideg tél, meg a fél méteres hó, ehhez képest... péntek van, egy gramm hó nem esett (legalábbis itt), a hideg meg... viszonyítás kérdése, de nagy hidegnek ezt még nem nevezném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt bírom, hogy múlthétvégén riogattak minket, hogy jön az igazán hideg tél, meg a fél méteres hó, ehhez képest... péntek van, egy gramm hó nem esett (legalábbis itt), a hideg meg... viszonyítás kérdése, de nagy hidegnek ezt még nem nevezném.

Itt jelenleg -15 C és már 11 óta megállás nélkül havazik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Dzséjttel... sajnos nem mindenki teheti meg a munkája miatt, hogy behúzódjon a hideg elől (a Dzséjt által hozott példák kiválóak) azt meg pláne nem sokan tehetik meg, hogy otthon maradjanak azért, mert hideg van. De nem feltétlenül értette Frenkie is így.

 

Keresztapám építőipari vállalkozó, téli időszakban úgy is kevesebb meló akad nekik, de pl most a nagy hideg miatt szabadságra küldte a dolgozóit... ilyen is van, de nem ez az általános.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt bírom, hogy múlthétvégén riogattak minket, hogy jön az igazán hideg tél, meg a fél méteres hó, ehhez képest... péntek van, egy gramm hó nem esett (legalábbis itt), a hideg meg... viszonyítás kérdése, de nagy hidegnek ezt még nem nevezném.

Gondolom hamarosan minket is elér a havazás, igazság szerint, szombat környékére ígérték.

Na most... khm... Arra panaszkodsz, hogy pénteken még nincs itt a szombati hó? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most... khm... Arra panaszkodsz, hogy pénteken még nincs itt a szombati hó? :)

Múlthétvégén erre a hétre ígérték a durva telet, hétvégére pedig a fél méteres hóesést. Szerintem ez még nem zárja ki, hogy valamennyi csapadék attól még essen szombat előtt. Legalábbis számomra elég furcsa hó nélkül durva télről beszélni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek rá? Na ez volt az igazi kemény tél, volt szerencsém átélni.

 

http://www.idokep.hu/hirek/a-86-87-es-tel-

Hajaj, emlékszem rá, nem kellett suliba menni napokig :D

 

Otthon van fűtés.

Kiegészítés jön. Nálunk is van fűtés... fával, amit be is kell cipelni, szóval ha holnap egész nap esik, fúj is hozzá, plusz még röpködnek a mínuszok rendesen, akkor aztán sz*r dolgom lesz folyton kimászkálni a fásba, és hogy oda jussak, még el is kell söpörni a havat. Eh... mindig az ilyenekre gondol az ember, amikor szidja az igazi telet :hehe:

Itt még hónak nyoma sincs. Remélem, nem reggelre esik le vagy 30 centi, inkább söpröm folyamatosan a hóesésben, mint egyszerre ennyit.

Jah... és kitört rajtam a nátha. Jövő hétvégére írják a leghidegebbet (-25), szóval nem biztos, hogy feljutok az első hétvégémre az okításra (+könyvvásárlás gyorsan, mielőtt elfogy a jegyzettárból), mert mondjuk a MÁV és/vagy a BKV bemondja az unalmast.

 

Nyugodjon békében a Malév! :(

No komment, ma beszéltem a témában pár emberrel, ismerős is kint ragadt Londonban.

 

Itt jelenleg -15 C és már 11 óta megállás nélkül havazik

Barátnőm ma Csabára utazott, szóval szegénynek jókor kellett levonatoznia Pestről. Lesheti a nagy havat már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátnőm ma Csabára utazott, szóval szegénynek jókor kellett levonatoznia Pestről. Lesheti a nagy havat már.

Szerencsére a hó megállt 2 cm-nél (bár van egy olyan érzésem, hogy holnapra ez a szám megsokszorozódik), és a hőmérsékletben is tapasztalható egy kis enyhülés, viszont még így sem tartózkodnék kint huzamosabb ideig.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek rá? Na ez volt az igazi kemény tél, volt szerencsém átélni.

 

http://www.idokep.hu/hirek/a-86-87-es-tel-

Hajaj, emlékszem rá, nem kellett suliba menni napokig :D

Nálunk se. :D Nekünk akkor februárban volt a szalagavatónk, és alig tudtuk megtanulni a táncot, mert a nagy hó miatt elmaradtak a próbák többször is.

 

 

És? Talán nem utálhatja valaki a telet? Én is rühellem, csak decemberig tudom elviselni, akkor is az ünnepek miatt.

Hideg van, alaposan fel kell öltözni, egy csomó kültéri tevékenységet nem lehet űzni, naná, hogy nem sokan zárják a szívükbe ezt az évszakot.

Ezzel én is így vagyok. A december még OK, de a másik két téli hónap csak kínszenvedés, sötét, hideg.

 

 

Itt még hónak nyoma sincs. Remélem, nem reggelre esik le vagy 30 centi, inkább söpröm folyamatosan a hóesésben, mint egyszerre ennyit.

Jah... és kitört rajtam a nátha. Jövő hétvégére írják a leghidegebbet (-25), szóval nem biztos, hogy feljutok az első hétvégémre az okításra (+könyvvásárlás gyorsan, mielőtt elfogy a jegyzettárból), mert mondjuk a MÁV és/vagy a BKV bemondja az unalmast.

Jobbulást! A közlekedés pedig elég nagy lutri mostanság, a MÁV és hideg összefüggése még érthető, de én mostanában heti szinten találkozom a jelenséggel, hogy nem jár a metró, mert kigyulladt, füstöl valamelyik kocsi, és emiatt akár 1-2 órára is leáll a metró.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván zűrös a helyzet, de azért ettől távol áll a BKV. Olyan nem lesz hogy hirtelen csak úgy nem járnak a buszok, villamosok.

Én is azt mondom, hogy a BKV-t nem hagyják leállni, túl sok mindent érint.

 

Emberek... Nyíregyházán egyre komolyabb a helyzet hó ügyben. Már-már eléri a 40 cm-t

Hehe, ez jópofa :lol:

 

Jobbulást! A közlekedés pedig elég nagy lutri mostanság, a MÁV és hideg összefüggése még érthető, de én mostanában heti szinten találkozom a jelenséggel, hogy nem jár a metró, mert kigyulladt, füstöl valamelyik kocsi, és emiatt akár 1-2 órára is leáll a metró.

Köszi :) Olvasom néha a hírekben, hogy éppen mikor miféle jármű robban le, elég vészes így közlekedni.

 

Ha EZT a szintet nem érjük el, jók vagyunk! :)

Ismerem a képet, facebookon láttam, de nagyon tetszik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagy ötlet! Erre miért nem gondoltam még? Telefonálok is a főnöknek, hogy elmentem haza a finom meleg szobámba és bebújok a pihepuha takaróm alá. Esélyes, hogy a melegebb időkben sem kell már ide visszajönnöm, de remélem, Frenkie, pótlod majd a tanácsod megfogadásával kiesett fizetésem. :P:)

Otthon van fűtés. Stimmt, de ezek szerint én nem vagyok átlagos, mert havi átlag kétszáz órát nem otthon töltök el, hanem a munkahelyemen. Ahol feladataim egyike, hogy felügyeljek kamionok lerakodását (ami 20-30 tonnányi papírnál nem két perc, hanem átlagosan egy óra), ellenőrizzem az épületeket két óránként (ami szintén legalább fél óra), és ezt mind a szabad ég alatt, a hidegben kell végezni. És hidd el, ezalatt az idő alatt k*rvára hat rám a fagy! Meg a kamionosra is, aki éppen szedi szét a pótkocsit, meg a rakodóra is, aki a fűtetlen targoncában ücsörög, meg a kollégáimra is (és most még jó helyen vagyok, mert a porta legalább fűtött... a korábbi munkahelyemen jószerivel fűtés sincs, az ottani ex-kollégák alig bírják a melót, 24 órát eltölteni olyan helyen, ami a 0-10 fok közötti időszakban is max 17 fokos volt, képzeld el, most mi van ott). És legjobb tudomásom szerint mind átlagos munkásemberek vagyunk, akiknek jégkockát csinál a hátsójából a fagy. Mert hiába van otthon fűtés, ha a szabad ég alatt kell dolgoznunk. És ez alól nincs hideg alapon járó felmentés. Úgyhogy ez az "otthon kell maradni" nagyon jól hangzik, csak sajnos olyan távol áll a valós élettől, mint féllábú gólya a futóversenytől. Nekem utoljára most kettőkor kellett kidugnom az orrom. Totál átlagosan le is fagytam, pedig a félórás kört öt perc alatt tettem meg. Pedig hidd el, nagyon szívesen aludnék otthon a meleg szobámban, a pihe-puha ágyamban. De erre még három és fél órán át nem lesz lehetőségem, és ezalatt még kétszer ki kell mennem. Egyszer menthetetlenül hosszabb időre, mert haza kell gyalogolnom.

Szóval igen, eddig is utáltam a telet, de most már rohadtul rühelem a mocsadékot.

 

 

Dzséjt komám. Remélem nem sértelek meg a megszólítással. Szerinted én hol dolgozom? Szerintem már leírtam de akkor még egyszer. Egy fű-

tetlen csarnokban ami régen gyár volt. Nincs fűtés és nincs légkondi, sok a beton és a tető nagy része üvegablak. Következmény: Nyáron ha kint 35 fok van akkor bent 45. Ha van meló télen , pl kamiont kell rakni, akkor odafagy a kezed a fémhez. Persze van kabátunk, meg ha nincs meló írány a meleg bódé. DE. Ha egész napos meló van akkor kint vagy. Úgyhogy nekem írni olyat amit beírtál nagy hiba volt. Én nem fűtött helységben tartózkodom. Mire írtam mégis azt hogy otthon kell maradni? Hát csak letelik egyszer a munkaidő. Na akkor kell otthon maradni. Mert ugye ahogy írod is munkaidőben bírni kell a fagyot. Azaz vallom azt hogy aki ezt betartja NEM fog megfagyni. Világos? Ha nem szívesen meghívlak egy hétre a munkahelyemre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rálestem, ugyan olyan szenny, mint ezer másik társa... a szomorú inkább az, hogy erre igény van. (egyéni szuverén vélemény)

 

Sejtettem én, ahogy írtam is korábban, hogy Frenkie nem úgy gondolta, ahogy pára sajnos félreértettétek.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? Talán nem utálhatja valaki a telet? Én is rühellem, csak decemberig tudom elviselni, akkor is az ünnepek miatt. Elfogadom, ha valaki szereti, de nehogy már felháborodás tárgyát képezze, mert sokan nem szeretik, ez nonszensz.

 

Hideg van, alaposan fel kell öltözni, egy csomó kültéri tevékenységet nem lehet űzni, naná, hogy nem sokan zárják a szívükbe ezt az évszakot. Lapozzunk.

Minek is kell ilyenkor kültéri tevékenységet folytatni? Zárkózz be és olvass ,vagy nézz filmet. Kit érdekel a kültéri tevékenység? Egy fűtött szobában kell tartózkodni és a szellemet tömni infóval. Nyáron nem tudsz a hőség ellen mit csinálni most viszont igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.