Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nézem ezeket a képeket, és az jut eszembe, hogy ez még nem eléggé történelem. Az egyik szülőm már élt akkor, nem volt annyira régen, hogy a töri könyvek távolába vesszen. És azért ebbe belegondolni, hát... nem kellemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellene egy kis segítség külföldi online vásárlás téren: hogy tudnám megvásárolni ezt a cipőt? Főleg az lenne a kérdésem milyen módon tudnék fizetni érte?

 

 

Először regisztrálni kell az oldalon és gondolom utána a kosárba rakni ,majd fizetni, ahol ki kell tölteni a kártyád adatait és gondolom a címedet is kéri majd a rendszer. Mivel regisztráció hiányában nem enged tovább a fentiek csak tipp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellene egy kis segítség külföldi online vásárlás téren: hogy tudnám megvásárolni ezt a cipőt? Főleg az lenne a kérdésem milyen módon tudnék fizetni érte?

 

 

A kosárba helyezés után is tudsz regisztrálni - anélkül nem megy. Elvileg szállítanak hazánkba, viszont a fizetési módig nem jutottam, mert nem csináltam végig a rendelést. vélhetően valamilyen kéártyával, vagy paypallal tudsz fizetni.

 

Kínai oldalnál kissé nehézkesebb, mert nem mindig fogadnak el mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a néhány nap elég sűrű volt, nem is nagyon gépeztem. Megharapott kedden egy kutya, mikor a Baguettet sétáltattam. Egy utcán mentünk fel, ki akartam vinni a dombokra, de az egyik háznál, nem is említem kik laktak és a fa kaput már eltüzelték. Persze, a korcs, mocskos, éheztetett kis agresszív neveletlen kutyájuk nem volt megkötve és kijött az utcára. Megtámadott minket és én a Bagit védtem, mert több esze volt, ő inkább hátrált, meg mögém állt, nem is támadott. De a kis kutya folyamatosan közelebb jött és acsargott. Aztán neki akart ugrani, én a levegőben belerúgtam egyet. Ekkor belekapott a térdkalácsomba, a 22.000 Vans farmert fel is szakította. Akkor küldtem bele még egyet, már jó mérgesen. Aztán ráordítottam, hogy takarodjon és visszavonult. Kijöttek a dakoták és még nekik állt feljebb, hogy miért bántom azt a kis... mondtam, hogy készüljenek, mert megyek az orvoshoz és az ilyet az ÁNTSZ-nek is jelentik, szóval ki fognak jönni. A nő meg is ijedt, hiszen számára idegen szavakkal vagdalóztam és bekotródott.

Este mehettem a sürgősségire, a lábam addig folyamatosan vérzett, de húgom tett rá nyomó kötést. Ott bekenték két féle krémmel, meg kaptam tetanuszt. A nővér elég brutál volt, gyorsan beadta és erősen hozzányomta a vattát. Másnap nem is fájt, de ma alig bírtam ráállni a bal lábamra és nagyon sajog a popsim. Így mentem az üzemorvoshoz, aztán gyalogoltam át a várost, leadni a papírokat, utána vissza, rendeztem még pár dolgot a városban és mire hazaértem, már be is dagadt. Aztán most, ha fekszem, akkor nem fáj, de ha ülök, akkor 2-3perc múlva már lüktet....

Szóval, volt időm, meg lehetőségem is délután két filmet megnézni, ezt majd oda írom. Amúgy tényleg ki fog menni az ÁNTSZ, mivel nem valószínű, hogy oltva volt a dög. Az is biztos, hogy nem vagyok veszett, annak már lettek volna jelei, de a tetanusz még mindig nagyon fáj...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a néhány nap elég sűrű volt, nem is nagyon gépeztem. Megharapott kedden egy kutya, mikor a Baguettet sétáltattam. Egy utcán mentünk fel, ki akartam vinni a dombokra, de az egyik háznál, nem is említem kik laktak és a fa kaput már eltüzelték. Persze, a korcs, mocskos, éheztetett kis agresszív neveletlen kutyájuk nem volt megkötve és kijött az utcára. Megtámadott minket és én a Bagit védtem, mert több esze volt, ő inkább hátrált, meg mögém állt, nem is támadott. De a kis kutya folyamatosan közelebb jött és acsargott. Aztán neki akart ugrani, én a levegőben belerúgtam egyet. Ekkor belekapott a térdkalácsomba, a 22.000 Vans farmert fel is szakította. Akkor küldtem bele még egyet, már jó mérgesen. Aztán ráordítottam, hogy takarodjon és visszavonult. Kijöttek a dakoták és még nekik állt feljebb, hogy miért bántom azt a kis... mondtam, hogy készüljenek, mert megyek az orvoshoz és az ilyet az ÁNTSZ-nek is jelentik, szóval ki fognak jönni. A nő meg is ijedt, hiszen számára idegen szavakkal vagdalóztam és bekotródott.

Este mehettem a sürgősségire, a lábam addig folyamatosan vérzett, de húgom tett rá nyomó kötést. Ott bekenték két féle krémmel, meg kaptam tetanuszt. A nővér elég brutál volt, gyorsan beadta és erősen hozzányomta a vattát. Másnap nem is fájt, de ma alig bírtam ráállni a bal lábamra és nagyon sajog a popsim. Így mentem az üzemorvoshoz, aztán gyalogoltam át a várost, leadni a papírokat, utána vissza, rendeztem még pár dolgot a városban és mire hazaértem, már be is dagadt. Aztán most, ha fekszem, akkor nem fáj, de ha ülök, akkor 2-3perc múlva már lüktet....

Szóval, volt időm, meg lehetőségem is délután két filmet megnézni, ezt majd oda írom. Amúgy tényleg ki fog menni az ÁNTSZ, mivel nem valószínű, hogy oltva volt a dög. Az is biztos, hogy nem vagyok veszett, annak már lettek volna jelei, de a tetanusz még mindig nagyon fáj...

az ilyen dogot altatni kell a gazdat meg jol megbirsagolni

es ha egy gyereknek szalad neki neagyisten

de mondok jobbat mig beugrottam egy haverhoz az aszony kintmaradt a kocsiban a kutyaval kis tibeti spaniel veletlen kiugrott tolle mikor kiszalt es szaladt felem az utcaban egy pitbull korcs roti keverek dog neki en meg kapnam ki a szajabol baz majdnem letepi a kezem mitad isten kijon a fatyu senkihazi paraszt reszegen es meg uszitja a kutyat

na enyikellet nekem is kepenbasztam a barmot aztan irany a rendorseg ez mind Erdelyben a rendor jol elagyabugyalta a csakot mint hat a kutyat elaltattak plusz jol megbuntetek a barmot

 

es kerdem en ha egy gyereknek megy egy ilyen dog neki szet is tepi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, a kutya hibája hogy nem nevelték meg?

Viszont hogyha neked bizonyítottan kiszakította a bizonyítottan 22 000-s gatyádat, plusz bizonyítottan akadályoz a munkában, akkor intézhetsz kártérítést. Hogy mennyire behajtható, az egy dolog, de megpróbálni lehet, hogy érdemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, a kutya hibája hogy nem nevelték meg?

Nyilván nem, de ha mondjuk rátámad az emberre, akkor el kell altatni, nincs vita. Sokszor a sorozatgyilkosok sem tehetnek arról, amit tesznek, mégsem fogok jóindulattal hozzájuk állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jócskán lekéstem vele, de utólag is boldog születésnapot Pildi és Werebazs :)

 

És valami egészen más: ITT lehet nézni színes fotókat az '56-os forradalomról. Szerintem elég érdekes. Egy kis ízelítő:

Köszi szépen. :)

Érdekes képek, de én annak örülök mindig, ha látok hasonlókat, hogy élőben még nem láttam. Remélem, nem is fogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel baromira nem értek egyet. Nagyanyámék 8-an voltak testvérek, egy cipő volt télen, látástól -vakulásig dolgoztak valami gróf birtokán szombat és vasárnap is. Mégsem loptak gyilkoltak. Érdekes nem? Nehogymár a nyomor gyilkosságra serkentsen.Mert ok azt elismerem hogy rablásra. De arra hogy 10 évesen gyilkolni mint az állat? Az ilyen ember gazdag környezetben is egy állat lenne. Erre nincs mentség. Én sem vagyok jómódú. Mégsem öltem meg senkit a BMW-jéért.

Mégegyszer mondom, ott mindenkinek lehetősége van tanulni és kitörni. Megvan a lehetőség. Nem él vele. Akkor mit csináljunk? És ha nincs nyomornegyed, akkor tanul szakmát, vagy dolgozik? Hát nem. És ezért érdemel golyót mert menthetetlen. mert akit meg lehet menteni azt meg is lehet. Akit meg nem az ne engem vagy téged gyilkoljon meg vagy raboljon ki hanem tüntessék el a társadalomból vagy börtönnel vagy akasztófával. Amíg van arra igazolás hogy mélyszegénységben lévő emberek tisztességesen élnek addig ne mentegessük már ezeket.

Mi az hogy mintapolgár? Az az ember aki tisztességesen dolgozik akár minimálbérérét, és senkit nem bánt ,tisztelettudóan beszél a másik emberrel, nem szemetel az mintapolgár? Nem, hanem ez a normalitás. Ami belőlünk emberekből következik. Ezért vagyunk emberek és nem állatok.

A sógoromnak az apja alkoholista volt a legrosszabb fajtából az anyukája meghalt 10 éves korában a bátyja eladta a cuccait. Mégsem lett alkoholista és bűnöző. Rengeteg ilyen embert ismerek.

Nálam nem hivatkozási alap a hova születünk.

Ok Rióban a rendőrök is korruptak ami nem szerencsés, de pont a filmben a srác a fotózással ki tudott emelkedni.

Amit én vallok az az hogy vannak az erőszakos emberek akiknek semmi nem használ, akikkel semmit nem tudunk kezdeni. Csak a gyűlölet fröcsög belőle és az emberi élet neki nulla. Na ezeket akárhogy felfordul a gyomrod ki kell nyírni szerintem.

Szerinted miért írtja őket a B.O.P.E mostanság is? Mert jön 2014-ben a foci-vb majd 2016-ban az Olimpia. Nem lehet velük tárgyalni csak azt értik meg ha helikopterrel és tankkal bemennek és lőnek akit érnek. Mert az odalátogató nézőket baromira nem fogja érdekelni a jak de szegény vagyok magyarázat. Nyugalmat akarnak és nézni a mérkőzéseket. Ehhez viszont tisztogatni kell és nagyon helyesen meg is teszik és nem tesze-tosza tárgyalásra fordítják az időt és a pénzt hanem golyóra. Az csak olcsóbb.

 

 

De meghallgatlak természetesen téged is, hogy hogyan faragnál belőlük normális embert? Komolyan kiváncsi vagyok rá.

 

Tehát ha jól értem akkor nem érzékeled a különbséget aközött, hogy valaki szegény és aközött, hogy nyomor-negyedben él. Vázolom a különbséget: ha a szegényeket nagy tömegben és területen zárod össze akkor egy olyan városrész fog létrejönni, ahol konzerválodik a szegénység. Ugyanis ezen a területen nem tudsz normális vállalkozást inditani, mert nincs normális vásárlóbázis amire felépithetnéd az üzletet, de menekülni se tudsz innen, mert a negyeden kivüli ingatlanárak megfizethetetlenek egy mély-szegénységben élőnek. Ezért a szegénység folyamatosan újra termeli magát: aki egy ilyen helyre születik annak kisebb csoda kell ahhoz, hogy innen kikerüljön. Rakéta ezek közé tartozik a filmben. Egy hegynyi mázli hullott az ölébe és igen, igy ki tudott jutni.

Tanulás: természetesen a nyomornegyed lakói nagyrészt ugyanarra a helyre járnak tanulni - ezen iskolák végzőseiért nem kapkodnak a nyomornegyeden kivül, külső iskolákba viszont közel lehetetlen bejutniuk.

Mivel se munka se valós kitörési lehetőség pár generáció és az ambició szinte teljesen kivesz ebből az összezárt csoportból, mert az élet tapasztalat azt mutatja, hogy hiába próbálnak tanulni, hiába próbálnak boldogulni, minden egy nagy zsákutca. Az ő gyerekeik pedig már azt látják, hogy ez az élet normális menete: nem tanulsz, nem dolgozol, hanem alternativ módokon keresed a boldogulást. A probléma teljes félreértése ha magadat vagy nagymamádat hozod példának: ilyen nyomornegyedek amit a film mutat nálunk nem működnek. Nálunk amik vannak azok kulturális alapon jöttek létre (cigány-gettókra gondolok), de a filmben bemutatott emberek kultúrális gyökerei egy hajszállal sem térnek el az ottani gazdagokétól. Ők nem azért szeparálodtak el, mert más nemzetiségüek, más kultúrájuk van vagy ehhez hasonló... a rio-i szegényeknek a saját kormányuk teremtett olyan körülményeket, ami az elszeparálodásuk felé vezetett. Ez nem egy saját maguk választotta sors, hanem egy felülről jött kib*szás. És hogy ebből milyen könnyű kitörni azt szűrd le ebből a pár éves hírből: "Három méteres betonfalat emelnek idén Rio de Janiero legalább tizenegy szegénynegyede köré.".

 

Maximum akkor sejthetnéd, hogy milyen az ő életük, ha olyan közegben nősz fel ahol kezdetektől fogva ez a kilátástalanság vesz körül és csak negativ példát látsz magad körül. Márpedig mindannyian a látott mintákat vesszük át. Naivitás azt állitani, hogy te vagy én nem lennénk bünözők egy ilyen közegben. Normalitásokról beszélsz, csak akkor ezek szerint azt nem vetted észre hogy a filmben ábrázolt világban a bünözés és az erőszak a normalitás. Még a szuper jó fej Rakéta, aki a pozitiv példa a filmben és akit te is jó példaként emlitesz: még ő is úgy dönt, hogy rabol egyet, amikor teljesen leég. Úgy látta maga körül hogy ezt igy szokták megoldani, tehát logikus lépésnek tünik. Csak azért nem lesz világra szoló rabló, mert beijed amikor ténylegesen rabolni kéne.

 

Egyébként pedig teljesen mindegy milyen korban vagy milyen földrajzi helyen jött létre nyomornegyed: mindenhol óriási volt a bünözés és konzerválodott a szegénység. Ebből természetesen levonhatod azt a következtetést is, hogy a városi mélyszegények régen és most is rosszabb emberek voltak a gazdagoknál, hisz lám a Beverly Hills-en ahol a gazdagok élnek sokkal kevesebb az erőszakos büncselekmények száma. Ahol sok a pénz ott több jó ember születik a logikád szerint. De szerintem ennél tévesebb következtetésre nem is lehetne jutni. Egyszerüen ha egy nagy tömegtől el veszel minden lehetőséget, akkor ők azután nem aszerint fogják élni az életüket, amit te a civilizált környezetedből, távol a nyomornegyedektől normálisnak tartasz. Megint csak hangsúlyozni szeretném: a rio-i szegények a cigányokkal ellentétben nem önálló, saját kultúrájuk miatt szeparálodtak el a többségtől, hanem a kormányuk teljes inkompetenciájának és a borzasztó városvezetésnek köszönhetően.

 

Kommandósok: Jellemzően oda ahol igazán rossz a helyzet be se teszik a lábukat. Néhány turista-célpont közeli helyet megszálltak, amig jön az olimpia. Ettől inkább a turistáknak lesz jobb, a helyi helyzet nem igen javul. Eleve: a kormány elvette egy csomó embertől a lehetőséget, hogy jobban élhessen (vagy pontosabban fogalmazok: rendkivüli módon megnehezitette a boldogulásukat), majd ezután az ebből fakadó problémákat azzal akarja megoldani, hogy a megszivatott ember-csoport néhány tagját lemészárolja. A nyomornegyedek problémája azonban nem gyilkosságokkal fog megoldodni, hanem azzal ha lehetőséget teremtenek a kérdéses ember-csoportnak. Az egyén szintjén még csak-csak lehet számitani a csodára, a nagy szerencsére, de a tömegek szintjén nem lehet azt várni hogy majd hirtelen megoldódik egy ekkora kaliberű probléma és a szegény-negyed magától a nagy egész szerves része lesz. Természetesen azt kell csinálni a nyomornegyedekkel, amit Európában már rég megtettek: lépcsőről lépcsőre felszámolni, a lakosait pedig asszimilálni. Ez nem két-három de még csak nem is biztos hogy 10 év munkája lesz. Egy ilyen projektből legfeljebb a mostani nyomornegyed lakóinak a gyermekei profitálhatnak, de ha ebbe nem kezdenek bele, akkor az ördögi kör fenn fog maradni. Függetlenül attól, hogy a kommandósok milyen elánnal mészárolják a helyieket.

 

"Golyót nekik mentalitás": emlitettem, hogy forog tőle a gyomrom, de kifejtem bővebben hogy érthető legyen. Szerintem ha valaki azt mondja bizonyos emberekre, hogy halál rájuk, az egyrészt: azt feltételezi magáról, hogy az ő tudása határtalan az adott témában. Esetünkben azt hogy a nyomor-negyed lakóinak életéről te például mindent tudsz. Nagymamád is szegény volt, te se élsz nagylábon van pár szegény ismerősöd és láttál egy filmet tehát mindent tudsz a rio-i szegények helyzetéről. Pontosan tudod te mit tennél ott és hogy nekik mit kéne. Már az első pont is veszélyes: az ember szerintem minden téma felé közeledjen ovatosan, pláne ha valamit egyáltalán nem tapasztalt meg első kézből. Mivel kényelmes ezért könnyű gyors itéletet mondani bármi felett, pedig sokszor hasznosabb hátralépni párat és megkérdőjelezni saját álláspontunkat, és minél jobban körbe járni azt (félreértések elkerülése végett: én se állitom, hogy tudom milyen egy brazil nyomor-negyed lakójának lenni). Fontos lehet, hogy az ember ne mindent saját életéből vezessen le - bármilyen tartalmas is egy XXI. századi magyarországi élet, nem mindenre nyitja ki az ablakot. Azért mert mondjuk megéltük vagy láttuk milyen itt szegénynek lenni nem biztos, hogy már a világ összes szegényének a helyzetét értjük.

Az első pontból vagyis a mindent tudás feltételezéséből jön a második: a végtelen tudásoddal jóra és rosszra osztod a dolgokat. És ha már itt tartasz rögtön itéletet is hirdetsz. Megmondod, mi az aminek pusztulnia kell és mi az ami maradhat. Azt a világot egyszerüsited le feketére és fehérre ami valójában mindenhol szürke. Beirsz egy ilyet hogy pusztulnia kell néhány rioi brazilnak, de soha életedben eggyel se találkoztál, mégis már pontosan tudod, hogy a halálnál többet nem érdemelnek. A rendőrök viszont korruptak ugyan, amibe nyilván a csúszópénz elfogadásától kezdve, a helyiek kihasználásán át az egészen meredek húzások is beletartoznak, de ők végülis okék, mert ölik a "gonoszokat". Csak kapkodom a fejem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy fontos kérdés hozzád. Azt írtad hogy ha mi oda születünk valószinű drogdiler lenne belőlünk is. Ezt miből gondolod? Ezt a kérdést úgy tettem fel hogy találkoztunk párszor ismerlek is, elég normális vagy. Azaz ezzel az agyaddal is biztos vagy benne hogy hidegvérrel ki nyírnál valakit mert oda születtél? Én határozottan kijelentem magamról hogy soha.

Ehhez még egy megjegyzés. Szerintem túlbecsülöd az, vagyis inkább félreérted, hogy az emberek milyen adottságokkal születnek. Születéssel kapsz képességeket (pl. ilyen a nyelvérzék, vagy a jó énekhang, stb., persze ezeket is lehet fejleszteni), de legnagyobb részt az fogja meghatározni, milyen ember leszel, amit látsz magad körül. Bomarr észbeli adottságánál maradva (Bomarr, elnézést a példáért, de ha már feljöttél, akkor nem változtatok), gondolj bele, kb. milyen közegben nőtt fel, mennyit tanult és olvasott a világról. Mondhatod, hogy ehhez jó agy is kell, valamennyire talán az is, de többnyire tanulással, szorgalommal lehet elérni. Márpedig az említett filmbeli nyomornegyedben élők nagy valószínűséggel semmit sem tudnak a világról azon kívül, amit látnak maguk körül. Többit lásd lentebb. Egyébként láttam a kérdéses filmet, de már nagyon régen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, a kutya hibája hogy nem nevelték meg?

Viszont hogyha neked bizonyítottan kiszakította a bizonyítottan 22 000-s gatyádat, plusz bizonyítottan akadályoz a munkában, akkor intézhetsz kártérítést. Hogy mennyire behajtható, az egy dolog, de megpróbálni lehet, hogy érdemes.

Igen, aki eltüzeli a kerítését, az tuti tudná fizetni a bírságot is... :facepalm:

Na mindegy, pénteken idejött a doktornő segédje, hogy az ÁNTSZ felkereste és meséljem el, milyen balesetem volt. Mivel aznap nem volt már háziorvosi rendelés, Ajkán láttak el a kórházban, ebből volt a kavar, ezért külön be kellett mennem és 1órát várni, hogy elmesélhessem a történetet. Na mindegy, most már remélem le van zárva az ügy.

 

Pénteken buliban voltam, Veszprémben, érdekes volt, mert egy gyárterületen volt, eléggé a város szélén. Volt lézer show, táncos, cicis lányok, meg koktélbár és kb. 20.000 Watt, két terem, két fajta zene. Jól éreztem magam, reggel 4ig buliztunk, ma meg 4után keltem, végre a tetanusz sem fáj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-Traktor, a magyar James Bond... Stohl Buci. Komolyan, anyám nézte a műsort, mikor én ezt meghallottam, kimentem és kikapcsoltam. :cry: Kautzky Armand , vagy Vass Gábor az igen. De ez az alkesz, gázolós izé? Kb. minden 2. filmben szerepet kapott régen (sajnos ma is). Baromira fel voltam ezen a médiaokádás áradaton háborodva. Ha nem kellett volna a Ps miatt a TV nem is lenne a lakásban. Komolyan a National G és a Comedy-n kívül érdemás más adókat fogni?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.