Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Ma összedobtam egy fapados weblapot, ahol a magyarul megjelent kánon könyvek, és képregények szerepelnek időrendben. A jövőben tervezem bővíteni az új megjelenésekkel. A Yoda titkos háborúja azért nem a legelején szerepel, mivel igaz, hogy a kötet nagy része visszaemlékezés, de az előző köteteket is folytatja egy picit az elején.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 08. - 20:22, luke19 írta:

összedobtam egy fapados weblapot, ahol a magyarul megjelent kánon könyvek, és képregények szerepelnek időrendben.

Csinosítgattam a honlapon. Most már kb. véglegesnek tekinthető a design. A következő fázis egy domain+tárhely beszerzése lesz.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Bomarr írta:

Szuper! A könyvek és a képregények mellett a többi kánon művet nem akarod felvenni?

TCW, és a Rebels belekerült. Solo-t még nem tettem bele, mert még nincs pontos adat mikor játszódik. Ha még másra is gondoltatok, akkor írjátok össze, és beleteszem. 

A filmeknél a regényadaptáció lesz, ami mindig szerepelni fog, ha megjelenik.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most vettem észre, hogy a címekre rá is lehet kattintani és elvisz a szukits-ra vagy az imdb-re. Tök jó! Én még a Battlefront 2-t raknám be, a kampány végülis kánon. Meg mondjuk a filmeknél maguk a filmek inkább számitanak kánonnak mint a regényadaptációik, de végülis igy is jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 08. - 22:23, Darth Sky írta:

Szerintem is jó lett. :) Bár én úgy tudom, hogy az Ep1-6 filmregények nem tartoznak a kánonba. 

Én is így tudom. A múltkor néztem a starwarsmedia.hu-n a magyarul megjelent SW-regények listáját, és ott a Legendshez lettek sorolva. Fel is tettem a kérdést itt, a fórumon, hogy most akkor hogy is van ez, és azt hiszem, Bomarr reagált, hogy egyes dolgok meg lettek változtatva a filmekhez képest, vagy valami ilyesmi, és ezért nem tartoznak a Kánonba a filmregények (1-6.). :) 

 

Egyébként nagyon klassz oldal, @luke19! A Legends-kötetekből esetleg nem tervezel egy ilyen idővanalat? ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Egyébként nagyon klassz oldal, @luke19! A Legends-kötetekből esetleg nem tervezel egy ilyen idővanalat? ;) 

Jelenleg nincs tervben, de ki tudja mit hoz a jövő.

 

Más: Este akkor a filmregényeket kicserélem a filmekre. Valamint az url változott, mert áttettem más ingyenes tárhelyre ideiglenesen. Felül reklámnak nem szabadna feljönnie, mert egy script megakadályozza, ha mégis, akkor szóljatok.  Azt tudni, hogy a Solo kb. mikor játszódik? Beletenném őt is.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, luke19 írta:

Azt tudni, hogy a Solo kb. mikor játszódik? Beletenném őt is.

Állítólag a Thrawn/Új hajnal kettőstől egészen a Rebels kezdéséig, sok helyen ez van. 

De szerintem nem ez lesz.

A spoileres infó szerint ha jól vettem ki akkor

Spoiler

az a 6 év nagyon nem jön össze, hiszen a múltas sztori után ugrunk 3 évet, utána pedig nincs több időugrás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes módon a Del Reynél meg állandóan azt állították a közelmúltban, hogy a filmregények kánonok. Hozzájuk sem jut el minden infó.

 

Más. Továbbra is kérdéses, hogy a The Last Shot mindkét borítóval kijöhet-e nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Érdekes módon a Del Reynél meg állandóan azt állították a közelmúltban, hogy a filmregények kánonok. Hozzájuk sem jut el minden infó.

Vagy azt gondolják, így jobban veszik majd a könyveket. :evil:

13 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Más. Továbbra is kérdéses, hogy a The Last Shot mindkét borítóval kijöhet-e nálunk.

Köszi az infót! Meg a közbenjárást is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 14. - 18:13, luke19 írta:

Este akkor a filmregényeket kicserélem a filmekre. 

Tudomásom szerint csak az első hat film regényváltozata nem tartozik bele a Kánonba, a TFA-é, a TLJ-é, RO-é ellenben igen. Kánonba tartoznak viszont az eredeti trilógiát feldolgozó bűnrossz ifjúsági regények. Tehát szerintem eme 3 alkotás (TFA, TLJ, RO) filmregényei is mehetnek az oldalra, a bűnrössz ifjúsági regények szintén, elvégre ezek mind Kánon-kötetek. :D Bár ha a filmverziók szerepelnek, nem tudom, mennyi értelme lenne még a regényváltozataikat is odabiggyeszteni.

Olvasgattam amúgy ezzel kapcsolatban angol nyelvű fórumokat, cikkeket, és összevissza irkálnak mindenhol mindenfélét. Én részben ezért sem veszem szigorúan ezt az egész Legends-Canon dolgot; úgy vagyok vele, mindenki maga döntse el, mit sorol a Legendákhoz és mit a Kánonhoz.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, caseyjones írta:

Tudomásom szerint csak az első hat film regényváltozata nem tartozik bele a Kánonba, a TFA-é, a TLJ-é, RO-é ellenben igen

Ezt is akkora hülyeségnek tartom vagy mindegyik legyen az, vagy egyik se. Az eredeti trilógia ifjúsági változatai meg no comment, azok alapján, amiket olvastam róluk.:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyári magyar megjelenések - regények, antológiák:

Leia, Princess of Alderaan,

Canto Bight,

Coruscanti éjszakák 3.

Fejvadászháborúk 3.

Ha még belefér: Coruscanti éjszakák 4.

Last Shot és Most Wanted: ha beleférnek, akkor nyár végén, de valószínűbb az őszi megjelenés.

 

És egy elég vicces szituáció is kialakult az új kánon regények jövőbeni megjelenésének előkészítésénél. A kiadó már szerződne a következőkre, de a Disney még nem ad felvilágosítást. (Ugyebár még nem jelentettek be új felnőtt regény, és Young Adult regényeket).

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában elég sok könyvet sikerült beszereznem, mely a Kánonhoz tartoznak! És igazából elég sok tettszett is, de egy picit zavar, hogy nem abban az irányban ment tovább a történet, ahogy a Legendákban, viszont úgy hiszem, ha adok esély az új Univerzumnak, akkor biztosan megszeretem... Köszönhető ez az olyan könyveknek, mint a Claudia Gray - Elveszett csillagok vagy a Chuck Wendig - Utóhatás trilógia-nak!

 

Gray könyve azért tettszik, mivel mélyebben mutatja be Birodalom embereinek az életét, és nem úgy mint a filmek vagy a többi könyv! Jó volt olvasni arról, hogy némelyik katona miért is ragaszkodott annyira a Császárhoz, valamint annak világához. Amikor az első Halálcsillag felrobbant, akkor oly tökéletesen írta le, azt a szomorúságot, melyet érzek a bajtársaik elvesztésekor. Hiszen nem egy katona igen közeli barátságot ápolt a másikkal! Ahogy olvastam a sorokat őket is sajnáltam, amikor meghaltak vagy megsérültek. Sikerült az írónőnek rendesen és normálisan bemutatni a másik félt is. Szerintem az ilyen alkotások azok, amelyek eléggé hiányoznak...

 

Wendig könyve pedig azért tettszik, mert van benne humor, van benne poén, amely emeli a mű színvonalát! Persze amikor kell akkor kellően komor és szomorú, de nem felejti el a vidám hangvételt sem. Ráadásul ez is, csak úgy mint az Elveszett csillagok, egyszerű emberekről szólnak! Meg spékelve egykét ismertebb szereplővel (Han Solo, Csubi stb.) ... Ezek összessége teszi számomra felettébb szórakoztatóvá és élvezetessé. Sok érdekes fordulat van benne, illetve tényleg felvezető az Ébredő erő-hőz! Ugyanis körvonalazódni látszik pár olyan szereplő története akik majd a filmben fognak fontos szerephez jutni. Bár még vannak olyanok is akiről nem lehet tudni, hogy kik is valójában... Bízom benne, hogy ez nem marad így, de ha mégis akkor az egy kicsit ront majd a könyv minőségén (ezt tapasztaltam az Utolsó Jedik-ben is!). No de még csak a második résznél tartok, úgyhogy legyek türelmes... :)

 

Ezért is akarom majd megszerezni a Tarkin című könyvet is, hogy még teljesebb képet kaphassak eme új Univerzumról! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@luke19Nagyon jó lett az idővonal, csinos, informatív, mindenképpen köszönet érte, ez alapján fogok majd végigmenni a kánon műveken a IX. rész előtt. Annyival egészíteném ki, hogy úgy láttam az Obi-Wan és Anakin képregény (2016-os) nem része az idővonalnak... úgy tudom, hogy ez is kánon, így pont beférne oda az első és a második film közé. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Wilde írta:

Annyival egészíteném ki, hogy úgy láttam az Obi-Wan és Anakin képregény (2016-os) nem része az idővonalnak... úgy tudom, hogy ez is kánon, így pont beférne oda az első és a második film közé. ;)

Be fog majd kerülni az a képregény is. Csak megvárom vele, hogy előrendelhető legyen. Csak a magyarul megjelentek szerepelnek benne a könyvek, és képregények esetében. Az SW logóra kattintva egyébként erről egy felugró ablak is informálja az érdeklődőket. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.