Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Elolvastam a Darth Vader első számát is.

Ez kifejezetten jobban tetszett, mint a Star Wars. Most is kapunk egy 33 oldalas füzetet, ami valószínűleg itt is csak a nyitó számnál lesz, de ezek szerint a nyitószámoknál ez szokás lesz.

 

Nagyon tetszett a legeleje, ahogy Vader besétál Jabbához, és ahogy a Jedi Visszatér-t idézi, közben kontrasztot állít a Jedi és a Sith útja között, miközben mégis annyi hasonlóság felmerül közte és Luke között. Például az első kép, amin megjelenik, egy az egyben olyan, mintha Luke jönne kapucniban, nagyon jól megoldották. Ugrunk az időben visszafelé, és ismerkedhetünk a Birodalom helyzetéről Vader és Palpatine párbeszédében. Sok érdekes szempont merül itt fel, amikről nem vagyok biztos, hogy a Legends írt-e, de jó ötleteket vetettek föl, például, hogy a Szenátust azért tartották fönn 20 éven keresztül, hogy szabályozzák a rendet, míg el nem készül a Halálcsillag. Mikor az elkészült, a Szenátusra nincs már szükség, feloszlatják, erre a támaszpontot a lázadók megsemmisítik, és itt ülnek a birodalmiak, hogy mivel tartsanak rendet. Amin meglepődtem, hogy ez a szál a Star Wars féle Skywalker Strikes után játszódik közvetlenül, így kapunk egy kis spoilert annak a szálnak a végéről, de semmi komoly, csak amit eleve vár az ember. Viszont jó húzás, hogy a különböző sorozatok ilyen összeköttetésben és szinkronban állnak egymással, és tényleg tudnak egységes kánont alkotni. Visszaugrunk a mához, és Vader felfogadja először (legalábbis a szavaiból ítélem) küldetését Fettnek, a célpont: Luke. Kaptunk egy új vuki fejvadászt is, Black Krrsantan-t. Először azt hittem, hogy Fettel társak, ami a magamban kialakított Fett-képpel kicsit ellentétes, számomra Fett mindig is egyedül dolgozik, de szerencsére a vuki más feladatot kap. Viszont kár, hogy Fettet ennyire Jabbához kapcsolják, jobb szerettem a szabadúszó karakterét, aki néha dolgozik a huttnak is, viszont az új kánon egyelőre úgy mutatja, mint aki majdnem kizárólag neki dolgozik. De még gyerek a cipő, változhat. A záró kép pedig nagyon ütős, úgy tűnik Vader még mindig neheztel a buckalakókra.

 

Kicsit elüt a Dark Horse féle Vader szálaktól, ott mindig ő ment a saját kalandjára, innen ezt még hiányolom, viszont nagyon bizakodó vagyok, és ennek ellenére is tetszett a fejezet. Legközelebbi új fejezet Star Wars-ból márciusban jön, a Vaderre van kiírva, hogy március 25, és elkezdődik a Leia is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a fordítást. Ezt még sokkal jobban élveztem, mint a ongoing eddigi számait. Jók voltak a kikacsintások Anakin múltjára, remélem több ilyen is lesz majd ebben a sorozatban. Bár még a sztori elején vagyunk, de kíváncsi vagyok a folytatásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dark Horse korszakban is volt több olyan sorozat, mely szorosan kapcsolódott egymáshoz.

Igen, nekem rögtön a Vector szál ugrott be, ami konkrétan négy sorozaton keresztül ment, KotOR, Dartk Times, Rebellion és Legacy. Meg persze mindig voltak utalások, meg kapcsolatok nem csak képregények közt, de az egész kánonban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Darth Vader #2

Itt is már a 20 oldalas füzetméret megy, kicsit kevésnek érzem.

 

Nincs sok minden, amit mondani lehetne erről a fejezetről, olyan elment kategória. Nem tetszik annyira, hogy Vader kapott egy új felettest, mindig úgy képzeltem, hogy Tarkin halott és ő elszabadul. Tagge viszont most megint visszafogja, ráadásul most már a Grand General rang is magasabb Vaderénél. Érdekesség, hogy megtudtuk, már most vannak szuper csillagrombolók, és nem csak az Executor, ami ha jól tudom az eredeti kánonban az első volt. Itt viszont még nincs megemlítve, hanem van egy Annihilator, bár nem értem, miért csak a belsejét láttuk, adhattak volna egy badass képet róla.

 

Naggyából ennyi. Azt hiszem a következő a Princess Leia #1 lesz március 4-én, Star Wars #3 pedig március 11-én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader 2. szám

 

Kevesebb dolog történt, mint azt vártam. Érdekes volt látni Vader-t alárendeltként, de jól kivágta magát. A droidekák szerepeltetéséért + pont jár. Ötös.

 

 

 

Valóban furcsa volt Vader alárendelt szerepben, az is meglepő volt, hogy Tagge a hatalomtól mennyire arrogáns hangot mert megengedni magának vele szemben, de az tetszett nekem is ahogy a végén kijátszotta, nem hiszem, hogy sokáig fog dirigálni neki. A droidekáknak én is örültem.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bepótolva lemaradásomat elolvastam a Star Wars 1-2-t és a Darth Vader 1-2-t. Mindkettő tetszett, de az utóbbi jobban. A Star Wars 1-2 egyelőre inkább a karakterekkel hódít, de azt leszámítva, hogy remekül elkapták Luke, Han és Leia karakterét, semmi érdekes nincs bennük. A történetben meg aztán pláne nem találni semmit, ami lekötné az embert, szóval ez inkább hangulati képregény, magához az univerzumhoz nem igazán ad újat. Egyetlen dolgot leszámítva, elkezdődik az, amit innét nézve a Vader képregények bontanak majd ki, és ami engem mindig is foglalkoztatott. Már korábban is volt rá megoldás, de a Vader Quest nekem őszintén szólva nem jött be.

 

Megtudjuk, hogy Vader hogyan ismerte meg a Halálcsillagot elpusztító pilóta kilétét, honnan tudta meg azt, ami az ep5-ben már egyértelmű a számára: a fia él és virul, ráadásul lázadó. Szépen indul, ahogy kézbe veszi saját kardját és ráeszmél, de még nem köti össze a pontokat - jól átvették, hogy Anakin azért sosem volt egy észkombájn. :) Éppen ezért tetszik a Vader 1-3, ott már bizony összekötötte a pontokat, s ugyan bizonyossága nincs, valószínűleg tudat alatt tudja: a pilóta a fia. Emellett még tetszett, hogy a Császári Palota a Jedi Templon, az Uralkodó irodája a jedik tanácsterme. Amióta az ep6-ba bekerült a Jedi Templom, ez lebegett a szemem előtt, hogy az Uralkodó, mint egy gigantikus trófeát, birtokba vette a Templomot és az lett a palotája. És így van. Köszönöm! Ez annyira Palpatine-os, hogy ihaj! Remélem a Rebelsben is lesz egy ilyen jelenés.

Az is nagyon bejött, hogy Sidioust Vadert mintegy bűntetésül csicskássá tette, méghozzá pont egy ilyen Tagge-féle figura csicskásává. De azért Vadert nem kellett félteni, hamar helyre tette a dolgokat.

Egyetlen bibit fedeztem csak fel: Vader az ep3-as kardjával hadonászik, nem az ep4-5-6-os kardjával.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.