Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

2020. 04. 28. - 19:50, Bence1997 írta:

Úgy tűnik, hogy május 20 -ától fognak megjelenni új SW képregények! :)

Annyit változtattak, hogy május 27. -én jelenik meg a Doctor Aphra Vol. 2. első száma, utána júniusban jelenik meg a Bounty Hunters 3. száma. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jody Houser elmondta, hogy a TROS képregényadaptációban lesznek törölt jelenetek, de ezek mellett egy csomó új jelenettel is előállt, amelyet ő alkotott meg. :)

 

Hogy mikor lesz kiadva, az jó kérdés. Ugye eredetileg júniusban jelent volna meg az első szám, de jelenleg júniusra csak a Bounty Hunters 3. része van írva - az is a hónap végefelé. :|

 

Post image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez vajon mikor jelenik meg? December 32-én? 

Ez attól függ milyen gyorsan gyűlik össze a megfelelő számú előjegyzés. Amint ez megtörténik belövik az időpontot és rakják előrendelhetőbe. Első körben egyébként a kiadó augusztus végére szeretné a Gonosztevőkkel együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkelés kora

 

Elolvastam mindkét gyűjteményes kötetet. A Gonosztevők egy kicsivel jobban tetszett, de igazából egyik történet sem "váltja meg a világot" (mondjuk nem is az a céljuk).

  • A Leia-történet nekem uncsi volt. Közben utána néztem, hogy Leia Maz Kanata segítségével szerzi meg Boushh páncélját egy Forces of Destiny epizódban. Meg kellene néznem már ezeket a részeket...
  • Han Solo története jól mutatja, hogy aki egyszer bekerül a Lázadás körforgásába, az nehezen tud onnan szabadulni. Tetszett, hogy megmutatták a Troiken-t, a xextók bolygóját. 
  • Kicsit hasonló vonalat képvisel a Lando-sztori is, hiába akar főhősünk az elitek elitjéhez tartozik, az ehhez szükséges gátlástalanság és kizsákmányolási hajlam nincs meg. Védelmezi a rabszolgákat, kiáll a munkásai érdekeiért, saját vésztartalékából ad nekik bérpótlékot... nagyon szimpatikus volt itt Lando. Ez az új faj, a fantanine nagyon érdekes, remélem fogjuk még őket látni. Úgy érzem, az új canon tök jól bánik Lando karakterével, mind a könyveket, mind a képregényeket tekintve.
  • Maga a Luke-történet nem egy nagy eresztés (nem is nagyon tiszta, hogy mi volt a pa'uan problémája), de az roppant érdekes, hogy Palpatine -tudtommal- itt kerül kontaktusba először Luke-kal, coruscanti trónterméből szól hozzá, ugyanúgy próbálja manipulálni őt víziókkal, mint annak idején az apját vagy majd később az unokaöcsöt, Bent. 
  • A Yoda minitörténetben láthatjuk, hogy az öreg mester mivel töltötte a Luke érkezését megelőző közvetlen napokat. Az Erő előre jelezte neki Luke érkezését, miközben Yoda komoly önkritikát is gyakorolt a korábban elkövetett hibáit elemezve (kicsit úgy tűnt, mintha az eddig eltelt 20+ év alatt ezzel nem foglalkozott volna, ami remélem, nem így van, én úgy képzelem Yoda száműzetését, hogy az alatt végig bűntudat gyötörte, amely önvizsgálatra sarkallta.
  • A Biggs és Porkins sztori ábrázolásán nem igazán tudtam túllépni, de maga a történet komoly problémákkal foglalkozik: kiégés, fásultság, belefáradás, valamint azt a ráébredés, hogy a TIE-pilóták is húsvér emberek, akiknek családjuk van. Jó, hogy olyan esetlegesen felmerülő "munkajoggal" is foglalkoznak, minthogy létezik-e "szabadság", mint munkajog a lázadó pilóták vagy a birodalmiak számára.
  • A Tarkin-sztori tök jól kiegészíti Luceno könyvét, főleg az eriadui életét illetően (lásd Jova Tarkin). Tarkin valóságos szociopata, aki gyűlölte szülőbolygóját, éppen ezért el se tudja képzelni, hogy egy alderaaninak okozott pár tizedmásodpercnyi habozást elpusztítani szülőbolygóját. A kivégzett tüzértisztek "bűne az", hogy egy műszer által kimutathatóan haboztak a parancs kiadása után, miközben szerencsétlenek végső-soron végrehajtották azt, a parancsot nem tagadták meg.
  • Jó hogy IG-88 is kapott egy saját rövid történetet. Cameo-ként még Embo vagy 4-LOM is megjelenik. Igazi alvilági történet, amely ápolja IG legendáját.
  • Nagyon szurkoltam, hogy Boba Fett elkapja azt a rohadék fejvadászt, aki minden írott és íratlan szabályt felrúg (a Céh is szerepet kap). Boba Fett mentalitásában itt nagyon hasonlított Din Djarinhoz, azzal a különbséggel, hogy Fett egyértelműen, minden gátlás nélkül a vérdíjat hajtja, az utolsó jelenetből ez kiderül.
  • A következő történet megmutatja, hogy Jabba nagypályás bűnöző, ravasz módon játszik ki egymás ellen több csoportosulást, köztük egy korrupt birodalmit. A képregény arra is utal, hogy létezik egy íratlan megállapodás a hutt és a taszkenek között, afféle kölcsönös megnemtámadási szerződés. A Canto Bight felbukkanásának örültem, évtizedekkel az EP8 eseményei előtt is ugyanaz a lelketlen fényűző hely volt. 
  • A Vader-sztori mondanivalóját, tanulságát annyira nem értettem. Igazából a sötét nagyúrról az új kánonban már annyi képregény született, hogy egy kicsit unalmas is. 
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban eszembe se jutott, hogy Anakin rémálmait Palpatine is okozhatta. Pedig kellett volna.

Vader sztoriból tényleg kezd sok lenni. Én a Sötét látomásoknál éreztem ezt igazán. De a közönség többségének ez kell, ez Amerikában dollárokban is kifejezhető, illetve nálunk forintokban is. A Vader képregények fogynak a legjobban Amerikában és nálunk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Vader sztoriból tényleg kezd sok lenni. Én a Sötét látomásoknál éreztem ezt igazán. De a közönség többségének ez kell, ez Amerikában dollárokban is kifejezhető, illetve nálunk forintokban is. A Vader képregények fogynak a legjobban Amerikában és nálunk is.

Egyszer úgyis kifogynak a lehetőségekből, és már nem lesz mit feldolgozni Vader életéből képregényben, de erre még pár évwt biztos várni kell. Én remélem, hogy Kylo is előtérbe kerül annyira, hogy kapjon egy összekötő szériát a TRoKR és a TFA közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Iqvi írta:

Egyszer úgyis kifogynak a lehetőségekből, és már nem lesz mit feldolgozni Vader életéből képregényben, de erre még pár évwt biztos várni kell. Én remélem, hogy Kylo is előtérbe kerül annyira, hogy kapjon egy összekötő szériát a TRoKR és a TFA közé.

Igaz, én a mostani, harmadik Darth Vader sorozatnál érem azt, hogy ez nagyon jó lesz, de ezek most már az utolsó facsarások a Sötét Nagyúrból. Ha ez befejeződik, akkor már nem igazán lesz mit elmesélni róla.  Akkor kíváncsi leszek, hogy mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van esély arra, hogy lesz més esetleg egy Vader-es sorozat a Jedi tisztogatás idején, de maximum ennyi. Mást nem tudnék már elképzelni. Hogy utánna mi jön, jó kérdés. Szerintem rákoncentrálnak a High Republicra, és az ST korszakára, meg az OT végére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Korábban eszembe se jutott, hogy Anakin rémálmait Palpatine is okozhatta. Pedig kellett volna.

Vader sztoriból tényleg kezd sok lenni. Én a Sötét látomásoknál éreztem ezt igazán. De a közönség többségének ez kell, ez Amerikában dollárokban is kifejezhető, illetve nálunk forintokban is. A Vader képregények fogynak a legjobban Amerikában és nálunk is.

A Sötét látomások nekem nagyon tetszett, a Darth Vader: A Sith sötét nagyura pedig a kedvenc canon-képregényem eddig (igaz, jelentős lemaradásban vagyok, sok sztorit még nem olvastam). Szóval szerintem a színvonallal nincs gond, csak a mennyiséget érzem soknak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Vader sztoriból tényleg kezd sok lenni.

Szerintem is. Ezért lepett meg, hogy van, aki szerint pl. Boba Fett vagy Ahsoka az agyonhasznált karakterek. Vader mellett labdába se rúgnak.

Oké, hogy Vader az Star Wars egyik legfontosabb alapköve és ikonja, de annyi érdekes karakter van még rajta kívül, akikkel érdemes lenne foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem irritál, hogy ott tartunk hogy Ahsoka lassan már mindent túlél. Vader történetének van eleje, közepe meg vége. Az új művek nem erőltetik be fölösleges helyekre a figuráját, hanem csak kiegészitik az eddig látottakat. Vader helyett szerintem is több reflektorfényt kaphatnának más karakterek de lehetőleg érdekes, új figurák. A mindent túlélő "rajongói kedvencek" nálam mindenesetre messze esnek az érdekes kategóriától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván Ahsoka történetének is eljön egyszer a vége. Mivel még nem ismerjük, hová fog kifutni a sztorija, nem érdemes összehasonlítani Vaderrel. Utólag biztos neki is meglesz az eleje-közepe-vége. Az, hogy a Klónháborút és a Lázadást is túlélte, szerintem nem merítik ki a "minden" fogalmát. :) Sajnos, mivel a filmek után találták ki a karakterét, ügyesen kell lavírozni vele, hogy ne hasson erőltetettnek, hol volt az ismert, jelentősebb események idején. Viszont én eddig sehol nem éreztem beleerőltetve a történetbe, és ha Filoni úgy gondolja, hogy még van mit elmesélni a karakterrel a The Mandalorianben, akkor az eddig látottak alapján bizalmat szavazok neki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legkésőbb a TROS idejére meg fog halni Ahsoka, hiszen hallottuk a hangját a halott jedik között. Vader szerintem nincs agyonhasználva, hiszen az eddigi képregénysorozatok (2015, 2017, 2020) mind hozzáadtak a karakteréhez, kiegészítették azt. Egyedül a Sötét Látomásoknál éreztem kicsit erőltetettnek, de ott is még elment a dolog. Ha majd kiderül, hogy túlélte a Jedi Visszatért, akkor lesz gáz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Engem irritál, hogy ott tartunk hogy Ahsoka lassan már mindent túlél. Vader történetének van eleje, közepe meg vége. Az új művek nem erőltetik be fölösleges helyekre a figuráját, hanem csak kiegészitik az eddig látottakat. Vader helyett szerintem is több reflektorfényt kaphatnának más karakterek de lehetőleg érdekes, új figurák. A mindent túlélő "rajongói kedvencek" nálam mindenesetre messze esnek az érdekes kategóriától.

Engem nem. Én szeretem, ha egy szereplőből korszakokon átívelő figura lesz.

43 perccel korábban, Whill írta:

Legkésőbb a TROS idejére meg fog halni Ahsoka, hiszen hallottuk a hangját a halott jedik között. Vader szerintem nincs agyonhasználva, hiszen az eddigi képregénysorozatok (2015, 2017, 2020) mind hozzáadtak a karakteréhez, kiegészítették azt. Egyedül a Sötét Látomásoknál éreztem kicsit erőltetettnek, de ott is még elment a dolog. Ha majd kiderül, hogy túlélte a Jedi Visszatért, akkor lesz gáz. :D

Majd indul egy külön sorozat Anakin szellemével a főszerepben A Jedi visszatér utáni időben.:D

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin történetében még van potenciál, főleg az EP1 és EP2 közötti időszakot illetően. De én szívesen olvasnék egy olyan képregényt is, amikor még egyszerű tatooine-i rabszolgafiú volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés. A sorozat többi kötetéből kiindulva grandiózus sztorikra azért nem számítanék.  Önálló történeteket tartalmaz Snoke, Kylo Ren, Hux és Phasma főszereplésével.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Szerintem ha szereted az ST korszakát megéri tenni vele egy próbát, ebbem lesz az a Snoke képregény aminek még külön topikot nyitottatok.:D

Na azt pont olvastam. A Dagobah-s ugye? Sajnos elég rövid volt az, igazából már ott látszott, hogy Snoke egy Palpatine báb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.