Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyrészt, nem tudjuk, mi származik tőle, akkor hogyan használhatnánk fel?

Én úgy tudom, a Dooku múltjával, és Sifo-Dyas-zal foglalkozó infók tőle származnak, hogy első kézből vagy sem, azt passzolom.

 

Obi-Want olyan húszra, Qui-Gont 40-45-re.

Liam Neeson 47 volt az Ep1 premierjekor, de gondolom a hosszú, deresedő hajat, meg a szakállt sem véletlenül kapta meg. Viszont Qui-Gon nem lehetett valami nyugodt ember, ha 40 évesen már őszült a haja. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Liam Neeson 47 volt az Ep1 premierjekor, de gondolom a hosszú, deresedő hajat, meg a szakállt sem véletlenül kapta meg. Viszont Qui-Gon nem lehetett valami nyugodt ember, ha 40 évesen már őszült a haja. :P

Huszonöt éves vagyok és már elkezdett őszülni a hajam (még nem túl látványos, de már látni). A nagyapám és az apám is harminc évesen már eléggé ősz volt, a nagyapámnak negyven éves korára már totál fehér volt a haja (az apám most ötven évesen még nem teljesen ősz). Úgyhogy ezt gondold át újra, mert az az őszülő haj nem feltétlen jelenti, hogy vénember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huszonöt éves vagyok és már elkezdett őszülni a hajam (még nem túl látványos, de már látni). A nagyapám és az apám is harminc évesen már eléggé ősz volt, a nagyapámnak negyven éves korára már totál fehér volt a haja (az apám most ötven évesen még nem teljesen ősz). Úgyhogy ezt gondold át újra, mert az az őszülő haj nem feltétlen jelenti, hogy vénember.

Lehet, de nem ez az átlagra jellemző. A magam részéről Qui-Gont előbb nézem 50 fölöttinek, mint negyvennek. De az is igaz, amit Revan írt. Ennyi erővel a 60 éves megállapítással sincs gond (EU). Nagymamámnak például 74 évesen jóformán még ősz hajszála sincs... bár ez már eléggé OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy fura kérdésem, melyet ha nem én kérdeznék akkor nem lennék önmagam. :D

 

Ahogy egyre több SW könyvet olvasok úgy feltűnnek különböző dolgok. Van egy mely viszont már régóta foglalkoztat, ez pedig szexualitás.

Mielőtt bárki is dühösen írna privát üzenetet légy szíves olvassátok végig, hogy mire is gondolok.

 

Igaz a könyvekben ezt nem írják, legalább is eddig nem vettem észre, bár a Darth Bane-ről szóló könyvben volt erre utaló jel, mikor is két Jedi Padawan viszonya elég közeli volt, megközelítette a szeretői viszonyt. Legalább is a lány szerint, aki később át állt a Sötét Oldalra maga mesélt eme dolgairól a Sith Nagy Úrnak. Ezt persze a lány és a fiú régi mestere nem nézte jó szemmel, ami nem is meglepő, hisz a Jedi kodexbe benne is van szabályként, hogy a ragaszkodás tilos.

 

1. Ez a szabály tehát megtilt minden ragaszkodást, amit én testi örömök élvezetére is értek, vagyis tilos a szex, és annak minden formája. Így egy Jedi nem kereshet fel valamelyik bolygón mondjuk egy prostit, hogy vele pár órára elfelejtsen minden gondot.

 

2. A Sitheknél viszont kifejezetten a rossz dolgok dominálnak, mint például a harag. Így nekem az esik le, hogy nekik nem tilos élvezni a szép lányok vagy fiúk testét, vagyis szabad a szex.

 

És itt jön a kérdés:

 

1. Ha egy Erő érzékeny gyermek bekerül a Jedi Rendbe, mindegy, hogy fiú vagy lány, akkor neki egész élete végéig tilos a nemi élvezet?

 

2. A Sith tanítványnak ellenben szabad, és senki sem rója fel neki?

 

Tudom elég furcsa egy kérdés, így bocsánat, ha e miatt megharagudtok rám. De engem komolyan érdekelne a válasz.

 

Előre is kosss minden választ, legyen bármi is az!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kosss a válaszokat, nem gondoltam volna. Azt hittem, hogy minden testi öröm tilos. Erre kiderül, hogy azért mégis csak szabad. :D A Sithek esetében meg ha jobban bele gondolok, akkor ott magától értetődik a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kosss a válaszokat, nem gondoltam volna. Azt hittem, hogy minden testi öröm tilos. Erre kiderül, hogy azért mégis csak szabad. :D A Sithek esetében meg ha jobban bele gondolok, akkor ott magától értetődik a dolog.

A Jediknél csak a ragaszkodás tiltott. A sith -eknél én nehezebben tudom elképzelni ezt a dolgot. Szerintem tőlük távol áll ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretőjük lehetett. Quinlan Vos -ból ki is nézem. :D

Őt simán el lehetne képzelni úgy mint aki a csehóban egyik kezében egy korsó kesseli sörrel, egy félmeztelen twi'leket egyensúlyoz a combján, míg a lekkuit simogatja :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jediknél csak a ragaszkodás tiltott. A sith -eknél én nehezebben tudom elképzelni ezt a dolgot. Szerintem tőlük távol áll ez.

 

Hát én lehidalok, most egy olyan dolog fordult meg bennem amit nem hittem volna. A Jedik hihetetlen szigorú szabályaik ellenére azért a szex engedett, de a Sithek, akik gonoszak, tőlük viszont távol állna eme dolog? Hát ezt nehéz feldolgoznom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én lehidalok, most egy olyan dolog fordult meg bennem amit nem hittem volna. A Jedik hihetetlen szigorú szabályaik ellenére azért a szex engedett, de a Sithek, akik gonoszak, tőlük viszont távol állna eme dolog? Hát ezt nehéz feldolgoznom.

A sith-eket csak a hatalom érdekli, más nem. A szex is emberi és pozitív érzés, ilyet egy sith érezhet? Egyáltalán örömöt nyújtani se képesek szerintem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sith-eket csak a hatalom érdekli, más nem. A szex is emberi és pozitív érzés, ilyet egy sith érezhet? Egyáltalán örömöt nyújtani se képesek szerintem. :D

 

Most őszintén Darth Maultnak sosem állt fel a célszerszáma, és sosem akart egy jót kufircolni? Mert azért ennyire ő sem lehet elvakult, egy gyors numera, oszt annyi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őt simán el lehetne képzelni úgy mint aki a csehóban egyik kezében egy korsó kesseli sörrel, egy félmeztelen twi'leket egyensúlyoz a combján, míg a lekkuit simogatja :lol:

Nekem már az gyanús volt, hogy Voss Aayla Securát választotta padawannak.

 

Amúgy meg, naná, hogy szabad a szex. Képzeljétek, milyen kínokat kéne átélnetek egy Aayla-hoz hasonló Jedi mellett, ha nem lenne szabad. :lol:

 

A sith-eket csak a hatalom érdekli, más nem. A szex is emberi és pozitív érzés, ilyet egy sith érezhet? Egyáltalán örömöt nyújtani se képesek szerintem. :D

A Sith elsődleges célközönsége lehet a szadómazó üzletnek. :)

Viccet félre téve, azért biológiai szükségletei még a Sitheknek is lehet, és azért ők sem érzelemmentesek. Éppen ellenkezőleg, ők az élvezet minden formáját kiélik, a maguk sötét módján. Vagyis, ha egy Sith lefekszik valakivel, azt a saját vágyai kielégítésére teszi csak és kizárólag, mit sem törődve a partnere igényeivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viccet félre téve, azért biológiai szükségletei még a Sitheknek is lehet, és azért ők sem érzelemmentesek. Éppen ellenkezőleg, ők az élvezet minden formáját kiélik, a maguk sötét módján. Vagyis, ha egy Sith lefekszik valakivel, azt a saját vágyai kielégítésére teszi csak és kizárólag, mit sem törődve a partnere igényeivel.

Szerintem is így lehet. Nem az aktus maga, hanem a körítés és a mögöttes érzések lehetnek igencsak mások a Sith-ek és a Jedik között.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitöröltétek? Na, gratulálok!

Érdekes ez a fajta diszkrimináció, ami ezen a fórumon uralkodik. Fel lett dobva ebben a topicban, ezen a fórumon a "szex az SW-ben téma", aminek én csak felvettem a fonalát. Gondolom még mindig az áll a háttérben, hogy ellentétben veletek nekem nem a szívem csücske a prequel (de a SW-t szeretem, amit úgy látszik szerettek figyelmen kívül hagyni). Mellesleg ez a téma is hozzátartozik a Star Warshoz, még ha sokak tabunak érzik, akkor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitöröltétek? Na, gratulálok!

Érdekes ez a fajta diszkrimináció, ami ezen a fórumon uralkodik. Fel lett dobva ebben a topicban, ezen a fórumon a "szex az SW-ben téma", aminek én csak felvettem a fonalát. Gondolom még mindig az áll a háttérben, hogy ellentétben veletek nekem nem a szívem csücske a prequel (de a SW-t szeretem, amit úgy látszik szerettek figyelmen kívül hagyni). Mellesleg ez a téma is hozzátartozik a Star Warshoz, még ha sokak tabunak érzik, akkor is.

 

Off

 

1 példát mondj mikor volt pellengére állítva a szexualitás a Star Wars-ban?

Most elsősorban a 6 mozifilmre és esetleg a The Clone Wars sorozatra gondolok, nem kell idekeverni semmiféle EU-t.

 

Várom válaszod, de hogy ne offoljuk szét a topicot inkább provátba küld!

 

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint tudjuk Darth Bane elérte, hogy csak két Sith legyen, se több se kevesebb. Azzal magyarázta eme új érveit, hogy ha a Sötét Erő megoszlik több testben akkor attól csak gyengébbek lesznek. Viszont, hogy ha csak kettő Sith birtokolja, akkor a Sötét Erő jóval nagyobb és pusztítóbb. No már most, ebből nekem az esik le, hogy a Sithek akkor erősek, ha kevesen vannak --- a szabályok szerint ketten --- . Mi lenne ha a Jedik is csak ketten lennének? Bár ez az állítás elég abszurd, de akkor az Erő náluk is csak két személyben teljesedne ki. Ettől elvileg ők is erősebbek kellenének, hogy legyenek nem? Vagy őket pont a sokaság teszi erősség?

 

A Sithek esetében tudom a választ, de itt nem. A Jediknél melyik verzió lenne a jobb, a sokaság vagy csak a két személyes erőhasználat?

 

OFF

Egyébként DhenSter, én nem mentem bele olyan mélyen a SW szexualitásába mint te, engem nem érdekel, hogy ki melyik karakterrel kavarna. Engem csak az érdekel, amit pár hozzászólással odébb kérdeztem. Amire úgy érzem, hogy meg is kaptam a választ. Ráadásul szerintem ennyi elég is volt eme témából, mert annyira ezt még az EU sem tárgyalja. Egész egyszerűen ez nem erről szól.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lenne ha a Jedik is csak ketten lennének? Bár ez az állítás elég abszurd, de akkor az Erő náluk is csak két személyben teljesedne ki. Ettől elvileg ők is erősebbek kellenének, hogy legyenek nem? Vagy őket pont a sokaság teszi erősség?

A Jedik védekezésre és nem támadásra használják az Erőt, így nem kell, hogy számukra erős legyen.

Láthatod, hogy Yoda is elbánt fél kézzel Dooku-val a 2. részben, tehát a fajlagos erő pontosan elég nekik, nem kell több, hisz úgy se használják máshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan e miatt a fajlagos erő miatt nem tudott végezni a harmadik rész végén Palpatinnal. Holott ez hihetetlenül fontos lett volna. Viszont abban is van igazság amit írtál, mert ha a Jedik támadásra használták volna az erejüket akkor nem lettek volna azok akik voltak.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szerintem mérhetetlen nagy baromság, hogy az Erő úgy oszlik el a két Rend között, hogy az az erősebb, amiben kevesebben vannak. Eleve, se a Sithek, se a Jedik között nincs egyenlőség. Yoda sokkal erősebb, mint bármelyik másik Jedi, és valószínűleg nem csak azért, mert egy 900 éves kertitörpe. Hanem, mert a vérében neki az egyik legmagasabb a midi-chlorian koncentráció. Nála csak Anakin erősebb.

Ha ez igaz lenne, akkor az egyenlő eloszlást pont a Sitheknél kéne felfedezni, de Maul, Tyranus, sőt, még Vader sem ért fel Sidioushoz (bár valószínűleg, ha Vader eleget tanult volna, le tudta volna nyomni öreg mesterét).

Yoda fél kézzel lenyomta Tyranus, Sidioussal meg nem gyengeség vagy ilyesmi miatt nem tudott végezni, egyszerűen csak rosszul jött ki a lépés. Yoda minden téren (fénykard és Erőhasználat) veszélyes ellenfele volt Sidiousnak, és ha nincs korlát, akkor a harc vagy folytatódik a Szenátus padlóján, vagy Sidious kitöri a nyakát. Ennyi, egy korláton múlott. Mi köze a korlátoknak az Erőhasználathoz? Semmi!

Amúgy, a Sitheket rendre leverték. Obi-Wan, egy nyikhaj padawan, a tízezer Jediből egy totál átlag képességű padawan, leverte a Sith Sötét Nagyurát, majd Yoda is leverte a másikat, majd Anakin is levert egyet, aztán végül Obi-Wan levert még egyet. Ahhoz képest, hogy a Sithek kezében van a legvégső hatalom, elég sűrűn verik le őket a tízezer felé oszlott Erővel rendelkező Jedik, ráadásul kettővel (köztük az egyik legnagyobbal), egy átlagos képességű bánt el. Szóval, az EU már megint kitalált valami hülyeséget, ami ellentétben áll a filmekkel.

Azon kívül, az Erő végtelen, nincs limitált határ. A midi-chlorián koncentráció mértéke és a tanulás dönti el, ki milyen erős az Erő használatában, nem az, hogy hányan vannak a rendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitöröltétek? Na, gratulálok!

Érdekes ez a fajta diszkrimináció, ami ezen a fórumon uralkodik. Fel lett dobva ebben a topicban, ezen a fórumon a "szex az SW-ben téma", aminek én csak felvettem a fonalát. Gondolom még mindig az áll a háttérben, hogy ellentétben veletek nekem nem a szívem csücske a prequel (de a SW-t szeretem, amit úgy látszik szerettek figyelmen kívül hagyni). Mellesleg ez a téma is hozzátartozik a Star Warshoz, még ha sokak tabunak érzik, akkor is.

OFF

Mi köze van a feltett kérdésednek a topik témájához? Semmi. Ezért lett törölve.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.