Ugrás a kommentre

Sorozat fordító


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Háááát. :) Sky besegíthetne és akkor meglenne gyorsabban. Ha más nem vállalja szerintem kezd el.

 

Ma elkezdem aztán jutok ameddig jutok mert még dogára is készülnöm kell kicsit, úgyhogy holnapnál előbb nem tudom sajna összehozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen mindenkinek :)

 

Lok majd egy rövid véleményt a fordításomról tudsz írni ha ráérsz? :D

 

Bár nem vagyok Lok, de szerintem teljesen jó lett! Csak pár elgépelést meg helyesírási hibát találtam benne, itt egy kis lista, ha érdekel:

 

 

 

  • válljunk > váljunk
  • dupla kérdőjelet ill. felkiáltójelet nem használunk
  • pesztimista > pesszimista
  • az -e kérdőszócskát kötőjellel fűzzük a szóhoz
  • kormányzó, százados, tábornok… címek, rangok, megszólítások mindig kisbetűvel
  • Ezrat > Ezrát (mint Joanna, Joannát - a toldalék idegen szavakban is hosszúvá teszi a szóvégi magánhangzót, kivéve, ha néma -> ekkor kötőjellel írjuk)
  • Jah > Ja (a jah-t inkább csak csetben használd)
  • energia cellák > energiacellák, szemét kupac > szemétkupac, elme szonda > elmeszonda, mindhárom esetben az összetett szó mindkét tagja főnév, ezért írjuk egybe
  • "- Hera, tudom haragszol... - Haragszom? Inkább dühös." > …vagyok
  • mégegy > még egy
  • Rombolóján > rombolóján, mert a romboló köznév
  • Mustafar rendszerbe > Mustafar-rendszerbe
  • Azt mondta, a Mustafar az, ahova a Jedik halni mennek. > "Azt mondta, a Mustafar az a hely, ahova meghalni mennek a Jedik." szerintem jobban hangzik
  • Ha tudsz, használj több vesszőt! A vesszőkkel ált. az állítmányokat választjuk el, pl.: Az egyetlen esélyünk (az), ha elkapjuk a droidot, mielõtt beszáll. – ezt eredetileg vesszők nélkül írtad.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem vagyok Lok, de szerintem teljesen jó lett! Csak pár elgépelést meg helyesírási hibát találtam benne, itt egy kis lista, ha érdekel:

 

 

 

  • válljunk > váljunk
  • dupla kérdőjelet ill. felkiáltójelet nem használunk
  • pesztimista > pesszimista
  • az -e kérdőszócskát kötőjellel fűzzük a szóhoz
  • kormányzó, százados, tábornok… címek, rangok, megszólítások mindig kisbetűvel
  • Ezrat > Ezrát (mint Joanna, Joannát - a toldalék idegen szavakban is hosszúvá teszi a szóvégi magánhangzót, kivéve, ha néma -> ekkor kötőjellel írjuk)
  • Jah > Ja (a jah-t inkább csak csetben használd)
  • energia cellák > energiacellák, szemét kupac > szemétkupac, elme szonda > elmeszonda, mindhárom esetben az összetett szó mindkét tagja főnév, ezért írjuk egybe
  • "- Hera, tudom haragszol... - Haragszom? Inkább dühös." > …vagyok
  • mégegy > még egy
  • Rombolóján > rombolóján, mert a romboló köznév
  • Mustafar rendszerbe > Mustafar-rendszerbe
  • Azt mondta, a Mustafar az, ahova a Jedik halni mennek. > "Azt mondta, a Mustafar az a hely, ahova meghalni mennek a Jedik." szerintem jobban hangzik
  • Ha tudsz, használj több vesszőt! A vesszőkkel ált. az állítmányokat választjuk el, pl.: Az egyetlen esélyünk (az), ha elkapjuk a droidot, mielõtt beszáll. – ezt eredetileg vesszők nélkül írtad.

 

 

Köszi szépen, azért elég szép lista, nem gondoltam volna ennyi elgépelés van benne. :D Sajnos végigellenőrzni már nem futotta az idömből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.