Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

A szabályokat már majdnem összeírtam, percek kérdése és kész lesz. :) Találtam egy honlapot, ahol sokkal jobban és pontosabban meg van fogalmazva a dolog. De sajnos nekem nincs engedélyem arra, hogy új topikot nyissak neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megnyitom én, csak mondd meg mi legyen a neve. Ki lesz a játékmester?

Az majd akkor derül ki, hogy ha elkezdünk játszani. Elsőnek egy "Vérfarkasok Éjszakája OFF Topik"-ra gondoltam, amibe elküldhetném a részletes szabályokat. Itt leírhatnátok a véleményeteket, feltehetitek a kérdéseiteket, ha esetleg valamelyik része nem érthető, jelezhetnétek, hogy ki szeretne játszani, ilyesmi. :) De akár először elvállalhatom a játékmesteri szerepet, hogy lássátok, hogyan is zajlik ez. :) Vagy erre jó a kantin is?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A napokban eszembe jutott hogy ha lehetséges akkor levezényelnék valamikor egy kvízt.Jobb ötlet híján egy olyat ötlöttem ki amely filmek hangjaira koncertrálna. Vagyis fel lenne adva 12 (mind a hat filmből kettő-kettő) egyszer hallható hangeffekt és azokat kellene felismerni. Ha többször hallható hangok lennének akkor úgyis csak kavarodás lenne az egészből és én meg csak égnék mint a rongy mint egy korábbi rejtvényes feladványom miatt.

Közben beugrott hogy Zoli már csinált ilyesmit (szeizmikus töltenrobbanás előtti csönd) de szerintem ez nem gond hiszen kérdés-válasz kvízből is elég sok volt már.

Ha lenne rá igény akkor az egyes hangok háromszor is hallhatóak lennének de úgy gondolom a jobb játék miatt elég lenne csak egyszer hangzanának el.

Némelyik hangnál a zenei aláfestés is segíthet egy kicsit mert szerintem olyan zenések is lennének.

A feladványokat videókba tenném és a youtube-ra tölteném fel majd úgy illeszteném be az esetleges kvíz topikjába.

Szerintem minden jelentkezőnek figyelembe kellene vennie azt hogy működik-e a hangszórója, egy-egy videó mennyi idő alatt töltődik be, a játékos milyen gyorsan kattint a lejátszás bigyóra és hogy mennyi idő alatt indul el a lejátszás. Az utóbbi három dolog miatt még izgisebb is lenne a játék

A hangok kiválasztásával és videókba való beillesztésével illetve a videók feltöltésével a kvíz jóváhagyásáig várok és csak utána kezdek el velük pepecselni ami eltarthat egy ideig de úgyis szólnék amint elkészültem a melóval. Azután megállapodhatunk a kviz megtartásának időpontjában.

Addig is a játszani szeretők eldönthetik és jelezhetik hogy részt akarnak-e venni a buliban.

Az esetlegesen felmerülő kérdésekre majd válaszolok mert a fent leírtakon kívül más részlet nem jutott eszembe.

A játékot két játékossal (remélem azért több lenne) is levezetném mert már nagyon régóta szeretnék egy olyan kvízt ledirigálni amilyen még nem volt.

 

Remélem nem gond hogy úgy akarok kvízt vezetni hogy jó néhányban nem játszottam és ebben a gyilkososban se fogok de az olyanokban amilyenekre alkalmasnak érzem magam akkor megpróbálok (Yoda ki van csukva :D) részt venni ami jó lenne ha összejönne.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan erre gondoltam én is.

Akkor egy rugóra járt az agyunk. :D

 

 

A letöltés problémákat pedig megoldhatná az, hogy először kiteszed a feladványt, majd egy picit később beírod, hogy mostantól jöhetnek a válaszok. Mondjuk. De ez csak tipp.

Köszi a tippet. Majd úgy csinálom. Szerintem két vagy három perc elég lesz. Majd eldöntjük hogy mennyi legyen.

Még arra gondoltam hogy a hangok úgy három mp múlva hangozzanak el hogy ne legyen kapkodós az indulás.

A hangokat már nagyjából kiválogattam. Minden részből több lett. Már csak ki kell választanom közölük a megfelelőeket és aztán jöhet a többi meló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várlak! :)

Ha adhatok pár tippet (bár szerintem Te is tudod őket mert alap dolgokról lesz szó de emlékeztetőnek megteszi): tegyél fel fülhallgatót ha van (persze csak annyira vedd fel a hangerőt hogy megfelelő legyen), vagy a hangszórót állítsd olyan hangosra amivel jól hallod. Meg ott van még a lejátszóablak hangállítója is. Remélem nem gond hogy ezeket bepötyögtem. Nem nézlek h*lyének csak túlbuzgott bennem a segítőkészség. :peace:

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemsokára elkezdem a hangzatok videóba építését és a kész anyagok feltöltését.

Megfelelőek lesznek a következő formában vagy változtassak az elképzelésen?

 

 

 

A "III" az epizódot, az "1" pedig a hozzá tartozó feladvány számát jelzi.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No fent vannak a videókák szóval elkezdhetünk a kvíz időpontján tanakodni és aki (a meglevő emberkéket kivéve) akarja, jelezheti hogy játszana.

Gondolom az időpont valamelyik este valamely időszaka lenne és nekem egyelőre úgy tűnik bármelyik megfelelő.

 

Felvázolnám a szabályzatról alkotott elképzelésemet.

 

A cél a videókon hallható hangok meghatározása.

 

Minden epizódhoz két hang-feladvány tartozik és mindegyik egy-egy pontot ér.

Minden feladvány megjelenése után három perccel (a visszaszámlálás a "Hozzászól" bigyó lenyomása után kezdődik) beírom hogy "START!" és megkezdődhet a válaszolgatás.

Minden játékos a saját kedve szerint határozza meg a feladvány mivoltát, csak egyértelműen derüljön ki hogy milyen hang kapott helyet az adott videón.

Az első helyes megfejtő bejelentése után külön HSz-ben küldöm a következő videót.

 

Akinek valamilyen problémája van jelezzen és megbeszéljük.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javasolnám a videók megtekinthetőségét átállítani privátra (vagy miacsoda van ott), mivel rákukkantottam a csatornára, és szerintem láttam a videókat, meg hogy kb már mindegyiknél van két megtekintő. Így ki lehetne küszöbölni az idő előtti megoldás gondolatát. :)

Időpont : A héten van nekem még ma este, meg a holnap este (már ha este kell). Jövő héten remélhetőleg nem leszek gépközelben, de csak miattam nehogy elhalasszátok! Max majt utólag megoldom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyi megjegyzést tennék hozzá, hogy én biztos privát videókként töltöttem volna fel őket, mivel jelenleg minden boldog-boldogtalan belehallgathat a kvíz megkezdődése előtt (bár a fórumozókat megnézve nincs nagy veszély, mert nem sok csaló típus van)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.