Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

A Sith ~ Jedi háború hamarosan megelevenedhet előttünk, ahogy kezdetét veszi a Fórum első csapatkvíze.

 

A játék lényege:

A játékban lesz négy bolygó, a Tatuine, a Naboo, a Coruscant illetve a Halálcsillag (ami mint tudjuk, inkább űrállomás). A játék 15 körből áll majd.

Egy kör a következőképpen épül fel: minden bolygóhoz tartozik egy kérdés így tehát lesz minden körben 4 bolygós kérdés, amire Sithek Jedik egyaránt válaszolhatnak. Ha jó választ egy Jedi találta ki leggyorsabban, mondjuk Pildi, akkor a neve mellé kap egy “jelvényt“ ami azt jelzi, hogy a kérdéshez kapcsolódó bolygó akadályát sikerrel vette. Ha a jó választ egy sith találja ki leggyorsabban, ő kap jelvényt.

A kör bolygós része előkészítés a 2. Szakasz számára, melynek neve PÁRBAJ. A párbaj során csapnak össze a Sithek és a Jedik. A Sitheknél mind a tanítvány mind pedig a mester 3~3 élettel rendelkezik és 1~1 különleges képességgel (ld.: később).

A Jedik elsajátitották az örök életet, ezért nekik nincs életük.

Viszont minden Jedi padawanként kezdi, ami azt jelenti, hogy nem vehet részt a párbajban mindaddig, amíg meg nem szerezte három különböző bolygó jelvényét. Azon Jedik, akiknek ez sikerült részt vehetnek a tanítvány elleni párbajban, ahol egy kérdés leggyorsabb megválaszolása a cél. Ha a párbajban részt vevő bármely Jedi a leggyorsabb, a Sith tanonc életet veszít. Ha a sith a leggyorsabb, úgy minden Jedi elveszít egy jelvényt, aki párbajozott.

A Sithek közül azonban nemcsak a tanítvány, a mester is támadható ugyanazon körben, de külön párbajban, amelyben csak azok a Jedik vehetnek részt , akik 4 jelvénnyel bírnak. Ezek a jedik a tanítvány elleni párbajban is részt vehetnek , ugyanakkor a Sith tanonc viszont segíthet mesterének a mester párbajban.

Ha a tanítvány meghal, a mestert többé a 3 jelvényes Jedik is támadhatják.

 

Ha a Sithek mind a négy bolygó jelvényét kigyűjtik, egy bolygót felrobbant a halálcsillag és onnantól kezdve a mestert új Jedik már csak a tanítvány halála után tudják támadni kivéve a 4 jelvénnyel már rendelkező Jediket.

 

A játék véget ér, ha egyensúlyba kerül az Erő (a sithek meghalnak) vagy ha a 15 kör véget ér. Ha a Sithek elpusztulnak, a győzelem a Jediké, ha viszont letelik a 15 kör, és valamelyik Sith még mindig él, úgy a győzelem a Sötét oldalé.

 

A különleges képességről illetve egyéb apróságokról később lesz szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek, akkor van két Sithünk. :)

 

Ody: persze, játék közben hamar világos lesz az egész. A lényeg, hogy a tanítvány elleni párbajban minden Jedi részt vesz, akinek legalább három jelvénye van (ez lehet akármennyi Jedi) a mester ellenin pedig minden Jedi, akinek négy jelvénye van (ilyen a játék elején nem sok lesz).

 

Azt már a többieknek mondom, vagyis írom, hogy a Jediknek valamilyen szinten össze kell dolgozniuk, és ez a szép a dologban. Az, akinek már megvan a Tatuini jelvénye, hiába csap rá a következő kör tatuini kérdésére, nem nyer vele semmit, viszont ha olyasvalaki találja ki a kérdést, akinek pont hiányzik még ez a bolygó, az csatlakozhat a párbajozókhoz, és növelheti a Jedik esélyét a kör végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek, akkor van két Sithünk. :)

 

Ody: persze, játék közben hamar világos lesz az egész. A lényeg, hogy a tanítvány elleni párbajban minden Jedi részt vesz, akinek legalább három jelvénye van (ez lehet akármennyi Jedi) a mester ellenin pedig minden Jedi, akinek négy jelvénye van (ilyen a játék elején nem sok lesz).

 

Azt már a többieknek mondom, vagyis írom, hogy a Jediknek valamilyen szinten össze kell dolgozniuk, és ez a szép a dologban. Az, akinek már megvan a Tatuini jelvénye, hiába csap rá a következő kör tatuini kérdésére, nem nyer vele semmit, viszont ha olyasvalaki találja ki a kérdést, akinek pont hiányzik még ez a bolygó, az csatlakozhat a párbajozókhoz, és növelheti a Jedik esélyét a kör végén.

Értem. Izgalmasnak ígérkezik. Akkor a Jediknek érdemes egy meetinget tartani a megmérettetés előtt. :D

 

Szombat, 20:00, ha a többieknek is ok.

Nekem jó. Lassan akkor a topikot is meglehetne nyitni nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, kicsit időzavarban voltam hétfőn, most szombatra gondoltam mert jövő hét végén már az államvizsgára tanulok.

Rendben, nekem megfelel a most szombat este is, 8-ra már biztos itthon leszek. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet még jelentkezni, persze. :) Csak akik eddig jelentkeztek, jelezzenek már vissza, hogy a holnap 8 óra jó-e nekik, mert egy picit elrontottam az első bejegyzést. :oops:

Nekem egyértelmű volt eddig is, hogy most szombatról van szó, szóval mi egy nyelvet beszélünk. :) A 8 óra tökéletes lesz kezdésnek.

 

Érdekesnek ígérkezik a játék a szabályzat alapján. :) Nem állítom, hogy teljesen értem, de majd belejövünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, a kérdések elkészültek, remélem mindenki élezi a fénykardját estére. :D Remélhetőleg Norbinak is jó a ma este, mert ő nem írt vissza azóta, hogy tisztázódott: ma lesz a megmérettetés.

 

Mindenkinek ajánlanám, hogy mielőtt elkezdjük, fussa át egyszer az alapvető szabályokat, de majd én úgy is irányítani fogom a játékmenetet. Mivel rengeteg kérdés van (leghúzósabb esetben 90) nagyon pörgős lesz a játék, ezért ajánlott folyamatosan velünk tartani, ha nem akar senki sem kimaradni semmiből. A Sitheknek pedig egyenesen kötelező, mert ha nem figyelnek, meghalnak. :)

 

A kérdés feltétele után minden esetben maximum 1 percet fogok várni, ha ezután sem lesz jó válasz, akkor az adott kérdésért járó jelvényt senki sem kapja meg. Fontos még, hogy a Jedik csak akkor adhatnak le érvényes választ, ha az adott bolygóhoz még nincs kitűzőjük. Ha tehát Dzséjtnek megvan a tatuini jelvénye, akkor az ő válaszát a tatuini kérdésnél nem veszem figyelembe, tehát az első ÉRVÉNYES jó válasz adója kapja a jelvényt.

 

Hogy a játék biztos ne érjen véget nagyon gyorsan, a Sith-ek fejenként egy-egy különleges képességgel rendelkeznek. Ha a tanítvány az első 6 kör valamelyikében elhalálozna, a "menekülés" képessége révén kap egy menedék életet, míg a Mester esetében, ha 10 kör alatt meghalna, akkor "Darth Plagueis" képességével kap szintén egy menedék életet.

 

Szintén fontos még, hogy a tanítvány és mester csak a saját párbajában veszíthet életet, ami igaz a Jedikre is (3 csillagos Jedi csak a tanítvány ellen veszíthet kitűzőt, 4 csillagos Jedi pedig csak a mester ellen).

 

A bolygók sorrendje a körben mindig változni fog, és mindig azzal kezdünk, amelyhez tartozó kitűző a legtöbb Jedinek hiányzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

90 kérdés? Pff mi az? :D

(apropó milyen eredeti lenne, ha a végén még a tanítványnak meg kéne ölni a mesterét egy párbajban? :D:evil: :evil: )

Ody: "Alábecsülöd az erőmet!" :lol: :lol:

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érzem hamar eljön az egyensúly a galaxisba. :D Ezeket a sith -eket megesszük reggelire. Igaz Dzséjt? :D

Most ettem egy kis pürkütött, a Sitheket meghagyom desszertnek. :D Sőt, még előnyt is kapnak, itten csak mobilnetem van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azért jelentkeztem Sith-nek mert szeretnék végre egy igazi hardkór kvízélménnyel gazdagodni (nem akarok nagyképű lenni, de én eddig nem találkoztam és nem beszéltem egy olyan ismerősömmel, aki nálam jobban ismerné a sagat. Pedig vannak köztük rajongók szép számmal, de csak néztek amikor elkezdtem beszélni :D)

Szóval próbára szeretném tenni a tudásomat, hogy itt az igazi fanatikusok körében mennyit számít na :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.