Ugrás a kommentre

Legendákból az új kánonba


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Éppen most , Bence1997 írta:

Mivan ha a Sequel idejére a gryskek kipusztultak? Snoke az egyetlen túlélő, aki átplasztikáztatta magát, félresikerült a műtét és azért néz ki olyan szépen. :D

Á, az túl kiábrándító lenne. :D Tudjukkiket kivezénylik miattuk, erre meg kipusztulnak pár évtized múlva. :lol2: Snoke meg... Annyira ismeretlen még a karaker háttere, hogy akár még ez is előfordulhat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, én olyan érdektelennek és fantáziátlannak találtam a grysk-eket a Thrawn: Szövetségek-ben, hogy meglepne, ha bármi komolyabbat terveznének velük a Story Group fejesei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Megmondom őszintén, én olyan érdektelennek és fantáziátlannak találtam a grysk-eket a Thrawn: Szövetségek-ben, hogy meglepne, ha bármi komolyabbat terveznének velük a Story Group fejesei.

Ha önmagában a Thrawn: Szövetségekben fognak csak szerephez jutni az elkövetkezendő évtizedekben, akkor nekem is körülbelül azok lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban jó pár párhuzam vonható a yuuzhan vongok és a gryskek között. Mindkét faj az ismert területen kívülről származik (egy másik galaxisból és az Ismeretlen Régiókból) külső veszélyforrásként feltűntetve. Mindkét faj hódító filozófiája eredményezi a Galaxissal való konfliktust, ami számos nagyszabású esemény katalizátora. Ráadásul mindkét faj külső megjelenése is eléggé hajaz egymásra. Szerintem nem csak egy könyv kedvéért alkották meg a gryskeket, könnyen lehet, hogy ők lesznek a vongok újragondolt "Sw-kompatibilisebb" változatai (Erőn kívüli létezés, másik galaxisból származás nélkül). Az amúgy magabiztos Palpatine is annyira tartott ettől a fenyegetéstől, hogy rögtön Vadert és Thrawnt küldte az ügy megoldására. Ha ekkora volumenű veszélyforrást jelentenek a gryskek, szerintem nem egy könyv során rendezték volna le, főleg, hogy a Thrawn: Szövetségek eléggé nyitva hagyta ezt a szálat.

Viszont az Ep9-be szerintem már nem férne bele egy ilyen szál, úgymond a "semmiből" előrántva úgy, hogy még a meglévőekkel is foglalkozni kell, plusz pontot tenni a komplett Saga végére. De későbbi filmekben, esetleg sorozatokban simán elképzelhetőnek tartom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő Thrawn könyv szinopszisában is említik az ismeretlen fenyegetést, és szerintem nem fognak még egy fajt kitalálni ha már felvezették a gryskeket, akik amúgy holdakat is képesek mozgatni. Ez azért mégse mezei fosztogatókra vall hanem komoly technológiai fejlettségre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a következő Zahn-regényben nyilván szerephez jutnak, de jelen pillanatban meglepne, ha a grysk-ekre több multiprojektet (további regények, képregények stb.) ráhúznának. Ahhoz számomra nem voltak eléggé érdekesek. Persze ez változhat a Thrawn-trilógia harmadik részére (az igazat megvallva nekem elég nagy csalódás volt a második kötet minden tekintetben, talán ez is szól belőlem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A következő Thrawn könyv szinopszisában is említik az ismeretlen fenyegetést, és szerintem nem fognak még egy fajt kitalálni ha már felvezették a gryskeket, akik amúgy holdakat is képesek mozgatni. Ez azért mégse mezei fosztogatókra vall hanem komoly technológiai fejlettségre.

Bennem felmerült a kérdés. Ha tényleg a gryskek csak és kizárólag az ismeretlen fenyegetés, akkor a Thrawn: Treason szinopszisában miért nem említik meg őket konkrétan? Eli Vanto egy rejtélyes fenyegetés hírét hozza. De ha már debütáltak a Szövetségekben, akkor miért nem nevezik meg őket a Treason fülszövegében?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Bennem felmerült a kérdés. Ha tényleg a gryskek csak és kizárólag az ismeretlen fenyegetés, akkor a Thrawn: Treason szinopszisában miért nem említik meg őket konkrétan? Eli Vanto egy rejtélyes fenyegetés hírét hozza. De ha már debütáltak a Szövetségekben, akkor miért nem nevezik meg őket a Treason fülszövegében?

Lehet ez valami nagyobb népvándorlás része. Jönnek a gryskek, mert elüldözte őket a yuuzhan vong, aminek meg a sarkában van Vitiate egy teljes sith birodalommal. Vagy valami ehhez hasonló, csak más sorrendben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2019. 02. 26. - 14:19, Darth Revan9 írta:

Bennem felmerült a kérdés. Ha tényleg a gryskek csak és kizárólag az ismeretlen fenyegetés, akkor a Thrawn: Treason szinopszisában miért nem említik meg őket konkrétan? Eli Vanto egy rejtélyes fenyegetés hírét hozza. De ha már debütáltak a Szövetségekben, akkor miért nem nevezik meg őket a Treason fülszövegében?

Jó kérdés. Talán nem akarták előre lelőni a sztori egyes részeit, hanem szép lassan akarták beadagolni az embereknek. A Jedi Könyvtáron olvastam, hogy a könyvben a gryskek szembeszállnak a Birodalommal, szóval mégis ők lehetnek  az az ismeretlen fenyegetés. Na mindegy, majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 5 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Andeddu és Tenebrous is bekerült a kánonba. Skywalker kora – Képes útmutató:

 

„Sith rohamosztagos egységek

A sith rohamosztagosok légiókba rendeződnek, ami az ősi meghatározás szerint 5000 katonát jelent. Ezeket számokkal és egy-egy ősi sith lord nevével azonosítják. Mivel a történelmük rejtve maradt a galaxis többi része elől, csak az Örök Sith kultistái ismerik ezeknek a neveknek a jelentését.

Nevezetes légiók:

3.: Revan Légió

5.: Andeddu Légió

17.: Tanis Légió

26.: Tenebrous Légió

39.: Phobos Légió

44.: Desolous Légió”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
On 11/28/2019 at 12:07 AM , Darth Cupsy said:

Persze ha azt veszed akkor nem létezik objektív döntés a világon, mert valami alapján döntesz, de ahogy már írtam annál nagyon objektívebb döntés nem létezik, mint hogy azt hagyták meg amihez Lucas tevőlegesen hozzátett. Messzemenőkig objektívebb, mint hogy bárki is felállítson egy listát, hogy mit tartsanak benn, mit nem. Hogy egyik-másik mű gyengébb az egy dolog, az meg egy másik, hogy ezt a szerzője pofájába is odavágnád azzal, hogy az övét kiszórod másét meg benn hagyod. Gondolj bele egyrészt elég nagy bunkóság, ugyanúgy dolgozott vele, mint a többi, ugyanúgy hozott is pénzt mint a többi, utána meg a szemébe vágnák, hogy sz*r vagy öcsém. Vagy mi van ha egyazon író 2 könyvéből csak az egyik kerülne be, az adott író jogosan kérdezhetné meg, hogy ez miért az meg miért nem? Vagy akkor beraknák neki mindkét könyvét csak azért, mert ha a jobban sikerült is benn van akkor már legyen benn a rosszabb is, mert elvégre ugyanaz az író? Ekkor meg joggal háborodhatna fel egy olyan író akinek legalább olyan a könyve, mint a másik író rosszabb könyve, de mégse maradt fenn a listán. Ezzel a hozzáállással nagyon sok írót idegeníthettek volna el maguktól, olyanokat is akik még nem is írtak SW-t.

Ez egy teljesen elfogadható és átgondolt érv, de még ezek után is úgy gondolom, hogy erre a mi legyen Kánon, mi Legenda kérdésre nincs és nem is lesz soha jó megoldás, és ez sem volt egy olyan jó megoldás.

 

Vegyük a Darth Plagueist. 10-ből 11 rajongó imádja azt a regényt, és tökéletes előzménynek tartja. Én nem nagyon láttam még olyan rajongót, aki ne prüszkölt volna - akár kulturáltan, akár nem - amiatt, hogy a DP miért nem Kánon, mert fontos és érdekes háttérinfókat tartalmaz, szinte alapmű. 

Ugyanakkor írtad, hogy más írókkal szemben bunkóság lett volna, hogy Luceno ezen regényét beemelik a Kánonba, x íróét meg nem. 

Na most: ha mondjuk a Lando-regények, a Yoda - Sötét találkozó, a Luke Skywalker és a Mindor árnyai stb. íróinak van némi önkritikájuk, akkor nem problémáznának azon, hogy az ő regényeik miért nem Kánon a DP-vel ellentétben, mivel tudvalevő, hogy ezen művek szimpla kalandregények, és nem bírnak semmiféle olyan értékkel, mint a DP. 

A többi szerzőnek - a CW-regények meg a sequel (Thrawn, Jedi Akadémia-trilógia, The New Jedi Order stb.) íróinak... - meg el lehetett volna magyarázni, hogy köszönjük, de van már egy másik Clone Warsunk (TCW), illetve hogy más vonalat képzeltünk el sequelnek. 

 

Tehát összességében ha a DP-vel kivételt tettek volna annak idején, nem hiszem, hogy különösebb probléma lett volna belőle, mert az a regény minden szempontból kiemelkedő. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Állítólag új KotOR játék érkezhet, ami a korábbi 1-2. rész fontosabb elemeit/eseményeit integrálná a Kánonba.

Örülnék neki, ha megvalósulna, akármilyen formában. Az az éra jelenleg egy a Kánon egyik legnagyobb aranybányája.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Állítólag új KotOR játék érkezhet, ami a korábbi 1-2. rész fontosabb elemeit/eseményeit integrálná a Kánonba.

Örülnék neki, ha megvalósulna, akármilyen formában. Az az éra jelenleg egy a Kánon egyik legnagyobb aranybányája.  

Jól hangzik, meglátjuk mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
18 perccel korábban, caseyjones írta:

A non-canon nem egyenlő a Legendssel? Vagy akkor úgy kell elképzelni, hogy van két nagy halmaz, az egyik a Legends, a másik a Kánon, és a két halmaz metszete a non-canon? :D

A non-canon általában az ilyen vicces kis "hülyeségek" vagy alternatív történetek, Legendsen belül is voltak ilyenek, leginkább képregényekről tudok, de pl. a Detours is ebbe a kategóriába tartozott volna.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A non-canon nem egyenlő a Legendssel? Vagy akkor úgy kell elképzelni, hogy van két nagy halmaz, az egyik a Legends, a másik a Kánon, és a két halmaz metszete a non-canon? :D

A válasz olyan szempontból bonyolult, hogy amíg csak a Legendák univerzum létezett, a kanonizáltságnak ezek a szintjei voltak:

G: a 6 film, és minden Lucastól származó információ (amit később nem cáfolt meg :P )

T: a The Clone Wars (és az el nem készült Underworld) sorozat

C: a kanonikus egyéb anyagok nagy része

S: fura korai művek, amik nem teljesen illettek a C-szinthez, ezeket kb. úgy kezelték, mint ma a Legendákat, hogy az írók meríthettek belőlük, ha akartak

N: nem kanonikus darabok.

Az egész értelme, hogy ha két információ ellentmond egymásnak, a magasabb szintű forrásból származó számít érvényesnek.

 

A kérdés az N-szintre vonatkozik, de igazából szerintem (sajnos) nem foglalkoztak a Legendák univerzummal annyit az illetékesek, hogy hivatalos nyilatkozatot tegyenek a jelenlegi belső tagolásáról. Azt tartom valószínűnek (vagy legalábbis a legpraktikusabb felfogásnak), hogy a Kánon univerzum mellett, ami hivatalosan tagolásmentes és minden egyenrangú benne, létezik a Legendák univerzum, G-T-C-S felosztással, és ezeken kívül harmadikként a korábbi N-szint (talán az S egy részével).

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.