Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Milyen hír kellene róla? Ha minden igaz, 2013 februárjában kerül a mozikba a film, ami még bőségesen odébb van. Mivel rajongók alkotják a nézőközönség gerincét, (akiknek nem kell agyonreklámozni a filmet, úgyis elmennek rá) bőven ráérnek még promózni a premier előtt néhány hónappal, hogy szélesebb körben is híre menjen a dolognak. De 8 hónappal előtte feleslegesnek találom a reklámozás megkezdését.

Nincs bőségesen odébb. Már rég be kellett volna jelentsék. Nem a reklámozást nem kezdték meg, hanem nem tűzték ki a premier időpontját, így nagyon komoly sansz van rá, hogy kaszálták a projektet vagy jelentősen elhalasztották.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs bőségesen odébb. Már rég be kellett volna jelentsék. Nem a reklámozást nem kezdték meg, hanem nem tűzték ki a premier időpontját, így nagyon komoly sansz van rá, hogy kaszálták a projektet vagy jelentősen elhalasztották.

Nem tudom, nem dolgozom a moziiparban, fogalmam sincs, hogy működnek a dolgok a színfalak mögött, de mint érv, ez kevés ahhoz, hogy a kaszálás legyen legvalószínűbb. Benne van a pakliban, de számos más oka lehet, hogy nem tűztek még ki konkrét időpontot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre tippelek. Gyanús, hogy a TCW-t sem promózzák széles körben (kaptunk egy fél perces részletet), premierdátumot sem tűztek még ki, pedig a szeptember/október sincs már olyan messze, még ha nem is filmről, hanem animációs sorozatról van is szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nem dolgozom a moziiparban, fogalmam sincs, hogy működnek a dolgok a színfalak mögött, de mint érv, ez kevés ahhoz, hogy a kaszálás legyen legvalószínűbb. Benne van a pakliban, de számos más oka lehet, hogy nem tűztek még ki konkrét időpontot...

Nekem egy se jut az eszembe, pedig szoktam követni a filmes világot, de drukkolok hogy neked legyen igazad :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Azokhoz intézném a kérdésem, akik az EpI-et látták először, és csak utána az EpII-t:

 

Mennyire volt egyértelmű a Baljós és a Klónok elkészülte között, hogy Anakin felesége végül Padmé lesz? Ez már akkor nyílt titok volt, vagy ment erről a spekuláció elég erősen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokhoz intézném a kérdésem, akik az EpI-et látták először, és csak utána az EpII-t:

 

Mennyire volt egyértelmű a Baljós és a Klónok elkészülte között, hogy Anakin felesége végül Padmé lesz? Ez már akkor nyílt titok volt, vagy ment erről a spekuláció elég erősen?

Sejthető volt, de nem volt 100 százalék. Még a Baljós bemutatásakor felmerültek olyan teoriák, hogy esetleg az lesz az ep.2 egyik érdekessége/meglepetése hogy "ki lesz Luke/Leia anyja", de ismerve Lucas mesélési stilusát szerintem a legtöbben már sejtettük, hogy az "angyalozás", meg a faragvány ajándékozás az első lépcsők voltak egy évek múlva várható komoly kapcsolat előtt. Speciel bennem sose merült fel, hogy más lesz az ikrek anyja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj bocs', figyelmetlenül olvastam. :roll: Én biztos voltam benne, hogy Padmé lesz a befutó. Egyébként semmi értelme nem lett volna. Akkoriban ez természetesnek hatott, hisz az egész EPI is ezt sugallta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam akkoriban még semmit, de magamban már az ep1 közben eldöntöttem azt, hogy Padmé lesz Luke és Leia anyja, elvégre ő volt a női főszereplő :hehe: Értelmetlen lett volna utána behozni még egy karaktert, főleg a filmbeli viselkedésük fényében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem sem merült fel, hogy Padmén kívül bárki más bekerül a képbe, mint Luke és Leia anyukája. Eleve elég hülyén jött volna ki, ha az ep1-ben játszott főszerepe után az ep2-ben bemesélnek egy másik szereplőt. Padmé meg ottmaradt volna az értelmetlenség fellegén. Szegény kicsit így is céltalanul lődörgött az ep1 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is elég egyértelműnek látszott, és épp ezért elég furának is tartottam, hogy Padmé idősebb 5 évvel. :)

Az érdekes, miért találta ki Lucas, hogy ilyen korkülönbség legyen köztük és épp a lány javára. Lehetett volna másként is szőni a történetet, igaz, akkor egészen más körülményeket is kellett volna kitalálni hozzá, hiszen végül fontos tényező lett, hogy Padmé már királynő, miközben Anakin még csak kisfiú, aki fiatalon elveszíti az anyját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredetileg nem volt ilyen nagy a korkülönbség, Anakint Lucas tizenkét évesként szerepeltette. Csak aztán rájött, hogy egy tizenkét évesnek már nem akkora nagy tragédia, ha el kell válnia az anyjától, ezért lett Anakin kilenc éves. Padmé életkorát gondolom azért nem vitte eztán lejjebb három évvel, mert kicsit már az is meredek, hogy egy tizennégy éves uralkodik teljesen önállóan (nincs mellette egy régens), egy tizenegy évest már nehéz lett volna komolyan venni, még a Star Wars világában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Egy jelenet más szemszögből. Az Obi - Yoda - Mace beszélgetésre a film végső vágásában Yoda Mace szobájában szobájának egy másik "részében" került sor, de egy alternatív jelenetben Mace dolgozószobájába helyezték volna. Érdekes látni Windut egy íróasztal mögött ücsörögni.

 

obiwan_contacts_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

obiwan_contacts_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez elég snassz lett volna, meg nem is Jedis. És talán egy ilyen íróasztal mögött ücsörgős jelenet azt sugallta volna, hogy Yoda és Windu nem egyenrangúak, hanem Windu fölötte áll a vén mesternek. Plusz kicsit furcsa lett volna a Palpatine-os kezdésnek, amikor a merénylet után az irodájába vállt a kamera. Sok lett volna az íróasztal a filmben.

Amúgy Mace Windu szobájában játszódott a jelenet (Yoda szobája sárga, Windué barna).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem, hogy a végső vágásban is Mace szobájában vannak. Zééé azt írta, hogy Yoda szobájában van a végső vágásban.

 

Igen, igazad van. Hajnal 3-kor szerkesztettem ezt a pár érdekességet, köszi a helyreigazítást Dzséjt! Annyi volt az apropó, hogy a Jedi visszatérhez anno készült egy kezdetleges 3D render, pár X-wing kergetőzése látható rajta. Feltúrtam az archívumomat, de nem találtam meg, viszont ezeket érdekesnek ítéltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Srácok, lehet, hogy itt van valahol, de lusta vagyok visszaolvasni mindent:

Régen ment a pletyka, hogy a Coruscanti üldözésben van Tie Fighter meg x-wing vagy mi valahol...

Gondoltam erre immár a BD birtokában nagy Plazmán érdemes ránézni, mert a dvd-n sohasem tudtam kivenni/meglátni.

Szóval hol is vannak ezek? "Tudja valaki?..nincs ötlet?..." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.