Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szívesen.

 

A 3 000 000 szerintem is mocskosul kevés. Ennyi egy bolygó, max. egy rendszer bevételéhez lenne elég.

 

Ha azt nézed, hogy egy Venator legénysége 7400 fő, plusz a 2000 utas, akkor csak az a TCW második epizódjában 28197 fő veszteséget okozott Grevious hajója. Addigra pedig már egy csomó konvojt/flottát kinyírt. Ha az Acclamtorokat vesszük átlagos hajóknak, és hasra ütésre hármat belőlük egy konvojnak, akkor konvojonként 50100 (700 legénység+16000 utas*3) fő vesztesége volt a Köztársaságnak. Tudom, hogy ez nem a film, de olyan csatákban amiket láttunk, meg említenek önmagában kevés lett volna 3 millió klón. Sőt ha azt nézzük, hogy Coruscanton a háború végén mennyi klón járőrözött, csak a bolygó helyőrségének elkélne 3 millió fő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van. Addig addig olvastam a wookieepediat amíg ellentmondásba nem keveredett magával. Cody itt senior clone commander (ahogy Gree is), de a saját oldalán és itt már clone marshal commander.

Biztos időközben előléptették. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt a leírást.Ahogy látom úgy írtad, hogy 3 millió egység.Mi van akkor ha egy egység mondjuk 10 klónból áll?

Először én is gondoltam erre a lehetőségre, de egyrészt sehol sincs említve, hogy egy egység hány klónt tartalmazna. Másrészt a Nagy Hadsereg 10 Rendszer haderőből áll, és ezt írták úgy, hogy 3 000 000 egységből áll fel. Egy Rendszer Haderő pedig 294,912 katona (és itt már nem a units, hanem a troops szó volt). 10x294,912=2 949 120, azaz majdnem megvan a 3 000 000. Szóval valószínűleg ott is katonákról van szó, de valamiért a units szót használta a wookipédia (ami hírhedten megbízhatatlan, amit jól bizonyít Cody lentebb felmerült esete).

Szerintem, ésszerűbb lenne, ha a Nagy Hadsereg 100 Rendszer Haderőből állna. Bár az egész Galaxist mérve még az is baromira kicsi szám, és ahogy Llew is írta lejjebb, a csak a Venatorok felrobbangatásával több ezres, tízezres veszteségeket okoznak. Vagy baromi gyorsan fejlődnek már az új klónok.

 

Jó az előzetes :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg onnét ered, de ott is kérdéses volt, hogy klónra vagy egy olyan kis "kockára" gondol, akik fordulóztak a díszszemlén. Bár ezek után feltételezem, hogy csak klónra gondolt, ami viszont azt feltételezné, hogy a háború elején mindössze 200 000 klón volt, és csak 5 év múlva lett még egymillió. Ami hát, hülyeség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes mód a youtube-ról elérhető. :S

 

http://www.youtube.com/watch?v=GjP4GzuMF5A

Kössz. Mondjuk én végre egy olyan epizódot várok amiből még nem mutattak előre semmit. Nem az ilyen pár nappal hamarabbi reklámokra gondolok, hanem arra, hogy azért a sorozat kezdése előtt az első három részből elég hosszú jeleneteket vetítettek már le a különböző exkluzív videókban, meg sneak peekekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó az előzetes! Az tetszik benne, hogy a Malevolence pusztulása adja a hátteret a történethez. Minden ég, füstöl, még a hajón belül is. Ez is hangulatos lesz az biztos.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először én is gondoltam erre a lehetőségre, de egyrészt sehol sincs említve, hogy egy egység hány klónt tartalmazna.

 

Heh, nem néztétek meg az ep2 dvd szöveges kommentárját. :roll:

Akkoriban egy egység (unit) 5-7 főből állt. Azóta pedig simán növekedhetett az a szám...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg amúgy sem nézni, hanem hallgatni kell :roll:

 

De így már teljes a képzavar arról, hogy akkor hány klón is van egy Rendszer Haderőben. Bár még a 3 000 000x7-et is keveslem. Az még mindig csak 21 milla, szerintem legalább milliárdnyi klón kéne egy Galaxisra (még ha nem is áll háborúban minden egyes bolygó, de hát vannak előre nyomuló csapatok, hátországot védők, kiszolgáló személyzet, tartalékosok... stb. Millióban kevésnek tűnik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg amúgy sem nézni, hanem hallgatni kell :roll:

 

Várjatok csak, én most nem az audio kommentárra gondoltam, hanem a dvd-rom exkluzív szöveges kommentárra! Ha berakod a dvd-romba a lemezt, akkor lehetőséged van rá (a saját Lucasfilmes lejátszó segítségével, amit mindig telepíteni akar) a starwars.com külön szekciójába bemenni, és extra szöveges kommentárt kérni a film alá, ami feliratként végigkíséri a filmet. Sokszor érdekesebb, mint maga az audio kommentár. Az ep1-2-nek volt, de szerintem az ep3-nál már nem készült ilyen tartalom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A 12. rész lesz a Liar of General Grievous!"

 

Érzem ez a rész lesz a leg leg leg leg minden tekinetben és még milyen messze van. Jaj de keserű a szám íze ilyenkor.

Na nem baj, addig még lesz egy Jar Jar-os részünk...az is legalább olyan jó lesz. ;) Remélem érezni a szarkazmust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már ez is bőven elég. Az 1080p az full HD....lesz. És akkor ahhoz már 1900x -os felbontás szükségeltetik, illetve egy arra képes monitor vagy Full HD TV. Nekem olyan még nincs. ;)

 

Amióta megismertem én is a HD technológiát és abban nézek filmeket, a sima DVD minősége a 720x480 -as felbontásával szinte már sértő. Ég és föld a különbség....ég és föld.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.