Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Windows Media Player nem játsza le?Én ezzel játszom le a hd-filmeket.Nem kell ehhez külön progi.

 

Szerintetek mennyi értelme van megnéznem hd-ben az én monitoromon?Ez egy Samsung 2005-ös 17 "-os sima lcd-monitor. Szerintem a tökéletes hd élményhez egy full hd-s(1920x1080-as) tv, vagy monitor kell.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No sikerült elindítanom az egyik részt, csakhogy piszkosul szaggat. Pedig a gépem alkalmas a technikára. :S

Sajna nem fog ez menni. Maradt a sima felbontás. Kevés az 512-es memória ehhez. :) Pár progit pedig kipróbáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Ebben az előzetesben jó pár részlet látható a Liar of Grievous epizódból!

Már szinte félek, nehogy túl nagy elvárásokkal üljek majd le ezelé a rész elé :) Egyébként irtó jó a szinvilága és az a kép, ahol Griveous maszkjai láthatóak felfüggesztve hátborzongatóan jó (kiváncsi leszek vajon megöli-e Grivi a mon calamari jedit).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már szinte félek, nehogy túl nagy elvárásokkal üljek majd le ezelé a rész elé :) Egyébként irtó jó a szinvilága és az a kép, ahol Griveous maszkjai láthatóak felfüggesztve hátborzongatóan jó (kiváncsi leszek vajon megöli-e Grivi a mon calamari jedit).

Szerintem meg fogja ölni. :) Egyébként ahogy kivettem az a rész a fénykardpárbajokra lesz kihegyezve. De ami engem is elsőre megfogott az a remek környezet. A színvilága kicsit mátrixos. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egy jó kis Obi vs Grievous fénykardpárbajt várok. :)

De sajnos csak este tudom megnézni, mert reggel 8-ra kell bemennem suliba, leszek fél 10-ig és délután 3-tól 5-ig ZH :)

És kb. másfél óra mire beérek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki meg tudja mondani, hogy a sorozat konkrétan mikor kapcsolódik a háborúba? Geonosis óta mennyi idő telt el? Csak mert Anakin arcán ott van már a sebhely, amit Ventresstől kapott, Grievous is előtérbe került, stb.

Állítólag a Tartakovsky féle CW első és második évadja között játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az előzmény CW-vel nem kéne számolni. Az ehhez képest annyira... gagyi :)

Pedig van akiknek az a csúcs ez meg sz*r. :) Én egyébként nem bánnám ha történetileg össze lehetne fésülni a kettőt. Nekem az is bejön, főleg hangulatilag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi Clone Wars egyáltalán nem gagyi, tradícionális kézi animáció. Kevésbé kidolgozott mint egy ázsiai anim rajzfilm, de stílust teremtett amit az új széria is felhasznált. Persze sok embernek nem tetszik a flash animációs jellege miatt, talán otrombának találják és az apró és rövid epizódok miatt komolytalannak is. Fel kell hívnom az emberek figyelmét, hogy az eredeti Clone Wars rajzfilm mögött nem volt temérdek anyagi és emberi erőforrás. Az egészet valójában náhány grafikus készítette nagyon csekély költségvetésből gazdálkodva. Ha csak a kreítivitási faktort nézzük, az bőven van akkora mint az új sorozatnál. És ne felejtsük el, hogy Emmy díjat is nyert....hosszú idő óta az első jelentős kitüntetést szerezte meg az saganak. Mert ugye az új filmeket a technikai és egyéb kevésbé jelentős díjakon kívül nem igazán méltatták.

 

A kis költségvetés, a gyermeteg de szerintem kedves történet ellenére a régi Clone Wars nagyot lendített a saga tévés debütálásán. Mondhatni az első olyan SW TV széria volt, amit siker koronázott. Szerintem már ezért is megérdemli az elismerést. Én el tudnék nézni belőle még pár évadot. Persze lehet hogy ezzel a véleményemmel egyedül vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést, ha valakinek a lelkébe tiportam. A régit én egyáltalán nem tudom összepárosítani az újjal, mert teljesen szürrealisztikus, a rajzolása más, kevésbé mély mind történetben, mind karakterekben, mind párbeszédekben.

 

Komolyan mondom srácok, hogy én nagyon szeretem a Star Wars-t, elsősorban a 6 mozifilmet, nekem az az alap... az EU-ért annyira nem rajongok... ez az új TCW sorozat pedig olyan szinten hozza a filmek hangulatát, hogy elképesztő és ad egyfajta új szájízt is az egész SW univerzumba... ami kimondottan kellemes és talán még komplexebbé teszi az SW-érzést!

 

DE! a régi CW nekem sem jött be. Megvan és láttam is már vagy 3x, de nem, valamiért nem érzem valódi Csillagok Háborújának... természetesen ez szigorúan szvsz... de én így érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senkinek nem tiportál a lelkébe. :)

 

Sokan tartják gagyinak a régi Clone Wars-t...szerintem ez butaság, de mindenkinek joga van hozzá, hogy véleményt alkosson.

 

Én örülnék, ha meglenne a képességem, hogy akárcsak hasonlót összedobjak. Kicsi korom óta imádom a grafikát és azanimációt, főleg a hagyományos rajzfilmeket. A 3D műfajt egészen mostanáig kevésbé értékeltem, mert nem találtam stílusosnak. Az új Clone Wars viszont rendkívül egyedi lett és ez ma már az animációk többségére elmondható, hogy mernek elrugaszkodni a realitástól és torz figurákkal, valótlan környezeti megjelenítéssel ejtik ámulatba a nézőt. Sokakat persze ez is zavar és folyton azt kérdezgetik, miért is nem lett realisztikus grafikája az új sorozatnak. Miért nem próbálják elhitetni velem, hogy amit látok az nem is számítógép álltal kreált grafika hanem élő szereplő.

 

Szerintem most kezdenek feloldódni azok a gátak, melyek próbálták a 3D animációt csak és kizárólag a realisztikus megjelenítés irányába tolni. Az egész ott hibázott, hogy nem csak értelmetlen de felesleges is majmolni a valóságot és realisztikus grafikával élő színészeket teremteni. Helye van az ilyen gondolkodásnak a rendes filmek esetében, ahol pótolni lehet az emberi színészek hiányosságát...de a külön animációs műfajnak legyenek saját jellemzői. Máskülönben nem is beszélhetnénk műfaji határokról.

 

Ha valaki megérti ennek a szemléletnek a lényegét, akkor azt is el tudja fogadni, hogy azért jó a régi és az új Clone Wars...mert nem majmolja a valóságot. Persze ennek van pénzügyi vetülete is, hiszen technikailag nem, de más források tekintetében gyakorlatilag lehetetlen lenne elkészíteni egy teljesen realisztikus megjelenítéső sorozatot. Az más kérdés, hogy én nem is vágyok rá...mert arra ott az élőszereplős mozi műfaja.

 

A történeti bonyolultságot pedig nem érdemes összevetni, hiszen az első széria 3 percben mesélt el egy egybefüggő történetet epizódonként, itt pedig 22 perces bontásban történik mindez jóval kötetlenebb keretek között. Viszont a karakterek mind a két sorozat esetében megfelelően sablonosak. És itt ez dícséretnek számít, ugyanis 3- vagy 22 perce nem ad lehetőséget a kibontakozásra, így érdemes a karakterek domináns tulajdonságait kiemelni és csak azokat bemutatni. Így könnyen el lehet helyezni a szereplőket, hiszen mindenkinek csak egy domináns tulajdonságát ismerjük meg. Ez nem beszél, az vicces amaz kics....ez ilye az olyan....mind mind sablonok, de ez nem baj, mert egy ilyen struktúrájú sorozatban ennek így kell és csak így is tud működni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.