Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Érdekes, ez a Kim Possible-s eset nekem valahogy kimaradt. És valóban motiválóan hangzik, mármint, az ember nem hinné, hogy egy olyan gigavállalatra, mint a Disney, bárki is tud hatni. Gondolom a Kim Possible azért lényegesen olcsóbb volt, mint a TCW. De ha a Disney-re valóban lehet így hatni, akkor tényleg nem éri meg elszalasztani a lehetőséget. Holnap összedobok egy meggyőző dumát a TCW befejezéséről és a Detoursról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor a böszme nagy Star Wars fandom miért nem képes erre?

Mert nagyon megosztott, s nem csak itthon, hanem világszerte is. A többség csak azzal van elfoglalva, hogy hogyan utálja jobban az általa nem kedvelt karaktereket, filmeket, trilógiát. Így ahelyett, hogy elfogadnák, hogy minden embernek másmilyen az ízlése, mindenkinek más tetszik, inkább csak köpködnek a egymásra. El kellene tudni fogadni más nézőpontokat, más véleményeket is. Ha valakinek nem tetszik egy korszak, egy film, egy karakter, akkor miért nézi, miért foglalkozik vele? Ehelyett inkább együtt kéne örülni annak, hogy létezik egy ilyen nagyszerű dolog, mint a Star Wars, kimeríthetetlen lehetőségekkel mindenki számára.

A hangos többség képtelen az összefogásra, teljesen eluralkodott rajtuk az 'akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is' érzés. Nem érdekli őket, hogy a következő 'áldozat' esetleg az ő kedvencük lehet. Pedig világméretű összefogással bármit el lehetne érni.

(Ezeket ne tessenek magukra venni, csak általánosságban írtam.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól rémlik, a Naruto anime kapcsán is volt egy össznépi felháborodás...ott a rajongók azért tiltakoztak, mert a Disney folyamatosan gyerekbarátra vágta a részeket. Több éves küzdelem után a Disney végül nem cenzúrázta a sorozatot.

A mi esetünkben viszont a Disney nem pusztán megszüntette a TCW-t, hanem megszünteti az LFA-t....az embereket elküldte. Szerintem ez akkora veszteség, hogy itt már csak a szívlapát hatna. A népi kezdeményezés híve vagyok, de csak reális keretek között, itt a tegnapi hír annyira alánk vágott, hogy ma is ezen járt az eszem. Ha még csak a show lett volna kaszálva, mert élt bennem a remény, hogy valami Dark Times vagy EPVII-be vezető sorozattal tudják pótolni az űrt, de leginkább abban reménykedtem, hogy a régi csapatot, a nagyszerű LFA-t csak nem számolják fel, hiszen az ott összegyűjtött animációs tudás érték..........erre tessék. :(

 

Tegnapig élt a remény, hogy a Disney a Star Wars brand miatt vette meg a Lucas birodalmat....de mára egyre inkább úgy gondolom, hogy a cél az ILM felvásárlása volt, ami csak így, egy csomagban működött.

Tegnap elolvastam Frenkie hozzászólását és ráébredtem, hogy itt tényleg semmi akadálya a Lucasfilm felszámolásának, és akkor ütött a fejembe szöget a gondolat, tán az egész üzlet célja az ILM megszerzése volt.

 

Olyan ez, amikor van egy régi de szép autód, amit ápolsz, szeretsz és óvsz...de egy idő után úgy döntessz, hogy megválsz tőle, és igyekszel jó gazdát találni. Végül találsz is egy embert, aki esküdözik, hogy óvni fogja a kincsedet, aztán az átvétel napján először a burkolatot szedi le, aztán a váltót teszi tönkre, majd a belső világítást szereli ki, az üléshuzatot feltépi és a végén marad egy romhalmaz, te meg vakarod a fejed, hogy ennek mi értelme volt.

 

szerk.: Gunjinak igaza van, a TFN forumán szinte csak fikázták a TCW-t.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig világméretű összefogással bármit el lehetne érni.

 

Hát igen. És ez nem csak a TCW-ra, de a világon minden dologra igaz. Csak sajnos hol van manapság az összefogás, ha ennyire szerteágazó lett a világ...

 

KisKósa kedvéért még egyszer beidézem a Kim Possible sztorit, plusz azt a DVD extrásat:

 

Egyébként a Disney ilyen esetekben volt, hogy már meggondolta magát:

 

In the list, there are two examples of Disney changing their minds. Once about cancellation of an animated show and once about what extras to include on an anime DVD.

 

Kim Possible, a Disney channel animated series about a teenage crime fighter voiced by Christy Carlson Romano, was saved by the fans for a fourth and final season.

 

"Kim Possible fans organized a letter-writing campaign to save the show, and it was brought back for a fourth and final season." Source: tvtropes.com

 

SaveKimPossible.com tells the story of how they reached out to Disney via online email petitions and hand written letters, which eventually lead to the renewal for another season of the show.

 

Another success story was for the fans of Princess Mononoke.

"When Disney/Buena Vista put out their release plans for the home video and DVD release of Princess Mononoke fans were upset that the DVD would not include a subtitled Japanese track. A letter writing campaign and petition mobilized by the Naussica.net mailing list sucessfuly convinced them otherwise; apparently they had no idea there was a demand for it." Source: tvtropes.com

Both of these campaigns were in the days before social media.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nagyon megosztott, s nem csak itthon, hanem világszerte is. A többség csak azzal van elfoglalva, hogy hogyan utálja jobban az általa nem kedvelt karaktereket, filmeket, trilógiát. Így ahelyett, hogy elfogadnák, hogy minden embernek másmilyen az ízlése, mindenkinek más tetszik, inkább csak köpködnek a egymásra. El kellene tudni fogadni más nézőpontokat, más véleményeket is. Ha valakinek nem tetszik egy korszak, egy film, egy karakter, akkor miért nézi, miért foglalkozik vele? Ehelyett inkább együtt kéne örülni annak, hogy létezik egy ilyen nagyszerű dolog, mint a Star Wars, kimeríthetetlen lehetőségekkel mindenki számára.

A hangos többség képtelen az összefogásra, teljesen eluralkodott rajtuk az 'akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is' érzés. Nem érdekli őket, hogy a következő 'áldozat' esetleg az ő kedvencük lehet. Pedig világméretű összefogással bármit el lehetne érni.

(Ezeket ne tessenek magukra venni, csak általánosságban írtam.)

 

Ezzel tisztában vagyok, félig-meddig költői kérdés volt. Azonban "szűkítsük le" a kört csak a TCW nézőire: ez a sorozat hétről-hétre egy-két millió nézőt ültetett a tv-k elé csak az USA-ban. Még ha ennek akár a fele is csak a fikázás kedvéért nézte a sorozatot, de a másik fele tényleg szerette, és ha csak nekik a fele írna a Disney-nek egyszer, az is kétszázötvenezer-félmillió levél volna! Vagy szűkítsük le erre a fórumra. Ide elvileg mindenkit a Star Wars, ebbe a topikba pedig kifejezetten a TCW szeretete hozott. Köztünk nincsenek fikagépek. Nem vagyunk sokan, talán huszonegynéhány állandó, aktív hozzászóló van. És még közülünk is csak néhányan hajlandóak annyit megtenni, hogy leülnek öt-tíz percre és legépelik a véleményüket a Disney-nek! Miért? Lehet, hogy hiábavalónak tűnik, lehet, hogy tényleg nincs értelme. De veszteni valónk nincs, és minél kevesebben próbálkozzunk, annál valószínűbb, hogy tényleg felesleges lesz az egész! Komolyan kérdezem Frenkie, Zééé: nem ér meg nektek ez a sorozat egy próbát? Vagy mondom másképp: ha tényleg hiábavaló is lesz az egész, nem ér meg nektek egy pár percet az, hogy kimutassátok Filoni csapatának a hálátokat az elmúlt öt évért, azzal, hogy kiálltok mellettük?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, pozitív hírek a RebelForce Radio által indított Save The Clone Wars levelező kampánnyal kapcsolatban:

We are hearing from inside sources that it's having an effect on Disney!

 

Ez mindenképp jó kezdés! :)

Na ugye! Megyek is írok még egy levelet! (Merthogy nyugodtan lehet küldeni többet is!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a levélben erre sem árt felhívni a Disney figyelmét a TCW kapcsán:

 

-Average 3.3 Million viewers per episode (via Daily Variety January 4, 2013)

 

-Guinness world record for highest rated animated sci-fi series

 

-Won 2009 Golden Reel Award (awarded by Motion Picture Sound Editors, USA) for Best Sound Editing - Television animation (Beat powerhouses such as Family Guy, Spongebob Squarepants, The Penguins of Madagascar, and Avatar: The Last Airbender)

 

-Won 2010 TV.com NOW award for best animated series (beat powerhouses Futurama, Family Guy, and Archer)

 

-Clone Wars Annie Awards nominations:

2013: Animated effects in an animated production, Character animation in an Animated television/broadcast production, Editorial in an Animated Television or Other Broadcast Venue Production, Voice acting in an Animated television or other broadcast venue production

2012: Animated effects in an animated production, Best general audience animated TV production, Editing in Television production, voice acting in a television production (x2)

2011: Best Animated Television production, Best voice acting in an animated television production (x2), Writing in a television production

2010: Music in a television Production

2009: Best music in an Animated Television Production or short film

 

-Nominated for a Saturn award in 2009 (best syndicated/cable series)

 

-Nominated in 2010 Teen Choice awards (Choice TV: Animated show)

 

-Nominated in 2010 for Television Critics award (outstanding Achievement in Children's programming)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elküldtem én is a levelet a 11thirtyeight-re, plusz a causes.com-on is intézkedtem, továbbá terjesztettem egy kicsit a Save The Clone Wars-t a Facebook-on, meg a Twitteren. Megkértem Filoni csapatának tagjait is, hátha segítenek, tekintve, hogy ők is rajongók. Remélem sikerült hozzá tennem valamicskét ehhez a kampányhoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Napok óta gondolkodok én is, hogy közvetlenül kintre kellene írni, csak ilyenkor mindig elmegy az ihletem :( Sok okos dolog nem jut eszembe azon kívül, hogy nagyon szerettem nézni, mennyire jó lenne egy normális befejezést látni, meg pls dont cancel. Ti mennyit írtatok és nagyjából miket? :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Napok óta gondolkodok én is, hogy közvetlenül kintre kellene írni, csak ilyenkor mindig elmegy az ihletem :( Sok okos dolog nem jut eszembe azon kívül, hogy nagyon szerettem nézni, mennyire jó lenne egy normális befejezést látni, meg pls dont cancel. Ti mennyit írtatok és nagyjából miket? :oops:

Nagyjából ennyit és ilyeneket :lol:

Nem írtam, sokat csak pls dont cancel, continue, mí favorite series, stb :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval mi is ez a mogyoróvaj dolog? Nos annak idején, amikor már a Jericho című sorozatot abszolúte elkaszálták, a rajongók gondoltak egy nagyot és merészet, melynek következtében több tonnányi mogyoróval, mogyoróvajjal és egyéb csonthéjassal árasztották el a CBS székházát. Hogy mi lett a következménye? Egy 7 részes 2. évad, ami lezárja a sztorit. Pedig már tényleg semmi remény nem volt a folytatásra, mégis összejött.

 

Tanulság: a mogyoró csodákra képes!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írtam nekik, hogy adják le a sorozat végét.

Elküldtem a levelet. Sok kicsi sokra megy :)

No, írtam én is...ettől függetlenül, miután az LFA bezárása fenyeget és ez tegnap óta már elég valószínű....F@&k you Disney, F@#k You!

Helyes csak így tovább! :clap:

 

Érdekes, ez a Kim Possible-s eset nekem valahogy kimaradt. És valóban motiválóan hangzik, mármint, az ember nem hinné, hogy egy olyan gigavállalatra, mint a Disney, bárki is tud hatni. Gondolom a Kim Possible azért lényegesen olcsóbb volt, mint a TCW. De ha a Disney-re valóban lehet így hatni, akkor tényleg nem éri meg elszalasztani a lehetőséget. Holnap összedobok egy meggyőző dumát a TCW befejezéséről és a Detoursról. :)

Mindenképp írjál te is, úgy van, ahogy zillo mondta: sok kicsi sokra megy. :)

 

Napok óta gondolkodok én is, hogy közvetlenül kintre kellene írni, csak ilyenkor mindig elmegy az ihletem :( Sok okos dolog nem jut eszembe azon kívül, hogy nagyon szerettem nézni, mennyire jó lenne egy normális befejezést látni, meg pls dont cancel. Ti mennyit írtatok és nagyjából miket? :oops:

 

Ennyi bőven elég, csak érezzék, hogy vannak akik szeretnék, hogy rendes befejezést kapjon a sorozat :) Én az elsőben leírtam, hogy engem a sorozat tett Star Wars rajongóvá, és nagyon szeretném megtudni mi lesz Ahsokával, Ventress-el, a klónokkal meg a többiekkel. Ja és még megtoldottam annyival, hogy... gyengéden utaltam rá, hogy nem izgat az EP7, és azzal, hogy a TCW kaszáját az EP7-re fogják marketing szempontból maguk alatt vágják a fát. Persze nem gondoltam teljesen komolyan, de úgy voltam, hogy amennyit k*csögösködtek itt velünk, egy kis szemtelenkedés belefér. :evil:

 

Szóval mi is ez a mogyoróvaj dolog? Nos annak idején, amikor már a Jericho című sorozatot abszolúte elkaszálták, a rajongók gondoltak egy nagyot és merészet, melynek következtében több tonnányi mogyoróval, mogyoróvajjal és egyéb csonthéjassal árasztották el a CBS székházát. Hogy mi lett a következménye? Egy 7 részes 2. évad, ami lezárja a sztorit. Pedig már tényleg semmi remény nem volt a folytatásra, mégis összejött.

 

Tanulság: a mogyoró csodákra képes!

A SaveTheClonewars-osok gyöngysorokat küldözgetnek Ahsoka padawan tincsére utalva :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Napok óta gondolkodok én is, hogy közvetlenül kintre kellene írni, csak ilyenkor mindig elmegy az ihletem :( Sok okos dolog nem jut eszembe azon kívül, hogy nagyon szerettem nézni, mennyire jó lenne egy normális befejezést látni, meg pls dont cancel. Ti mennyit írtatok és nagyjából miket? :oops:

 

Hát nem árt arra felhívni a figyelmet, hogy mennyire szereted magát a sorozatot és karaktereit. Kitérhetsz Filonira és csapatára. Kicsit dicsérgethetsz ezt-azt... Megemlítheted, hogy hány díjat nyert a sorozat és mennyire sikeres volt stb. Továbbá, hogy jó lenne, hogy a már beígért sztorikat megkapnánk, ha már annyit dolgoztak rajta. Plusz, az sem ártana, ha a Lucas által elvileg már megírt befejezést valahogy képernyőn láthatnánk. Akár egy TV filmként, mint a sorozat lezárása, mondjuk olyan címmel, hogy "Star Wars: The Clone Wars - The Battle of Coruscant" vagy esetleg a 6. évadba beleépítenék valahogy ezt a sztorit. Nem lenne rossz...

 

Példának itt van a Save The Clone Wars fejesének levele Igerhez:

 

Dear Mr. Iger,

 

Please save The Clone Wars.

 

I am a 35 year old man who has literally grown up with Star Wars, and I have never known a world without it. I was glad to hear that with Disney’s purchase of LucasFilm more Star Wars movies are coming soon.

 

As a huge fan of the show Star Wars: The Clone Wars, I’m writing this letter, and I have included a string of beads inspired by Ahsoka Tano’s Padawan braid, to express my desire for this show to continue. We know the show has been cancelled, and the latest reports are that the team that makes this wonderful series is being disbanded. I hope you realize that this is a big mistake.

 

The voice actors have brought these beloved characters to life in new ways. As a fan of the show, the actors like James Arnold Taylor, Matt Lanter, Dee Bradley Baker, Ashley Eckstein, and Tom Kane have added a depth and realism to the beautiful animation. Also, these generous people have been very kind to Star Wars fans, and they have made great ambassadors for the Star Wars brand.

 

Star Wars: The Clone Wars is very popular, and it has introduced a new generation to the property that Disney purchased. This whole new generation of Star Wars fans will be greatly disappointed since their “Star Wars” has been cut short.

 

I love Star Wars and have been reaching out on social media, Twitter and Facebook, to other fans who are also using the hashtag #SaveTheCloneWars. Last week, I started SaveTheCloneWars.com to spread the word about the campaign to try to get you to change your mind. We have had thousands of people visit our website, Facebook, and twitter. Many of my fellow Star Wars fans have told us and even sent us picture of their letters that they were sending in, and some have also sent us pictures of the beads that they are sending as well.

 

I kindly ask you to please give Star Wars: The Clone Wars the chance it deserves and allow these wonderfully talented people that create the show to have the chance to complete it the way that Dave Filoni and George Lucas intended.

 

Sincerely,

Jimmy Tucker

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm mindannyiótoknak! :P Azt hiszem, első menetben maradnék a rövidebb változatnál :)

 

gyengéden utaltam rá, hogy nem izgat az EP7, és azzal, hogy a TCW kaszáját az EP7-re fogják marketing szempontból maguk alatt vágják a fát. Persze nem gondoltam teljesen komolyan, de úgy voltam, hogy amennyit k*csögösködtek itt velünk, egy kis szemtelenkedés belefér. :evil:

Pedig ez jó ötlet, nekik is érezniük kell egyrészt a törődést, másrészt azt, hogy a kiéheztetés nem biztos, hogy a legjobb módszer a rajongók megtartása/megszerzése irányában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan kérdezem Frenkie, Zééé: nem ér meg nektek ez a sorozat egy próbát? Vagy mondom másképp: ha tényleg hiábavaló is lesz az egész, nem ér meg nektek egy pár percet az, hogy kimutassátok Filoni csapatának a hálátokat az elmúlt öt évért, azzal, hogy kiálltok mellettük?

 

Őszintén szólva nem. Ez kb olyan hogy írnék a Ferrarinak hogy ugyan adjon már nekem egy autót mert öreg és beteg vagyok. Én nem fogok senkinek könyörögni főleg a Disneynek. Gondoljuk el hogy mi vagyunk a Disneynél a górék. Tényleg elolvasnánk a tengernyi dolgunk ellenére olyat hogy valaki azt írja kiváncsi Ahsoka sorsára? Százszor fontosabb dolguk is van annál minthogy a világ egyik legnullább államából valaki ilyet ír. Totálisan lényegtelennek tartják. Vannak a világban társadalmi hierarchiák. Én mindig azt vallottam hogy ami lehetetlen annak ne állj neki. Csak egy példa. Józsi miskolci vasgyári munkásnak mennyire felesleges egyáltalán Bódy Sylvi közelébe mennie is? Egy reggelije többe kerül a hölgynek mint Józsi egyhavi fizetése nem tudná biztosítani a színvonalat. Ugyanezt gondolom erről az egésztől. Mi annyira totálisan legalul vagyunk hogy egyáltalán arra nem tartanak méltóra hogy rákattintsanak a levelünkre.

Na ezért nem írok semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy példa. Józsi miskolci vasgyári munkásnak mennyire felesleges egyáltalán Bódy Sylvi közelébe mennie is? Egy reggelije többe kerül a hölgynek mint

 

Ez hatalmas! :D

 

Szerintem most ne csináljunk ebből vitát...nem feltétlenül éri meg.

 

Én úgy gondolom, hogy a sorozat felé azzal fejeztem ki a legnagyobb tiszteletemet, hogy néztem a sorozatot. Ez egy erkölcsi tisztelet, amit nehezen lehet megmérni. Anyagi értelemben megvettem a BluRay lemezeket és csak azért, hogy legyen továbbra is hazai TCW DVD kiadás, megvettem a TCW DVD gyűjtői kiadásokat. Megjegyzem a 3. évadnak se híre, se hamva és ez nem kicsit cinkes, főleg így, 5 évad után. Pénzt adtam a magyar DVD verziókért, de azokat meg sem néztem. Csak azért fizettem érte, hogy a kiadó adja ki a további részeket is. Más is megtette....ha pénzügyileg meg tudta tenni. Tehát az erkölcsi támogatás azzal lett teljesítve, hogy néztem a sorozatot, az anyagi javadalmazás pedig a BLuRay/DVD vásárlással teljesült. Aki akár egy alkalommal is vett TCW témájú terméket, már meghozta az anyagi áldozatvállalást. Szerintem itt majdnem mindenki mind a két támogatási formából kivette a részét. Hogy ez milyen mértékben jutott el a TCW stábjához, az megint más tészta....ahogy a levelek egy része is a spam könyvtárban talál végső nyugalomra. De a mór megtette kötelességét....szerintem ettől a ponttól kár is ezen vitázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is írtam nekik, mint közgazdász és Tcw rajongó. Pontosan a korábban említett példák miatt nem érzem eleve elvetélt ötletnek. Ja igen, és egy utolsó, lezáró évadot kértem.

 

Ezzel én is így voltam. Legalább egy utolsó 6. évadra hozzák vissza a sorozatot. Itt is kicsit kavarni kéne az epizódokkal, tehát megérné. Indíthatnák a 66-os paranccsal kapcsolatos szállal. Utána valamikor az évad közepére betehetnék a Clovis szálat, mert ott Anakin egyáltalán nem úgy viselkedik, mint akit épp elhagyott a padawanja. Szépen fel lehetne vezetni egy jó kis sorozatzáró finálét az 5-6. évad hiányzó sztorijaival.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy, ha erre nem hejlandók, akkor a jelentősebb 5-6 történetszálat gyúrják össsze mizifilmnek és adják ki DVD-n.

Csak nehogy összegyúrjanak fontosabb szálakat, mert az ilyenekből jó dolog még sosem született. Inkább kevesebb dolgot zárjanak le, de azokat jól, minthogy mindet egybe erőltessék

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nehogy összegyúrjanak fontosabb szálakat, mert az ilyenekből jó dolog még sosem született. Inkább kevesebb dolgot zárjanak le, de azokat jól, minthogy mindet egybe erőltessék

Egyáltalán, ha tényleg vmi csoda folytán összeraknak egy záróévadot, akkor az minőségileg hozza az eddigi színvonalat. Nem tudom, hogy a korábban említett sorozatok esetében, ahol sikerült kikönyörögni a folytatást, mennyire végeztek minőségi munkát. Erről tud esetleg vki informálni? Csak mert én nem néztem azokat.

 

Azért lássuk be, hogy leginkább a kasza módja, kinyilatkoztatása és az azt övező mizéria az, ami miatt jogos a felháborodásunk. Meg persze nyilván mindenkinek fáj az egyik kedvenc sorozatának elvesztése.

De összességében a TCW kerek egészt alkot és szép ívet ír le. Ebbe akkor van értelme belenyúlni, ha azt az eddigihez hasonló lelkesedéssel és minőségben tudják megtenni, leginkább az eredeti készítői gárda.

Annak semmi értelme nincs, hogy összegányoljanak vmit, amivel kiszúrhatják a szemünket, miközben csak még jobban megforgatják bennünk a kést. Ráadásul még a pofánkhoz is vághatják, hogy "tessék, megkaptátok amiért ríttatok, mekkora jóarcok vagyunk mi".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.