Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egy rajongó ismerőse, aki a Lucasfilmnél dolgozott és elvesztette az állását a TCW kaszája miatt, megosztott vele e-mailben pár kezdetleges sztori vázlatot a 7. és 8. évadból, amiken még a sorozat leállása előtt dolgoztak. Az ötletek Lucastól erednek. Nekem személy szerint eléggé fake szaga van, de hogy ez valóban igazi-e, azt már nem tudjuk meg...

 

Íme a fordítás:

 

- A FALLEN JEDI -

 

6 standard hónappal a Jedi Rend elhagyása után, Ahsoka biztonsági főnök(security chief) lesz, Riyo Chuchi szenátor alatt. A sztori úgy kezdődik, hogy Onderon szenátora, Lux Bonteri, ismét feltűnik, Saw Gerrerával együtt. Lux éppen beszédet tart, amikor Ahsoka és Chuchi távozni készülnek a Szenátusból. Lux meglepődik ezen és kérdőre vonja őket. Chuchi kijelenti, hogy fontos találkozója lesz és elhagyják a termet, ezalatt Ahsokában megint előjönnek az érzelmek, amiktől Onderonon szenvedett. Eközben Barriss Offee-t Coruscant katonai létesítményében tartják fogva, aki semmit nem hajlandó elmondani arról, hogy kik voltak a segítői és a Jedi Tanács nem akar szembe szegülni a kancellárral, aki Barrisst tárgyalás nélkül tartja fogva. Windu fél a nép negatív véleményétől a Renddel szemben. Barriss sokat meditál a cellájában és egyre jobban növekszik benne a sötét oldal ereje. Luminara Unduli nem hajlandó talákozni a régi padawanjával, sem beszélni vele. Barriss ettől csak még csalódottabb lesz és dühösebb. Sidious és Dooku úgy döntenek, hogy Barrisst használják fel az Nexus út adatainak megszerzésére, amikről továbbra is csak Ahsoka tud.

 

- THE GUILD - (elvileg ennek a szálnak a megírását már majdnem befejezték, mielőtt jött a kasza)

 

Boba Fett és Bossk egy jó állást keres. Cad Bane felajánl nekik egy munkát, amiben az lenne a feladatuk, hogy elfogják Bail Organa szenátor. Banet Sidious bérelte fel, hogy ingassa meg Alderaan hatalmát, mert tudja, hogy az Alderaan rendszer a Köztársaság egyik legnagyobb támogatója. Meg akarja őket gyengíteni. Boba, Bossk és Bane megölik Organa biztonsági őreit és elfogják a szenátort. Sidious megparancsolja Bane-nek, hogy szabaduljon meg a többi fejvadásztól és vigye Organát az ő titkos búvóhelyére, a "Gyárba"(- THE WORKS -). Sidious a szenátor helyébe egy droid hasonmást akar állítani, ami Organa szakasztott mása. Bane felajánlja Bobának, hogy szabaduljon meg Bossktól. Boba megérti a politikai helyzetet és azt, hogy Bane-nek befolyásos barátai vannak, ezért úgy dönt, hogy átveri Bosskot. A két fejvadász csapdába csalja Bosskot, akit Fox parancsnok emberi fogságba ejtenek. Bane és Boba Sidious elé viszik Organát. Sidious megkérdőjelezi Boba megbízhatóságát, de Bane kiáll a fiú mellett. Innentől fogva Boba is már Sidious új épülő birodalmának fog dolgozni. Ennek a szálnak a végén Boba és Bane független fejvadászok lesznek és többé nem követik a fejvadász klán szabályait.

 

Egy későbbi szálban azt tervezték, hogy Organát egy emberi fizimiskával rendelkező droiddal helyettesítik, amíg Padmé egy szenátusi őrosztaggal az oldalán ki nem szabadítja a szenátort. Padmé a csalásra Organa feleségének segítségével jön rá, aki váltig állítja, hogy ez nem az ő férje. A droidot elpusztítják, amint az túszul akarja ejteni Brehát. Padmé rájön, hogy a droidot a Szeparatisták készítették és beazonosítja a helyet, ahonnan a droidot irányítják, ami Coruscant egy korábbi ipari építménye, a "Gyár"(- THE WORKS -). Padmé a Jedi Tanácsot értesíti és nem a kancellárt. Többé már nem bízik Palpatine-ban, mert régi politikai szövetségese megváltozott és korrupt lett a hatalomtól. Organát egy Jedi különítmény szabadítja ki, név szerint Windu mester, egy Saga Kalar nevű Jedi lovag+a biztonsági katonák és Padmé+a szenátusi őrok. Organát bedrogozzák és keményen megkínozzák, hogy mindent elmondjon Sidiousnak, amit tud. Csatába keveredik a felmentősereg a Szeparatista droidokkal és ez alatt Sidious elmenekül egy alagúton át, megölve Saga Kalart. Windu talál egy titkos laboratóriumot és azt hiszi Dooku ölte meg Kalart. Csak a sötét oldalt érzi, de nem tudja megállapítani, hogy valóban Dooku keze van-e a dologban.

 

- PATH OF A JEDI - (ezt a szálat a 7. évadra tervezték, Ahsokával a középpontban)

 

Ahsoka megérti, hogy nem maradhat tovább sem a Szenátusban, sem Coruscanton. Úgy dönt, hogy teljesen maga mögött hagyja régi életét. A szál elején Ahsoka és Chuchi beszállnak egy szenátusi transzportba, ami az űrkikötőbe megy. Ez alatt Ahsoka elkeseredve néz vissza a Szenátusra és megköszöni az állást Chuchinak, de elmondja, hogy már nem maradhat Coruscanton tovább. Ahsoka ekkor már lézerpisztolyt használ. Egy pantorai űrhajó Shilire viszi Ahsokát, ahol a togruta meg akarja találni a szüleit és visszatérne régi életéhez.

 

- PRISON BREAK -

 

Dookunak sikerül hozzáférnie a klón katonák programozásához és irányítása alá vonnia a Coruscanton lévő katonai létesítmény klónjait. Dooku az Erőn keresztül kapcsolatba lép a cellájában meditáló Barrissal és meggyőzi, hogy legyen a tanítványa, mert a Jedik korruptak és újra kell szervezni őket. Barriss kiszabadul a mentálisan megfertőzött klón katonák segítségével. Új fénykardokat kap, amiket Dooku küldött neki. Azokkal rögtön lekaszabolja a fertőzött klónokat és kiszabadítja a katonai létesítményben fogvatartott Szeparatista vezetőket. Tarkin riadóztatja a kancellárt, aki megparancsolja neki, hogy engedje a foglyokat elszökni. Meggyőzi Tarkint, hogy a Szeparatista vezetők hamarosan megkapják a méltó büntetésüket. Tarkin erre rábólint és megparancsolja Foxnak, hogy zárják le a létesítményt, ahelyett, hogy a Szeparatista vezetőkre vadásznának. Barriss megöl minden klónt, ami az útjába kerül és segít felszállni a Szeparatista vezetőknek egy köztársasági transzportra. Sikerül elmenekülniük, bármiféle komolyabb köztársasági beavatkozás nélkül.

 

Ez elvileg egy részlet a többi történet 10 oldalas vázlatából:

 

Ahsoka megérkezik Shilire, ahol sokan tudják, hogy kicsoda ő. Ahsokát a kormány épületébe viszik, ahol Shili kormányzója, egy Aeon Flix nevű idős togruta hölgy biztosítja arról, hogy a népe visszafogadja őt. Ekkor Ahsoka már nem hord Jedi-öltözéket. Az animátorok már elkezdtek tervezni neki egy civil ruhát, fehér színárnyalattal, hosszabb szoknyával és néhány kiegészítővel. Ez idő alatt Coruscanton, Lux keresi Ahsokát és rájön, hogy a volt padawan örökre elhagyta a bolygót. Megkérdezi Chuchi szenátort Ahsoka útírányáról. Ugyanebben a részben Barriss a Szeparatista vezetőkkel biztonságos területre ér. Egy Szeparatista fregatt felveszi őket és a hiperűrbe ugranak. Mikor megérkeznek Dooku palotájába, a Szeparatista vezetők, Wat Tamborral az élen, kinyilvánítják elégedetlenségüket a gróffal szemben, mert majdnem 2 évig voltak fogságban és ő nem tett semmit. Barris meghajol új mestere előtt, aki a személyes lakosztályába vezeti őt, ahol egy titkos sötét szobába lépnek be, ami tele van Sith értéktárgyakkal. Ott Dooku azt parancsolja Barrissnek, hogy mutassa meg mit tud és megrázza az Erő villámaival. Barriss nem érti, hogy miért csinálja ezt Dooku ok nélkül, aki elmondja, hogy meg akarja gyűlöltetni magát újdonsült tanítványával.

 

A rajongó a szöveg végén azt írta, hogy kapott egy levelet a Disneytől, amiben arra kérték, hogy azonnal törülje ki a 10 oldalas vázlatot a harddrivejáról vagy szólnak a törvényi részlegüknek. :D

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért van fake szaga? Szerintem teljesen logikusan szövi tovább az 5. évad végén függőben maradt dolgokat. Nekem még kimondottan tetszik is, szívesen láttam volna a képernyőn való kiteljesedését, akár valós vázlatok, akár egy rajongó agyszüleményei. Legalább van némi támpontunk, kivel mi történhetett a későbbiekben... mi történt Ahsokával a Rendből való távozása után; Barriss további sztorija is tetszetős, ahogy a szakadár vezetők kiszabadítása is, illetve Palpatine ehhez való hozzáállása; Padmé kancellár iránti fokozott bizalomhiánya is ügyes; de a fejvadászok további története se rossz... egyedül Maul, Ventres és Talzin, illetve a Mandalore-i ügy folytatása kapcsán van hiányérzetem. Ha ezeket a lehetséges szálakat, valamint a "bónusz tartalom" címen szereplő sztorikat egy csokorba gyűjtöm, még fájdalmasabb és idegtépőbb belegondolni, mitől is fosztott meg minket a Disney, azzal az üres, süket dumával, hogy "az új érára koncentrálnak"... :clap::angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ekkor Ahsoka már nem hord Jedi-öltözéket.

Ezt úgy mondja, mintha Ahsoka eddig is a jedik hagyományos öltözékét viselte volna :D:lol:

 

Amúgy valóban nem elképzelhetetlen, hogy így szőtték volna tovább, és nem is lett volna rossz koncepció

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nagyon tetszenek, főleg, hogy olyan dolgokat is beleszőnének, amikre már azt hittük on-screen nem is lesz lehetőség. Kár hogy a Disney nagy építő munkája mellett erre nincs lehetőség.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, beszéltem a rajongóval, aki váltig állítja, hogy ez igazi. Egyébként innen a fordítás. Azt még elfelejtettem írni a "THE GUILD"-hoz, hogy Bail Organát Sidious le akarja klónoztatni és addig a droid helyettesítené a Szenátusban, amíg a klón kifejlődik. A majdnem kifejlődött klónt persze megölik a "Gyárban" kialakult harc során. Nekem ez például kicsit sántít. Organát klónozni? Hát nem tudom... Végül is ezek csak ötletek voltak. A végleges sztori, már ha tényleg igazi, máshogy nézett volna ki. Egyébként az számomra az érdekes, hogy a Disney honnan tudja azt megállapítani, hogy a fickó tényleg letörülte-e a 10 oldalas vázlatot a gépéről? Ki küldenek egy Disney osztagot leellenőrizni vagy mi? :D Ebből én inkább arra következtetnék, hogy ez a fickó kifogása arra, hogy ne kelljen bizonyítania ennek a valódiságát. Így soha nem tudhatjuk meg, hogy tényleg rajta volt-e ez a gépén vagy sem. Meg is kérdeztem tőle, hogy tud-e nekem küldeni egy részletet belőle... Nem válaszolt. :hmm:

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti nem valódi. Filoni a negyedik évad után azt mondta, az Escape from Kadavo végén az eredeti tervek szerint Roshti kormányzó megemlítette volna Ahsokának, hogy ismeri a szüleit, de pontosan azért törölték, mert eszük ágában sem volt behozni őket a sorozatba, és nem akarták, hogy a rajongók arra számítsanak, hogy egyszer csak felbukkanhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul van egy két dolog benne, ami erőteljesen "a kalapból előhúzott nyúlra" hajaz. Például az a bizonyos Fejvadász Klán, amiről soha azelőtt még csak említést sem tettek. (Természetesen ez nem kizáró ok.) Az a Prison Break dolog pedig már jó ideje képezi vágyálmát a rajongóknak, a legtöbb ilyen fake epizód leírásokban megjelenik, elvégre ezt szeretnénk látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is úgy vélem, hogy csak facfiction, pedig a korábbinál sokkal tetszetősebbeknek tűnnek a történetek. De itt is azt mondom, hogy egy volt alkalmazott ilyet nem hiszem, hogy tenne a szerződése miatt (pedig mélyen át tudom érezni, ha ki kívánna szúrni velük), meg ha igaz lenne, a Di$ney eltávolíttatná rövid időn belül.

A Fallen Jedit olvasgattam, amiben egyrészt szvsz nem látszik semmi történet, másrészt az, hogy Ashoka és Anakin az 5x20 után nem találkozott már sose, azt így előre balfék dolog lenne kijelenteni, hátha közben eszükbe jut egy jó sztori az íróknak. S eddig sose beszéltek egy elkövetkezendő eseményről jövő időben.

Az Organa-klón nekem tetszik, de semmi értelmét nem látom 3-5 hónappal a ROTS előtt.

 

A múltkori Plo mesteres klip kitűnő volt, rám is fért valami jó dolog mostanában :) A kezdetéből úgy nézem, hogy nem TCW főcíme lesz, hanem a klasszikus SW-mozis.

 

Jön az utolsó hét az 5. évadból, a legjobb öt résszel a végére marad a java. Már nagyon várom őket, hátha lesz egy magyar nyelvű final trailer, de ha nem, akkor talán sikerül házilag összeütni egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is úgy vélem, hogy csak facfiction, pedig a korábbinál sokkal tetszetősebbeknek tűnnek a történetek. De itt is azt mondom, hogy egy volt alkalmazott ilyet nem hiszem, hogy tenne a szerződése miatt (pedig mélyen át tudom érezni, ha ki kívánna szúrni velük), meg ha igaz lenne, a Di$ney eltávolíttatná rövid időn belül.

A Fallen Jedit olvasgattam, amiben egyrészt szvsz nem látszik semmi történet, másrészt az, hogy Ashoka és Anakin az 5x20 után nem találkozott már sose, azt így előre balfék dolog lenne kijelenteni, hátha közben eszükbe jut egy jó sztori az íróknak. S eddig sose beszéltek egy elkövetkezendő eseményről jövő időben.

Az Organa-klón nekem tetszik, de semmi értelmét nem látom 3-5 hónappal a ROTS előtt.

 

A múltkori Plo mesteres klip kitűnő volt, rám is fért valami jó dolog mostanában :) A kezdetéből úgy nézem, hogy nem TCW főcíme lesz, hanem a klasszikus SW-mozis.

 

Jön az utolsó hét az 5. évadból, a legjobb öt résszel a végére marad a java. Már nagyon várom őket, hátha lesz egy magyar nyelvű final trailer, de ha nem, akkor talán sikerül házilag összeütni egyet.

Aztán ott van még az is, hogy Dooku gróf "átprogramozza" a klónokat... Ugyan, kérlek! :D (Habár, ha belegondolok, ami az egyik extra jelenetben történt...)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én hiányolom Al-t?

hol a point of no return? És még este sem tudtam nézni.. :cry:

Üdv mindenkinek.

Sajnos május elsején kórházba kerültem, és csak most szabadultam. A gyerkőceim jóvoltából megvannak a nyers szinkronok, és ha van rá igény akkor megcsinálom az elmaradt részeket.

Ma este a 16. rész következik?

Ha lesz energiám akkor azt még ma hozom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv mindenkinek.

Sajnos május elsején kórházba kerültem, és csak most szabadultam. A gyerkőceim jóvoltából megvannak a nyers szinkronok, és ha van rá igény akkor megcsinálom az elmaradt részeket.

Ma este a 16. rész következik?

Ha lesz energiám akkor azt még ma hozom...

 

Üdv újra itt!

Igen, ma este a The Lawless jön.

Gyógyulgass, ne kapkodj Al semmit.. ;)

És persze jól jönnének majd a te verzióid! Cenzúra nem volt eddig, (alulról fán kopp-kopp). Szóval a meló a szokásos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos a Lawless jelenleg lengyelül, vagy isten tudja milyen nyelven fut.

Nem hiszem el! Tavaly a Krell, most meg ez!

Átok ül az évadok legjobb részein?

 

Kérem, hogy egynéhányan jelezzük és kérdezzük meg a cn-t, hogy mikor ismétlik meg magyarul?

(kapcsolat@cartoonnetwork.hu)

 

Előre is köszönöm!

Ha visszaírnak én jelzem itt és Al-nek is!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv!

Mivel a 16. részt most idegen nyelven adja a cn... :angry: , így kárpótlásul itt a 13. rész magyarul.

 

 

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este pótlólag itt a 14. rész az Eminence szinkronnal...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este pótlólag itt a 14. rész az Eminence szinkronnal...

 

 

albundy

Tudsz valami felvilágosítást adni a mostani új részekről amit állítólag pénteken (2013.05.03) adtak le?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.