Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát nem ezt írtad, de így vili a fanbázis.

Minek kéne a Disney-nek jogokat vásárolni még? Hahó, nála vannak. Hogy miért lőtték le a TCW-t, arról csak találgathatunk. Lehetnek jogi okai, lehet ízlés oka, lehet azért, mert éppen borús volt aznap az ég, amikor megfogant az ötlet. Kár ebbe belemenni (de ha mégis, nagyobb valószínűség az, hogy a CN kaszálta el a sorozatot, mert nem akart olyan műsort adni, aminek bevétele nagyobb része a konkurenciához megy, ami mellesleg simán beleszólhat abba a műsorba, révén az övék). Egy biztos, az, hogy a jövőben melyik karakter hol és miért bukkan fel, nem az fogja eldönteni, hogy egy másik csatorna sorozatában szerepelt (nonszensz, rengeteg példa van a sorozatok történelmében, amikor az A csatornán futott szereplő a B csatornán futó sorozatba tűnt fel, akár úgy is, hogy a két sorozat még csak nem is spin off-ja a másiknak). Ezt csak egy dolog szabja meg: a tulajdonjog, ami a Disney-nél van, nem a Warnernél vagy a Cartoonnál. Pláne nem a Cartoonnál, ami ismétlem, csak és kizárólag vetítési jogokkal rendelkezik. Ahsoka nem a CN-é, hanem a Disney-é. Semmiféle jogokat nem kell vásárolni, tavaly már megtörtént.

A potenciális Rebels nézők meg nagy része valószínűleg a TCW nézők közül kerül ki, már nem ezért vagy azért... De azért tetszik, hogy neked ilyen pontos számadataid vannak a TCW és a még el sem készült Rebels nézőiről: csak 5%-uk szereti Ahsokát, a Rebels potenciális nézőinek csak 10-20% ismeri Ahsokát. :)

Ami meg a Rebels EU mivoltát illet, nem arra gondoltam, hogy nekünk mindez a kupac kaki micsoda (kupac kaki alatt a kánon szintezésre gondolok), hanem csak arra céloztam, hogy a készítők akár úgy is gondolhatják sejtelmesen ezt az egész "majd az EU befejezi" dolgot, hogy közben a Rebelsre gondolnak, mint szintén EU mű. Így nem is hazudnak, csak csúsztatnak, és poént sem lőnek le. Akár, lehet, talán, megeshet. 50-50% esély van rá, hogy nekem is legyenek számadataim. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én EU alatt a C-canonra illetve az alatti rétegekre gondoltam, ha esetleg félrevezető voltam. :)

Régebbi beivódás nálam, hogy ami mozgókép a tv-ben, azt nem nevezem EU-nak (kivéve a Holiday Specialt, vagy azt már annak se :D)

Nade visszakanyarodva, bízom a szerepeltetésében, csupán a Disney fejesek döntéshozatalaitól tartok (lásd a TCW Golgotájának heteit). Valóban az övék a karakter, de valóban akarnák-e használni a saját műsorukhoz az előző tulajdonos (fura ezt így leírni) egyik saját termékének fő elemét? Persze, lehetséges, még örülnénk is neki, de nem tudhatjuk, hogy lenne jobb. Amíg nem mehetünk biztosra, természetesen jobb, ha ezen epizódot tartjuk végjátéknak.

In Rebels we trust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a TCW valamennyi értékesítési csatornáját elvágták és már a Hasbro szóvivő értékesítési akárki a TCW kaszája előtt egy évvel elkotyogta a dolgot (csak senki nem hitt neki!), így én is Darth Sky véleményén vagyok. Jobban mondva....a saját véleményemen vagyok, ami közelít DS véleményéhez! :cool: Szerintem szó nincs itt jogosultságokról, a döntésnek egyszerű esztétikai okai vannak. Amit pedig Darth Sky írt a céges önérzetről, nos...korábban is osztottam azt az álláspontot, hogy néha a presztízs egy ilyen Disney kaliberű cég esetében felülír bizonyos gazdasági szabályokat és akár irracionális döntést is eredményezhet. Függetlenül a tulajdonosváltástól a CN-től átvenni egy sorozatot, mikor mi tudunk jobbat is......ez egy meghatározó szemlélet akármilyen gigavállalat esetében. Amolyan dafke, „csak azért is” mentalitás, sajnos létezik és nem egy termék, sorozat stb. látta már kárát ennek a szemléletnek. Egyszerű példa: Ha a Sony kivásárolná a Microsoftot, a gazdasági lépés azt hozná magával, hogy a Sony valószínűleg beszüntetné az Xbox gyártását és tenné ezt annak ellenére, hogy már az övé a brand és ez a brand (Xbox) Amerikában erősebb, mint Ázsiában. A döntés gazdaságilag irracionális, de egy Sony kaliberű cég, ami évtizedekig versenyzett a Microsoft hasonszőrű termékével (Playstation vs Xbox), vállalati helyzetéből kifolyólag nem futtathatja az ellenség termékét, akkor sem, ha az már jogilag az övé. Ez a "fejlett" nyugati világban teljesen mindennapos dolog, csak mi akadunk fenn rajta, mert mi racionalizálunk. Sokszor fordul elő olyan, hogy egy vállalat felvásárolja a konkurenciát és beszünteti annak a korábbi sikertermékét, pedig gyárthatná tovább agyba - főbe, de nem teszi, inkább a kevésbé kelendő saját termékét futtatja és ezzel a saját brandjét építi ki. És mondott még egy okos dolgot Darth Sky, a Rebels esetében bizony előfordulhat, hogy más korosztály lesz a célcsoport. Ez addig nem derül ki, amíg a sorozatot nem látjuk, de éppen úgy benne van a pakliban, mint Dzséjt jogi teóriája. Ha a Disneynél én lennék a marketinges "atyaúristen", úgy kalkulálnék, hogy a most 7 - 8 éves korosztály az új trilógia végére válik majd fizetőképessé, az idősebb korosztály pedig (TCW), szépen kikopik a piacról. Ha a TCW sikeres volt a 30-asok körében, akkor kaszálnám, mert a 30-as korosztály nem egyenlő értékű azokkal a fiatalokkal, akik most "gyerekek", és az EPVII - VIII - IX alatt még kikövetelhetik a Star Warsos biciglit, kacsaúsztatót, trambulint, fogkefét stb., majd utána maguk lesznek az a korosztály, ami én vagyok most. Ha az a célom, hogy 15 év múlva elkötelezett (!) fizetőképes rajongóim legyenek, akkor a most 7 - 8 éves korosztályt kell egy mesével megcéloznom.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem örülnék, ha a kisiskolások kilóra megvételének víziója eltompítaná azt a színvonalat, amit a TCW megütött (gondolok itt a fokozódó eldurvulásra, elsötétedésre). Oké, kell az új generációnak is valami, de könyörgöm, azt meg lehet oldani úgy is, hogy nem megyünk át dedóba. Az EP I-II-III sem képviselt alacsonyabb színvonalt hangulatban, mint a régi filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem örülnék, ha a kisiskolások kilóra megvételének víziója eltompítaná azt a színvonalat, amit a TCW megütött (gondolok itt a fokozódó eldurvulásra, elsötétedésre). Oké, kell az új generációnak is valami, de könyörgöm, azt meg lehet oldani úgy is, hogy nem megyünk át dedóba. Az EP I-II-III sem képviselt alacsonyabb színvonalt hangulatban, mint a régi filmek.

Én a Rebels kapcsán értekeztem, a filmeket magam sem érintettem. A Rebels célközönsége lehet a fiatalabb generáció, az új trilógia más terület. Egyikből sem láttunk semmit, így csak teoretizálunk.

 

Megjegyzem a 2 Ewok tévéfilm mellett volt egy Ewoks és Droids rajzfilmsorozat is, melyből az Ewoks rajzfilmek kifejezetten a kisebb gyerekeknek szóltak, a Droids pedig a kisiskolásokat (szombati matiné) célozta meg, míg az Ewok Adventure tévéfilmek az idősebb rajongóknak kedvezett. Azt érdemes tisztázni, hogy kategória ott sem a 17 - 20 -30 hanem a 7, 10, 14 éves korcsoportok szerint oszlott meg....a TCW is ennek a szellemében készült és ez alól szerintem a Rebels sem lesz kivétel. A kérdés az, hogy a Rebels a TCW módján szól majd a 14(plusz) rajongókhoz is, vagy az Ewok - Droids rajzfilmek módján szól majd a gyerekekhez? A Rebels már a témája miatt is "szerencsétlen" választás, mert pont abban a korszakban játszódik, amit a kisebb gyermekek nehezen érthetnek meg és ha az Ő nyelvükön is akar majd szólni a sorozat, az sokat árthat a rajongók fejében létező Birodalom VS lázadás képnek. Meglátjuk, hova fejlődik a sorozat...én drukkolok neki.

 

Ami pedig a prequel részek komolyságáfaktorát illeti. Az EPI-et Jar Jar után nehéz megvádolni azzal, hogy sötét a tónusa és lényegében ezért sem szeretik sokan, ahogy az EPII-t sem szeretik a szerelmi szál miatt. Örök vita, nem is ide tartozik, de szerintem is maximum az EPIII-nak van mérhetően sötét tónusa, többek között ezért is kedvelik még azok is, akik amúgy zsigerből győlölik a prequelt. A másik része a dolognak, hogy a prequel vagy a TCW részek készítésébe még nem szólhatott bele túl nagy mértékben egy külsős stúdió (20th Fox - Warner - Cartoon Network - Disney), így az valóban Lucas vízióját tükrözi, aki a művészi szabadságot és saját vizuális és történetvezetési meggyőződését többnyire a nézőszám elé helyezte. Ez a koncepció nyilván változni fog, egészen pontosan a visszályára fordul majd és a koncepció szabadságának a nézőszám és a fiatalabb törzsközönség elérése egyértelmű gátat fog szabni.

 

szerk.: Egyébként már a TCW mozifilmben is tetten érhető némi banalitás és vélelmezhető, hogy a Warner keményen adta is az instrukciókat, hogy meglegyen a szükséges cukiságfaktor. Persze a TCW első évada alapból könnyedebb, de a mozifilm azért fel lett puhítva, sok dolog kikerült belőle és a film Rottával megkapta a kis hableányra jellemző mázt. Ahogy a végén felsorakoznak, kis Jabba, nagy Jabba, azzal lett übercukker. Alapból nem is ütne el a többi Star Wars rész végétől, hiszen valamennyi film egy ilyen motívummal zár, de mégis érezni, hogy az direkt cukor lett, a kontextusába bele lett csempészve a megmosolyogtató happiness. Ezek azok a kikacsintások, amik a komolyabb tónusra vágyó rajongókat alapból riasztják. A történetvezetés, hogy Jabba éppen k..vákat futtat, vagy van egy édi - bédi gyereke, akit meg kell védeni. Kikacsintás, amit nehéz félremagyarázni és ami meghatározza a hangulatot és a történetvezetést, és ami lényegében a prequelt övező utálat kvintesszenciája.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodtam, és most esett le, hogy most már nagyjából mehetne a 6. évad ha lenne még TCW. Hihetetlen, még abszolút itt lebeg a szemem előtt a sorozat lezárása utáni keserűség, és már ilyen sok ideje nincs TCW-nk. :(

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ez végül is jó hír Jake. Legalább dolgoztak rajta. Kár, hogy nem mondott többet. Pontosan mikor és hol láthatjuk, hány részről van szó? Yoda négy részes szála nagyon jónak ígérkezik! Abban lesz amikor

Tup lelövi az egyik Jedit mint a 66-osnál?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2014-ben visszatér a sorozat a maradék epizódokkal. :)

Oh, de jó! :) Azt lehet tudni, hogy azon belül mikor? :) Remélem, hogy a visszatérésekor nagyon nagy nézettsége lesz, hátha a Disney egy kicsit átgondolja a kasza kérdését. :) (Persze ez idealista álmodozás, nyilván nem fogja. (>-<))

 

Egyébként Ody, lehet, hogy az két különböző történetszál, legalábbis nekem meg sem fordult a fejemben, hogy azok egy történet részét képeznék, persze nem lehetetlen! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forrást a többieknek! :)

 

Kicsit több mint 5 órája írta Filoni FB-on:

Star Wars fans - I have some exciting news! We have wrapped production on all of the remaining Star Wars: The Clone Wars episodes, and while that might be sad news in one way, it's good news in another. It means you will finally get to see them. When, exactly, is a detail I cannot yet share. I can confirm that in early 2014 you will be watching the final episodes of The Clone Wars, including one of Master Yoda's most challenging missions. So, get ready. We've got Clone Wars and Rebels coming at you in 2014. Animated Star Wars is alive and well. Trust in the Force my friends.

- Dave

 

 

Upsz, ezért kéne előbb olvasni, aztán dumálni... :D

Szerkesztve: - P.I.D.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már csak azért jó, mert abból, amit a Celebration-ön láttam, a Yoda-arc még vastagon csak koncepciós fázisban volt. Ezek szerint komolyan gondolják és nem csak félkész vackokat fogunk kapni, hanem a jól megszokott minőséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábbi infók szerint a Yodával és a 66-ossal foglalkozó sztori két különálló, 4-4 részes szál lesz. De ígértek egy szintén 4 részes szálat a fejvadászok kapcsán is. A Clovis trilógiával együtt ez legalább 15 új TCW rész. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök neki, de komolyan, mibe került volna ezt a 15 maradék részt leadni, mint a hatodik évadot? Ezt az üzletpolitikát még mindig nem értem. De a lényeg, hogy jelen állás szerint látni fogjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Yodás szál kicsit emlékeztet arra az ep3-as pletykára, hogy Yoda talált volna valamit a Sötét Oldallal kapcsolatban a Kashyyykon. Csak nem ezt az ötletet dolgozták fel végül TCW-köntösben?

Nem kizárt, mert a TCW-panelon leadtak egy (nagyon) kezdetleges animációt, ahol néhány klón meg egy klón kommandós a Kashyyykon éppen a kinrath populációt csökkentik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon várós....oda meg vissza vagyok a gyönyörtől. Én a Bobás szálat várom nagyon, a páncél a dilim, és hogy a piros Slave 1-el teljes legyen Boba előtörténete. Jó lenne Yodát fiatalon látni és ha ez egy 4 részes szál, erre akár még lehetőség is lenne egy flashback visszatekintés keretében, ami nem lenne példa nélküli, hiszen Ventrest is láttuk fiatalon. Hatalmasat ütne, ha Yoda meditáció közben felidézné a múltja pár szösszenetét, akár a szüleit, akár a bolygóját, vagy éppen a padawan éveit néhai mesterével. Bár Lucas mindig óckodott felfedni Yoda előéletét, még a fajtája nevét sem tudjuk. Lucas korai jegyzeteiben is csak mint Minch Yoda szerepelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez a szál akár meg is magyarázhatja azt, hogy Yodának miért olyan jók a kapcsolatai a wookiee-kkal. :) Biztosan van rá EU-s válasz, de nem zavarna, ha a TCW-ben is megtöltenék tartalommal ezt a kijelentést. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valahára!

Őszintén mondom, hogy én már lemondtam a folytatásról.

Nagyon jó lesz megint egy új clone wars részről beszélgetni itt veletek!

És nem akarok vészmadár lenni, de hogy mennyi lesz a bonus azt ugye csak találgatjuk..

Nem tudom van-e esélyünk az általunk saccolt majd' egy évadra. Reménykedjünk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.