Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Teljesen rád bízom! Csak az elsőnél legyen az amit már beraktunk. Egyébként jó a 720 -as is.

 

Na kérem, elkészültem. 1080p a forrás. Kicsit más a képarány(nem 16:9), ami az első kép esetében érzékelhető is, de a minőség kárpótol minket szerintem.

Igyekeztem a részek esszenciáját visszaadni, nem tudtam olyan "random" lenni, mint némely esetben a régi sw.com.

Remélem mindenkinek tetszik majd így, mert én a magam részéről jobban szerettem régen is az olyan képkockákat, amik valóban majdhogynem elmesélték az epizódot.

epguide601.jpg

epguide602.jpg

epguide603.jpg

epguide604.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Palpatineos szerintem veri szinte az összes eddigi hivatalos guide képet Csoli. :)

Ez ám a komoly dícséret! Már érdemes volt szórakozni velük.

 

Mindegyik nagyszerű lett!

Köszi szépen, örülök!

 

Köszi Csoli! Szuperek lettek. :)

Szívesen! Nekem egy élmény volt kiválasztani a képkockát..mintha hatalmam lett volna.

De menjen így tovább, egyrészt mert tetszik, másrészt meg, mert a többiek eddig sem választhattak.

Jött az adott héten, amit adtak meglepetésként. Most majd én adom... :evil:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztori a lehető legelcsépeltebb módján volt erőltetett. Anakinnak, aki épp most lett lovag, NEM mester, kap egy padawant (és ez még belemagyarázható lenne, de az sw3-ban pont a nem mester léte és lobbanékonysága a téma). És ugyan kiírják Ahsokát a sztoriból, az utána levő Anakin nem ugynaz, mint akit a Sith-ek bosszújában láthatunk. Ezerszer elmondták már, azért nem részleteztem az imént. A másik a Maul-sztori, ami viszont gyönyörűen van elmesélve, hihetetlen hangulata, képi világa van, mégsem illeszkedik a filmek vonalába.

 

Az utána lévő Anakint nem is láttuk! Szerintem itt volt egy lyuk az EPII -es Anakin és az EPIII -as között. Én akkoriban nem igazán értettem miért van feszültség a Jedik és Anakin között. Anakin egyes mondataira semmi de semmi magyarázat nem volt. Ahsokával ügyesen megágyaztak ennek az ellentétnek.

 

azt hittem, hogy a Voices-Destiny-Sacrifice a Yoda trilógia.. :?

Az utolsó négy rész az, de az is lehet, hogy az utolsó hat összefügg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utána lévő Anakint nem is láttuk! Szerintem itt volt egy lyuk az EPII -es Anakin és az EPIII -as között. Én akkoriban nem igazán értettem miért van feszültség a Jedik és Anakin között. Anakin egyes mondataira semmi de semmi magyarázat nem volt. Ahsokával ügyesen megágyaztak ennek az ellentétnek.

 

 

Az utolsó négy rész az, de az is lehet, hogy az utolsó hat összefügg.

 

Persze, még én is abban reménykedek, hogy a hatoik évad hátralevő epizódjaiban érdemi választ találunk Anakin viselkedésére, hogy hogyan dolgozza fel a padawanja elvesztését annyira, hogy Am meg láttuk az utána levő Anakint, mivel 20 bby-ban játszódik a sorozat vége, a film 19 bby-ben, annyit nem változhatott a dolog, pláne, hogy a régi clone warssal még érthetetlenebb az egész.

 

Az alapprobléma ott van, hogy Anakin az sw3-ban folytatja a klónok támadása-béli figuráját (nem tudom, miért mondtad, h lyuk volt a két film között, sztem nagyon érzékletesen, tökéletesen illeszkedik a két film egymáshoz). Látható, hogy Anakin erősebb lett, és látszólag bölcsebb is, valójában csak tetteti a jedik szabályainak elfogadását, mert sosem fogadta el az eszmerendszerüket. A sorozatban néhányszor erre látványosan rájátszanak, néha Anakin durváskodik, fojtogat, felszólal a birodalmi induló, de ez mese habbal, nem hiszem el, ugyanis a sorozatban nem a filmekből ismert Anakin Skywalkert láthatjuk, hanem egy Qui-Gon Jinnt, pontosabban valószínűleg így nézne ki Qui-Gon Jinn fiatalon, kicsit primitívebben, kevesebb életigazsággal. Szóval a sorozatbeli Anakin fejlettebb, előrébb van, mitn a Sith-ek bosszúja elején, olyan, mintha az SW3 pozitív véget ért volna, de a klónok háborúja folytatódik, és innen jön a sorozat. Sajnos ez Ahsokával csak tönkreteszi a dolgot, az SOKKAL jobban mutatta volna be a történetet, ha Ahsoka valóban Obi-Wan új tanítványa lesz, és Anakin konfliktusba keveredik vele, ezzel nagyon szépen érzékeltethették volna Anakin eltávolodását obi-Wantól, esetleg az új tanítvány halálával Obi-Wan és Anakin újra csak egymásra vannak utalva, és ez egy olyan fájó pont lett volna, amit megpróbálnak mindketten kizárni.

 

Azért, mert Star Wars kérlek, nézzétek valamelyest kritikus szemmel. Én nagyon szeretem a TCW-t, amint elküldöm ezt a hozzászólást meg is nézek egy részt belőle, de sajnos ez egy szarvashiba, és erre épült rá a sorozat. Remélem, még valahogy megoldják a hátralévő 9 részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem teljesen jó így. Anakin az EPIII -ban sokkal erősebb és felnőttesebb mint az EPII -ben. Van egy nagy gap a két film között ez tisztán látszik. Én mindig azt nézem, hogy mennyire tudom beilleszteni a nagy egészbe és így elfogadni azt amit kapok. Ebben az esetben sikerült. Én még mindig azt gondolom, hogy ez egy szórakozási forma. Én nem vagyok kritikus, hogy objektíven, patika mérlegen méricskéljem a szakmai dolgokat. Kritizálni sok mindent lehet a világban, és sok ember meg is teszi. Ma ez egy divat, ami a tudás fokmérője. Ez nekem nem pálya. Én a szabadidős szórakozásomat megpróbálom élvezni és nem kukacoskodni. Persze, mindent meg lehet oldani másképp. Ez csak oda vezet, hogy a saját magunk ízlését, látásmódját akarjuk ráerőltetni egy másik műre. Ez sosem működött és soha nem is fog. Vagy elfogadjuk és élvezzük önmaga egészében a sorozatot, vagy agyalhatunk azon folyton, hogy mit lehetett volna jobban meg másképp plusz filmsulis szemmel is elfogadhatóan megcsinálni. Ez utóbbi csapásvonal tőlem messze áll, így én maradok a puszta szórakozásánál. Addig nem is zavar ha más különböző módon látja a dolgokat mint én, amíg nem szólít fel, hogy legyek már kritikus és ugyan lássam már meg az alapigazságot amit eddig nem sikerült...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azt hittem, hogy a Voices-Destiny-Sacrifice a Yoda trilógia.. :?

Ha a németek hetente adnak egy szálat, akkor a Clovis-trió után érkező sztori 4 részes lesz... ebben foglalkoznak majd

Sifo-Dyas-zal

is. A záró duológiában pedig szintén láthatjuk még Yodát, vagyis több sztoriban szerepe lesz még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom, nem teljesen értem IndianaAndrisSolo okfejtését, így komoly vitába nem is mennék bele. Én a TCW és az EPIII Anakin között nem érzek olyan rettenetesen nagy különbséget. Az EPIII-ra kapjuk meg azt az Anakint, akinek már tele van a töke a jedikkel. A TCW felvezeti nekünk, hogy a jedik hol szurtál el a dolgot és az egyetlen, aki ezt meg is látja, az pontosan Anakin. A TCW-ben a kezdeti idealizmusa szépen vált át depresszióvá és az EPIII-ra kifejlődik benne az elhagyatottság érzése. Ezért tűnhet úgy, hogy az EPII - III Anakin egyforma, pedig itt egy hullámzó grafikonról van szó, ami a TCW-ben tetőzik, majd az EPIII-ban eléri azt a pontot, ahonnan Anakin érzelmileg az EPII-ben indult, de ez a két pont időben távol van egymástól. Anakin dühös, mert elvesztette az anyját (EPII) - Anakin karrierje felfelé ível (TCW) - Anakin tanítványt kap és még mindig felfelé ível (TCW) - Anakin rájön, hogy a jedik eltávolodtak az alapvető eszméiktől(TCW) - Palpatine hatás (TCW) - Ashoka elvesztése (TCW) - megyünk érzelmileg lefelé, vége az idealista Anakinnak és....tádááááááááá EPISODE III Anakin bukása. Ezért tűnik úgy, hogy a tinédszer Anakin és az EPIII ideálját vesztett Anakin megegyezik. Pedig csak annyira egyezik meg, mint amikor a 31 éves depressziós valómat hasonlítják össze a 14 éves depressziós valómmal. Mind a kettő felszínesen megegyezik, de az ok - okozat között mérföldes a különbség.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem azt, hogy a TCW-s Anakin annyira kilógna az Ep.2 és 3-ban látottól vagy ne lenne közé illeszthető. Persze kicsit szerintem is "túl pozitívra" sikerült a karaktere a TCW-ben, én több lázadást és balhét el tudtam volna viselni tőle, de ez nem annyira égető gond.

 

Sőt, én igazából csak az Ep.2 és a TCW Anakin-ja közt látok némi csiszolatlanságot. De azért addigra Anakin már nem padawan és végül rábíznak egy tanítványt, ami egy út megalapozása a mesteri cím felé. A kezdeti problémák után megkedveli Ahsoka-t és átérzi a felelősségét. Közben azért együtt lehet Padmé-val is bizonyos szinten, rengeteget erősödik és fejlődik szakmailag, "élvezi" a háborút, tehát összességében rendben mennek a dolgai. Emiatt elfogadható, hogy pozitívabb a személye.

 

A TCW (eddigi) végén viszont tragédia történik, ami szinte mindent felülír. A tanítványa elvesztése és annak körülményei megtörik azt a fajta karakterfejlődést, amit a fiú végigjárt. A Rendben is nagyot csalódik és ez a velük kapcsolatos már-már normalizálódó viszonyát is elrontja. Én nem hinném, hogy Anakin csak megjátssza az egészségesebb kapcsolatot a jedikkel.

Később pedig jönnek a Padmé-val kapcsolatos rémálmok, amik tovább mélyítik ezeket a negatív dolgokat. Anakin-t pedig mindig is az érzelmei vezették, így teljesen érthető, hogy az Ep.3-ra visszaesik és már egy sokkal negatívabb Anakin kerül elő, mint a TCW-ben. Aztán persze kiderül a terhesség és Palpi terve is a finishez ér.

 

Mindennek ellenére az Ep.3-ban vannak olyan felvillanásai Anakin-nak, amik azt mutatják, hogy sokkal érettebb és jobb, mint a 2-ben. Leginkább az a néhány beszélgetés példázza ezt Obi-Wan-nal. Pechére annyi dolog történik, hogy nem tudja jól kezelni ezeket, mert annyit azért nem fejlődött.

Ha a TCW utolsó "évadában" még kicsit rádolgoznak erre, hogy Anakin itt mennyire megzuhan, akkor még tökéletesebb lesz az átmenet, ami szerintem már így is bőven kielégítő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint az Ep. II-es és az Ep. III-as Anakin között azért van különbség, bár nem sok. Sokmindent nem tudok pluszba írni miért, már minden érvem "elhangzott" általatok. Az Ep. III-ban mintha azt vettem volna észre, hogy ott valóban erősebb és bölcsebb, mint az Ep. II-ben. Szerintem (is) azért, mert a TCW kedvére volt, és a Klónok Háborúja a testi és lelki képességét/erejét is erősítette összességében. A tcw-ben kap egy tanítványt, akit el is veszt. Az eddigi látott részekből, amit idáig a 6. évad kínált, azt vontam le, hogy azért elég hamar kiheverte Ahsoka elvesztését. (vagy esetleg a kronológiai sorrend más? Bocs, a kronológiai topicot nem nagyon olvastam, lehet ott már ez már téma. Vagy nem)

Amit úgy konkrétan hozzátudok tenni az Anakin-os "vitához" az az, hogy az Ep. III-ban jobban ki van gyúrva Anakin, mind az Ep. II-ben :D

Egyébként 5 óra és 32 perc múlva nézhetjük az új történetszálat online. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kikerestem a linket, itt lehet majd nézni este az új részeket. Most csak három epizódot láthatunk, de végre pontot tehetünk a Clovis szál végére. :cool:

 

Köszi! azt írja, hogy 22:05-ig tcw. ennyi reklám lesz vagy nem 3 rész lesz?

Múlt héten meddig tartott a 4 rész?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! azt írja, hogy 22:05-ig tcw. ennyi reklám lesz vagy nem 3 rész lesz?

Múlt héten meddig tartott a 4 rész?

 

Múlt héten úgy emlékszem 22:15-ig tartott. Mondjuk, akkor csúszott egy kicsit az eredeti kiíráshoz képest, volt is belőle egy kicsi probléma, hogy majdnem lemaradtunk a végéről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten úgy emlékszem 22:15-ig tartott. Mondjuk, akkor csúszott egy kicsit az eredeti kiíráshoz képest, volt is belőle egy kicsi probléma, hogy majdnem lemaradtunk a végéről...

Igen, múlthéten a 4. rész végét átrakták az "Alles Atze" c. műsor elejére. Mert mikor a vége volt, akkor már nem is az volt kiírva, hogy a clone wars megy.

Egyébként én már bekapcsoltam a szuper rtl-t xD még 3 perc :D EZAAAAZZZ!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok az nekem most. Folytatom a star trek - sötétségbent inkább.

TCW majd holnap, akkor is ha eretnekség! :D

Eretnek vagy! :D

Nem örülök a fragmentált vetítésnek, de mentségükre legyen mondva (hozzáteszem nem akarom védeni őket) legalább nem egy adott jelenet közben vágták el. TV2-nél olyan is előfordult már, hogy mondat közben jött a reklám! :D

Jaja. Örüljünk hogy láthatunk tcw-t. :D

Idáig 3 rész volt látható online. De azt írja, hogy 22:05-ig tart. Most akkor lesz még egy rész? Vagy lesz egy 30 perces reklám???

 

Na! Az korrekt! Vége lett a colvis szálnak, erre a colvisz szál után bedobnak egy random részt az 1. vagy a 2. vagy a 3. évadból, már nem tudom megkülönböztetni, hogy melyik. De ez a "rájlott" (erősen és 100X bocsássátok meg tudatlanságom, de fogalmam sincs, hogyan kell írni) -i történetszál. És ezt bedobja a colvis után a super rtl... ez normális???

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.