Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Látom is magam előtt, ahogy bemegyek a boltba:

 

- Egy olyan nyakláncot kérnék, aranybevonattal.

- Milyen valutával kíván fizetni?

- 10,000 forintom van erre a célra.

- A magyar váltó itt fabatkát sem ért, nálunk csak valódi pénzzel lehet fizetni!

- Nincs másom, de a forint is megteszi.

- Nem jó, ha mondom...

- A forint is megteszi.

- Nem, nem jó! Tán Jedinek képzeled magad, hogy itt legyintgetsz?! Horvát ékszerész vagyok, rám csak a kuna és az euró hat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol:

 

Ezek a képek az eső áztatta, kivilágított díszlettel egész hangulatosak.

 

Vicces lenne egy ilyen Vissza a Jövőbe szerű összekapcsolás, annyival megbolondítva, hogy más kamera állásokból látnánk az EPVII záró képsorait onnantól kezdve, hogy Rey kivágódik a hipertérből Anch-To-nál, elszáguld a víz felett a sziget irányába, kiszáll, felsétál a hegyen, és Luke elé kerül - mind más és más szögből fényképezve. Úgyse kezdődött még SW film azzal, hogy a nyitó szöveg után egy űrhajó kilép a hipertérből, meg hát egyébként is, érdekes koncepció az egész... :)

Ez nem is lenne rossz. Furcsa lenne egy ilyen kezdés, mármint a közvetlen kapcsolat, de kellően újszerű.

Másrészről, ez még csak a forgatás, annak is az eleje... Ki tudja, milyen lesz majd a film kezdete a vágások, újraforgatások, stb-k után. Ugye anno hallottunk valami olyasmit, hogy az ep7 egy az űrben repülő levágott kézzel és egy fénykarddal nyit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces lenne egy ilyen Vissza a Jövőbe szerű összekapcsolás, annyival megbolondítva, hogy más kamera állásokból látnánk az EPVII záró képsorait onnantól kezdve, hogy Rey kivágódik a hipertérből Anch-To-nál, elszáguld a víz felett a sziget irányába, kiszáll, felsétál a hegyen, és Luke elé kerül - mind más és más szögből fényképezve. Úgyse kezdődött még SW film azzal, hogy a nyitó szöveg után egy űrhajó kilép a hipertérből, meg hát egyébként is, érdekes koncepció az egész... :)

Van esély rá. Asszem Kasdan nyilatkozta, hogy a VIII egy eddig sosem látott formájú SW -t fog felmutatni. Ez beleférne a koncepcióba (remélem nem a buzulásra gondolt :D ).

 

Ezek kib*szott gyönyörűek. :o:clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb díszlet, ezúttal valamivel monumentálisabb. Közben felröppentek pletykák, hogy mely színészek bukkanhatnak fel Dubrovnikban. Mark Hamill és Daisy Ridley. Produkcióhoz közel álló források szerint ez az a bolygó ahol Luke is tartózkodik. Tehát az Ahch-to.

 

https://www.instagram.com/p/BCawiynzBI3/?taken-by=jedinewsuk

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat a neonos ajtókat leginkább valami szórakozóhelyhez tudom elképzelni.

 

 

Egy újabb díszlet, ezúttal valamivel monumentálisabb.

Az eddig bemutatott díszletek közül nekem ez jön be a legjobban. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt anno már hivatalosan megerősítették, hogy 1 év fog eltelni a két rész között.

Mai pletykák után amúgy erről ennyit hogy hivatalosan meglett erősítve. Ezzel kapcsolatban még semmi se biztos. Csak annyi Daisy elmondta záró jelentett izgalmas volt újra felvenni egy másik stábbal ami nem feltétlenül jelenti azt hogy egyenes folytatása lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmen belül is lehet egy egyéves ugrás, és szerintem lesz is. Legalábbis én azt szeretném látni, hogy Kylo és Rey is fejlődött rengeteget. A film végén meg jöhet egy Rey és Luke vs Kylo és Snoke (+del Toro, aki szerintem szintén Ren lesz)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Dubrovnikos helyszin nem a EP VII végén lévő Luke bolygólya. Miféle száműzetés az ahol neonfényes éjszakákat lehet eltölteni. Azt gondoltam hogy bogyókon és gyökereken élt vagy 20 évig elmerülve az erő tanulmányozásában, nem pedig egy "Budweiser nenon reklám" alatt, a világi örömöket hajkurászva gyötri a lelkiismeretfurdalás Ben Solo, meg a galaxis sorsa miatt. Csak vicceltem, szerintem nem az a bolygó.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Dubrovnikos helyszin nem a EP VII végén lévő Luke bolygólya. Miféle száműzetés az ahol neonfényes éjszakákat lehet eltölteni. Azt gondoltam hogy bogyókon és gyökereken élt vagy 20 évig elmerülve az erő tanulmányozásában, nem pedig egy "Budweiser nenon reklám" alatt, a világi örömöket hajkurászva gyötri a lelkiismeretfurdalás Ben Solo, meg a galaxis sorsa miatt.

Ez így ennyi! :D Nagyon jót nevettem, mindamellett, hogy teljesen jogos amit írsz, én nem is fűznék hozzá semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai pletykák után amúgy erről ennyit hogy hivatalosan meglett erősítve. Ezzel kapcsolatban még semmi se biztos. Csak annyi Daisy elmondta záró jelentett izgalmas volt újra felvenni egy másik stábbal ami nem feltétlenül jelenti azt hogy egyenes folytatása lesz.

Igen, úgy tűnik, hogy az egy fals info volt, mea culpa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Dubrovnikos helyszin nem a EP VII végén lévő Luke bolygólya. Miféle száműzetés az ahol neonfényes éjszakákat lehet eltölteni. Azt gondoltam hogy bogyókon és gyökereken élt vagy 20 évig elmerülve az erő tanulmányozásában, nem pedig egy "Budweiser nenon reklám" alatt, a világi örömöket hajkurászva gyötri a lelkiismeretfurdalás Ben Solo, meg a galaxis sorsa miatt. Csak vicceltem, szerintem nem az a bolygó.

 

Szerintem sem, főleg azért is mert a Star Wars-ban egy bolygó általában egy "karakter"-t szokott képviselni és az a városias helyszín nem igazán passzol a szigetes-vizes bolygóhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem, főleg azért is mert a Star Wars-ban egy bolygó általában egy "karakter"-t szokott képviselni és az a városias helyszín nem igazán passzol a szigetes-vizes bolygóhoz.

Hát nem tudom, mivel szándékosan egy aprócska, régies hangulatú kikötővárost választottak helyszínnek, feltételezhető, hogy ez a filmben is egy aprócska, régies hangulatú kikötővárosként fog megjelenni. És szerintem egy aprócska, régies hangulatú kikötővárosnál semmi sem illik jobban egy óceánokkal és szigetekkel teli bolygóhoz.

 

Szerintem a Dubrovnikos helyszin nem a EP VII végén lévő Luke bolygólya. Miféle száműzetés az ahol neonfényes éjszakákat lehet eltölteni. Azt gondoltam hogy bogyókon és gyökereken élt vagy 20 évig elmerülve az erő tanulmányozásában, nem pedig egy "Budweiser nenon reklám" alatt, a világi örömöket hajkurászva gyötri a lelkiismeretfurdalás Ben Solo, meg a galaxis sorsa miatt. Csak vicceltem, szerintem nem az a bolygó.

Azt meg sem próbálom érteni, hogy ha egy Jedi számüzeti magát, miért kéne olyan bolygóra mennie, ahol a civilizációt a hangyabolyok képviselik, mert Ben Kenobi is ugye csak egy köpésre lakott Anchorheadtől és két köpésre Mos Eisley-től, pláne mindez fura annak tükrében, hogy Luke céllal hagyta el a Galaxis ismert régióját. Ugye, fel akarta kutatni az első Jedi Templomot. Azt meg Coruscant, Lothal és Devaron után erősen kétlem, hogy a Jedik olyan bolygón hozták létre az első Templomukat, ahol rajtuk kívül nem volt más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, mivel szándékosan egy aprócska, régies hangulatú kikötővárost választottak helyszínnek, feltételezhető, hogy ez a filmben is egy aprócska, régies hangulatú kikötővárosként fog megjelenni. És szerintem egy aprócska, régies hangulatú kikötővárosnál semmi sem illik jobban egy óceánokkal és szigetekkel teli bolygóhoz.

 

Az is feltételezhető, hogy nem...

 

Azt meg sem próbálom érteni, hogy ha egy Jedi számüzeti magát, miért kéne olyan bolygóra mennie, ahol a civilizációt a hangyabolyok képviselik, mert Ben Kenobi is ugye csak egy köpésre lakott Anchorheadtől és két köpésre Mos Eisley-től, pláne mindez fura annak tükrében, hogy Luke céllal hagyta el a Galaxis ismert régióját. Ugye, fel akarta kutatni az első Jedi Templomot. Azt meg Coruscant, Lothal és Devaron után erősen kétlem, hogy a Jedik olyan bolygón hozták létre az első Templomukat, ahol rajtuk kívül nem volt más.

 

Kenobinak nem igazán volt akkora választása, mivel Luke-ra kellett vigyáznia, nem lehetett a bolygó másik felén.

Talán az első templom építése idején még nem a galaxis népei felett való őrködés volt az elsődleges a Jediknek, hanem az elmélyült meditáció így akár kiköltözhettek valami olyan helyre ahol nem sokan zavarják őket.

Egyébként az is előfordulhat, hogy emberek közelébe építették az első templomot, de azóta pár ezer év csak lecsorgott, a bolygó is sokat változott és azóta a népesség elköltözhetett onnan.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kenobinak nem igazán volt akkora választása, mivel Luke-ra kellett vigyáznia, nem lehetett a bolygó másik felén.

Miért, Luke-nak van választása? Ha az első Jedi Templom egy lakott bolygón van, akkor oda fogja számon űzni magát. :)

 

Talán az első templom építése idején még nem a galaxis népei felett való őrködés volt az elsődleges a Jediknek, hanem az elmélyült meditáció így akár kiköltözhettek valami olyan helyre ahol nem sokan zavarják őket.

A jelenleg kanonizált infók alapján a Jedi Rend már a kezdet kezdetén azért jött létre, hogy fenntartsák a békét és az igazságot a Galaxisban.

Emellett számomra valahogy úgy adja magát, hogy az első Jedi Templom azon a bolygón épült fel, ahol a Jedi Rend is megalakult. És nem tudom elképzelni, hogy egy szervezet, ami a Galaxis védelmére jön létre, egy élettelen bolygót válasszon magának.

Persze, elteltek évezredek, kihalhatott a bolygó, de azért nem kéne élből elvetni annak a lehetőségét, hogy mégis egy olyan világon élt Luke 15 évig, ahol nem csak a halakkal volt lehetősége társalogni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, Luke-nak van választása? Ha az első Jedi Templom egy lakott bolygón van, akkor oda fogja számon űzni magát. :)

 

Hát ebben van valami :D

 

A jelenleg kanonizált infók alapján a Jedi Rend már a kezdet kezdetén azért jött létre, hogy fenntartsák a békét és az igazságot a Galaxisban.

Emellett számomra valahogy úgy adja magát, hogy az első Jedi Templom azon a bolygón épült fel, ahol a Jedi Rend is megalakult. És nem tudom elképzelni, hogy egy szervezet, ami a Galaxis védelmére jön létre, egy élettelen bolygót válasszon magának.

Persze, elteltek évezredek, kihalhatott a bolygó, de azért nem kéne élből elvetni annak a lehetőségét, hogy mégis egy olyan világon élt Luke 15 évig, ahol nem csak a halakkal volt lehetősége társalogni. :)

 

Ez melyik/milyen műben van benne?

 

Igen meglehet, hogy lakott bolygón van, de azt biztosra veszem, hogy Luke nem sokat érintkezett a helyiekkel és elég messze él tőlük. Szerintem a templom is messze lehet a lakott területektől, mert ha nem így lenne akkor azért csak lenne valami információ róla a galaxisban. Amúgy azt tudjuk, hogy EP 7 végén már Luke megtalálta a templomot vagy még mindig keresi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen meglehet, hogy lakott bolygón van, de azt biztosra veszem, hogy Luke nem sokat érintkezett a helyiekkel és elég messze él tőlük. Szerintem a templom is messze lehet a lakott területektől, mert ha nem így lenne akkor azért csak lenne valami információ róla a galaxisban. Amúgy azt tudjuk, hogy EP 7 végén már Luke megtalálta a templomot vagy még mindig keresi?

Volt is, hiszen pletykálták, hogy Luke az első Jedi Templomot kajtatja. :)

Amúgy simán érintkezhet, szerintem nem ismeri az egész Galaxis pofáról Luke Skywalkert. Pláne nem tizenöt év távlatából. Ben is bejárt néha Mos Eilsey-be. Amíg nem lenget fénykardot, vagy jelenti ki, hogy ő Luke Skywalker, vagy kezd el tárgyakat lebegtetni, stb. addig azért akkora veszélyben nincsen. Pláne egy olyan bolygón, ami a jelek szerint azért nem annyira közismert világ.

Persze én sem gondolom, hogy sűrűn bejárt a városba, de valószínűleg azért meg-megfordult, mondjuk a közértben kajáért, vagy a szabónál megvarratta a köpenyét, stb. :)

 

Ez melyik/milyen műben van benne?

A starwars.com című online kézikönyvben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt is, hiszen pletykálták, hogy Luke az első Jedi Templomot kajtatja. :)

Amúgy simán érintkezhet, szerintem nem ismeri az egész Galaxis pofáról Luke Skywalkert. Pláne nem tizenöt év távlatából. Ben is bejárt néha Mos Eilsey-be. Amíg nem lenget fénykardot, vagy jelenti ki, hogy ő Luke Skywalker, vagy kezd el tárgyakat lebegtetni, stb. addig azért akkora veszélyben nincsen. Pláne egy olyan bolygón, ami a jelek szerint azért nem annyira közismert világ.

Persze én sem gondolom, hogy sűrűn bejárt a városba, de valószínűleg azért meg-megfordult, mondjuk a közértben kajáért, vagy a szabónál megvarratta a köpenyét, stb. :)

 

Jah én is ilyen Obi-Wan szintűre gondoltam az érintkezésnél, de az nem sok. :) Nem azért gondoltam, hogy nem sűrűn járt be, mert fél, hogy felismerik hanem azért amit Obi-Wan is írt a naplójában a képregényben, hogy nehezen ment neki nem Jedinek lennie. Luke is ha bement a városba és látott valami bajt biztos nehezen tudta megállni, hogy ne rántsa elő a kardot szerintem, pláne azért gondolom így, mert én Luke-ot jószívűbbnek(hülye szó meg nem is biztos a legtökéletesebb) érzem Obi-Wan-nál.

 

A starwars.com című online kézikönyvben. :D

 

Oh... akkor majd alkalmasint meglesem :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet tudok érteni, minden ponton.

Annyit fűznék hozzá, hogy Luke viszont 19 évig volt hétköznapi ember, és valójában még utáni is csak hellyel-közzel volt Jedinek nevezhető, nagyjából 23 éves volt, mire Jedi lovaggá vált. Sőt, Jedinek sem hagyományos, így talán ő könnyebben alkalmazkodik, mint Obi-Wan. Elvégre, Kenobi egész életében Jedi volt, annak nevelték, Jedik közt nőtt fel, csak ezt az egy életet ismerte. Luke viszont volt farmer, vadászpilóta/katona, szóval ő ismer másfajta életet is. Persze nyilván nem sétál el, ha baj van, de talán nem az Erővel vagy a fénykarddal próbálja azt megoldani.

Meg - bár ez csak a díszletekről készült képek sugallják, szóval a filmben lehet, hogy baromira nem így lesz -, ennek a városnak a hangulat békés, nyugodt, egyáltalán nem olyan, mint Mos Eisley. Így ha valóba Ahch-To az, szerintem itt nem sok zűrbe keveredhet bele Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem felmerült egy bolond ötlet. Az a nagy templom amin az SW -s kapő van, lehetne az ősi Jedi templom. :D A Jedik amikor alapították az egész szervezetet még lehetett ez a bolygó egy lakatlan hely. Talán ők népesítették be később, vagy hoztak létre ott egy kolóniát. Az is lehet, hogy ennek a városnak a lakossága mind Erő-érzékeny. Az biztos, hogy alapjaiban véve elég régi város lesz. Könnyen lehet ősi vonatkozása. Luke pedig nem hiszem, hogy sokat csetepatézott volna ott, hiszen még fénykard se lóg az oldalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma és péntek este technikai próbát tart Dubrovnikban a Star Wars stábja. A horvát város főutcája este 8 óta paravánokkal van elzárva, a mellékutcákat pedig biztonsági őrök őrzik.

A valódi forgatás egy hét múlva kezdődik. Állítólag nem kevesebb, mint 600 biztonsági ember fogja biztosítani a helyszínt.

12814456_1163889013643147_3208270431786024855_n.jpg?oh=c6e51bf39c8f4a77a71022c3a446ccc6&oe=57568DA8

 

És egy siklót lekaptak.

12802769_1038177346225214_6437993536927860960_n.jpg?oh=ac80d2d12cf79125bcbb9e05187b80ec&oe=576D6FF5

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sikló hasonlít a már többször látott társaira, köztük Luke járművére. :)

 

Remélem azért lesz több változtatás is! Pár ilyen neoncső még nem fedi el, hogy ez Dubrovnik főutcája.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.