Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Miért, az nem erőltetett, hogy a nagy Jedi Rend elvesztette a legelső templomát? Elfelejtették, hová tették vagy mi?

Nem én találtam ki, hogy elveszett az ősi templomuk. Erről szól a film. Egyébként te magad érvelsz utána hogy miért logikus hogy elvesztették a templom helyét. Szóval megadtad a kérdésedre a választ. Nem erőltetett.

 

Az azért aranyos, hogy a coruscanti Jedi Templomot ledegradálod arra, hogy "egy a sok közül", mintha egy jelentéktelen kis bodega lenne a Rend történelmében.

Ki mondta, hogy a coruscanti egy a sok közül?

 

Afelől meg persze semmi kétségem hogy kilométeres magyarázatokkal lehetne értelme annak hogy ez a bolygó civilizált, de minek ezzel vesződni ha erre semmi szükség? Te irtad, hogy neked tetszene az a verzió és támogatod. De nem derült ki hogy miért, csak az hogy alá lehetne támasztani. De minek ha bepattanhatnak a Falconba és ebbe a városba belefuthatnak bárhol a galaxisban? Máris megúszunk egy rakás könnyen kikerülhető expoziciót és szólhat a film az igazán érdekes dolgokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nekem írtad? :D

Dehogy, csak mire én befejeztem, te megelőztél. :P

 

Nem én találtam ki, hogy elveszett az ősi templomuk. Erről szól a film. Egyébként te magad érvelsz utána hogy miért logikus hogy elvesztették a templom helyét. Szóval megadtad a kérdésedre a választ. Nem erőltetett.

De én amellett érveltem, hogy a Birodalom idején veszett el, nem amellett, hogy maga a Jedi Rend sem tudott róla. Nem mindegy! Ha a Jedi Rend sem tudott róla, akkor talán, de csak TALÁN furán venné ki magát, ha van egy civilizált falu a romok bolygóján (bár már az, hogy egy bolygón található, kihúzza azt, hogy fura, mert már egy bolygó is baromi nagy tud lenni). De ha a Birodalom miatt tűnt el, és valójában tíz perccel a 66-os parancs kiadása előtt Jocasta Nu még felvilágosítást tudott volna adni az Archívum segítségével az első templom teljes történetéről, akkor máris más a csaj fekvése és akár Theed 2.0 is lehetne a tőszomszédságában.

 

Ki mondta, hogy a coruscanti egy a sok közül?

Bocsánat, "az egy templom volt a sok közül" mondatot valamiért a coruscantira értelmeztem, nem a lothalira. Mea culpa.

 

Afelől meg persze semmi kétségem hogy kilométeres magyarázatokkal lehetne értelme annak hogy ez a bolygó civilizált, de minek ezzel vesződni ha erre semmi szükség? Te irtad, hogy neked tetszene az a verzió és támogatod. De nem derült ki hogy miért, csak az hogy alá lehetne támasztani. De minek ha bepattanhatnak a Falconba és ebbe a városba belefuthatnak bárhol a galaxisban?

Mert eddig azzal jöttél, hogy miért nem lehet ott, ezért támasztottam alá, miért lehetne ott. Hogy nekem miért tetszene? Szerintem korábban már leírtam, de ha nem, akkor álljon itt: mert színesebb lenne a bolygó. Egy szem rommal maga a bolygó nem lesz túl izgalmas, ellenben ha látunk ott életet, pláne, ha civilizált életet, az már sokkal tetszetősebb (nem véletlen tartom a legunalmasabb világoknak Hothot, Endort, Yavin IV-et, Takodanát, D'Quart, Dagobah-t a legunalmasabb bolygóknak). Főleg azután, hogy kronológiai sorrendben zsinórban két rész mellőzött olyan világokat, amiken nagyobb, modern településeken jártak volna hőseink, mert az ep6-ban hiába látogattunk el Tatooine-ra, csak Jabba palotájáig jutottunk. És tetszene, ha kiderülne, hogy az ep7-ben azért csak akadt egy bolygó, ami civilizáció szempontjából inkább hasonlít Naboora, vagy Saleucamira, vagy Lothalra, mint a Yavin IV-re vagy Endorra vagy Dagobah-ra. Plusz elmúlna az az érzésem, hogy Luke Yoda mintájára elbújt egy civilizálatlan világban. És talán még a Jedikhez is kapnánk pluszt, ha látnánk, honnan jöttek. Legalábbis merész módon feltételezem, hogy az első templomukat azon a bolygón építették, ahonnét származik a Rend.

És mi az, hogy minek, ha ott a Falcon? Az ep1-ben minek szálltak le egy csilli-villi űrhajóval a Tatooine-on, amikor mehettek volna akárhová? Lucas ugyanúgy bemesélhetett volna egy tök új bolygót. Kikötővárost máshol is lehet találni, fogatversenyt máshol is lehet rendezni. És kaptunk erre kilométeres magyarázatot? Nem! Egyáltalán nem kell kilométeres magyarázat, sőt, baromira mérget vennék rá, hogy ha kiderülne, hogy ez tényleg Ahch-To, mindenki tapsikolna a boldogságtól és nem firtatná senki azokat a kérdéseket, amiket most nekem kéne megmagyaráznom. De megmagyarázom: azért kerülhet oda, mert oda találják ki az írók. És teszem azt, Luke-nak még baromira nincs kedve elmenni onnan, hogy újra belevágja magát a világmegmentő őrültségek közepébe. Vagy mert van még megoldásra váró rejtély. Vagy Rey kiképzése nem teljes. Vagy az Első Rend éppen megtámadni készül a várost és jó Jedik módjára nem akarják hátrahagyni az ő miattuk keletkezett kulimázt. Na, megfelel? Okot lehet találni.

De fordítsuk meg a kérdést? Miért menjenek el egy másik bolygóra, ha város itt is van? Ez is ugyanolyan értelmetlen, ha nem mi írjuk a sztorit, és nem is tudunk róla semmit. Hogy ők miért vesződnek vele? Mert nekik így tetszik? Lehetséges lehetne, hogy egy író azért ír meg valamit úgy, ahogy, mert neki az úgy tetszik és szerinte úgy jó, még ha az más szerint kalapos baromság, akkor is? :hmm:

 

Alátámasztottam, hogy szerintem miért hülyeség kategorikusan és teljes magabiztossággal már most, zéró információval a tarsolyunkban kizárni, hogy ez Ahch-To, ugyanakkor sosem állítottam, hogy ez Ahch-To, csak felvetettem a lehetőséget. És most már azt is kifejtettem, miért tetszene, ha esetleg talán úgy alakulna, ahogy fejben én most elképzelem. Ennél többet nem tehetek, nem tudok miértekre válaszolni a sztorival kapcsolatban, mert nem én írom. Csak elképzelem, hogy mi lehetne. Feltételes módban, képzelegve, nem pedig Zééé magabiztosságával kijelentve. :):P

De persze lehet új bolygó is, arra sem fogok fújni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sokkal jobban tetszene a bolygó, ha semmi más nem lenne rajta csak a rom és Luke. Az EpVII valóban ezt sugallja, ahogy Bomarr is írta, de a kérdés nyilván nem eldöntött. Több irányba is mehetnek innen, szimpatikusabb lenne számomra, ha megtartanák ezt a képet, amit eddig felskicceltek róla néhány perc alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert eddig azzal jöttél, hogy miért nem lehet ott, ezért támasztottam alá, miért lehetne ott. Hogy nekem miért tetszene? Szerintem korábban már leírtam, de ha nem, akkor álljon itt: mert színesebb lenne a bolygó. Egy szem rommal egy bolygó még maga a bolygó nem lesz túl izgalmas, ellenben ha látunk ott életet, pláne, ha civilizált életet, az már sokkal tetszetősebb. Főleg azután, hogy kronológiai sorrendben zsinorban két rész mellőzött olyan világokat, amiken nagyobb, modern településeken jártak volna hőseink, mert az ep6-ban hiába látogattunk el Tatooine-ra, csak Jabba palotájáig jutottunk. És tetszene, ha kiderülne, hogy az ep7-ben azért csak akadt egy bolygó, ami civilizáció szempontjából inkább hasonlít Naboora, vagy Saleucamira, vagy Lothalra, mint a Yavin IV-re vagy Endorra vagy Dagobah-ra. Plusz elmúlna az az érzésem, hogy Luke Yoda mintájára elbújt egy civilizálatlan világban. És talán még a Jedikhez is kapnánk pluszt, ha látnánk, honnan jöttek. Legalábbis merész módon feltételezem, hogy az első templomukat azon a bolygón építették, ahonnét származik a Rend.

És mi az, hogy minek, ha ott a Falcon? Az ep1-ben minek szálltak le egy csilli-villi űrhajóval a Tatooine-on, amikor mehettek volna akárhová? Lucas ugyanúgy bemesélhetett volna egy tök új bolygót. Kikötővárost máshol is lehet találni, fogatversenyt máshol is lehet rendezni. És kaptunk erre kilométeres magyarázatot? Nem! Egyáltalán nem kell kilométeres magyarázat, sőt, baromira mérget vennék rá, hogy ha kiderülne, hogy ez tényleg Ahch-To, mindenki tapsikolna a boldogságtól és nem firtatná senki azokat a kérdéseket, amiket most nekem kéne megmagyaráznom. De megmagyarázom: azért kerülhet oda, mert oda találják ki az írók. És teszem azt, Luke-nak még k*rvára nincs kedve elmenni onnan. Na, cáfolj meg.

De fordítsuk meg a kérdést? Miért menjenek el egy másik bolygóra, ha város itt is van? Ez is ugyanolyan értelmetlen, ha nem mi írjuk a sztorit, és nem is tudunk róla semmit.

 

Alátámasztottam, hogy szerintem miért hülyeség kategorikusan és teljes magabiztossággal már most, zéró információval a tarsolyunkban kizárni, hogy ez Ahch-To, ugyanakkor sosem állítottam, hogy ez Ahch-To, csak felvetettem a lehetőséget. És most már azt is kifejtettem, miért tetszene, ha esetleg talán úgy alakulna, ahogy fejben én most elképzelem. Ennél többet nem tehetek, nem tudok miértekre válaszolni a sztorival kapcsolatban, mert nem én írom. Csak elképzelem, hogy mi lehetne. Feltételes módban, képzelegve, nem pedig Zééé magabiztosságával kijelentve. :):P

Nekem annyi a problémám, hogy a civilizált Ahch-To ellen nem a logika, hanem az szól hogy szerintem murisan jönne ki. Kicsit úgy mintha Han Solo egy rózsaszin kabátban bukkant volna fel az ep.7-ben. Nyilván kemény érvek nem szólnak ellene, de nem néz ki jól.

 

Ugyanez Ahch-To-nál: ezaz a helyszin, amit hosszú ideje senki nem talál, csak szupertitkos térképek összerakásával lehet megtalálni. Luke egy sziklatömbön él. Felteszem lakott területre régóta nem tette a lábát, különben nem lett volna ilyen borzasztó nehéz megtalálni. Valószinüleg Rey-t is itt az isten háta mögött fogja oktatni. Ezek után sajnos akarva-akaratlanul viccesen jönne ki, ha kiderülne hogy nem messze van egy nyüzsgő város és egy remek kocsma... vagy bármi is legyen amihez azok a dubrovniki átépitett ajtók visznek.

 

Az ep.1-ben pedig muszáj volt leszállni a Tatooine-on, hisz előbb-utóbb be kellett hozni a bolygót a sztoriba ha már egyszer Luke ott nőtt fel és egy rokona is ott él.

Ha már kiakarják bővíteni az egyik bolygót az legyen a Takonada. Senki nem mosolyogna ha ott látnánk egy várost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kiderítettem, honnan ered az ez egész "ez Ahch-To" elmélet:

Egy újabb díszlet, ezúttal valamivel monumentálisabb. Közben felröppentek pletykák, hogy mely színészek bukkanhatnak fel Dubrovnikban. Mark Hamill és Daisy Ridley. Produkcióhoz közel álló források szerint ez az a bolygó ahol Luke is tartózkodik. Tehát az Ahch-to.

 

:whistle::glasses:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem annyi a problémám, hogy a civilizált Ahch-To ellen nem a logika, hanem az szól hogy szerintem murisan jönne ki. Kicsit úgy mintha Han Solo egy rózsaszin kabátban bukkant volna fel az ep.7-ben. Nyilván kemény érvek nem szólnak ellene, de nem néz ki jól.

Szerintem ez nagyon nem egy súlycsoport. :)

 

Ugyanez Ahch-To-nál: ezaz a helyszin, amit hosszú ideje senki nem talál, csak szupertitkos térképek összerakásával lehet megtalálni. Luke egy sziklatömbön él. Felteszem lakott területre régóta nem tette a lábát, különben nem lett volna ilyen borzasztó nehéz megtalálni. Valószinüleg Rey-t is itt az isten háta mögött fogja oktatni. Ezek után sajnos akarva-akaratlanul viccesen jönne ki, ha kiderülne hogy nem messze van egy nyüzsgő város és egy remek kocsma... vagy bármi is legyen amihez azok a dubrovniki átépitett ajtók visznek.

Azt nem tudom megérteni, hogy egyetlen bolygót, ami rejtélyes módon eltűnt a térképekről, miért lenne könnyű megtalálni egy komplett galaxisban, ha civilizált lenne. Kaminót sem volt könnyű megtalálni a mindent tudó Jedi Rend nagy Obi-Wan Kenobijának, pedig még egy sarki büfés is ismerte a bolygó helyét, mindössze tíz évig nem volt rajta a térképeken, és abban megegyezhetünk, hogy Kamino fejlettebb, mint amilyennek e várost a díszletek mutatják. (És a kaminóiak sem hivogatták se a Jedi Templomot, se a Szenátust azzal, hogy egy hadsereg van készülőben nekik, tán egyeztetni vagy jönni kéne érte.)

Ezután szerintem nem lenne lehetetlenség, ha egy olyan bolygó, amin azért még ha ez a kisváros ott is van, akkor sem olyan modern, mint Kamino, nehezen megtalálható. Ha csak annyit mondanának, hogy keresd meg az első templomot Magyarországon, de nem tudod se a címet, se a nevet, se semmilyen adatot róla, szerintem te is nehezen boldogulnál. Leiáéknak egy egész Galaxisban kellett kutatni, ami hangyányit nagyobb az országunknál, ráadásul mintha egyéb elfoglaltságuk is lett volna.

Azt meg végképp nem értem, hogy miért kell ezt a szegény kis városkát hatalmas, nyüzsgő, központi városnak elképzelni? Mi zárja ki, hogy valóban egy tök mezei kis kikötőváros, ahol az űrforgalom sem nagy, aminek semmi köze a galaktikus eseményekhez, ahol csak békés polgárok élik hétköznapjaikat, és számukra a Köztársaság, a Birodalom, az új Köztársaság vagy az Első Rend ugyanolyan érdektelen, amennyire Owenéknek volt a Birodalom, vagy Shminek és Wattónak a Köztársaság. Mert "messze van innen" - by Shmi & Luke Skywalker.

Mint ahogy azt sem értem, hogy Luke-ot miért kéne mindenkinek mindenhol felismernie az egész Galaxisban.

 

Az ep.1-ben pedig muszáj volt leszállni a Tatooine-on, hisz előbb-utóbb be kellett hozni a bolygót a sztoriba ha már egyszer Luke ott nőtt fel és egy rokona is ott él.

Nem feltétlen volt muszáj az ep1-ben. Ugyanúgy bemesélhették volna az ep2-ben vagy az ep3-ban. Pláne így, hogy Owen csak a mostohatestvére Anakinnak, és a hat film alatt ha két percet együtt töltöttek, már lehet, hogy sokat mondtam.

 

Mivel pletykázunk, azóta ezt már cáfolták. :P Daisy esetében biztosan. ;)

Na jó, de én csak ezt a topicot követem, ide meg tudtommal még nem volt leközölve ez az infó. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kamino szerepe az a sztoriban, hogy itt fejlesztik titokban a klón sereget. Egyértelműen fejlettnek kell lennie.

 

Ahch-To funkciója, hogy itt van az elfeledett, bokáig érő romokból álló első jedi templom és itt él remeteként a világ elől elmenekülve Luke. Egyértelműen jobb lenne ha nem lenne túl fejlett sőt ha kihalt lenne. Szerintem.

 

Tatooine pedig továbbra is egy bolygó amit igy vagy úgy de be kellett hozni a sztoriba. Előbb utóbb valakinek ott le kellett szállnia. Nem erőltetett. Nem úgy mint az ősi titkos romok és a világ elől elbújt legenda, amik két ugrásra vannak egy szórakozónegyedtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom megérteni, hogy egyetlen bolygót, ami rejtélyes módon eltűnt a térképekről, miért lenne könnyű megtalálni egy komplett galaxisban, ha civilizált lenne.

 

Nem emlékszem, hogy benne volt-e a filmben. Az lehetséges, hogy magát a bolygót ismerték koordinátákkal együtt csupán azt nem tudták, hogy Luke azon a bolygón van? A térkép meg nem magának a bolygónak a helyét mutatta(mint új ismeret) , hanem hogy Luke a több millió ismert világ közül melyiken tartózkodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tatooine pedig továbbra is egy bolygó amit igy vagy úgy de be kellett hozni a sztoriba. Előbb utóbb valakinek ott le kellett szállnia. Nem erőltetett. Nem úgy mint az ősi titkos romok és a világ elől elbújt legenda, amik két ugrásra vannak egy szórakozónegyedtől.

Erről sem jelentheted ki, hogy erőltetett, vagy, hogy két ugrásra vannak egy szórakozónegyedtől, mert legjobb tudomásom szerint még nem láttad a filmet. ;) Ugyanúgy lehet egy sétálóutca a bolygó másik felén és lakhatják olyan emberek, akik azért jöttek ide mondjuk hatvan éve, mert jóóó messze akartak lenni mindattól a nyűgtől, ami a Galaxis közepén van. Sok minden múlik a még nem ismert információkon és a megvalósításon.

 

Kamino szerepe az a sztoriban, hogy itt fejlesztik titokban a klón sereget. Egyértelműen fejlettnek kell lennie.

 

Ahch-To funkciója, hogy itt van az elfeledett, bokáig érő romokból álló első jedi templom és itt él remeteként a világ elől elmenekülve Luke. Egyértelműen jobb lenne ha nem lenne túl fejlett sőt ha kihalt lenne. Szerintem.

Itt nem a fejlettség a kérdés, hanem, hogy egy hiperfejlett világ is el tud tűnni úgy tíz évre, hogy ne találja meg egy olyan kis túlzással élve korlátlan tudású és hatalmú szervezet, mint a Jedi Rend. Akkor egy kevésbé fejlett világ is el tud tűnni 30 vagy 3000 évre, hogy ne találják meg, még ha speciel van is rajta olyan civilizáció, ami kirepülhet az űrbe. Azért dobtam be, mert az egyik fő érved az volt, hogy így aligha tűnhetne el egy világ, sokkal könnyebb lenne megtalálni. Holott még egy sokkal modernebb világot sem volt könnyű megtalálni még olyannak sem, akinek azért jóval több állt a rendelkezésére, mint Luke-nak, Leiának vagy az Első Rendnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem emlékszem, hogy benne volt-e a filmben. Az lehetséges, hogy magát a bolygót ismerték koordinátákkal együtt csupán azt nem tudták, hogy Luke azon a bolygón van? A térkép meg nem magának a bolygónak a helyét mutatta(mint új ismeret) , hanem hogy Luke a több millió ismert világ közül melyiken tartózkodik.

Ez szerintem nem lehetséges, mert a Poe által megszerzett térképrészlet C-3PO szerint egyetlen korábban feltérképezett galaxisrészletbe sem illeszkedik, ergo az Ellenállók által nem ismert galaxis szegletben volt Luke. Ehhez kellett ugyebár R2 tudása, amit anno a birodalmi adatbázisból szedett le. Valószínűleg az ő térkép adatbázisa jóval bővebb volt (később ezt a bő térkép adatbázist a Birodalom a kapitulálás pillanatában vagy előtte megsemmisítette), így BB-8 térképével együtt kiadták Luke lokációjának a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fenti kép nem volt kérdéses. :) Az alsó volt érdekesebb. A többi Takonada képet figyelembe véve nagyon valószínű, hogy ezek a jelenetek ott játszódnak majd. Holnap kezdődik a forgatás, mely egy hajón is zajlik majd. Továbbá megérkezett az idegen lényeket szállító hajó is. :)

 

Screenshot-1.png

 

Screenshot.png

 

Screenshot-2.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.